Announcement

Collapse
No announcement yet.

Košarka

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Košarka

Općenita tema košarke i sve što nije NBA.
    Dakle tu pišite o svim svjetskim, europskim prvenstvima, euroligama, domaćim i stranim košarkaškim ligama.
    Ovih dana aktualno je SP u košarci i poprilično je zanimljivo, budući da je SAD izašao na prvenstvo sa praktički petom momčadi.
    Last edited by Cole™; 10-09-2019, 15:09.

Znači, ovi Argentinci odigrali tekmu života.... Toliko energije na terenu nisam vidio ne pamtim otkad.... Campazzo Bog.... Vildoza i Scola strašni.... A ovi drže Bjelicu u igri koji baca nemilice i ne može zabiti da baca u more.... Brijem da je prva petorka Srbije bila 2 metra ukupno viša....

Comment

Zasto kosarka nema svoju posebnu temu nego se stavila u ostale sportove a radi se o najuzbudljivijem sportu danas.
      Toliko mi je drago zbog Argentine da to nemogu opisati rjecima.
      Ma bravo momci, ocitali ste pravu lekciju srbima.

Comment

Da, i ja sam tražio, ali mi se nije dalo raditi temu. Istina, skroz mi je drago za njih. Vidjelo se da žele tu pobjedu, puno više nego Srbi....

Comment

Argentina Enikejs, mogli ste napraviti temu, ko vam brani?

Comment

Ma mogu ja otvoriti samo ne znam da li ima smisla imati Košarku i NBA... To bi trebalo, po meni, mergati....

Comment

Rješeno. Divim se ovoj Argentini; a i uvijek sam što se tiče reprezentativne košarke drukao za njih, jer su uvijek igrali srcem. Ovaj Scola nije normalan Isto tako su mi jako simpatični Aussiesi!

Comment

Objektivno ja sam jos i pred pocetak prvenstva govorio da Argentina deluje kao izuzetno uigrana i spremna ekipa (jos dok sam pogledao nekih njihovih par prijateljskih utakmica) takodje imaju mladu ekipu i osim Skole svi su ispod 30 godina, imaju Skolu koji je doktor kosarke i verovatno najbolji reprezentativni igrac u ovom veku, ostali tu su jos 3 igraca Reala, 2 igraca Baskonije i jos dvojica iz spanske lige, a vecina njih ima i NBA iskustvo, a imaju odlican protok lopte i kretnje, dobre sutere i igraju izuzetno cvrsto i borbeno i uvek sa posebnim zarom i posebnom energijom igraju za reprezentaciju.
                Takodje u dosadasnjem toku prvenstva su imali skor 5-0 i sve protivnike dobili sa 18,19 razlike u proseku.

Inace uspeli su da neutralisu nasu unutrasnju igru u dobroj meri, videlo se da imaju ipak bolju spoljnu liniju, Kampaco, Laprovitola, Dek, Garino, Brusino su objektivno ipak malo bolji od igraci od Jovica, Micica, Gudurica, Lucica, Simonovica, Bogdanovic je tu izuzetak , odigrao je i ovu utakmicu vrlo dobro (iako ne tako briljantno kao neke prosle) ali to nije bilo dovoljno, ipak mislim da je ofanzivna limitiranost nase spoljne linije kljuc neuspeha na ovom prvenstvu, ipak se sad videlo koliko fale Teodosic i Nedovic.

Jbga Zemlja ce nastaviti da se okrece i da rotira i posle ove utakmice, zivot ide dalje, sad bi valjalo izvuci pouke iz ovoga, izboriti plasman na OI u vec narednog leta u Tokio otici jaci, bolji, spremniji i napasti tron.

Svaka cast Argentincima odigrali su stvarno fantastican mec (mislim da su odigrali svoju najbolju utakmicu jos od polufinala sa Amerikancima na OI u Atini i izgleda da opet imaju odlicnu generaciju koja moze daleko) , generalno od svih ovih 8 ekipa u 1/4 finalu ako je ijedna ekipa morala da nas izbaci drago mi je sto su to bili bas oni.
                Inace okreni obrni imamo 3 vrhunaska igraca sto je ipak nedovoljno za neki vrhunski rezultat , pre svih falili su Teodosic i Nedovic.
                Evo i na ovoj utakmici kad pogledas statistiku nasih : Bogdanovic 21 poen, 4 skoka, 2 asistencije, Bjelica 18 poena, 7 skokova i 2 asistencije (uz ipak los sut iz igre 5/17), Jokic 16 poena, 10 skokova i 5 asistencija, eto Lucic je bio solidan danas sa 12 poena i 3 skoka, Jovic se trudio, imao 7 poena, 5 asistencija, 2 skoka i jedna ukradena lopta (7 poena je ipak premalo za 30 minuta u igri za pleja).
                Inace nasa spoljna linija danas Jovic 7 poena, Micic 5, Guduric 5, Simonovic 3 , premalo , a tek unutrasnja linija katastrofa gde bi trebalo da smo neuporedivo jaci i da ih pod kosem jedemo za dorucak , Bobi Marjanovic 0, Raduljica 0, Milutinov 0 , znaci tri centra (koja je trebalo da izdominiaju u reketu) , tri nule, tri krompira.
                Tako da Bogdanovic nije odigrao na svom nivou i da Jokic nije odigrao vrlo dobar mec razbili bi nas 30,40 razlike, tako da je mozda ovo ipak neki realan domet ove ekipe.

Inace okreni obrni sve se svodi na 3 igraca (sto je po meni ipak premalo za neki vrhunski rezultat) , Bogdanovic, Jokic i Bjelica , evo i prosek nasih igraca na ovom turniru : Bogdnovic 20,7, Bjelica 12,8, Jokic 12,7 , sledeci najefikasniji je verovali ili ne Bobi Marjanovic sa 7 poena u proseku (koji nije ni igrao mnogo na ovom prvenstvu) , najbolji sistenti : Jovic 5,5 , Bogdanovic 4,3 Jokic 4,0 , Micic 3,8 , znaci nemamo ni jednog top razigravaca sto bi imao po 8,9, 10 asistencija po mecu , skokovi isto Jokic 7,2 (sto je sasvim Ok) , Bjelica 5,2, Bogdanovic 4,2 , Jovic 3,5 ( kad su bekovi medju najboljim skakacima u ekipi znaci nesto tu ne stima) , a primera radi Bobi Marjanovic 2,7 skoka po mecu (onolika gromada) , Raduljica 2,0, Milutinov 1,5 , znaci u ekipi imamo 3 centra koja imaju po 2 skoka na mecu (a te dve lopte bi verovatno svako uhvatio, da nekog iz publike ubacis na teren da igra), tako da jbga , izgleda da smo se ipak malo precenili i stvorili nerealnu sliku posle onih ubedljivih pobeda protiv objektivno slabih ekipa (izuzev Italije).

Cole :

Da Australijanci isto odlicna ekipa, pobedili Amerikance pre 15-ak dana kod kuce ( u jednom pravom takmicarskom mecu) , takodje na prvenstvu zasad imaju skor 5-0 protiv veoma jakih ekipa (Litvanija, Kanada, Francuska) , odlicno su popunjena i izbalansirana ekipa i Peti Mils je zaista igracina ipo, brz ko munja, odlican sa loptom, pogadja za 3, asistira, utrcava u prazan prostor, po meni bez sumnje jedan od najboljih plejeva na svetu (mislim cak da je i malo potcenjen u San Antoniju s obzirom na njegove igracke kvalitete) , inace Australijanci su jos i oslabljeni dosli na ovo prvenstvo, recimo zamisli da su im jos tu jedan Ben Simons, supertalentovani Dante Eksum, odlican suter Rajan Brokhof, odlican atleta i defanzivac Dzona Bolden, Bruk Motum, Ton Mejker (maltene fali im jos jedna ozbiljna NBA petorka), da su kompletni (makar da su jos tu samo Ben Simons i Dante Eksum) mislim da bi bili mozda i glavni favorit za zlatnu medalju na ovom prvenstvu.

Comment

Danas SAD : Francuska, mislim da Francuska ima kvalitet da se nosi sa njima, recimo spoljna linija Francuza Batum, Furnije, De Kolo, Ntlikina i Albisi sve skupa mislim da u principu nije sad nesto mnogo losija od spoljne linije Amerikanaca, a unutrasnja linija Gober,Poire, M’Baje (koji je veoma prijatno iznenadio dosad), Lesor je jaca od centarske linije Amerikanaca Tarner, Bruk Lopez, Plamli , ali po meni Francuzima fali jedan plej da bi bili kompletna ekipa Ntilikina je vise dvojka a Albisi je OK igrac ali on je vise ovako rotacioni igrac i sumnjam da sam moze da iznese ceo teret, fali im jedan Toni Parker (ili eventualno Tomas Ertel) da bi bilo kompletna ekipa, takodje mislim da bi Francuzima i trener mogao da bude slaba karika, iskreno ne znam zasto onog Kolea drze tako dugo na klupi, po meni nit je neki veliki znalac nit ima neku posebnu energiju i harizmu da zna da motivise igrace (ono taj stalno deluje kao da je tek ust’o), takodje trenira Strazbur jednu osrednju ekipu koja nema neke velike domete i ambicije i koja ne igra neke ozbiljne velike utakmice i gde gotovo nikad nema imperativa rezultata i pritiska u ekipi (koji on kao trener mora da kanalise u pravom smeru), tako da nekako Francuzi iako imaju prilican kvalitet deluju mi nekako kao malo tunjava i bezmuda ekipa, kao da ne umeju da izadju na teren da se “potuku”, da izadju onako fajterski, energicno i da mec odigraju onako reseni da pobede, cvrsto, jako, bez respekta (kao recimo Argentinci juce protiv nas), a bas tako se mora uci u mec sa Amerikancima i da se da 150% svojih mogucnosti i da se proba da se odigra utakmica zivota, nikako mlako i mekano (kao recimo Grci ili Brazil), tako da iskreno Francuzi mi nikad nisu bili ekipa koja mi nesto uliva poverenje, fali im taj neki temperamnt i ta neka cvrstina, borbenost i srcanost i malo vise samopouzdanja.

Comment

TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!
                    BRAVO ZA GALSKE PETLOVE , BRAVO MAJSTORI, IDEMOOOOO , izgleda da sam ih ipak malo potcenio , zaista su pokazali muda na -7 , iskreno namerno sam ono pisao ne bi li ih urekao i ne bi li me oni demantovali i hvala Bogu recept je urodio plodom

Alal vera Francuzima , zaista su i mene zaduzili ovom pobedom, dosta su se Amerikanci sepurili vreme je bilo vec neko da ih pljesne po nosu, inace sto je interesantno nakon poraza u Indijanapolisu, Atini i Japanu uspostavili su opet duzu dominaciju sa pocetkom u Pekingu i kraj te njihove serije i domanacije na velikim takmicenjima se desio isto u Kini , znaci ta Kina je bas sudbonosna za njih.

A sad Bogdan, Jokara i drugovi da iskale bes nad Amerikancima, eto ako pobede nasi Amere makar za razigravanje mislim bice mi drago kao da smo uzeli medalju i zaista mislim da ce nasi u tom slucaju moci ponosno da se vrate kuci, sad Srbija : SAD , nesudjeno finale , 2 ekipe koje su jos pored pocetak prvenstva sebe proglasili za svetske prvake ;D

Comment

Ako je nešto ova repka Amerike, onda je, naspram svih ostalih dosad, ponizna.... Došli su dečki koji su 7. ili 8. pick na poziciji, nisu ostali doma zarađivati na offsezoni igrajući igrice po čudnim i bogatim zemljama već su cijelo ljeto bili s repkom, nitko živ u Americi ne gleda ovo prvenstvo i još su se borili i veselili svakom poenu.... Ne mislim da zaslužuju da ih se zove prepotentnima ili da se šepure....
                      Osobno mi je žao što su ispali, ali još mi je više žao što su prošli Francuzi jer ih ne mogu smisliti.... No bili su bolji i to je to....

Comment

Ok ne kazem da se konkretno oni sad sepure, vec Amerikanci kao Amerikanci su takvi, oni prosto po izrazima lica (i njihovih navijaca) vide se da imaju neki arogantan stav i svakom iole normalnom coveku je drago kad dobiju malo preko njuske, mislim da su se vise citavom svetu smucili, ko ih bre yebe vise.

Inace sa sportskom aspekta mislim da je ovo neverovatan podvig Francuza koji ce se pamtiti , ok neki ce sad mozda reci kako Amerikancima nisu igrali ovaj ili onaj, ali ipak treba imati u vidu da i u ovom timu SAD-a su igrala 4 igraca iz startne postave Bostona, jedan Kemba Voker koji je medju najboljim plejevima u ligi, jedan Donovan Micel fantastican igrac koji je vec sad Ol'Star i svakako buducnost NBA lige, takodje i Kris Midlton i Bruk Lopez isto 2 Ol'Star igraca i startera Milvokija koji je igrao finale istocne konferencije, takodje tu je bio i Majls Tarner najbolji bloker u NBA prosle sezone i jedan od najboljih defanzivaca lige, kao i Dzo Heris jedan od najboljih trojkasa u ligi (i pobednik u sutiranju trojki na ovlogodisnjem Ol'Staru, plus recimo jedan Harison Barns koji ima 20-ak poena u proseku i koji je vec igrao za americku reprezentaciju u Riju ili Derik Braun starter u San Antoniju isto jedanveoma raznovrstan igrac, mlad igrac koji je buducnost Sparsa, plus ekipa predvodjena jednim od najboljih trenera ikad Gregom Popovicem, tako da mislim uprkos svemu da je ovaj tim Amerike bio veoma dobro selektovana ekipa, recimo 3 igraca iz iste ekipe, 2 saigraca iz druge ekipe, Popovic je poveo i jednog svog igraca, pritom i najbolji bloker u ligi, jedan od najboljih trojkasa, tako da zaista trebalo je pobediti ovaj americki tim.

Inace ja mislim da su svi ljubitelji sporta i neutralni gledaoci navijali za Francuze, Francuzi su isto jedna gotivna ekipa, da kazem jedno relativno nova kosarkaska sila (tek u poslednjih 10-15 godina su se pojavili na kosarkaskoj mapi i poceli da predstavljaju nesto) , imali su zaista veliki broj vrhunskih igraca, recimo jednog Tonija Parkera (iskreno malo mi je krivo sto ovakva jedna pobeda se nije desila dok je jos bio u ekipi, mislim da je zasluzio) , imaju veliki broj talentovanih igraca, imali su i neke povremene sporadicne uspehe i zaista im je falila ovakva jedna pobeda za sva vremena i pobeda za pamcenje , takodje jos u Riju u grupnoj fazi Francuzi su bili veoma blizu da pobede Amerikance ( i to jos bez Parkera na toj utakmici), izgubili su sa 2 ili 3 poena razlike, tako da bilo je vec i vreme da ih pobede.

Upravo ovakve utakmice kao sto su danas odigrali Francuzi su ono sto kosarku i sport generalno cine lepim i zanimljivim, to su te utakmice koje ce se pamtiti i za 10,20 godina (kao sto se recimo pamti nasa pobeda nad Amerikancima u Indijanapolisu ili nase zlato u Atini 1995. i ono cuveno finale protiv Litvanije ili ne znam one 2 briljantne pobede Argentine nad Amerikom 2002. i 2004. kada su ih oducili od kosarke, recimo tad je mene Argentina "kupila" za sva vremena), to su te utakmice sto sport i velika takmicenja cine zanimljivim.

Inace Francuzi su zaista onako gospoda, znaci nimalo arogantni, umisljeni, da igraju grubo, prljavo (sto ih je po meni ta finoca mozda i kostala jos nekih uspeha) , vec ono gospodski , cute i igraju.

Sto se mene tice kad vec Srbija nije mogla da osvoji , samo nek ne osvoje Amerikanci i super, sto se preostalih ekipa tice Argentina mi je svakako najbliza srcu bez dileme, Francuzi su me zaista "kupili" i zaduzili ovom pobedom protiv Amerikanaca, Australija je isto jedna veoma kvalitetna i skroz gotivna ekipa )mada cekaj prvo da prodju Cehe) , znaci od preostale 4 ekipe nekako najmanje bi voleo Spanci da osvoje, nekako mislim da nisu bas zasluzili, mislim i Francuska je izbacila jednu Ameriku, Australija je takodje pobedila tu istu kod kuce u Melburnu a pritom zasad ima skor (6-0 i to pobedila Francuze, Litvance, Kanadjane, evo sad i iznenadjenje turnira Cehe), Argentina isto igra fenomenalan turnir, zasad skor 6-0 i u proseku mislim da dobijaju protivnike sa 20-ak poena razlike, tako da Spanci su zaista tu najmanje pokazali.
                        Last edited by Beogradski_Fantom; 11-09-2019, 15:35.

Comment

Bravo za nase momke , otisli su na SP sa namerom da pokusaju da pobede Amerikance i eto uspeli su , MISSION ACCOMPLISHED .
                          Idemo dalje.

Mnogi su pred prvenstvo govorili " eh samo da nam je da pobedimo Amerikance" priznajem i ja sam bio jedan od njih i eto hvala Bogu zelja nam se ispunila (pa makar taj mec bio borba za tek 5. mesto)

Svakako znacajna pobeda , ova pobeda nad njima mozda nije toliko velika, istorijska i toliko rezultatski bitna kao ona u Indijanapolisu ali je svakako znacajna, mislim da je ipak izvukla turnir za nas i da je svakako znacajna za nasu kosarku , za moral ekipe i navijaca i uliva nadu za neki naredni period , u svakom slucaju mislim da nakon ove pobede protiv Amerikanaca nasi mogu da se vrate kuci uzdignuta cela bez obzira sto nece doneti medalju.

U svakom slucaju mislim da ipak rezultat nase reprezentacije ne moze da se opise kao debakl ili blam, jeste izgubili smo tu utakmicu protiv zaista odlicne Argentine u tom momentu ali to je sport a i sistem je malo takav i nepravedan da eto mesec ipo dana priprema, 10 pripremnih utakmica, utakmice prve 2 faze takmicenja po grupama i da sve to staje u tu jednu utakmicu koja odlucuje sudbinu ekipe i pravi razliku izmedju istorijskog uspeha i “debakla” i da eto odigras super pripremni period, izdominiras u prve 2 faze i eto izgubis u 1/4 finalu i vec auu katastrofa, pa nije bas to tako kako se nekima cini i nije uopste trafedija ili blam izgubiti od takve ekipe kao sto je Argentina.

Malo je verovatno i srece falilo, tako se potrefilo sad sta da radimo, eto recimo na OI u Riju smo imali 4 poraza i prvenstvo zavrsili sa skorom 4-4 pa smo eto uzeli srebro, sad prvenstvo cemo verovatno zavrsiti sa 6-2 a bicemo verovatno tek peti , proslo SP 2014 takodje , zavrsili smo sa 4 poraza i skorom 5-4 pa smo isto uzeli srebro a sad skor 6-2 nije bio dovoljan ni za polufinale, mislim sta sad , to je sve sport, tako se potrefilo, idemo dalje.

Comment

Strašna tekma prvog polufinala. Koliko mi je krivo što su prekrasno borbeni Australci izgubili, tolko mi je drago bilo biti ovako pametnu i odličnu Španjolsku. Moglo je ovo dvaput otić na stranu Australaca. Onaj Kay pod hitno u NBA ligu!

Comment

Marc Gasol, doktorska utakmica, kakva mirna ruka na slobodnim bacanjima u par navrata. Inače ja sam također favorizirao Australce, no nažalost danas je falio Ingles...

Comment

Working...
                              X