Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation 4

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by ivan77 View Post
    Mene ne zanima danas. Zanimalo bi me da sam klinac i d a imam svo vrijeme ovog svijeta. Danas igru kupim, igram tim redom.
    Ja u pravilu imam po dva primjerka od dobrog dijela novijih konzoli koje imam, jedna modana, druga nemodana. A to je više zbog kolekcionarskih razloga. Npr. za 15-20 godina da li ću moći spojiti npr. PS3/PS4 i skinuti igre sa PSN-a? A i pitanje je koliko dugo će diskovi živjeti. Tako mi je i sa PS4, imam jedan "za upotrebu" i drugi Slim koji je modan i vrti piratske igre (ESP8266 moduli su odlična stvar, ne treba internet za exploitanje). Tako je i sa Vitom (imam 3 komada, 2 hacknute i jedna "origigi"=, PS3 (dva komada, jedan CFW, jedna origigi), 3DS imam samo hacknuti i XBox360 imam samo verziju sa ODE-om, ali to se lako disable-a pa je u neku ruku i mod i čista.

PSP-ovi su mi isto modani, imam i UMD-ova, ali praktičnije je sa mem. kartica. Jedino PSX-ovi mi ovise o diskovima, mada postoji i za to rješenje ( http://ps-io.com/ ). Za PS2 imam network adapter sa IDE portom pa i on može vrtiti igre sa harda, a kod origigi XBox-a da ne govorimo, u jednom imam 320GB hard, u drugom 500GB

U neku ruku su stare cartridge konzole dugoročnije, npr. za gameboy igre i dan danas rade bez problema, u najgorem slučaju save ne radi, ali ako zamjenim bateriju u cartridge-u i to profunkcionira. Plus imam cartridge-a koji učitavaju ROM-ove sa SD kartica za GameBoy, Super Nintendo i Sega Mega Drive pa i to olakšava upotrebu. Sa tim da igre za Segu mogu i sam raditi, imam pločica i čipova za 10+ komada.

Originally posted by ShyGuy View Post

Igre na popustu jesu originali, ali polovne igre su onako neka siva zona ja bih rekao. Teoretski ne plaćaš developerima već je lik prije tebe platio. Igra se širi dalje a originalni autor nije dobio ni lipe od toga, slično kao torrenti jel.
    Meni baš i nije ekvivalentno torrentima, onaj od kojega si kupio polovnu igru ju više nema, dakle prepustio ti je licencu. To što se to ne sviđa izdavačkim kućama (više njima nego developerima jer oni ubiru pare, a developeri su bili plaćeni za odrađeni posao) je drugi par opanaka. Ja sam isto programer, ali ne gledam baš blagonaklono na tržište igara. Da se ponašaju fer možda bih, ovako ne... npr. na Steamu 1$ = 1€, što nije istina, ista stvar je npr. i na Blizzardovom store-u (Destiny 2 npr. $60 u SAD, 60€ kod nas...).

A kada smo već kod digitalne distribucije igara to su nekada hvalili kao bolju opciju jer će pojeftiniti igre, neće trebati štampati diskove, kutije, upute... i na kraju što smo dobili? Jednako košta digitalna i fizička verzija... Tim više što digitalnu verziju ne možeš prodati dalje...

Pa mi sada još padaju na pamet idiotarije od samih izdavačkih kuća... npr. većina igara danas ima neki kod koji ti otključava bonuse, ako kupiš igru polovnu toga naravno nema, tj. već je upotrebljen. To rade baš zato da obeshrabre prodaju polovnih igara. A zašto onda jednostavno ne ponude kupovinu tih kodova? Tako bi ipak imali šansu da dobiju neku pinku i kada se prodaju polovne verzije.
    Za primjer mogu dati Boderlands 2 za Vitu. Uz igru se dobije papir sa kodovima za DLC-ove koji su uključeni sa igrom. Kupio sam polovnu verziju i naravno kod je bio upotrebljen, no mislio sam da ću uvijek moći na PSN-u kupiti te DLC-ove ako ću željeti. E nebude, nemaju u ponudi samo DLC-ove, čitava bundle ili ništa... I naravno da nisam kupio, da su imali samo DLC za 5-10€ vjerojatno bih ga kupio bez obzira što trenutno nisam imao u planu igrati, ali pošto mi na izbor daju samo čitavu igru za cca 25€, to mi se ne baca kroz prozor, tim više što već imam fizičku karticu sa igrom.

Rezultat? Nisu dobili ništa. Dok god imaju takvu politiku nemam ni malo bada što se tiče kupovine polovnih ako su solidno jeftinije.

Comment

• Originally posted by ShyGuy View Post

Igre na popustu jesu originali, ali polovne igre su onako neka siva zona ja bih rekao. Teoretski ne plaćaš developerima već je lik prije tebe platio. Igra se širi dalje a originalni autor nije dobio ni lipe od toga, slično kao torrenti jel.
      Ni S od sive zone. Tom logikom zabraniti preprodaju svega. I kada kupiš stan npr i preprodaš, jel građevinar dobije i jednu kunu? Dobije država 5 % od poreza. Što je sa preprodajom bicikla, knjiga itd.
      Ok nije isto bicikl i software jer ti kod kupnje software-a nisi vlasnik, već je to autorsko djelo koje ti koristiš pod određenim uvjetima.

Originally posted by ShyGuy View Post

A nez buraz. Developer sam i sam, i ne bih volio da se moj rad prodaje a ja da ne dobijem ni lipu. Siguran sam da i slikari i glazbenici misle isto.

Netko se školovao za to i krvavo radio, to je zanimanje kao i svako drugo. Osim ako ne smatraš da bi svi trebali raditi volontirati i ne dobivati plaću.
      Nitko ne treba osporavati trud, rad ljudi koji se trude napraviti novu, bolju, orginalniju igru i u koju su uložili i godine truda, rada, a bogami i love. Ali ako su prodali nekoliko milijuna kopija igre, hvale se rekordnom zaradom i sada im je problem što netko proda igru nekome?
      Da ti prodaš npr 5 milijuna kopija igara, i zaradiš love da brišeš guzicu sa njome, jel te briga kaj neki klinac u rh preproda tvoju igru.

Originally posted by Solo761 View Post
      A kada smo već kod digitalne distribucije igara to su nekada hvalili kao bolju opciju jer će pojeftiniti igre, neće trebati štampati diskove, kutije, upute... i na kraju što smo dobili? Jednako košta digitalna i fizička verzija... Tim više što digitalnu verziju ne možeš prodati dalje...
      Previše ljudi živi od prodaje konzola, a tek video igara... Ni meni nije jasna logika da 60 $ košta igra na storu i fizička kopija. Glupost, ali je tako... Da su sutra igre digitalne 45-50 $ a u dućanu 60 $, gro njih ključ u bravu.
      Ja kupujem samo digitalne, i to sa USA stora jer je sve jeftinije nego kod nas. Da je razlika 50 kn, ajde... Ali brate 370-80 kn i 550 kn. Malo prevelika razlika.

Plejku 4 sam kupio tamo u 2 mjesecu, nakon položenog nekog ispita. I nadoplatio sam još par godina extra jamstva (bogami sam samo to platio preko 600 kn). Uzeo sam u RONIS-u i ono svaka godina extra ide par posto od cijene. Mislim da sam uzeo 4 g extra uz onu jednu standard.
      Do sada nikakvih problema, a prašine ne nedostaje kao ni psećih dlaka. I to ona 500 GB verzija.
      Mene više smeta što neke igre koje se rade 5 godina koštaju isto kao i smeća što izlaze svakih 12 mjeseci sa 3 nove mape i 2 nove puške ili novi dresovi na igračina

Comment

• Ok koliko dugo imas ps4 nakraju?

Comment

• Ako dobro vidim index, tamo veljača.2014 godine sam ga kupio. Početkom mjeseca. I znam da je dualshock jebo i da sam mjenjo one gljive. I na novom isto tako. I nedavno sam još jednome. Sramota kakvo sranje od gume na DS4.

Comment

• Meni se nikada nije dogodilo da sam mijenjao gljive na bilo kojem DualShocku, još od prvog modela za Play Station 1. Za Ps4 imam 2 joysticka od kojeg je jedan star skoro 2 godine i gljive su kao nove. A igram pljeku dosta, nije da je upalim jednom tjedno

Comment

• Originally posted by ThePicek View Post
              Meni se nikada nije dogodilo da sam mijenjao gljive na bilo kojem DualShocku, još od prvog modela za Play Station 1. Za Ps4 imam 2 joysticka od kojeg je jedan star skoro 2 godine i gljive su kao nove. A igram pljeku dosta, nije da je upalim jednom tjedno
              Također ista stvar, nikad mi nije bilo jasno kako ljudi razvale te gljive. Imao prvi gamepad od xboxa360 koji sam dobio sa konzolom, na kojem sam baš najviše igrao, skoro cijeli vijek konzole i gljive se tek nesto malo istrosile s tim da nije doslo do plastike. Dao ga poslje burazu, sjebo gljive u roku pola godine.

Comment

• Moj prvi PS4 (kupljen na prvi dan prodaje u HR) je došao sa gamepadom koji je u vrlo kratkom roku obolio od sifilisa te mu se jedna gljiva ogulila.
                Skoro da se gulila pogledom, a na netu je bilo masu istih slučajeva. Jebeno dobra izrada prvih modela gamepadova.
                Thumb grips je riješio problem.

Comment

• Bili su problemi za gljivama. Sony je priznao. Prva zamjena gratis bila. Na drugi DS4 isto ali sam u fušu gljive od xBoxa stavio.
                  Nisam divljak. Na ps3 igrao 5x više i jače i ništa.
                  Ali da moram dati 500 kn DS4 i onda još pun q za kurtone, pa onda nemoj igrati itd. Ma goni...

Comment

• Meni je na ds4 otisao r2 jer sam igrao driveclub valjda 300h a gas je na r2 bio. Koliko sam vidio to je bio gotovo jedini problem na ds4 kontrolerima uz poneko odvajanje plastike na gljivama.

Comment

• Shawn Layden is the guy at Sony who goes on stage at the Electronic Entertainment Expo (E3) or the PlayStation Experience event, wearing a T-shirt. That T-shirt communicates something to fans, like when Layden triggered a revival of Crash Bandicoot by wearing that T-shirt at an event, leading fans t…

Comment

• The franchises that defined the PlayStation.

Comment

• Comment

• Najprodavanije igre prošli mjesec na europskom PlayStation Storu.
                            Dino park sim Jurassic World Evolution comes in second in June’s PS4 download charts

Comment

• PlayStation doesn't have a mascot as such, even if there are plenty of contenders - Nathan Drake, Sackboy or maybe even just Toro the cat - but none of them…

Comment

Working...
                              X