Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaš Retro Kutak

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Solo761 svaka čast na kolekciji, iznimno lijepo.
    Nego, sve uzimaš na Aliexpressu ili preglaš i Ebay ??
    To me najviše interesira po pitanju kupovine svega ovoga.

Btw., ovaj zadnji post ti je iznimno koristan i zanimljiv, jer možda nekome i posluži.

Comment

Na aliexpress-u dijelove i taj GB Boy Colour, konzole za krpati na ebay-u i to većinom od ovog sellera.

Aliexpress je ipak za nove stvari, za polovne stvari je ebay. PSX-ove sam npr. kupio za 20€ za 2 komada na ebay-u iz Austrije. Samo sam im ugradio chipove kada su došli, tko zna osnove lemljenja i ima sa čim upržiti firmware u PIC mikrokontrolere to napravi za čas, samo par žica je. Zalemiti matrix infinity u PS2 Slim je bilo puuuuno zaje*anije . Baš gledam da bih mogao ubosti koji Nintendo DS pa pokrpati. Ima za manje od $10 sa poštarinom sa razbijenim ekranom

Commodore 128 i Atari 1040 STFM sam kupio na njemačkom ebay-u. Imam rodbinu u Njemačkoj pa sam njih koristio za dostavu jer većina njih ne šalje takve stvari izvan Njemačke. Samo je problem što još uvijek dosta na njemačkom ebay-u ne primaju plaćanje putem paypala, samo direktna uplata na račun. Pa nas iz HR to odmah u startu dođe 30ak kn samo usluga plaćanja na račun u Njemačkoj, i za dodatni problem da bi uplatio (barem putem PBZ-a) trebaš puno ime i adresu onoga kome plaćaš . Baš kada sam C128 kupovao mi je lik kada sam ga to tražio rekao da mu je to sumnjivo, što će mi to, ali pošto sam imao već veliki score na ebay-u (preko 800 transakcija) je rekao OK, inače kaže ne bi pristao na davanje tih podataka . No ako se kupuje na njemačkom ebay-u odeš na metode plaćanja i ako piše paypal nema problema. Ako piše samo "Überweisung" onda znači da seller prima samo uplatu na račun.

Inače kada tražim tako neke stvari koristim www.ebay.ie, to je Irski ebay i nakon pretrage sa strane ima opcija da se ograniči samo na stvari unutar EU, a i cijene su u eurima. Tako se može ubosti nešto za što si siguran da te carina neće odrati. Prije par tjedana sam tako ubo C64 Mini za 50€ . Zgodna stvarčica, sada kada su napravili FW da može startati bez problema image disketa sa USB sticka je još bolje (prije si mogao imati jedan image na sticku, posebno imenovan, i trebalo je ručno iz basica loadati igru). Jedino je problem što je joystick katastrofa. Naizgled klon Competition Pro-a sa dodatnim tipkama, ali je cijeli plastični i nema mikro prekidače, ljudi su ga potrgali u mjesec dana. Tako da sada kemijam da napravim svoj adapter sa Arduinom koji će konvertirati pravi C64 joystick u USB da radi na njemu. I naravno da ništa ne može jednostavno, na PC-u i ga putem USB-a prepozna bez problema, a na C64 ne reagira uopće. Pa sada proučavam USB dokumentaciju da skužim u čemu je štos .

Inače, nije problem napraviti ni svoje joysticke za C64/Amigu. Barem ako imaš 3D printer. Mehanizam i tipke za arkadne joysticke na aliexpress-u koštaju ispod 10 dolara, samo treba kabel, a njega je najjednostavnije isto sa aliexpressa. Produžni kabel za te retro joysticke košta oko $2,5, odrežem kraj koji netreba i njega namontiram

https://imgur.com/a/Dk3pU

Čak i radi

https://www.youtube.com/watch?v=6gTZGFfNCBc

Comment

Working...
      X