Announcement

Collapse
No announcement yet.

Homebrew & Hacking

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ja imam u NS 200 ili 250gb....tako nesto
    PSN ID:croMEGATAMA

Comment

Ja kupio sebi novu Samsung Evo od 128GB. Za moje potrebe dosta! Inače, Nintendo je počeo dijeliti banane ljudima koji su koristili layeredfs metodu pokretanja backupa dok je SX još siguran.

Comment

Vidim naslove da su se u trgovinama vec pojavile nove varijante NS konzola na kojima ne radi ovaj hack uredjaj....istina ili?

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post
          Vidim naslove da su se u trgovinama vec pojavile nove varijante NS konzola na kojima ne radi ovaj hack uredjaj....istina ili?
          pogledaj ovaj video

Comment

Ne mogu....imam samo mobile vodafone internet ovdje u Hr.....

Comment

Jeli bolje za tvrtku da im se konzola jako prodaje, ali se može modificirati ili imati konzolu koja se slabije prodaje, ali se ne može modificirati?

Comment

Originally posted by Cheesemassacre View Post
                Jeli bolje za tvrtku da im se konzola jako prodaje, ali se može modificirati ili imati konzolu koja se slabije prodaje, ali se ne može modificirati?
                Modificiranje danas ne igra nikakvu ulogu u prodaji konzole,otisla su ta vremena

Comment

Da da, tko se igrao igrao se

Comment

Danas se ne moze vise napravit trajni hack kao u doba ps2.

Comment

Ne mogu....imam samo mobile vodafone internet ovdje u Hr.....
                      sry ali zbog obaveza nisam palio komp ali vidim da ti je Prayer odgovorio. ionako gledam vijesti samo rano ujutro zbog poremećaja spavanja. pa tako i taj poremećaj donosi loše vijesti za vlasnike Switcha.

kao veteran online gaminga ovakve stvari mi ozbiljno idu na k...c. neka se admini ne ljute ali psovka je dio književnog jezika i upotrijebljena je na mjestu. znate, kad izdvojite omanju kamaru novaca za bezbrižno igranje bez cheatera (rod životinja iz porodice majmuna) očekujete reakciju od proizvođača u zaštiti. takva zaštita zna biti promptna ali je uvijek bilo problema sa stvarima u igri (autoreload oružja, grafički prikaz i detekcija pogodka) pa tako svoju kompetitivnost nismo mogli odmah ispoljiti pa je i liga patila zbog otkazanih mečeva. koliko Nintendo može učiniti da takve stvari ne prolaze je pitanje jer morao bi čeprkati po folderu igre i kartici na kojoj je smještena igra i hack.

Originally posted by Cheesemassacre View Post
                      koliko pratim prodaju Switcha na japanskom tržištu preko nintendo everythinga do objave prvog hacka razlika prodaje Switcha i PS4 konzole u obje varijante bila je tjedno između 10 do 15 tisuća prodanih primjeraka u korist Switcha na tjednoj bazi. nakon objave hacka razlika prodanih primjeraka konzola na tjednoj bazi se i više nego udvostručila pa ti sad vidi.

Comment

Danas se ne moze vise napravit trajni hack kao u doba ps2.
                        Trajni hack je dostupan na Switchu i radi savršeno.

Imas kao tu novu verziju bootloadera (cak nije ni hardwer) koji je patchiran, ali toliko je toga u najavi od razlicitih CFW da uopce nema dileme da ce i ta verzija biti hackana.
                        Jednostavno, probili su im zastitu i to vrlo rano, pa jedino sta preostaje je krpanje od strane Nintenda. Osim izdavanja Switcha pro, Switcha 2 ili kako god da bi se zvao, ne vidim scenarij u kojem Nintendo ovu verziju vise moze trajno osigurati.

Comment

Originally posted by CorSaiR View Post

Trajni hack je dostupan na Switchu i radi savršeno.

Imas kao tu novu verziju bootloadera (cak nije ni hardwer) koji je patchiran, ali toliko je toga u najavi od razlicitih CFW da uopce nema dileme da ce i ta verzija biti hackana.
                          Jednostavno, probili su im zastitu i to vrlo rano, pa jedino sta preostaje je krpanje od strane Nintenda. Osim izdavanja Switcha pro, Switcha 2 ili kako god da bi se zvao, ne vidim scenarij u kojem Nintendo ovu verziju vise moze trajno osigurati.
                          Trajni hack nije dostupan kad se konzola mora paliti sa dongle-om ili drugim putem svaki put kad se ponovno pokrene. Recimo, 3DS ima trajni hack koji se primjeni u bootloader konzole. Nešto recimo što sam sredio kolegi supersaiyan3. Ove "nove" verzije Switch-a u biti nemaju ništa novo u sebi nego samo software-ski patchan exploit u Tegri koji se koristio do sada, što znači da ga je moguće zaobići. Na drugu stranu, pošto Nintendo živi u Twilight Zone dimenziji nije izdao hardware-based reviziju Switch konzole "Mariko" koja bi u potpunosti zakrpala taj bootrom propust.

Comment

Originally posted by Prayer View Post

Trajni hack nije dostupan kad se konzola mora paliti sa dongle-om ili drugim putem svaki put kad se ponovno pokrene. Recimo, 3DS ima trajni hack koji se primjeni u bootloader konzole. Nešto recimo što sam sredio kolegi supersaiyan3. Ove "nove" verzije Switch-a u biti nemaju ništa novo u sebi nego samo software-ski patchan exploit u Tegri koji se koristio do sada, što znači da ga je moguće zaobići. Na drugu stranu, pošto Nintendo živi u Twilight Zone dimenziji nije izdao hardware-based reviziju Switch konzole "Mariko" koja bi u potpunosti zakrpala taj bootrom propust.
                            Pa to je trajni hack.
                            Nitko ti ne brani da otvoris Switch i u njega zalemis chip koji ionako prodajes na forumu. Odjednom nema potrebe za dongleom, a prilikom paljenja biras oces FW ili CFW. PS2 je isto bio na bazi chipa.
                            Ili jos bolje, za par eura sa ebaya kupis dijelove i sve slozis za 2% cijene (https://github.com/Quantum-cross/sam...ter/INSTALL.md).

Ali cemu se zajebavati i lemit kad samo ustekas usb i sve gotovo.

Sad vec kad pisem, sta je to uopce 'trajni' hack? Ili je hakirano ili nije, nema na pola. Moj Switch je hakiran i nintendo mi ga ne moze odhakirat. Moze jedino izbaciti patch kojeg ja ne moram instalirat.

Comment

Originally posted by CorSaiR View Post

Pa to je trajni hack.
                              Nitko ti ne brani da otvoris Switch i u njega zalemis chip koji ionako prodajes na forumu. Odjednom nema potrebe za dongleom, a prilikom paljenja biras oces FW ili CFW. PS2 je isto bio na bazi chipa.
                              Ili jos bolje, za par eura sa ebaya kupis dijelove i sve slozis za 2% cijene (https://github.com/Quantum-cross/sam...ter/INSTALL.md).

Ali cemu se zajebavati i lemit kad samo ustekas usb i sve gotovo.

Sad vec kad pisem, sta je to uopce 'trajni' hack? Ili je hakirano ili nije, nema na pola. Moj Switch je hakiran i nintendo mi ga ne moze odhakirat. Moze jedino izbaciti patch kojeg ja ne moram instalirat.
                              Što TX nudi nije trajni hack čisto iz razloga što je vezan za dongle ili drugi izvor. A iskreno bilo šta drugo se ni ne isplati upravo zbog garancije koja bi se gubila otvaranjem same konzole. Lemljenje je najmanji problem. Gledaj na to kao tethered jailbreak ako si ikad imao iPhone kojeg si modificirao - ta modifikacija će trajati sve dok se uređaj ne pokrene opet. Da je hack trajan kao na 3DS-u nebi bilo potrebe niti za dongle-ima, mobitelima niti računalima već bi se konzola samo upalila I igrala. Ista stvar sa Wii i Wii U konzolama.

Comment

Originally posted by Prayer View Post

Što TX nudi nije trajni hack čisto iz razloga što je vezan za dongle ili drugi izvor. A iskreno bilo šta drugo se ni ne isplati upravo zbog garancije koja bi se gubila otvaranjem same konzole. Lemljenje je najmanji problem. Gledaj na to kao tethered jailbreak ako si ikad imao iPhone kojeg si modificirao - ta modifikacija će trajati sve dok se uređaj ne pokrene opet. Da je hack trajan kao na 3DS-u nebi bilo potrebe niti za dongle-ima, mobitelima niti računalima već bi se konzola samo upalila I igrala. Ista stvar sa Wii i Wii U konzolama.
                                Luma3DS o kojoj vjerojatno pricas se isto pokrece svaki put iznova prilikom paljenja. Medutim, napravili su da se bootrom (to je onaj boot.firm kojeg stavis na sd karticu od 3dsa) automatski pokrene pa sve to izgleda glatko. Ali u opcijama isto tako imas da se Luma ne pokrene prilikom paljenja vec da sam odlucis oces li taj cfw ili orgigi. Po tvojoj logici onda ni to nije trajni hack.

Ali opet kazem, mislim da nema smisla pricat o 'trajnom' hacku. Ulazna tocka je drugacija, za svaku konzolu je drugacija.
                                3DS sada ima cisti softverski hack. Krenio je slicno kao i 3DS, flashcart aka dongle.
                                Switch na 3.0 isto ima cisti softverski hack, ali jos nema modul za backupove (ima onaj LayerdFS ali velika je sansa za ban) pa nikom nije toliko zanimljiv.
                                Switch +3.0 ima softverski hack ali treba ti periferija (dongle nekog tipa) da pokrenes backupove. Za nekoliko mjeseci mozda nece ni to trebat.
                                Sta ce biti sa ovim novim switchevima, tko zna. Ali tko god da sada kupi (nema sanse da su te nove verzije dosle do nas) pa i sa fw 5.1 je 'trajno' hakiran

Comment

Working...
                                X