Announcement

Collapse
No announcement yet.

NVIDIA i AMD grafičke kartice

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• A gle, pokušavaju pa ako prođe - prođe...
    Na prezentaciji su izabrali 10ak naslova gdje su razlike dovoljno velike. Uz to sve još uvijek je embargo na performanse i testiranja...

Sada su pak najavili da će GTX 2080Ti "kasniti" tjedan dana...
    https://www.guru3d.com/news-story/ge...by-a-week.html

A ovi podaci su sve samo ne čitljivi od FF XV... Barrem da postoje konkretne brojke o FPSu i drugim stvarima...
    Isto tako mislim da većina ljudi (barem kod nas) ne igra u 4k pa i meni osobno ti podaci uopće nisu bitni.

Ukoliko u npr 1080p i 2k rezultati budu slični kao i seriji 1xxx onda se definitvno ne isplati uzimati novu seriju zbog eksperimetalnog Ray Tracinga i DLSS-a koje ne podržava većina trenutnih i najavljenih igara...
    Još bi se moglo dogoditi i da ne zaživi kao i nVidia Gameworks, Hairworks, itd.

Ja s ovom grafom sigurno ne planiram ni razmišljati o upgrade-u na seriju 2xxx, no iduća generacija je vjerojatno moja.

Comment

• Trenutno su najeftinije ovdje gtx2080 po 1000eu a gtx2080ti po 1300eu dok su gtx1080ti vec po otprilike 600eu a zna se nac novih zapakiranih i po 550eu tako da je price/performance prelos za RTX seriju.....

Comment

• Originally posted by MEGATAMA View Post
        Trenutno su najeftinije ovdje gtx2080 po 1000eu a gtx2080ti po 1300eu dok su gtx1080ti vec po otprilike 600eu a zna se nac novih zapakiranih i po 550eu tako da je price/performance prelos za RTX seriju.....
        RTX ce bit isplativ za cca 2 god

Comment

• MEGATAMA uzmi onda uz novu konfu 1080Ti SLI i miran si barem jos 5 godina

Comment

• Ja si upecao 1070 Ti mini sa jos 4 god garancije za 3000kn

Comment

• Dogovorim sa likom za Gigabyte Aourus Extreme gtx 1080ti i trebam se dogovorit kada cu tocno po nju i stigne mi sa ebaya da je u pitanju mozda muljaza i da su blokirali prodavaca lol...

Comment

• e vidis to je ebay zabrij da si popusio na njuskalu ili let go ! sreckovicu

Comment

• Zato je najbolje uci u neki community gdje je provjerena ekipa i od tamo uzimati.

Comment

• Frend je preko neke aukcije.hr ili tak neš popušio novce za PS Vitu. Nije puno, al su ga kontaktirali i kao lik je nekoliko desetaka ljudi naveo da mu uplate cca 700kn. Nikada ih više nije vidio...
                    Zato su prave stranice koje imaju i sigurnost plaćanja i praćenja korisnika/prodavača jako bitne.
                    A kod nas su još lijepo digli prag kada se automatski diže optužnica (prije je bilo 1000kn) na 2000kn štete...
                    Tak da smo zaštićeni ko ribe u zraku i realno sve se više daje poticaja takvim prevarantima...

Comment

• Pa i ovdje cu uzet samo na ruke i testirano i uz garanciju.

Comment

• Originally posted by Hrv4tin4 View Post
                        Frend je preko neke aukcije.hr ili tak neš popušio novce za PS Vitu. Nije puno, al su ga kontaktirali i kao lik je nekoliko desetaka ljudi naveo da mu uplate cca 700kn. Nikada ih više nije vidio...
                        Zato su prave stranice koje imaju i sigurnost plaćanja i praćenja korisnika/prodavača jako bitne.
                        A kod nas su još lijepo digli prag kada se automatski diže optužnica (prije je bilo 1000kn) na 2000kn štete...
                        Tak da smo zaštićeni ko ribe u zraku i realno sve se više daje poticaja takvim prevarantima...
                        Daj me nemoj zezat da su digli na 2000 prag.....

Comment

• Da, ima već par godina... Tak da eto, samo naprijed. Realno skoro sva rabljena tehnika spada u taj cijenovni rang... Od PS4 do grafa, račuala, konfiguacija, itd...
                          Tak da nam je super sigurno kupovati na ne viđeno od stranaca...

Pa ja sam nedavno prodavao monitor i lik mi pošalje poruku ko neki šaban na njuškalu. Piše da je kliknuo na moj oglas i sve u oglasu piše i on u poruci kaže: "Zanima me"...
                          Pa što te zanima konkretno, kaže lik "monitor"...
                          I onda neke brije da je njemu netko u ZGu dužan da bi on ovo ono - reko pajdo ne zanima me tko je dužan, al po ovaj monitor nećeš doć ni ti ni dužnik.
                          Stvarno danas ima svega na tim oglasnicima...

No dobro, vratimo se na temu.
                          Sad će sigurno biti sve jeftinije grafe iz serije 1xxx pa sam si i ja čak mislio uzeti još jednu GTX 1080 no nekako mi taj SLI nema previše smisla i ne daje puno ploda dok s druge strane ovaj novi nVidia link obećava čuda...

Comment

• pa dosta se toga promjenilo u godinu dana sto se tice SLI profila
                            ja isto razmisljam u SLI vaijantu 1080Ti pa KPDP

p,s HB bridge je cisto dovoljno za hig end pascala

kako god okrenes SLI je uvijk jaci od single gpu pa cak i ove nadolazece sto se tice pure perfomasi
                            nije naravno uvijek 100% ali niti netreba 70-80 je vec ogroman boost u odnosu na single...
                            Last edited by 4mal; 16-09-2018, 19:05.

Comment

• Originally posted by Hrv4tin4 View Post
                              Da, ima već par godina... Tak da eto, samo naprijed. Realno skoro sva rabljena tehnika spada u taj cijenovni rang... Od PS4 do grafa, račuala, konfiguacija, itd...
                              Tak da nam je super sigurno kupovati na ne viđeno od stranaca...

Pa ja sam nedavno prodavao monitor i lik mi pošalje poruku ko neki šaban na njuškalu. Piše da je kliknuo na moj oglas i sve u oglasu piše i on u poruci kaže: "Zanima me"...
                              Pa što te zanima konkretno, kaže lik "monitor"...
                              I onda neke brije da je njemu netko u ZGu dužan da bi on ovo ono - reko pajdo ne zanima me tko je dužan, al po ovaj monitor nećeš doć ni ti ni dužnik.
                              Stvarno danas ima svega na tim oglasnicima...

No dobro, vratimo se na temu.
                              Sad će sigurno biti sve jeftinije grafe iz serije 1xxx pa sam si i ja čak mislio uzeti još jednu GTX 1080 no nekako mi taj SLI nema previše smisla i ne daje puno ploda dok s druge strane ovaj novi nVidia link obećava čuda...
                              Kakva je SLI situacija u zadnje vrijeme tojest kakva je prosjecna iskoristivost dvije grafe u sli?

Comment

• Realno ovisi i od generacije do generacije. No još uvijek je taj SLI konektor imao dosta malu propusnost (mislim od 1 do 2 Gb/s) dok bi novi link išao do 10Gb/s
                                Negdje nemaš praktički nikakvog pomaka, a negdje će biti i do 40%...
                                Najbolje si pogledaj na ovom linku popis igara i rezolucija pa ćeš najbolje vidjeti što odgovara tvom vlastitom setup-u.

https://www.techpowerup.com/reviews/..._GTX_1080_SLI/

Comment

Working...
                                X