Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monitori, TV , preporuke te njihove tehnologije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• doktor1 Baš me zanima koliko igara ima podršku ultra wide formata, jer razmišljamu u bliskoj budućnosti preći i ja na taj format ?

Comment

• Evo i jedan zanimljiviji monitor od Asusa. HDR 1000 nits-a, G-Sync Ultimate, 200Hz, 3440 x 1440 i to sve u 35'. Jedino što je VA panel no možda bude izvrsno iskustvo...

In this review, we will take a look at some Ultra Wide slash HDR gaming as we have the ASUS RoG Swift PG35VQ in da house. At 3440 x 1440 pixels, this monitor can manage 200 Hz combined with  'G-syn... Tested & Reviewed

Comment

• Sličan onom što sam ja nedavno objavio, samo malo lošija inačica zbog VA panela, ali svejedno i ovaj ima paprenu cijenu

Comment

• Originally posted by darijoman View Post
          doktor1 Baš me zanima koliko igara ima podršku ultra wide formata, jer razmišljamu u bliskoj budućnosti preći i ja na taj format ?
          Reko bih da 95% igara ima podršku za ultrawide format! Nekima je user interface i dalje u 16:9 formatu dok je nekima u punom 21:9.
          Mnoge igre cutscene isto imaju u 16:9 formatu pa ti sastrane ulete crne crte no za neke ima i fix po tom pitanju...
          Npr, AC: Odyssey:

Ukoliko neka igra nema podrške na ovoj stranici se skoro uvijek nađe fix od korisnika.
          99% onoga šta mi se igralo je imalo 21:9 podršku; neki naslovi:

Osim ako voliš PnC avanture! Onda niti slučajno uzimati UW ako ne želiš crne crte sastrane jer uone uglavnom podržavaju 16:9 foramt!

Ali kao šta rekoh, ja se nakon igranja na 21:9 više nebi vraćao na "kockasti" 16:9!

Comment

• Brate mili ako je 16:9 kockasti format... Meni ovo izgleda totalno čudno, ali se čovjek na sve navikne. Sjećam se Philipsa koji je imao takve televizore, ali nisu zaživjeli.

Comment

• Meni je 16:10 odivijek bio najbolji omjer
              Vec reza po visini, dobar rad pa i za igre imho

Comment

• Originally posted by OverLord View Post
                Brate mili ako je 16:9 kockasti format... Meni ovo izgleda totalno čudno, ali se čovjek na sve navikne. Sjećam se Philipsa koji je imao takve televizore, ali nisu zaživjeli.
                Ma ovo gore na slici je neki ogromni format!
                Ovo je moj 29" kojeg ću kroz mjesec dana zamjenit sa 34"

Comment

• Naspram onog gore, ovo mi izgleda "normalnije". Ono mi je baš ekstra izduženo.

Comment

• https://www.instar-informatika.hr/mo...c32g1/product/

Jel ovo čemu? Ne igram se na PCu puno, ali eventualno bih monitor promjenio (ako bude dobra cijena za BF). Sad je unutra i3 i GTX 1050 ti i ne planiram tako skoro išta mijenjati. Za sada u FHD sve jako uredno vrti (ponekad isprobam naslove pa kupim na X1/PS4) i tu i tamo s frendom u LANu nešto prastaro. Mislim da je ovo overkill. Volio bih jedino da je 2k, da ti windowsi ljepše izgledaju jer i na 27" koji imam sada nije taj FHD ekstra bistar.

EDIT: ili čak i ovo. Lijepo izgleda, velik, 2k. Cijena mi s ečini povoljna (u drugim dućanima je ješ manja).

https://www.sancta-domenica.hr/racun...mi-dp-amd.html
                    Last edited by OverLord; 13-08-2019, 08:55.

Comment

https://www.instar-informatika.hr/mo...c32g1/product/

Jel ovo čemu? Ne igram se na PCu puno, ali eventualno bih monitor promjenio (ako bude dobra cijena za BF). Sad je unutra i3 i GTX 1050 ti i ne planiram tako skoro išta mijenjati. Za sada u FHD sve jako uredno vrti (ponekad isprobam naslove pa kupim na X1/PS4) i tu i tamo s frendom u LANu nešto prastaro. Mislim da je ovo overkill. Volio bih jedino da je 2k, da ti windowsi ljepše izgledaju jer i na 27" koji imam sada nije taj FHD ekstra bistar.

EDIT: ili čak i ovo. Lijepo izgleda, velik, 2k. Cijena mi s ečini povoljna (u drugim dućanima je ješ manja).

https://www.sancta-domenica.hr/racun...mi-dp-amd.html
                      Za tu konfu ti ne bih nikako preporučio 2k niti toliku dijagonalu za FullHD rezoluciju.

Ukoliko uzmeš tako veliku dijagonalu na FullHD rezoluciji - brojati ćeš piksele. Za 2k ti stroj nije dovoljno snažan, a ako spuštaš rezoluciju - slika će ti biti mutna i katastrofa jer nije nativna...
                      Isto tako ovaj drugi ti nema AMD freesync koji je zgodan featur za AMD grafe. Dakle ne moraš tada koristiti VSync koji zaključa fps na 60 ili 30 fpsa pa nemaš trganja slike.
                      Freesync i s drue strane nešto skuplja i naprednija verzija G-Sync omogućuju u određenom rasponu (npr 30-175Hz) neometno igranje igara bez trgnja slike s otključanim fps-om. Dakle fps ti šeće može biti i 115 i 35 al neće biti trganja slike.

No ovaj AMD Freesync tebi na nVidia GPU ne koristi. Isto tako bitna je razlika koji i3 proc imaš jer svi stariji imaju samo 2 prave jezgre dok druge 2 su HT...

Dakle ako ne planiraš malo ozbiljniji upgrade CPU i GPU - nema smisla kupovati 2k monitor niti veću dijagonalu za FullHD...

Comment

• Ma stvar je da je monitor dosta star. Ima jedno 7-8 godina. Radi i dalje i ok je, ali ajde. Kao to mi je rođendan pa da izaberem nešto "suvislo i korisno". U biti me više privlači ovaj drugi jer je cijena stvarno ok. 2k na 32" mislim da bi bilo u redu. Uzmem na firmu i platim ga 1200-1300 kn što je super cijena. Mislim da bi bio ogroman upgrade na ovaj samsung syncmaster koji imam. Imam i3 serije 7, dakle 2 prave jezgre, 4 threada. Za FHD gaming je do sada uz 1050ti bio sasvim dobar. A gledam s druge strane da "ne vidim" neki upgrade s 27 na 27. To mi je neka misao vodilja.

Comment

Ma stvar je da je monitor dosta star. Ima jedno 7-8 godina. Radi i dalje i ok je, ali ajde. Kao to mi je rođendan pa da izaberem nešto "suvislo i korisno". U biti me više privlači ovaj drugi jer je cijena stvarno ok. 2k na 32" mislim da bi bilo u redu. Uzmem na firmu i platim ga 1200-1300 kn što je super cijena. Mislim da bi bio ogroman upgrade na ovaj samsung syncmaster koji imam. Imam i3 serije 7, dakle 2 prave jezgre, 4 threada. Za FHD gaming je do sada uz 1050ti bio sasvim dobar. A gledam s druge strane da "ne vidim" neki upgrade s 27 na 27. To mi je neka misao vodilja.
                          Slažem se nema tu nekog upgreda dok si ne uzmeš bolji proc i grafu. Mislim uzmi ti sebi monitor no nikakav ozbiljniji gaming u toj rezi nećeš moći imati. Samo hoću reći da si posvjestiš ako želiš išta poštenog gejmat da moraš napraviti i taj upgrade. Ovako za sve ostalo će biti dobro - YT, filmovi, multimedija, itd. No gaming ne baš...

Comment

• Originally posted by Hrv4tin4 View Post

Slažem se nema tu nekog upgreda dok si ne uzmeš bolji proc i grafu. Mislim uzmi ti sebi monitor no nikakav ozbiljniji gaming u toj rezi nećeš moći imati. Samo hoću reći da si posvjestiš ako želiš išta poštenog gejmat da moraš napraviti i taj upgrade. Ovako za sve ostalo će biti dobro - YT, filmovi, multimedija, itd. No gaming ne baš...
                            Jasno je to meni. Mislio sam da bi FHD gaming na njemu isto bio ok. Kao što sam i rekao jako malo igram na PCu, a to što igram će letiti (star trek armada 2 npr ). Tako da, potpuno sam svjestan da nemam tu "dobitak" osim za korištenje PC-a mimo gaminga. Ne mislim ulagati u PC. I ovo sada što jesam (tj. preklani čini mi se) je i previše za to koliko ga koristim. Nije odlučeno ništa, a svaki komentar je dobrodošao.

Comment

• Onda uzmi kaj god ti paše. Dobro je d aje IPS panel, a cijenu si možeš srušiti i s manjim brojem HZ jer ti realno ne trebaju. Niti ćeš gejmat niti raditi nekakvu obradu, a najviše dobitka dobiješ upravo tamo.

Dakle uzmi IPS monitor sa 60Hz i možeš i 4k u tom slučaju jer gledaš za nešto drugo a ne za gaming. Bitno da je IPS da imaš poštene boje, responzivnost nije bitna kod tebe. A imati ćeš oštriju sliku i dijagonalu kakvu god poželiš. Samo izbjegavaj one gaming gimick monitore i to je to. Ništa gaming, freesync, G-Sync, itd. Bitno da je flicker free i IPS. Udri brigu na veselje.

Comment

• Originally posted by Hrv4tin4 View Post
                                Onda uzmi kaj god ti paše. Dobro je d aje IPS panel, a cijenu si možeš srušiti i s manjim brojem HZ jer ti realno ne trebaju. Niti ćeš gejmat niti raditi nekakvu obradu, a najviše dobitka dobiješ upravo tamo.

Dakle uzmi IPS monitor sa 60Hz i možeš i 4k u tom slučaju jer gledaš za nešto drugo a ne za gaming. Bitno da je IPS da imaš poštene boje, responzivnost nije bitna kod tebe. A imati ćeš oštriju sliku i dijagonalu kakvu god poželiš. Samo izbjegavaj one gaming gimick monitore i to je to. Ništa gaming, freesync, G-Sync, itd. Bitno da je flicker free i IPS. Udri brigu na veselje.
                                I najgore od svega opet dođeš na onaj koji sam posstao jer je najjeftiniji. Čak je jeftiniji od 27" monitora. Bit će šta bude.

Comment

Working...
                                X