Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by OverLord View Post

Tu se ne slažem. Osobno ne vidim potrebu za 700 kamera, ali to sam samo ja. Ja znam da meni ne znači ništa i samim time to ne zamjeram. A s obzirom i na fantastičnu jednu kameru s9ke i pixela 2 i 3, mislim da je sve više tih kamera čista glupost. A opet kad bi išli ulazit u to za što se uopće te kamere i takvi mobiteli koriste, bi svi skupa serijski plakali.
    Dvije kamere omogućavaju optički zoom i bokeh efekt, tog se mogu ovako na brzinu sjetiti. Mislim da P20 Pro ima 3x optički zoom. Tako da razlika ima, pogotovo ako obje kamere imaju OIS.

Comment

• Originally posted by ThePicek View Post

Dvije kamere omogućavaju optički zoom i bokeh efekt, tog se mogu ovako na brzinu sjetiti. Mislim da P20 Pro ima 3x optički zoom. Tako da razlika ima, pogotovo ako obje kamere imaju OIS.
      Da ima 3x opticki ili 5x hibridni.

Comment

• Izašla statistika za Q3, vezano za prodaju.
        Samsung nastavio pad, dok se Huawei poprilično diže.

cvxxcvcxxcv.jpg

Btw., koliko vidim/čitam, ima ljudi koji se žale na probleme sa displayom na Mate 20 PRO.
        Koliko sam shvatio, postoje dvije vrste displaya i sve je stvar sreće.
        Ako je to i istina, svejedno jako veliki minus, pogotovo za uređaj od kojeg se očekuje puno.
        Kako će se stvari razvijat dalje, valja vidjeti.

xycyc.jpg

Ovu raspravu o XR-u i njegovim usporedbama sa flagshipovima iz androida, ovaj put ću zaobići, jer je poprilično smiješna.
        Neću se uopće više trudit davat objašnjenje što o cijeni, što o dobivenom za uloženo.
        Tko voli, nek izvoli za svoje novce uzet što ga veseli.

Comment

• Meni ovo smrdi da bi Huawei ipak mogao ući na US tržište pa Apple gleda kako napraviti dobar damage control.

https://www.theverge.com/2018/11/1/1...1oAVth_4rKf0mk

Comment

• Ja sam se razmišljao o Mate 20 PRO, ali me odbijao zakrivljeni display.
            Iako sam to skoro i progutao i htio probat, sad me i ovo odbija.
            U svakom slučaju, preskačem, bar do P30 PRO.

Gledam malo i OP6T i donosim zaključak da mi se prelazak niti malo ne isplati.
            Dobijem in display senzor otiska, koji nije toliko brz, kao što je to onaj na OP6.
            Dobijem i manji notch (iskreno, sad mi je to već nebitno) i nešto bolje odrađenu situaciju sa displayom, te nešto bolju bateriju (3700mah vs 3300mah, mada mi je autonomija na OP6 i više nego zadovoljavajuću, ponajviše radi kvalitetne optimiziranosti oxygena).
            Gubim 3,5mm jack (mada mi to nije toliko bitno, ali ajde), gubim led notifikaciju, a sad će doć i update (beta je već vani) za neka poboljšanja sa 6T (night mod kamere, još bolje geste i sl.).

Trenutno znači ostajem na OP6 i čekam daljnja izbacivanja uređaja.

Comment

• Originally posted by Prayer View Post
              Meni ovo smrdi da bi Huawei ipak mogao ući na US tržište pa Apple gleda kako napraviti dobar damage control.

https://www.theverge.com/2018/11/1/1...1oAVth_4rKf0mk
              Vrlo zanimljivo. Slažem se da skrivanje prodaje znači i njen pad. Doduše apple ima veću zaradu zbog smiješnih cijena svojih uređaja tako da iako će prodavati manje, vjerujem da će se vreća puniti jednakom količinom novaca.

Comment

• Originally posted by ThePicek View Post

Istina. Prednosti ima, ali kao što sam napisao, meni apsolutno nebitno. Danas sam probavao samsung galxy a7 i baš sam prebacivao iz "obične" u širokokutnu i fora je. Ne znam u koliko situacija bih to koristio i koliko je uređaj radi toga skuplji, ali je fora.

@svi ostali, jeste li primjetili da je samsung počeo mijenjati lokaciju svojih tipki? Gledam a7 (kao curi za rođendan jedan od kandidata) i power tipka koja je i fingerprint mi je baš loša, a tipke za zvuk su s desne, umjesto s lijeve strane. Na A9 ista priča koliko se sjećam, a fingerprint otraga. Volim kad je sve jednako na svim modelima. A9 je poprilično skup, a ima bolje riješen fingerprint i to mi je veliki minus za A7. S druge starne 6" amoled na a7 je baš super. Ovih 4.7" na ip 7 mi je baš premalo.

Comment

• Ispod 6" ništa ne uzimam, sve je malo.

Comment

• Ja se isto ne bih mogao vratit na neki manji display.
                    Sad sam trenutno na 6,28'' i jednostavno je milina napsram ovi malih displaya.
                    Štoviše, nakon što se priviknete (a to privikavanje vam traje pola sata), sve ostalo vam počinje izgledat kao igračka.

Comment

• LoL, koristim jučer S8 i kako sam se sad navikao na geste, instant sam uhvatio vuć s lijeva prema gore, za povratak nazad.
                      5 minuta gledam šta se dešava, da bi shvatio da nisam na gestama .

Nevjerovatno je koliko ove geste brzo legnu i nakon njih svaki drugi način mi više ne izgleda kao primarni.

Comment

• Originally posted by zabranjeniples View Post
                        LoL, koristim jučer S8 i kako sam se sad navikao na geste, instant sam uhvatio vuć s lijeva prema gore, za povratak nazad.
                        5 minuta gledam šta se dešava, da bi shvatio da nisam na gestama .

Nevjerovatno je koliko ove geste brzo legnu i nakon njih svaki drugi način mi više ne izgleda kao primarni.
                        Kakve geste?

Comment

• Originally posted by MEGATAMA View Post

Kakve geste?
                          Umjesto standardne navigacijske trake (back,home,recents) koristim geste, koje na OP telefonu rade savršeno.
                          Dobiješ više prostora na samom ekranu i milina je za korištenje.

Comment

• Da, bez LED notifikacija koje koristim od 2012, jos od Note 2 mobitela, takav mobitel kod mene ne dolazi u obzir.

Comment

• Meni najbitnije stavke kod mobitela, redom su:
                              1. ambient display (sony) ili always on display (samsung).....ne znam kako se kod drugih proizvođača ta opcija zove.
                              2. minimalno 6"
                              3. LED notifikacija
                              4. OLED ekran
                              5. zadnji ili barem predzadnji trenutni OS

Kako težim boljim mobitelima, chipset, ram, storage i ostalo je uvijek na nivou pa se s tim ne zamaram previše.
                              Sve ostalo mi je manje bitno i mogu napraviti kompromis.

Comment

• Originally posted by Virty View Post
                                Ispod 6" ništa ne uzimam, sve je malo.
                                vidiš, meni je sve iznad 5'' za mobitel koma i ne dolazi u obzir. Mobitel mi mora biti za jednu ruku. 4.5'' do 5 taman! Danas smo igrali neke igre na mobitelu i uvali mi frajer mobitel od 5.5-6 ' da mu pokupim task. Uglavnom, koma. Nepraktično u svakome pogledu.

Comment

Working...
                                X