Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lige petice i ostale nacionalne lige

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Gol sezone?!

https://www.facebook.com/ChelseaFC/v...9800435554014/

Comment

Cole™ lijepa individualna akcija i odličan gol.
      Meni osobno je gol Sturridgea, jučer protiv istog suparnika, vjerovatno N1 u PL za sada.
      https://www.youtube.com/watch?v=KqEqasMBq-w

Comment

Ma prekrasan je gol sinoć dao. Stvarno rijetko za vidjet i kako se sve uspjelo poklopiti...
        Jako dobra tekma jučer, iako je Liverpool mogao i bolje proći od Chelse-a. No ovako mi se čini da su svi ostali zadovoljni...

Comment

Comment

Kakav gol Emersona iz Atletiko Mineira protiv Sport Resifea u pretproslom kolu , ovo se zaista vidja samo u Brazilu.

https://www.youtube.com/watch?v=kVQYvxIWOIE

Mada i ovaj pobedonosni gol Evertona iz Gremija u zaustavnom vremenu u utakmici protiv Fluminensea isto zaista prava majstorija

https://www.youtube.com/watch?v=lTLYjvufvGY

Inace sad nacionalni sampionat Brazila postaje sve uzbudljiviji jer cak 5 je u borbi za titulu , Palmeiras , Internacional , Sao Paulo, Gremio i Flamengo, mada ni Atletiko Mineiro nije bez sansi.
            Borba za opstanak nista manje uzbudljiva, osim novajlije u ligi Parane koja je vec manje vise otpisana svi su u igri i skoro 10ak timova ce strepeti za opstanak.

Comment

Kako mi ja drago da se nizozemska pomalo vrača na nogometnu scenu, jednostavno je bilo čudno bez njih kad ih nema u vrhu europskog nogometa. Dobar nogomet igraju. Njemačka i dalje reda uspjehe, možda bi se bayernovi braniči mogli fokusirat na igranje nogometa a ne da kovaču zapapruju život. Boateng teški promašaj večeras, na kraju izgubili od nizozemaca 3:0

Comment

Pogledao jucer utakmicu i dosta dobro izgleda mlada Nizozemska.
                Jos bi u sastav stavio Kluiverta umjesto Ryana naprijed i odlicno.
                Imaj brdo lijepih poteza put naprijed i ovo bi za 2-3 godine mogla bit vrhunska ekipa.

Comment

I nije preterano iznenadjenje jer Nemacka je od zavrsetka Mondijala u Brazilu pre 4 godine u konstantnom padu , takodje i eliminacija vec u grupnoj fazi na proslom SP u Rusiji nije bila samo slucajnost ili manjak srece , takodje i njihova Bundes liga slabi u poslednje vreme, nekako se stice utisak da su njihovi klubovi sve manje konurentni u Evropi, pa cak i Bajern.

Inace ukoliko nesto ne promene mogli bi i Nemci da dozive sudbinu Holandije , da od jedne fudbalke velesile postanu reprezentacija koja propusta velika takmicenja, uostalom setimo se nekad kako je Ajax bio dominantan u Evropi, da je holandska liga bila medju 4,5 najjacih u Evropi a danas tesko i da je medju prvih 10, inace tako je i oslabio holandski fudbal , liga im je drasticno pala, kvalitet klubova je drasticno opao a samim tim i kvalitet igraca i jednostavno vise nemaju odakle da selektuju toliki broj kvalitetnih igraca kao ranije , to se odprilike sad desava i Nemackoj.

Comment

Nizozemska ima odlicnih mladih igraca, pa ja ne znam dal si ti gledao utakmica, a i onu protic Francuske.
                    Najveci problem Nizozemske nisu mladi igraci, nego to sto su predugo zivjeli na slavi starih imena.
                    Isto se desava sa Bayernom i Riberyem i Robbenom.

A Njemacku unistava Loew i nitko drugi.
                    Prosle sezone Sane jedan od boljih igraca Citya, a ovaj ga ne zove itd itd itd.

Nizozemska je napravila smjenu generacije i to za sada izgleda dosta dobro.
                    Ja bih definitivno gurao malog Kluiverta jos umjesto Babbela i Strotmanu bih davao vise sanse.

Comment

Pa ima nekoliko i to je sve, eto onaj Kvinsi Promes sto je sad iz Spartaka iz Moskve u Sevilju je stvarno odlican igrac, Memfis Depaj isto veoma dobar igrac, Dzastin Klajvert se cini obecavajuce i kao neko na koga bi mogli da se oslone u buducnosti , znaci imaju par tih brzih i eksplozivnih napadaca i to je to i ajde da kazes imaju tog Strotmana, Vijnalduma koji su dosta solidni igraci , kao i pozadi recimo de Vrij, van Dijk, Blind, Bruma, mislim ok , onako nije to lose ovako na papiru , ali generalno dosta daleko od dana najvece slave kad su tu bili recimo Klajvert, Davids, braca de Bur, Berkamp, Overmans, Koku, Zenden, van Brohnhost, Haselbajnk, van Nistelroj i ostali ili recimo onda generacija pre te kada su im igrali van Basten, Gulit, Rajkard, Kuman i ostali.

Comment

Svakako nije to trenutno blizu starih dana, ali i Francuska je prosla krizu, evo sad Njemacka i sl.
                        Jednostavno nekad treba mijenjat stvai i to je to.
                        Nizozemska je zrtvovala dva velika natjecanja, ali ce se svakako to vratit na svoje.

Mladost treba samo iskustva u ovakvim utakmicama i nista vise.
                        Jucer su izgledali jako dobro, pogotovo put naprijed.
                        Protiv Francuske su u nekim djelovima utakmice izgledali vrlo mocno, a mislim da njihovo vrijeme tek dolazi.

​​​​
                        ​​​​​

Comment

Prethodna 2 velika takmicenja nisu svesno zrtvovali zarad nekih eventualno buducih rezultata vec jednostavno su odigrali lose i nisu uspeli da se plasiraju na njih.

Mada generalno cim oni u rosteru imaju pola igraca iz njihovih domacih klubova jasno je da to nije vise tako mocna selekcija , uostalom ajde reci mi neki top evropski ili svetski klub gde je neki Holandjanin nosioc i stub igre , pa tesko da ga ima.

Comment

Pomladjivanje je posteno pocelo zadnje prvenstvo ili ti ga zadnje kvalifikacije.
                            Zasto kazem posteno?
                            Zato sto je prije toga Nozozemska lagano pala i bilo je vrijeme za promjene.
                            Pa nike dugo proslo od finala, odnosno polufinala sa Argentinom, gdje su bili i bolji.
                            To sto su se bazirali na domace trziste (liga), ne znaci nista lose.
                            Pa vecina onih svemirskih Nizozemaca onda, je i igrala za Ajax i progurala staru 4-4-3 formaciju.

Nizozemska trenutno ima odlicnu pomladjenu reprezentaciju, koja je jucer odrzala Njemackoj lekciju.

Comment

Uf, kakva utakmica. Chelsea - Man. United...

Al ovo što Mourinho radi stvarno nije normalno. Čovjek iz Chelse-a je slavio pogodak i prošao ispred Moorinha i ovaj je bio spreman se fitički sukobit s njim... Na šta je frajer spao u zadnjih par sezona...

Comment

Reala opet napucalo i to doma.
                                Borussia nastavila gaženjem protivnika, zaista su u stanju svakome uvalit par komada (ali i primit).
                                Bayern ovog puta okurnio premoć i otišao doma s tri boda.
                                Roma me zafrkala na tiketu, stvarno ne mogu vjerovat (ali za njih više ništa čudno).

Comment

Working...
                                X