Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tako mi mlijeka u prahu, đe taj novi broj Ributa??

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by walentkane69 View Post

    9, sto naravno znaci da je Forza dobila 8 jer uvijek mora dobiti ocjenu manje od GT l

    Inace, opcenito ocjene u Rebootu su cesto previsoke nema vise igre ispod 8, u svakom broju 10-15 igri sa ocjenom 8-10. Sjecam se starih vremena kad su dvojke i trojke padale kao od sale.
    Mislim da bi dosta trebalo postroziti sistem ocjenjivanja.
    Ili jednostavno im vise kvalitetnijih igara nego prije sto ja i tvrdim duze vrijeme.

    Comment


    • Ja sam isto vec prije stekao dojam, da se ipak pre olako daju ocjene 9 i 10.
      Sad vidim sa nisam jedini takvog misljenja.
      Mislim da su prije 10 dobijala samo remek djela, a ipak nisam siguran da ih danas ima bas u tolikom broju.

      Ali kazem, kad su neka ocjenjivanja u pitanju, tesko je tu bit pristran.
      Ako npr. Maria recenzira covjek koji voli takav tip igara i nista drugo, sigurno da ce dat 10.


      STEAM: zabranjeniples
      DISCORD: zabranjeniples#7235

      Comment


      • Originally posted by walentkane69 View Post

        9, sto naravno znaci da je Forza dobila 8 jer uvijek mora dobiti ocjenu manje od GT l

        Inace, opcenito ocjene u Rebootu su cesto previsoke nema vise igre ispod 8, u svakom broju 10-15 igri sa ocjenom 8-10. Sjecam se starih vremena kad su dvojke i trojke padale kao od sale.
        Mislim da bi dosta trebalo postroziti sistem ocjenjivanja.
        Pa odavno su te ocjene od 1-10 u stvari od 5-10. 5 kao užas, 8 kao dobro a 9 kao vrlo dobro i 10 kao izvrsno. 8 je samo neki prosjek kvalitete.

        Comment


        • Originally posted by walentkane69 View Post

          9, sto naravno znaci da je Forza dobila 8 jer uvijek mora dobiti ocjenu manje od GT l

          Inace, opcenito ocjene u Rebootu su cesto previsoke nema vise igre ispod 8, u svakom broju 10-15 igri sa ocjenom 8-10. Sjecam se starih vremena kad su dvojke i trojke padale kao od sale.
          Mislim da bi dosta trebalo postroziti sistem ocjenjivanja.
          Mora dobiti manje kad je u svim segmentima losija od gt-a.

          Comment


          • ^^
            U svim segmentima je lošija o d GT-a? Ok...



            Originally posted by MEGATAMA View Post

            Ili jednostavno im vise kvalitetnijih igara nego prije sto ja i tvrdim duze vrijeme.
            Kvalitetnijih u smislu da su više manje sve kopija jedne druge? Imaš 10 nastavaka COD-a, BF, FIFE, NBA, Assasina i mnogo drugih igri koje sliče jedna drugoj samo se malo promijeni priča i scena igre.
            Grafika dobra, zvuk ok, priča i igrivost ok i to je igra za 10 ili 9? To što nema nikakvih inovacija ni razlike od sličnih igri, replay value 0, nije bitno?

            Comment


            • Originally posted by walentkane69 View Post
              ^^
              U svim segmentima je lošija o d GT-a? Ok...





              Kvalitetnijih u smislu da su više manje sve kopija jedne druge? Imaš 10 nastavaka COD-a, BF, FIFE, NBA, Assasina i mnogo drugih igri koje sliče jedna drugoj samo se malo promijeni priča i scena igre.
              Grafika dobra, zvuk ok, priča i igrivost ok i to je igra za 10 ili 9? To što nema nikakvih inovacija ni razlike od sličnih igri, replay value 0, nije bitno?
              Ti nisi igrao u vrijeme NESa,Amige,SNESa......80% igara su bili platformeri ili arkade a na kompu strategije i fps.
              Danas ima daleko daleko vise razlicitih igara....daleko vise.

              Evo naveo si COD i dao mi savrsen argument....
              Developeri su mjenjali iz nastavka u nastavak zadnjih godina mehanike i opceniti filing igre i tek evo sad kad su se vratili onoj prvotnoj jednostavnosti svi od gamera do kritike opet hvale COD....kuzis poantu?
              Ponekad je formula toliko dobro pogodjena da svaka nova izmjena iz godine u godinu samo ponistava prvotni efekat ciste igrivosti.
              To je bio moj osvrt na tvoje da se treba vise mjenjat....
              Takodjer je gaming industrija sazrijela od osamdesetih i danas je daleko manje neigrivih polupokusaja jer su takvi jednostavno neisplativi i od tuda je takodjer veci broj visokih ocjena.
              Last edited by MEGATAMA; 16-11-2017, 15:26.

              Comment


              • Neznam od kud ti podatak da nisam igrao u to vrijeme, moja prva konzola je bila Atari 2600, kasnije Nes, pa Snes, N64....
                Najkvalitetnije igre su izlazile u vrijeme N64/ PSX do PS3.
                Sve dalje je samo stancanje klonova. Jednom je COD u svemiru, drugi put u drugom svjetskom ratu, treci put u blizoj buducnosti, nista novo a sve to slijede i druge igre. Ako si odigrao jednu pucacinu u danasnje vrijeme, odigrao si sve.
                Rijetke su posebne igre sa kvalitetnim replay value, recimo do dan danas nitko nije uspio iskopirati Dark Souls.

                Comment


                • Ima tu i drugi aspekt.... Koliko igara recenzira reboot? 20ak u mjesec dana? Koliko igara izlazi danas, a koliko je izlazilo u vrijeme NESa, Amige....? Jednostavno momci i djevojke odabiru najbolje igre i činjenica je da ne možeš reći da su to igre za 7.... Možemo diskutirati da li bi sve trebalo spustiti za jedan poen naniže, ali recenzije su toliko subjektivna stvar da su, po meni, recenzenti, kao i filmski/glazbeni kritičari, vrlo nepotrebna stvar, pogotovo u današnje doba kada je sve dostupno na klik mišem.... Naravno, ne mislim kod onog dijela gdje ti jednostavno prenose činjenice (poput, igra se bavi tim i tim, mehanika je takva i takva).... No ocjene su čista glupost....

                  Comment


                  • Nakon jako dugo godina iskustva u tome, gdje sam pisao sve i svašta i ja se slažem s time da su ocjene beskorisna stvar. Treba se prebacit na ili preporučam, ne preporučam, jer svi jebeno ikad se kaće na ocjene. Sve i jedna službena recenzija koju sam pisao u komentarima sam dobivao zašto takva ocjena, ili je premalo ili je prevelka; uvijek se netko nađe kome taj broj ide na živce. A i sam sam takav. Najviše sam bio lud kad je moj HCL recenzirao Mafiju 2; ocjena je bila ja mislim manja nego što je igra zaslužila i čak manja nego je to bila metacritic ocjena; ja sam bio lud, a danas vidim da nisam imao razloga. Svaki tekst recenzije ukoliko je ne piše Branislav iz 7b, bi trebala imat glavu i rep, a prije svega i nekakvu duljinu, pa ako u toj duljini netko tebi nemože pretočiti svoje misli umjesto ocjene onda netreba ni recenzirat igru. Ja sam za ukidanje ocjena. Samo mogu ić naljepnice na recenzije. Nabavit, ne nabavit, hit, goty materijal i slično. Ovo ostalo nema smisla. Nek mi netko objasni ocjenu 53/100, šta je to? To je po nekoj logici i dalje igrivo. Vjerojatno su gameplay elementi u kurcu kao i izvedba, kako tehnička tako vjerojatno i ostatak igre, ali opet nije 10/100, pa onda vjerojatno i treba probat. Ocjene samo ljude zbunjuju, ništa više.

                    Comment


                    • Upravo kao sto si napisao....ekipa komentira ocjene i one ih zanimaju.Eurogamer od kada je izbacio ocjene je sudeci po prijasnjim komentarima izgubio relevantnost poprilicno a i ja sam ih iskreno prestao pratit sto se tice recenzija.

                      Comment


                      • Zbog izbacivanja ocjene si ih prestao pratiti? Ja bi više rekao da ti što su ih prestali pratiti da si irelevantni...

                        Comment


                        • Originally posted by Cole™ View Post
                          Zbog izbacivanja ocjene si ih prestao pratiti? Ja bi više rekao da ti što su ih prestali pratiti da si irelevantni...
                          Ne citam vise njihove recenzije,za mene je izbacivanje ocijena znak ljenosti...ZA MENE.

                          Comment


                          • Originally posted by MEGATAMA View Post
                            Ne citam vise njihove recenzije,za mene je izbacivanje ocijena znak ljenosti...ZA MENE.
                            Originally posted by MEGATAMA View Post
                            Ne citam vise njihove recenzije
                            Originally posted by MEGATAMA View Post
                            izbacivanje ocijena znak ljenosti
                            Originally posted by MEGATAMA View Post
                            Ne citam vise
                            Originally posted by MEGATAMA View Post
                            znak ljenosti
                            Ne mogu...

                            Comment


                            • Ja ne mogu smislit kad mi netko nesto na decimale ocjenjuje...7.8/7.9/8.0/8.1/8.2/8.3...ajde sad ti meni objasni razliku izmedju 7.9 i 8.0,po cemu je ova bolja,kako mi je to retardirano!

                              Comment


                              • Originally posted by DarkFenix View Post
                                Ja ne mogu smislit kad mi netko nesto na decimale ocjenjuje...7.8/7.9/8.0/8.1/8.2/8.3...ajde sad ti meni objasni razliku izmedju 7.9 i 8.0,po cemu je ova bolja,kako mi je to retardirano!
                                50 nijansi sive

                                Comment

                                Working...
                                X