Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by Abacus View Post

Umisusovo, kakva rodbina i slanje iz njemačke.

Darojković vozi shoping ture za Graz, 80 kn povratna karta. Već godinama se vozam s njima. Ostave te isprid Mediamarkta, 3 sata vožnje do tamo iz Zabrega. Pokupi te oko 18:00 iz trgovačkog centra i vozi nazad doma.
    Ovo mogu potvrditi, išao ja sa ženom u Graz za advent prošle godine. Karta je bila 90kn, vremena za shopping i prošetati po gradu koliko hoćeš. Mediamarkt ima super izbor i cijene tehnike su povoljnije nego kod nas. Ostale stvari su cjenovno kao i kod nas tako da se samo radi tehnike isplati otići ako planiraš shopping. A i Graz je lijep pa je gušt nabaciti đir po gradu

Comment

• Originally posted by Picek View Post

Ovo mogu potvrditi, išao ja sa ženom u Graz za advent prošle godine. Karta je bila 90kn, vremena za shopping i prošetati po gradu koliko hoćeš. Mediamarkt ima super izbor i cijene tehnike su povoljnije nego kod nas. Ostale stvari su cjenovno kao i kod nas tako da se samo radi tehnike isplati otići ako planiraš shopping. A i Graz je lijep pa je gušt nabaciti đir po gradu
      Yep, cijene su od 80-100 kn (postoje 3 agencije) ovisno s kojom ideš. Darojković je 90 kn a mislim da je Čazmatrans 80. Oni "croatianešto" su najstariji i kod njih je 100 kn.

Razlika u cijeni tehnike je tolika da san si ja dao krvni zavjet da za svog života NIŠTA neću kupovati kod domaćih lihvara. Čak i kada opravdanje domaćih dućana bude "imamo veći PDV" onda mi je još više draže kupiti Xbox/iPhone vani da državi na ime PDV-a ne dam ni lipe. Win-win situacija. Doslovno svaku stvar koju imam u kući od tehnike je ili iz Mediamarkta ili iz Saturna, koji je također prisutan u Grazu.

https://istyle.hr/10-5-ipad-air.html...1349&color=514 - iStyle Rvatska - iPad Air WIFI 256 GB ==> 6500 kn
      https://www.mediamarkt.at/de/product...a-1715698.html - Mediamarkt At. - iPad Air WIFI 256 GB ==> 679 €= 5020 kn
      EEEEJ, 1500 kn razlika u cijeni. 200 EURA

I to san linkao prosječni Appleov proizvod. Kada odete na Mac-ove razlika u cijeni se penje iznad 2000 kn
      Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
      Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

Yep, cijene su od 80-100 kn (postoje 3 agencije) ovisno s kojom ideš. Darojković je 90 kn a mislim da je Čazmatrans 80. Oni "croatianešto" su najstariji i kod njih je 100 kn.

Razlika u cijeni tehnike je tolika da san si ja dao krvni zavjet da za svog života NIŠTA neću kupovati kod domaćih lihvara. Čak i kada opravdanje domaćih dućana bude "imamo veći PDV" onda mi je još više draže kupiti Xbox/iPhone vani da državi na ime PDV-a ne dam ni lipe. Win-win situacija. Doslovno svaku stvar koju imam u kući od tehnike je ili iz Mediamarkta ili iz Saturna, koji je također prisutan u Grazu.

https://istyle.hr/10-5-ipad-air.html...1349&color=514 - iStyle Rvatska - iPad Air WIFI 256 GB ==> 6500 kn
        https://www.mediamarkt.at/de/product...a-1715698.html - Mediamarkt At. - iPad Air WIFI 256 GB ==> 679 €= 5020 kn
        EEEEJ, 1500 kn razlika u cijeni. 200 EURA

I to san linkao prosječni Appleov proizvod. Kada odete na Mac-ove razlika u cijeni se penje iznad 2000 kn
        Ista stvar je i za konzole, igre i opremu, sve je jeftinije u Mediamarktu nego kod nas.

Comment

• Originally posted by Picek View Post

Ista stvar je i za konzole, igre i opremu, sve je jeftinije u Mediamarktu nego kod nas.
          Znam, bavim se tim "posličima" tu i tamo tako da... znam
          Last edited by 4mal; 11-06-2019, 12:55.

Comment

Znam, bavim se tim"posličima" tu i tamo tako da... znam
            Ajde molim te ne pisi o takvim stvarima na forumu posto si isto stavio u navodnike...spoilan ti je post

Hvala na razumijevanju.
            Last edited by 4mal; 11-06-2019, 12:56.

Comment

• Originally posted by 4mal View Post

Ajde molim te ne pisi o takvim stvarima na forumu posto si isto stavio u navodnike...spoilan ti je post

Hvala na razumijevanju.
              Ja ne razumijem pa bih molio pojašnjenje. Čovjek vani kupi jeftinije i proda kod nas, što je u tome ilegalno?

Comment

• To je sivi marekt i preprodaja a to je zabranjeno pricat na forumu

hvala i lp.

Comment

Ajde molim te ne pisi o takvim stvarima na forumu posto si isto stavio u navodnike...editiran ti je post

Hvala na razumijevanju.
                  A nenene, neće moći. Raspitao san se ja za te stvari.

Ulaskom Republike Hrvatske u Europsku uniju otvorilo se tržište.
                  Ili da pojednostavim - moj "poslić" je LEGALNA aktivnost a ne šverc, jer sam ja PDV platio drugoj državi članici EU i ja sa svojim kupljenim proizvodom (za koji imam valjani fiskalni račun) u europskoj uniji mogu raditi što hoću.
                  Da ga uvezem u BIH ili Srbiju - to bi bio šverc, jer nije plaćen porez. Ovako sam legalan 100 posto.

Molim da se pročitaju zakoni i ujedno hvala na duplom razumijevanju.

Comment

To je sivi marekt i preprodaja a to je zabranjeno pricat na forumu

hvala i lp.
                    Preprodaja.
                    Pa nemam ja otvoren obrt ili garažu di nakupujem 10 000 elektroničkih gadgeta i onda to preprodajem

Da se razumijemo, ja kad odem sebi po nešto znam uzeti puta dva pa prodam, to nije moja djelatnost. To je samo snalaženje u kojoj "meni dobro kupcu dobro".
                    Ta preprodaja može vrijediti za pravne osobe, ne za fizičke...
                    Last edited by Abacus; 11-06-2019, 12:39.

Comment

• Sve 5 samo reno 4 ,odspojlan ti je post
                      i hvala ti na konstruktivnom i sirokom objasnjenju

Comment

• OverLord softan ti je post jer
                        kolega Abacus objasnio, ja sam se zaletio
                        Last edited by 4mal; 11-06-2019, 13:04.

Comment

• Ontopic:

Imam JB na iOS 9.3. već sigurno 3 godine. I ekstremno sam zadovoljan. Ajde, baterija je poprilično oslabila ali to ne prepisujem jailbreak-u već činjenici da koristim taj mob 4 god.

Jel ima iko iPhone 6S na iOS 12. Kako je zadovoljan autonomijom, korištenjem.
                          Uskoro niti jedna aplikacija neće raditi na iOS 9 i morat ću ga dizati a onda gubim Sygic navigaciju i brdo aplikacija koje imam...
                          teška odluka
                          Last edited by Abacus; 11-06-2019, 13:28.

Comment

Ontopic:

Imam JB na iOS 9.3. već sigurno 3 godine. I ekstremno sam zadovoljan. Ajde, baterija je poprilično oslabila ali to ne prepisujem jailbreak-u već činjenici da koristim taj mob 4 god.

Jel ima iko iPhone 6S na iOS 12. Kako je zadovoljan autonomijom, korištenjem.
                            Uskoro niti jedna aplikacija neće raditi na iOS 9 i morat ću ga dizati a onda gubim Sygic navigaciju i brdo aplikacija koje imam...
                            teška odluka
                            Moj bivš 6s je kod prijateljeve sestre na 12 i koji je već sada. Sve leti. Moja 7ica isto radi besprijekorno.

Comment

• Ekipa do kojeg iOS-a podrzava iphone SE?
                              pitam za kolegu

Comment

• Ja imam zadnji update na SE. 12.3.1
                                piše da i iOs 13 dolazi na SE
                                mobitel leti...

Comment

Working...
                                X