Announcement

Collapse
No announcement yet.

Računalne konfiguracije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by Gaso View Post
    Tnx decki
    Ma ja sa n00b sto se hardware tice, ovo mi je sastavljao tip u trgovini(pitaj Boga sta podvalio).
    Budzet mi je do 7000kn, jer necu uzimati konzole za sada pa smo slagali do toga...
    Za tu lovu možeš uzet pristojan PC.
    Osim ako nećeš jake i skupe VGA kartice kupovat.

Glede procesora, moja preporuka za Ryzen 5 ili 7 2xxx uz 450B ploču i 16GB DDR4 (3000MHz ; 2x8 GB)
    SSD Sasmung Evo vrijedi svake kune (M.2/SATA).
    Samo nemoj štedi na napajanju i kuićištu. Odvoji 1000 kuna za to i bit ćeš zadovoljan kako izgledom tako i radom.
    Ako kućište nema predinstalirano par ventova za ispuh i usis, uzmi 2-3 sporija venta.

Comment

• Znaci ja ovo trebam imati.

Comment

• Originally posted by Prayer View Post
        Znaci ja ovo trebam imati.

But why?

Comment

• Originally posted by OverLord View Post

But why?
          Jer imam vec Macbook Air 2017 sa TN matricom i iskreno to me najvise ubija od svega, za sve ostalo sam ultra zadovoljan sa laptopom.

Comment

• Originally posted by Prayer View Post

Jer imam vec Macbook Air 2017 sa TN matricom i iskreno to me najvise ubija od svega, za sve ostalo sam ultra zadovoljan sa laptopom.
            Oni su u 2017 modele stavljali TN????!
            PSN ID:croMEGATAMA

Comment

• Ali kud apple

Comment

• Originally posted by MEGATAMA View Post

Oni su u 2017 modele stavljali TN????!
                Haha jesu ali to je "model" realno iz 2011, nema bas nekih ekstra poboljsanja do 2017 osim novijeg procesora i mozda brzeg SSD-a.

Originally posted by OverLord View Post
                Ali kud apple
                Pa preferiram Mac naspram Windows-a. Osim toga baterija mu zna trajati po 13h sto mi je ruku na srce jedan od glavnih razloga zasto sam ga uzeo (osim sto je ultra prenosiv).

Comment

• Zasto ne Apple? Strojevi su im fantasticni za manje zahtjevne usere, za gejmanje nisu a na zalost nisu vise ni za high end grafiku (video, design, print, 3d) po cemu su bili poznati godinama :/
                  Ja sam se iz cisto financijskih razloga vratio na Win nakon viseo od 10god provedeih sa Macovima i OK je, nije da sam ultra nezadovoljan ali Mac i OSX su mi defitivno jos uvijek puno bolji, intuitivniji, brzi itd. Naravno da se za iste novce moze sloziti "bolji" PC ali mislim da to niti jednog Mac usera ne zanima i ta velika razlika pada u vodu cim usporedis cijenu sa boljim PC brandovima. Recimo imam sada kuci i Dellov XPS kojeg nazivaju "MacBook killerom" i stroj je fantastican ali meni je to po kvaliteti izrade definitivno ispod MacBooka!

Comment

• Originally posted by MoschuS View Post
                    Zasto ne Apple? Strojevi su im fantasticni za manje zahtjevne usere, za gejmanje nisu a na zalost nisu vise ni za high end grafiku (video, design, print, 3d) po cemu su bili poznati godinama :/
                    Ja sam se iz cisto financijskih razloga vratio na Win nakon viseo od 10god provedeih sa Macovima i OK je, nije da sam ultra nezadovoljan ali Mac i OSX su mi defitivno jos uvijek puno bolji, intuitivniji, brzi itd. Naravno da se za iste novce moze sloziti "bolji" PC ali mislim da to niti jednog Mac usera ne zanima i ta velika razlika pada u vodu cim usporedis cijenu sa boljim PC brandovima. Recimo imam sada kuci i Dellov XPS kojeg nazivaju "MacBook killerom" i stroj je fantastican ali meni je to po kvaliteti izrade definitivno ispod MacBooka!
                    Osobno koristim Win zadnjih 20 god skoro, a Mac zadnje 2 god.

Za posao i overall work nikad nebih prelazio na Win. Win koristim samo zbog gaminga. OS je smece, stalno nekakve probleme sa updateima imam, i valjda 1000 servisa u pozadini koji zderu resurse.

Comment

• Originally posted by ShyGuy View Post

Osobno koristim Win zadnjih 20 god skoro, a Mac zadnje 2 god.

Za posao i overall work nikad nebih prelazio na Win. Win koristim samo zbog gaminga. OS je smece, stalno nekakve probleme sa updateima imam, i valjda 1000 servisa u pozadini koji zderu resurse.
                      Apsolutno se slazem! Kao sto rekoh, Win sam uzeo iskljucivo iz financijskih razloga i specificnosti posla s kojim se bavim (treba mi jak stroj s mogucnoscu lakog prosirivanja) ali da mogu birati uvijek bi uzeo Maca. Windowse koristim od 3.1 (zapravo od 3.0) s tim da sam Vistu i 8icu kompletno preskocio i vratio se sad na 10tku a OSX koristim od 10.4 Tigera tako da mislim da imam dovoljno iskustva na obadvije platforme. Iskreno, nemam nikakvih problema s Win10 i sve mi radi poprilicno dobro ali ukupno mislim da je OSX jos uvijek koplje ispred i daleko ispoliraniji OS.

Comment

• Evo da i ja predstavim svoju hard core mašinu

CPU: i7 8700K

MBO: Asrock Fatal1ty Gaming Gear

GPU: Gainward GTX 1080

RAM: DDR4 16GB 3200Mhz

SSD: 180GB (sistemski)
                        SSD: 500GB (gamerski)
                        HDD: 2TB ( ne služi ničemu)

PSU: Corsair AX 850W

CASE: Fractal R5

Periferija:

MONITOR: Asus ROG SWIFT PG297Q

TIPKOVNICA: Logitech G19s
                        MIŠ: Za sada neka kanta
                        ZVUČNICI: Logitech Z5500

Last edited by darijoman; Yesterday, 15:44.

Comment

• zvijer o masine kolega

Comment

• Najbolji dio mašine je ovo:

Originally posted by darijoman View Post
                            Evo da i ja predstavim svoju hard core mašinu

MIŠ: Za sada neka kanta
                            KONFIGURACIJA
                            CPU:Intel Core i5 7600K 3,8GHz, 6MB, LGA 1151
                            MATIČNA:Gigabyte GA-Z270-Gaming K3, 4xDDR4, S.1151, KabyLake
                            GPU:Intel HD Graphics 630 / MSI GeForce GTX 1070 QuickSilver 8GB OC GDDR5
                            RAM:Patriot Viper4, 2400Mhz, 16GB (2x8GB), CL15
                            MONITOR:Acer CB271Hubmidprx, 27 inča, 2560x1440
                            PERIFERIJA:TIPKOVNICA: Speedlink Gaming Iovia tipkovnica; MIŠ: Interceptor DS B1 GAMING Mouse
                            Ostalo:HDD: Toshiba DT01ACA300, 3TB 7200 RPM, 64MB Cache; SSD: SanDisk Z400S 256GB; CASE: Kućište Fractal Define R5, black; CPU FAN: Scythe Mugen MAX, SCMGD-1000; NAPAJANJE: Fortron Hydro G 650W 80+ GOLD; OS: Windows 10 Home Retail

Comment

• Originally posted by 4mal View Post
                              zvijer o masine kolega
                              Ali još nema najjaču mašinu na forumu

Comment

• Tko ima najjaču i o kojoj konfiguraciji je riječ?
                                KONFIGURACIJA
                                CPU:Intel Core i5 7600K 3,8GHz, 6MB, LGA 1151
                                MATIČNA:Gigabyte GA-Z270-Gaming K3, 4xDDR4, S.1151, KabyLake
                                GPU:Intel HD Graphics 630 / MSI GeForce GTX 1070 QuickSilver 8GB OC GDDR5
                                RAM:Patriot Viper4, 2400Mhz, 16GB (2x8GB), CL15
                                MONITOR:Acer CB271Hubmidprx, 27 inča, 2560x1440
                                PERIFERIJA:TIPKOVNICA: Speedlink Gaming Iovia tipkovnica; MIŠ: Interceptor DS B1 GAMING Mouse
                                Ostalo:HDD: Toshiba DT01ACA300, 3TB 7200 RPM, 64MB Cache; SSD: SanDisk Z400S 256GB; CASE: Kućište Fractal Define R5, black; CPU FAN: Scythe Mugen MAX, SCMGD-1000; NAPAJANJE: Fortron Hydro G 650W 80+ GOLD; OS: Windows 10 Home Retail

Comment

Working...
                                X