Announcement

Collapse
No announcement yet.

Košarka

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• iggyman
    replied

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Pa iskreno i ja sam se nadao neizvesnijoj i boljoj utakmici ali Argentinci ocigledno nisu imali snage vise, izgleda da je citav ovaj turnir ostavio traga na njih a pogotovo poslednje dve utakmice protiv nas i protiv Francuske koje su zaista briljantno odigrali i ulozili 150% svojih mogucnosti su ih iscrpele i psihicki i fizicki , kad pogledas kroz ceo turnir Spanci nisu tako briljirali kao oni ali svakako mnogo manje su se potrosili nego oni, u 1/4 finalu odigrali jednu relativno laku utakmicu sa Poljskom , tek u polufinalu su ih malo namucili Australijanci ali opet kad pobedis tako posle dva produzetka to samo podigne ekipe i ulije dodatnu snagu.

Argentina je usla u mec previse nervozno i videlo se da nemaju vise onu energiju koja ih je krasila u prethodnim utakmicama i po govoru tela izgledali su kao da im je baterija na 1% i moraju na punjac , jednostavno nije bilo te energije, te agresivne igre u odbrani, protoka lopte, kretnji, suta spolja, nicega sto ih je krasilo citavo ovo prvenstvo , takodje nakon dve onakve briljantne utakmice protiv Srbije i Francuske koje su odigrali kao u transu i koje su ih nema sumnje iscrpele maksimalno nazalost nisu imali snage i za trecu utakmicu zaredom na tom nivou , kao sto recimo ni Francuzi nisu imali vise snage protiv njih nakon briljantne utakmice pprotiv Amerikanaca, izgleda da je Argentini falio jos koji dan za odmor isto kao i Francuzima nakon meca sa Amerima.

Takodje isto Spanci su ih takticki nadmudrili i odlicno ih skautirali sto je i logicno jer u ovom finalu igralo cak 15 igraca iz spanske ACB lige , a od toga 5,6 igraca iz Real Madrida i nema sumnje da se odlicno poznaju i da su Spanci znali njihove boljke, prvo su Skolu potpuno izolovali i odsekli od ostatka tima iliti ostatak tima odsekli od njega svejedno, kao kad u fudbalu spic igraca odseces od veznog reda i za razliku od nas i Francuza iskoristili su taj manjak visokih igraca Argentine i u tu prednost u reketu i napunili su reket i urnisali ih kako odbranom pod sopstvenim kosem tako i ofanzivnim skokom.

Tako da eto nazalost iscrpljenost i umor Argentine kao i dobra takticka pripremljenost Spanaca su ucilili svoje i nazalost zavrsilo se tako kako jeste ali opet ponavljam Argentinci nemaju za cim da zale, imaju zaista fantastican turnir iza sebe, ekipa su koja je u potpunosti obelezila ovaj ceo turnir , niko im nije davao ni promil sansi pred pocetak prvenstva i napravili su zaista istorijski uspeh i odigrali najbolji svoj turnir jos od SP u Indijanapolisu i Olimpijade u Atini i tek nakon nekog vremena i neke vremenske distance postace svesni sta su zapravo uradili i kakav podvig su napravili.

Inace evo i neki moji utisci i moj osvrt na citavo ovo prvenstvo :

Generalno kao ljubitelj kosarke ja sam prilicno zadovoljan ovim prvenstvom,mislim da je ovo SP bilo najbolje i najzanimljivije jos od onog u Indijanapolisu, bilo je svega, bilo je dobre kosarke, uzbudljivih utakmica, puno vrhunskih igraca kako nekih legendarnih i onih koji su u zenitu tako i onih koji tek dolaze, bilo je puno i NBA igraca i onih koji igraju sirom sveta, sto je najvaznije bilo je iznenadjenja, bilo je ekipa koje su odusevile kao Argentina, Francuska, Australija, Spanija koja je odigrala najbolje, kad je bilo najpotrebnije, Ceska a bilo je naravno i onih koji su podbacili i razocarali kao recimo SAD, Grcka, Litvanija, Brazil.`

Bilo je zaista nekih antologijskih utakmica koje ce se pamtiti i o kojima cemo pricati i za 10,20 godina koje su bile bas onako maksimalno uzbudljive i emotivne (i zahtevale i po koji bromazepam i caj od kamilice i maticnjaka) recimo 1/4 finale Francuske sa Amerikancima , 1/4 finale nas i Argentine (iako sam ishod nije pozitivan za nas ali je utakmica svakako bilo odlicna i super uzbudljiva), polufinale i dva produzetka Spanije i Australije kao i briljantna igra Argentine protiv Francuske, nasa pobeda nad Amerikancima (iako nije imala preveliki rezultatski znacaj ali je svakako znacajna), pa i neke utakmice iz grupne faze kao recimo ona Brazila i Grcke, Turske i Amerike i Australije i Francuske , Australije i Litvanije ili onu izmedju Portorika i Irana i Poljske i Kine gde smo zaista ali zaista sve videli.

Tako da generalno zaista odlicno prvenstvo je bilo , bas je onako prijatno iznenadilo i mislim da smo dobili mnogo vise nego sto smo se nadali (sad plasman nase reprezentacije nema veze sa ovom pricom to je neka skroz druga i zasebna tema) i ja sam zaista prezadovoljan samim prvenstvom.

A sad eto nakon 15 dana odlicne i zanimljive kosarke i raznih antologijskih meceva sad sledi povratak u surovu i monotonu svakodnevnicu hehe , mada mozda i bolje jer neke utakmice su bile tako uzbudljive i iziskivale toliko emocija i energije da su me bas izmorile, maltene izmorile me vise nego da sam ja igrao.

Recimo utakmica nas i Argentine ili Francuske i Amerike, ili Argentine i Francuske ili Spanije i Australije ili jos u grupnoj fazi recimo one izmedju Brazila i Grcke i Turske i SAD-a su me toliko izmorile , da ja kad odem na basket da igram jedno 2,3 sata i kad se vratim u goloj vodi ni priblizno se ne osecam tako iscrpljeno i istroseno kao posle tih utakmica koje sam gledao....hehe.

Leave a comment:

• Ash_to_Ash
    replied
    Na kraju užasno finale i utakmica za treće mjesto, mislio sam da će biti puno zanimljivije i napetije za pogledati

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Fantastican turnir za Argentinu koji ce dugo pamtiti nego samo vec svi ljubitelji kosarke , definitivno ekipa koja je obelezila ovaj turnir uprkos losem danu i porazu u finalu.
    Ja vidim sad malo tuzna lica na licima igraca Argentine i nekih navijaca, mislim uvek kad se izgubi finale nije prijatno (kao kad se osvoji bronza recimo) ali ja mislim da tek nakon sto prodje neko vreme i tek nakon odredjene vremenske distance postace svesni kako su odigrali ceo turnir i kakav su uspeh i kakav podvig su zapravo napravili.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Argentinci definitivno nemaju svoj dan danas, danas ne lice na sebe i nista im ne ide od ruke, deluje kao da su se vec potrosili i fizicki i emotivno, mislim 10-12 razlike nije nenadoknadivo ali prosto njihov govor tela nije obecavajuci, nema one energije, one zustrine, onih kretnji, protoka lopte, one agresivne odbrane kao u prethodnim utakmicama, takodje veoma nervozno su usli u mec, Spanci nekako deluju rasterecenije i lakse na nogama, nekako lakse igraju sto je verovatno i razumljivo s obzirom da ipak imaju mngo vise iskustva igranja ovakvih utakmica.

Leave a comment:

• 4mal
    replied
    Espana ce pobjedit

Bdw gledam na SK1 jer je puno bolja slika kao i komentatori od HTV2.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Argentina vec jeste apsolutni pobednik ovog prvenstva jer niko im nije davao ni promil sansi da dodju do finala, mnogi ih nisu videli ni u 1/4 finalu , govorili kako je njihovo vreme proslo, kako nakon one zlatne generacije nemaju vise igrace, kako je Skola mator , bla bla, a oni dosli do finala bez poraza pobedivsi sve sa po 15-20 poena razlike u proseku.
    Tako da definitivno ovo prvenstvo je proteklo u znaku Argentine (kao i ono 2002. u Indijanapolisu) sta god da se desi u finalu , cak i da osvoje Spanci mislim da ce se opet mnogo vise pricati o Argentini.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Francuzi osvojise bronzu na kraju, potpuno zasluzeno, mislim nakon sto su eliminisali Amerikance u 1/4 finalu i ostavili iz bez borbe za medalju mislim da ne bi bilo fer da ostanu bez medalje i da bi bilo posteno makar bronzu da uzmu.

Inace izgleda da “prokletstvo” Australije se nastavlja , igraju odlicno, dodju skoro do samog kraja i onda nikako da preskoce tu prepreku zvanu polufinale i nikako cak ni bronzu da uzmu, ali ipak vidi se da kako se prvenstvo blizilo kraju da su poceli polako da gube snagu i svazinu, ali zaista su odlicna i gotivna ekipa, Peti Mils je bas igracina ipo, strasan igrac, najbolji plej na ovom prvenstvu, takodje nadam se da ce Australija na neka sledeca takmicenja doci u jos jacem sastavu sa Ben Simonson, Dante Eksumom, Rajanom Brokhofom, Dzona Boldenom, Brukom Motumom, Ton Mejkerom i ostalima.
    A sad ostalo jos finale da se igra , neko rece eto neocekivane prilike za Lea Mesija da osvoji Svetsko prvenstvo sa Argentinom…hehe. , iskreno mnogo bi voleo da osvoji Argentina i bilo bi mi drago maltene kao mi da smo osvijili , mada sto se mene tice sta god da se desi u finalu za mene je Argentina svetski prvak i apsolutni pobednik ovog prvenstva.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Bravooooo Argentina , zaista maestralno igraju i na trenutke imam utisak kao da sam upao u vremeplov i kao da gledao opet onu Argentinu iz Idianapolisa i Atine, nestvaran protok lopte, kretnje, neverovatna igra u odbrani, pozrtvovanost, takodje fizicki i takticki mislim da su najspremnija ekipa na ovom prvenstvu, takodje tek sad mislim da mi nema za cim da zalimo zbog poraza od Argentine, zaista izvanredna ekipa i mislim da kad bi sad ponovo igrali sa njima da bi nas opet dobili.
    Luis Skola zaista doktor kosarke , covek je prosto masina, odlicno je igrao u Spaniji, odlicno je igrao u NBA, sad dominira i u Kini, o reprezentaciji da i ne govorimo, jednostavno da ga odvedes na Mars da igra on ce da dominira , za njega prosto ne postoji "nezgodan" protivnik i protivnik koji mu "ne lezi" , protiv bilo kog tipa protivnika je dominantan, po meni Luis Skola je definitivno najbolji igrac u ovom veku kada je u pitanju ta internacionalna i reprezentativna kosarka i po meni rame uz rame sa najvecim legendama igre pod obrucima (kao sto su Dzordan, Medzik, Bird, Kobi, Djinobili, Nes, Parker, Dankan, Barkli, Redzi Miler, Ajverson, Drazen,Petrovic, Oskar Smit, Bodiroga, Galis, Dalipagic, Miki Berkovitz, Arvidas Sabonis.....itd).
    Francuze izgleda da je bas iscrpela ona zaista neverovatna i istorijska utakmica protiv Amerikanaca i nisu stigli da se oporave, takodje nisu imali ni odgovor na tako agresivnu odbranu Argentine i njihov protok lopte kao i suteve spolja.
    Argentina zaista vrhunska ekipa , u obe faze takmicenja po grupama su pobedjivali protivnike sa 20-ak poena razlike u proseku, sad u nokaut fazi pobedise jednu Srbiju sa 10 razlike, sad jednu izvanrednu Francusku (koja je napravia podvig protiv Amerikanaca) sa 15 razlike , tako da vise nema dileme da se radi o jednoj vrhunskoj ekipi i mislim da se slobodno moze reci da Argentina ponovo spada u sam svetski vrh i da je medju najjace reprezentacije na svetu.

Zahvaljujuci pre svega neverovatnoj Argentini i briljantnoj pobedi Francuske nad Amerikancima (pa i pobedi nase reprezentacije nad Amerikom iako je mec od nekog bitnog rezultatskog znacaja) ovo prvenstvo ce mi zaista ostati u izvanrednom secanju, bilo je bas epski , po meni najbolje i najzanimljivije Svetsko prvenstvo jos od onog 2002. u Indijanapolisu.
    Ono sto je definitivno obelezilo ovo prvenstvo je veliki "come back" Argentine u sam vrh.
    Mislim da bi bilo jos epskije da je i Australija iskoristila svoju priliku i usla u finale po prvi put u istoriji ali eto verujem da ne moze nikad da bude bas sve po zelji i po zamisli, zaista fantazija je i ovako

Po meni sta god da se desi u finalu za mene je Argentina prvak sveta i pobednik ovog prvenstva

Last edited by Beogradski_Fantom; 13-09-2019, 16:52.

Leave a comment:

• Cole™
    replied
    Ova Argentina ljudi moji, jest razlog zašto je sport među najljepšim stvarima na svijetu. Ovaj Scola ej; doktor jebene košarke. Kakva borbenost Gaučosa; želim im zlato svim srcem.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Da nazalost danas Ingles kao da je na levu nogu ustao, totalno odsutan, (imao je imao dosta asistencija i skokova falili su njegovi poeni), steta za ono slobodno bacanje Milsa ali verujem da nije lako u takvom momentu, izgleda da je ipak presudilo to iskustvo Spanaca, Australija tradicionalno uvek igra dobro ta velika takmicenja i ulazi u zavrsnice ali nikako da dodju do samog kraja, nikako da preskoce to polufinale i izgleda da se taj njihov maler nastavlja.

Peti Mils zaista vanserijski igrac, mislim da bi on pod hitno morao da bude vodja ekipa u Sparsima,Kej veoma prijatno iznenadjenje ne samo ove utakmice vec i citavog prvenstva, Mark Gasol doktorski odigrao najbolje kad je bilo najpotrebnije, Riki Rubio takodje odgrao fantastican turnir (i izgleda da je napokon popravio taj sut sa distance koji mu je bio boljka kroz citavu karijeru).

Leave a comment:

• josip146
    replied
    Marc Gasol, doktorska utakmica, kakva mirna ruka na slobodnim bacanjima u par navrata. Inače ja sam također favorizirao Australce, no nažalost danas je falio Ingles...

Leave a comment:

• Cole™
    replied
    Strašna tekma prvog polufinala. Koliko mi je krivo što su prekrasno borbeni Australci izgubili, tolko mi je drago bilo biti ovako pametnu i odličnu Španjolsku. Moglo je ovo dvaput otić na stranu Australaca. Onaj Kay pod hitno u NBA ligu!

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Bravo za nase momke , otisli su na SP sa namerom da pokusaju da pobede Amerikance i eto uspeli su , MISSION ACCOMPLISHED .
    Idemo dalje.

Mnogi su pred prvenstvo govorili " eh samo da nam je da pobedimo Amerikance" priznajem i ja sam bio jedan od njih i eto hvala Bogu zelja nam se ispunila (pa makar taj mec bio borba za tek 5. mesto)

Svakako znacajna pobeda , ova pobeda nad njima mozda nije toliko velika, istorijska i toliko rezultatski bitna kao ona u Indijanapolisu ali je svakako znacajna, mislim da je ipak izvukla turnir za nas i da je svakako znacajna za nasu kosarku , za moral ekipe i navijaca i uliva nadu za neki naredni period , u svakom slucaju mislim da nakon ove pobede protiv Amerikanaca nasi mogu da se vrate kuci uzdignuta cela bez obzira sto nece doneti medalju.

U svakom slucaju mislim da ipak rezultat nase reprezentacije ne moze da se opise kao debakl ili blam, jeste izgubili smo tu utakmicu protiv zaista odlicne Argentine u tom momentu ali to je sport a i sistem je malo takav i nepravedan da eto mesec ipo dana priprema, 10 pripremnih utakmica, utakmice prve 2 faze takmicenja po grupama i da sve to staje u tu jednu utakmicu koja odlucuje sudbinu ekipe i pravi razliku izmedju istorijskog uspeha i “debakla” i da eto odigras super pripremni period, izdominiras u prve 2 faze i eto izgubis u 1/4 finalu i vec auu katastrofa, pa nije bas to tako kako se nekima cini i nije uopste trafedija ili blam izgubiti od takve ekipe kao sto je Argentina.

Malo je verovatno i srece falilo, tako se potrefilo sad sta da radimo, eto recimo na OI u Riju smo imali 4 poraza i prvenstvo zavrsili sa skorom 4-4 pa smo eto uzeli srebro, sad prvenstvo cemo verovatno zavrsiti sa 6-2 a bicemo verovatno tek peti , proslo SP 2014 takodje , zavrsili smo sa 4 poraza i skorom 5-4 pa smo isto uzeli srebro a sad skor 6-2 nije bio dovoljan ni za polufinale, mislim sta sad , to je sve sport, tako se potrefilo, idemo dalje.

Leave a comment:

• Beogradski_Fantom
    replied
    Ok ne kazem da se konkretno oni sad sepure, vec Amerikanci kao Amerikanci su takvi, oni prosto po izrazima lica (i njihovih navijaca) vide se da imaju neki arogantan stav i svakom iole normalnom coveku je drago kad dobiju malo preko njuske, mislim da su se vise citavom svetu smucili, ko ih bre yebe vise.

Inace sa sportskom aspekta mislim da je ovo neverovatan podvig Francuza koji ce se pamtiti , ok neki ce sad mozda reci kako Amerikancima nisu igrali ovaj ili onaj, ali ipak treba imati u vidu da i u ovom timu SAD-a su igrala 4 igraca iz startne postave Bostona, jedan Kemba Voker koji je medju najboljim plejevima u ligi, jedan Donovan Micel fantastican igrac koji je vec sad Ol'Star i svakako buducnost NBA lige, takodje i Kris Midlton i Bruk Lopez isto 2 Ol'Star igraca i startera Milvokija koji je igrao finale istocne konferencije, takodje tu je bio i Majls Tarner najbolji bloker u NBA prosle sezone i jedan od najboljih defanzivaca lige, kao i Dzo Heris jedan od najboljih trojkasa u ligi (i pobednik u sutiranju trojki na ovlogodisnjem Ol'Staru, plus recimo jedan Harison Barns koji ima 20-ak poena u proseku i koji je vec igrao za americku reprezentaciju u Riju ili Derik Braun starter u San Antoniju isto jedanveoma raznovrstan igrac, mlad igrac koji je buducnost Sparsa, plus ekipa predvodjena jednim od najboljih trenera ikad Gregom Popovicem, tako da mislim uprkos svemu da je ovaj tim Amerike bio veoma dobro selektovana ekipa, recimo 3 igraca iz iste ekipe, 2 saigraca iz druge ekipe, Popovic je poveo i jednog svog igraca, pritom i najbolji bloker u ligi, jedan od najboljih trojkasa, tako da zaista trebalo je pobediti ovaj americki tim.

Inace ja mislim da su svi ljubitelji sporta i neutralni gledaoci navijali za Francuze, Francuzi su isto jedna gotivna ekipa, da kazem jedno relativno nova kosarkaska sila (tek u poslednjih 10-15 godina su se pojavili na kosarkaskoj mapi i poceli da predstavljaju nesto) , imali su zaista veliki broj vrhunskih igraca, recimo jednog Tonija Parkera (iskreno malo mi je krivo sto ovakva jedna pobeda se nije desila dok je jos bio u ekipi, mislim da je zasluzio) , imaju veliki broj talentovanih igraca, imali su i neke povremene sporadicne uspehe i zaista im je falila ovakva jedna pobeda za sva vremena i pobeda za pamcenje , takodje jos u Riju u grupnoj fazi Francuzi su bili veoma blizu da pobede Amerikance ( i to jos bez Parkera na toj utakmici), izgubili su sa 2 ili 3 poena razlike, tako da bilo je vec i vreme da ih pobede.

Upravo ovakve utakmice kao sto su danas odigrali Francuzi su ono sto kosarku i sport generalno cine lepim i zanimljivim, to su te utakmice koje ce se pamtiti i za 10,20 godina (kao sto se recimo pamti nasa pobeda nad Amerikancima u Indijanapolisu ili nase zlato u Atini 1995. i ono cuveno finale protiv Litvanije ili ne znam one 2 briljantne pobede Argentine nad Amerikom 2002. i 2004. kada su ih oducili od kosarke, recimo tad je mene Argentina "kupila" za sva vremena), to su te utakmice sto sport i velika takmicenja cine zanimljivim.

Inace Francuzi su zaista onako gospoda, znaci nimalo arogantni, umisljeni, da igraju grubo, prljavo (sto ih je po meni ta finoca mozda i kostala jos nekih uspeha) , vec ono gospodski , cute i igraju.

Sto se mene tice kad vec Srbija nije mogla da osvoji , samo nek ne osvoje Amerikanci i super, sto se preostalih ekipa tice Argentina mi je svakako najbliza srcu bez dileme, Francuzi su me zaista "kupili" i zaduzili ovom pobedom protiv Amerikanaca, Australija je isto jedna veoma kvalitetna i skroz gotivna ekipa )mada cekaj prvo da prodju Cehe) , znaci od preostale 4 ekipe nekako najmanje bi voleo Spanci da osvoje, nekako mislim da nisu bas zasluzili, mislim i Francuska je izbacila jednu Ameriku, Australija je takodje pobedila tu istu kod kuce u Melburnu a pritom zasad ima skor (6-0 i to pobedila Francuze, Litvance, Kanadjane, evo sad i iznenadjenje turnira Cehe), Argentina isto igra fenomenalan turnir, zasad skor 6-0 i u proseku mislim da dobijaju protivnike sa 20-ak poena razlike, tako da Spanci su zaista tu najmanje pokazali.
    Last edited by Beogradski_Fantom; 11-09-2019, 16:35.

Leave a comment:

Working...
X