Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svjetsko prvenstvo u nogometu - Rusija 2018.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Mada ne bi se ja slozio to za Afrikance , znas ekipe iz Afrike su uvek imale jako tehnicki potkovane, lucidne i brze igrace, kao jos svojevremeno Kamerun predvodjen Roze Milom , pa onda ona cuvena generacija Nigerije iz druge polovine 90ih sa Okocom, Babajarom, Babangidom, pokojnim Rasid Jekinijem i ostalima, pa onda Senegal 2002. pa Gana kasnije , Obala Slonovace.

Odprilike oni su oduvek bili nesto kao " Juznoamerikanci za one sa jeftinijim ulaznicama".

Sad to sto si rekao mozda samo vazi za te arapske ekipe sa severa Afrike, oni su inace oduvek bili poznati kao veoma tvrde i izrazito defanzivne ekipe, pre svega jer za razliku od ekipa iz podsaharske Afrike nikad bas nesto nisu ni imali tako talentovane i tehnicki potkovane igrace da bi igrali lep i atraktivan fudbal i nadigravali se sa ostalima.

Bolje da ste dobili Nigeriju nego recimo Senegal , koji je po meni u ovom momentu verovatno najjaca africka reprezrentacija.

Generalno Hrvatska je bas retko igrala sa africkim selekcijama, mislim ni jednu utakmicu osim one sa Kamerunom u Brazilu , u srcu Amazonske prasume.

Inace jedan intereantan podatak :

Argentina i Nigerija u istoj grupi na SP 1994, 2002, 2010, 2014, 2018.

Svih 5 puta je pobedila Argentina, najcescim rezultatom 1:0.

Comment

Budemo li na svakoj utakmici dali vise golova od protivnika, imamo sanse. Dugo sam u nogometu, imam dosta iskustva pa znam.

Comment

Ja brijem da ako mi damo gol, a ne primimo ga, mi smo pobijedili. Isto tako, ako damo više golova od njih, pobijedili smo.

Comment

Gatala mi ciganka prije po ure:

1. Polufinalni par: Njemačka - Srbija
          2. Polufinalni par: Rusija - Rvatska

Finale: Nikad odigrano.
          Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
          Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

Radim neki listić, pa me zanima, Costa Rica- Srbija, jel ovo realna dvojka? Kakva je Kostarika?

Comment

Dvojka ko Dubai Rodjo

Comment

Generalno ako pobedimo Kostariku 70% idemo dalje , a ako ne 80% zavrsavamo takmicenje u prvom krugu.

Kostarika je dosta dobra ekipa , dosta brza ekipa , igraju taj neki stil fudbala slican kao Meksikanci sa puno trcanja, sto nasima bas i ne bi rekao da odgovara.
                Imaju nekoliko iskusnih , odlicnih igraca koji igraju po Evropi dok ostatak ekipe uglavnom igra u par njihovih najjacih domacih klubova kao i u americkoj MLS ligi.

Nisu za potcenjivanje ali ja ipak mislim da tesko da mogu da ponove one igre i rezultat iz Brazila sto su napravili pre 4 godine.

Mislim da je kvalitet ipak na strani Srbije, ipak SMS oko koga se otima cela Evropa, Matic, Tadic nas najbolji igrac u kvalifikacijama, Ljajic, Kostic i Luka Jovic koji jako dobro igraju u Bundes ligi , Mitrovic koji je preporodio Fulam i prakticno uveo ga u Premijer ligu ove sezone , Prijovic isto je imao odlicnu sezonu u PAOKu sa kojim umalo nije osvojio titulu u Grckoj, Zivkovic iz Benfike jos jedan jako talentovan igrac , takodje po bokovima Kolarov i Bane Ivanovic , tako da generalno ima tu talenta i kvaliteta i mislim da je dobro to sto nema nikakve euforije i nekih velikih ocekivanja od njih, mada sa nasima se nikad ne zna, jako je tesko predvideti na koju nogu ce ustati taj dan.

Comment

Izbjegavajte Engleze. Gledao sam njihove utakmice u kvalifikacijama i to je ajme majko. Vidim da je 1.30 da će pobijediti Tunis, al za ekipu koja se muči sa Maltom i Slovenijom, ovo bi trebalo biti 2.30

Comment

Inace najneizvesnije bi trebalo biti u grupi gde su Senegal, Kolumbija, Poljska i Japan, iskreno voleo bi da Senegal i Kolumbija odu dalje.

Inace ti smrdljivci Englezi ce najverovatnije proci jer imaju u grupi Tunis i Panamu hit kvalifikacija i jako simpaticnu ekipu za koju bi se reklo da joj je ipak i sam plasman vec istorijski uspeh i verovatno krajnji domet.

Comment

:klanjanje:
                      https://www.youtube.com/watch?v=xYNzS63rJmA

Ovo je jednostavno... kvalitetnije od Ožujskog. triba biti realist... za naježit se.

Comment

Počelo, Rusija na 2:0 protiv Saudijske Arabije trenutno

Comment

Ide tema pod sticky dokle traje prvenstvo

evo 3 rusi su ih samljeli....

Comment

Drugi gol je stvarno bio prelep , prava majstorija.

Inace interesantno danas u kladionici neki lik pita , jel ima neka kvota da ce Rusi da daju gol glavom.

Comment

Ruski veleposlanik otvorio navijački kutak u središtu Zabrega

Mislin da se na prste jedne ruke mogu nabrojati ruski državljani koji će navijati za hrvate.

Comment

Originally posted by Beogradski_Fantom View Post
                                Drugi gol je stvarno bio prelep , prava majstorija.

Inace interesantno danas u kladionici neki lik pita , jel ima neka kvota da ce Rusi da daju gol glavom.
                                Jel ima po BG onih malih zastavica na trošnim kolima ?
                                Čuo san da je hype za SP manji nego za prošlo u Brazilu gdje Srbija nije ni bila... navodno nikad manje ljudi u razmjeni Panini sličica na trgu.. što to bi sa Nebeskim narodom ?
                                Može neki info iz prve ruke ?

Comment

Working...
                                X