Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Mobiteli/Tableti

Mobiteli su uređaji koji su nekoć davno služili kako bi se moglo komunicirati s ljudima putem radio valova i preko SMS (Short Message Service) poruka. 2007. godine, kada je Steve Jobs izumio ekran osjetljiv na dodir i predstavio ga s njegovim iPhoneom, smartphoneovi su doživjeli veliki Bum. I Tras. Smartphoneovi su sada prava mala džepna računala pomoću kojih možemo pregledavati internete i visiti na (a)socijalnim mrežama te puniti ego s brojem lajkova.

Stoga u ovoj temi općenito dijelimo fascinaciju tim malim čudesima koji su nam u potpunosti promijenili day-to-day life te postavljajmo novosti, komentirajmo čiji je veći (ekran, naravno) i pomažimo jedni drugima ako im se nedajbože dogode nekakvi problemi s njihovim najmilijim alatima. Svi znamo koliko su takvi periodi teški.

Usput, koji mobitel imate? Iskreno, ne zanima me.
    No možda nekoga bude pa eto, Samsung Galaxy S4. Star je 2 i pol godine i drži se skoro kao i prvi dan. Osim što se polako sve češće zna resetirati sam od sebe, također mu otpadaju naljepljena slova sa stražnje strane te se guli boja.
    Ako ste uživali u mom blogu o S4, svakako kliknite lajk za još budućeg materijala!
    Last edited by 4mal; 03-08-2018, 19:56.

gledam ovaj OnePlus one za 2700 kn(64 gb!) ima kod nas novi u dućanima...
    jel se otvorio nekakav servis napokon za to čudo ako rikne kod nas?
    I kakav je to Cyanogen vrag??? Nikako da to skužim...
    Gledao sam i m4 aqua ali kada nema kod nas 16 gb verzija...
    Čak bih i riskirao OnePlus one i kupio za 1-2 mjeseca kada bi cijena još više pala

Inaće, ova Zmaj tarifa od simpe je dosta dobra

Comment

Imam HTC One (M8) već godinu i pol dana tako da je došlo vrijeme za upgrade. Čim izađe Xperia Z5 Premium uzimam.

Comment

Tele 2 ima izvrsnu ponudu za produzenje pretplate,Galaxy S6.....mislim da cu to uzet iako je ovaj S3 koji imam uzas

Comment

Niz kritika dobiva Tele 2 od korisnika. Od slabog signala i očajne službe za korisnike do činjenice da uopće nemaju podršku za 4G.

Osobno ne bi ni razmišljao na prelazak kod operatera koji nudi mob sa funckijama koje ne mogu koristiti.
          Ako se ne varam, koncesiju na 4G u ovom trenutku ne mogu kupiti ali ko im kriv što prije nisu poduzeli investicije nužne za 21. stoljeće.
          Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
          Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

Trebam neki program s kojim bi prenio Viber poruke sa iOS na Android.
            Našao sam ovaj program koji se plača:
            http://www.backuptrans.com/android-i...sfer-plus.html
            Nema mi smisla davati 30$ za posao od 2 min, pa me zanima dal ima netko bolju ideju?

Comment

Ništa osim recimo JB-a pa prebacivanja fajlova iz tog foldera ukoliko je uopće moguće. Nisam već dugo na iOS-u pa ne znam. Ovo je besplatno, no potrajalo bi malo duže, ako nije JB napravljen.

Comment

Trenutno na SGS IV, custom ROM naravno. Zasada ne planiram upgrade, sve leti. Ponekad novi case i kao da je novi mobitel.

Comment

Imam LG G3 od 32GB već par mjeseci. Super zadovoljan. Stock gore sve.

Comment

Prisiljen sam brže nego što sam mislio kupiti novi mobitel jer ovaj ide natrag kod staroga u firmu.(nije da plačem za ovim smećem sa 512 mb rama) Sada su ovdje dvije dvojbe ostale samo. LG g3 ili xperia z3 Compact. Cijenovno sam na istome jer bih uzeo lg g3 preko žnjore a z3 bih morao preko njuskala od nekoga tko je uzeo na pretplatu pa prodaje tako da to ne igra ulogu...
                    Gledam usporedbe i na z3 je bolja kamera (meni apsolutno nebitno)
                    Lg ima prednost jer ima 3gb rama... a ne 2. tj ima varijanta sa 2 i 3 gb rama...

Jedino me kod lg-a nervira to kaj su tipke za stišavanje i to iza a ne sastrane...
                    I ekran je blago rečeno velik

16 gb verzija bi za moje potrebe trebala biti dovoljna!
                    Last edited by Lucifer; 07-10-2015, 10:32.

Comment

Svakako probaj naci te modele u ducanu i vidjeti kakvi su u zivo. Ja nemam iskustva s njima ali znam da su te tipke na poleđini kod G3 zapravo dobra stvar, jer ga ne moras vrtiti po ruci da namjestis volumen, sve je lako dostupno, tako da mislim da to nije neki problem.

Comment

Z3 sam probao u vipu - mobitel mi se sviđao, nije prevelik i fakat mi je legao. Sviđa mi se to sučelje i sve. Cijena u dućanima je stvarno prenapuhana i nadam se iskreno da će ih novi kineski proizvođači staviti u red jel taj mobitel ne vrijedi 3400 kn ni u kojem ludilu.
                        Lg g3 ima od frenda sestra i ona kaže da je jako zadovoljna. Da baterija fakat dugo traje. Koliko vidim dobiti će i update za novi android.

Možda bih uzeo čak i ovu 3 gb rama verziju...
                        Mobitel da izdrži 2 godine, 2.5 super. Zato bih i malo jači uzeo.
                        Jako me privlači i ovaj OnePlus one ali kada nemaš servisnu mrežu onda je to koma. Još nemam baš povjerenja u te proizvođače... Iako je mobitel stvarno i više nego ok!
                        LG mi iskreno nikada ne bi prije bio izbor za bilo što (ni tv, ni frižider...) ali sada su se stvarno jako poporavili i stvarno su sve bolji (njihov tv planiram uskoro piknuti)
                        Ja sam htio još pričekati, ali cijene i onako ne padaju (ili padnu za 100 kn što je goli q).

iako po specifikacijama LG je stvarno bolji od ove xperie...

Vidim sam i u sipmpi na ponudi lg 4g lte ali 1 gb rama je fakat malo...

Comment

Ja bih na tvom mjestu išao na Z3 Compact. Bolji softver,kompaktniji i vjerujem da ima manje problema nego G3 (pregrijavanje i trokiranje zbog 1440p ekrana).

Originally posted by Lucifer View Post
                          gledam ovaj OnePlus one za 2700 kn(64 gb!) ima kod nas novi u dućanima...
                          jel se otvorio nekakav servis napokon za to čudo ako rikne kod nas?
                          I kakav je to [COLOR=#545454][FONT=arial]Cyanogen vrag??? Nikako da to skužim...
                          Gledao sam i m4 aqua ali kada nema kod nas 16 gb verzija...
                          Čak bih i riskirao OnePlus one i kupio za 1-2 mjeseca kada bi cijena još više pala
                          OnePlus One na njihovim stranicama je 2450 kuna za 64GB verziju. A Cyanogen mod je jedan od najpoznatijih (ako ne i najpoznatiji Custom ROM za Android). Uz to kaj je najpoznatiji,toliko je i među najboljima. Zadržava skoro pa Stock Android izgled a dodaje toliko mogućnosti za customizaciju da se smrzneš. OnePlus ih je odjebao nakon nekog vremena i izbacio svoj Oxygen OS koji je zapravo Stock Android Lollipop sa par malih modifikacija tako da imaš izbor koji ROM želiš.

Last edited by someone; 07-10-2015, 11:57.

Comment

Ja kupil Samsung Galaxy Note 3 N9005 (32GB verzija) i skroz sam zadovoljan. Prijašnji mobitel mi je bil Samsung Monte hahah. Također lijepo nabavil Otterbox Defender za Note 3 i sad sam pravi bauštelac

Comment

Originally posted by buz View Post
                              Ništa osim recimo JB-a pa prebacivanja fajlova iz tog foldera ukoliko je uopće moguće. Nisam već dugo na iOS-u pa ne znam. Ovo je besplatno, no potrajalo bi malo duže, ako nije JB napravljen.

Trebaju biti oba uređaja rootana ali ni to ne jamči koliko sam našao po netu.
                              Možda neka stranica gdje bi se ovaj program mogao ''povoljnije'' nabaviti ?

http://www.backuptrans.com/android-i...sfer-plus.html

Comment

Working...
                              X