Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monitori, TV , preporuke te njihove tehnologije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Monitori, TV , preporuke te njihove tehnologije

Ovdje pisite,raspravljajte, pitajte dajte preporuke za isto i stavljajte video vlipove vezano uz sve navedeno u naslovu

Otvorit ću novi topic s monitorima jer mi je malo glupo postat tam u PC probleme kad to nije u pitanju. A kasnije nek nastave ljudi u istom koji imaju pitanja u vezi monitora!

Razmišljao sam kupit monitor. Prvo mi je palo na pamet Dell IPS neki od 24-27 inča. Sad sam vidio ove 4K monitore u nekoj rezoluciji 21:9. WTF????
    Nije mi jasno u čemu je sad fora? Ovi 4K monitori su uglavnom 27+ inča pa čak i od 34".
    U čemu je sad razlika između njih i dosadašnjih standard?

Comment

Za sto ti treba monitor? Ako je za gejmanje da li ti opce treba nesto vece od HDa?
      21:9 (3440x1440) polako dolazi kao novi standard i vec ga dosta igara podrzava. Za rad je super jer imas dosta vecu radnu povrsinu (lijevo i desno je veci, visina je ista) u odnosu na 27" monitor sa 2560x1440. Problem je cijena jer su ti monitori skoro duplo skuplji od 27ica a ne dobijes duplo vecu radnu povrsinu. Da to kupujem ja bi recimo gledao Dell u3415w koji je usput i zakrivljen.
      4k monitori sa svojih 3840x2160 su meni najcesce presitni za gledanje iako bi mi radna povrsina jako dobro dosla za posao ali radje onda imam 2x27". Gejmanje u toj rezi je vjerujem brutalno ali treba i cudoviste od kompa i grafulje da to vrti u nativnoj rezi.

Comment

Monitor mi treba za sve. Znaci na tom kompu imam i igre i posao... Razmisljam tako da kad kupim taj monitor necu nista novoga uzimati 10 godina narednih pa bih sad uzeo noviju tehnologiju...
        Nemam prostora za 2 monitora, jedan mah po uvjetom da mu vertikala nije veća od 27" obične.

Comment

Onda uzmes klasicni 27" sa 2560x1440 rezom. Pogledaj si Dell u2715h, dobar monitor a cijena pristojna. Ili to ili neki Asus, oni su bolji za gejmere
          Ja sam sad sebi uzimao, htjeo sam Della ali mi na kraju povoljno uletila Appleova Cinema 27" pa sam to uzeo, radim u firmi na tim Cinemama vec godinama i nemam prituzbi osim glossy ekrana.

Comment

Gle, za monitor cu sigurno idvojiti 5-6000 kn mozda i vise jer upravo zelim uzeti odlican monitor na duze staze.

Comment

Pa ovo je za razbit glavu! Koji sad monitor uzeti?

IPS ili Amoled, 21:9 TNT ili 16:9 4K, IPS 16:9 ili TNT 21:9, IPS 1920x1280 ili TNT 2560x 1440, 144HZ ili IPS 60Hz,...

Pući će mi glavaaaaaaaaaa....

Comment

Imas za cca 5.5k Dellov 4k ako te to zanima P2715Q, inace su ti svi ovi drugi jeftiniji. Mislim da nemas sta kupiti za vise od 6k i da hoces ako ides na 27"

Comment

Originally posted by MoschuS View Post
                  Imas za cca 5.5k Dellov 4k ako te to zanima P2715Q, inace su ti svi ovi drugi jeftiniji. Mislim da nemas sta kupiti za vise od 6k i da hoces ako ides na 27"
                  Jel to najjace sto ima DELL od 27"? I jel to IPS ?

Comment

IPS je sigurno a sad da li ima nesto jace nemam pojma, pogledaj
                    4k nisam opce gledao jer mi ne odgovaraju.

Comment

Sad sam vidio. P2715Q je i IPS i 4K.

Comment

Pa da, to sam ti i napisao
                        Ali ako nikada nisi vidio 4k na toj dijagonali prvo negdje obavezno pogledaj jer meni to ne pase nikako.

Comment

Što mislite o ovome Dell-ovom modelu?
                          http://www.instar-informatika.hr/mon...440x1440/F1T1W

Comment

Nema puno boljih . Osim što nema USB portove sa strane

Comment

Originally posted by Steelo View Post
                              Nema puno boljih . Osim što nema USB portove sa strane
                              USB ni ne koristim ni na trenutnom, jer neznam šta bi ubo u njega :P
                              Razmišljam uzimati ovakav neki monitor, il za to lovu uzet TV pa koristit kao monitor...

Comment

Working...
                              X