Announcement

Collapse
No announcement yet.

Risk

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Risk

    Rizik je društvena igra na ploči. Cilj igre je prvi ispuniti zadatak i pokazati karticu zadatka. Svaki zadatak je tajan do kraja igre.

    Igra je napravljena za najmanje dva, a najviše šest igrača, od kojih svaki ima svoju boju: plavu, crnu, ljubičastu, žutu, zelenu ili crvenu. Igra je koncipirana tako da je na ploči stilizirana karta svijeta u čijem je središtu Europa. Kontinenti podijeljeni su na manja područja koja imaju imena po nekim državama, pokrajinama ili geografskim područjima (npr. sjeverna Afrika).

    Uz figurice vojske (vojnik=1 bataljun, konjanik=5 bataljuna i top=10 bataljuna) i igraće podloge, u kutiji ćete naći dva špila karata i 5 kocaka. Na jednom špilu su zadaci čije je izvršenje krajnji cilj igre, dok su na drugom špilu karata ucrtane granice područja s njihovim imenom, a u dnu svake karte slika jedne od figurica. Igra počinje tako što se ravnomjerno podijele karte s područjima (državama ili regijama), te jednak broj bataljuna (vojske). Nakon toga svaki igrač iz špila izvuče jednu karticu zadataka. Na kartama zadataka ponuđene su i alternative (npr.:osvojite 24 područja ili uništite sve crne postrojbe). Sve radnje u igri (napad i obrana) izvode se bacanjem kocaka. Naravno, veći zbroj točaka na kockama je jači. Napadač s tri ili više bataljuna napada s tri kocke, dok se protivnik brani s dvije ili jednom kockom, ovisno o tome koliko ima bataljuna na napadnutom području. Nakon svakog napada napadač ima pravo pregrupirati bataljune samo iz jednog u drugo, susjedno područje, nakon čega vuče karticu iz špila područja i vojske. Na redu je sljedeći igrač.

    Karte koje se skupljaju nakon svakog grupiranja služe za obnovu vojnih snaga. Ako igrač skupi 3 iste karte, idući put kad dođe na red za napad dobiva onoliko vojske čiji je simbol na tim trima karticama. Isto tako, igrač koji zauzme čitav kontinent i zadrži ga do idućeg bacanja dobiva vojske u vrijednosti koja je označena na igraćoj ploči za pojedini kontinent. Te su vrijednosti izražene proporcionalno težini zauzimanja, odnosno zadržavanja kontinenta.

  • #2
    Definitivno jedna od najboljih društvenih igara ikad. Samo teško je naći ekipu za odigrati partiju... Pa, se zadovoljavam kompjuterskom verzijom.

    Comment


    • #3
      Osobno okish igra. Ponajviše iz razloga jer je RNG i luck based.

      Scythe mi je primjerice puno superiornija igra sličnog tipa uz dodanu ekonomiju.

      Comment


      • #4
        Risk mi nikad nije sjeo i moram priznati da mi je jedna od lošijih društvenih igara koje sam igrao.

        Comment


        • #5
          Opet neka društvena igra

          Comment


          • #6
            Smallworld mi je draža igra, na sličnu šemu

            Comment


            • #7
              Eh...Risk 2 igra za PC pamtim je vrlo dobro...jer sam zbog nje razbio svoj prvi mis u zivotu...joj kad se sjetim kako je ona teska gumena kugla u misu letjela po sobi dosta cesto dok se jednom nije i sam mis raspao od udarca od pod...good times

              Inace kad instaliram sebi Windowse, uvjek instaliram i nju pa odigram nekad par partija...sto zbog nostalgije, sto zbog njene zaraznosti i smeka...Dobra zabava, i preporuka od mene za Risk 2.


              Comment


              • #8
                Meni je ovo jedna od dražih društvenih igara.
                Ono, tip igre gdje nije smisao samo bacit kockicu i ajmo 1,2,3.


                STEAM: zabranjeniples
                DISCORD: zabranjeniples#7235

                Comment


                • #9
                  Daleko najdraža društvena igra koju, nažalost, igram vrlo rijetko. Prvi put sam je zaigrao prije cca godinu dana kad sam uzeo Game of Thrones izdanje igre, ali zadnjih mjeseci samo stoji u ladici :/
                  Last edited by M3do; 17-08-2020, 10:58.

                  Comment


                  • #10
                    Baš sam jučer razmišljao da počnem ovo igrati s klincima. Imaju 7, ali mislim da su dovoljno zreli/stari da započnemo s Rizikom. Možda zasad bez ciljeva, samo borba.....

                    Comment


                    • #11
                      Ima netko za posuditi? Da ne kupujem ako klincima neće sjesti.... Zagreb....

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Steelo View Post
                        Ima netko za posuditi? Da ne kupujem ako klincima neće sjesti.... Zagreb....
                        Moja preporuka je da odete u Meeples Corner u Zg-u. To je tamo kod branimira. 10kn je ulaz i imate preko 300 board gameova za isprobat. Ako si clan, mislim da se igre mogu i posuditi.

                        Tamo je dobro za isprobati, pa ako se klinci navuku, naruciti nesto izvana.

                        Kod nas polovne igre drze bolesne cijene i u 90% slucajeva se ne isplati jer je cijena skoro kao nova.

                        Jedan primjer, frend je kupio jednu igru u Rijeci priej 3 god za 300 kn. Neki dan naletio na istu igru na njuskalu, koristenu, lik prodaje za 400.

                        Ugl prevara

                        Comment


                        • #13
                          Vidiš, nisam znao za ovaj Meeples.... Fantastična informacija, hvala ti puno!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Steelo View Post
                            Vidiš, nisam znao za ovaj Meeples.... Fantastična informacija, hvala ti puno!!!!
                            https://igranje.hr

                            https://igranje.hr/forum/


                            web stranice od te udruge. Na forumu ima TONA 2nd hand igara koje su mažene i pažene. Puno sam toga tamo uzeo, i nikad zaigrao....

                            Comment


                            • #15
                              Ima hrpa toga na igranje.hr a nadje se i na Njuskalu. Miskim da smo mi 90% narucivali iz vana, kod nas je ili skupo ili nema.

                              Comment

                              Working...
                              X