Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nedavno odigrano - board/card games

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nedavno odigrano - board/card games

    U Hrvatskoj je sve više događaja posvećenih modernim društvenim igrama, i sve je više udruga koje to organiziraju - od Zagreba, Splita, Rijeke, čak i jedna nedavno formirana u Zadru. Tu se isprobavaju nove stvari ili se bruse poznate.


    Osobno sam na zadnjem takvom događaju (periodični "Amo se igrat!" u Splitu), imao sam prilike isprobati Betrayal at House on the Hill, koja nije loše koncipirana, ali traži uhodanu ekipu i čudovišta protiv kojih se borite mogu biti prejaka/prebrza ako tek počinjete.

    Plus, jedna standardna runda Settlers of Catana, uvijek je zabavno stvarat neprijateljstva

  • #2
    Koliko to ljudi moze igrat i mora igrat da bi runda bila izazovna?

    Comment


    • #3
      Misliš na Betrayal? Ne bih znao, rekoh da sam imao prilike isprobati Inače je za 3 do 6 igrača.

      Comment


      • #4
        Carta Magica u Zagrebu organizira igranje svaki utorak od 16h na dalje, tamo s ekipom znam igrat i ako netko želi može doć pa ga naučim nešto, u boardgames sam zadnjih 4god i svasta imam

        Comment


        • #5
          Slucajno sam susjede slusao kraj mene na terasi kak pricaju i pomenuše neku igru na ploči "Cold War". Njihov opis igre mi se dopao, zivo me zanima dal je tko igrao i dal je baš tak dobra.

          Comment


          • #6
            Ono kaj sam igrao i kaj svakako preporučam je:
            - Agricola (meni možda br.1 board game)
            - Puerto Rico
            - Dead of Winter
            - Betrayal on the House on the Haunted Hill

            Comment


            • #7
              Originally posted by ThePicek View Post
              Ono kaj sam igrao i kaj svakako preporučam je:
              - Agricola (meni možda br.1 board game)
              - Puerto Rico
              - Dead of Winter
              - Betrayal on the House on the Haunted Hill
              Ja toliko zelim igrati Puerto Rico da ti ne mogu opisati. Nemam s kim

              Comment


              • #8
                Meni se toliko sviđaju te board games a nisam još ništa igrao Ist tako, nemam s kim

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Corwin View Post

                  Ja toliko zelim igrati Puerto Rico da ti ne mogu opisati. Nemam s kim
                  Pa ako ima zainteresiranih iz Zagreba možemo se skupiti i igrati. Ja bih isto želio više igrati nego prije, ali svi puni obaveza, nitko nikada ne može tako da se to dosta prorijedilo, a kak je krenulo nebumo uopće igrali.

                  Comment


                  • #10
                    Gle, mozemo se organizirat jedan vikend, negdi u park na stol, Bundek - Jarun i koliko nas treba i odigramo koju!

                    Steelo ThePicek
                    Last edited by Corwin; 29-06-2017, 22:00.

                    Comment


                    • #11
                      Nedavno sam na jednom drugom forumu napisao ovaj tekst pa evo i ovdje ako je netko zainteresiran malo više vremena posvetiti društvenim igrama/igrama na ploči:

                      Zadnje 3 godine pratim boardgaming industriju i u tom vremenu sam nabavio preko 80-ak igara i moj prvi savjet svima je da se maknu od monopolya, a pogotovo cugopola/drinkopolya. Ima doslovno na tisuće boljih igara.

                      Glavna stranica je boardgamegeek: https://boardgamegeek.com/ gdje imate bazu svih zamislivih društvenih igara ali njihova stranica u početku može djelovati malo zbunjujuće tako da za početak preporučam udrugu Igranje iz ZG koja se bavi promicanjem igranja modernih društvenih igara, 2 put godišnje organiziraju dan društvenih igara, a od nedavno imaju i svoj prostor gdje 3 puta tjedno imaju igranja. Sve informacije na njihovoj stranici: http://igranje.hr/ i forumu: http://igranje.hr/forum/index.php

                      Odnenadvo na HCL-u postoji i kolumna posvećena modernim društvenim igrama Gameri Okruglog Stola: http://www.hcl.hr/table-top-gaming/g...ekrana-105637/

                      Na yt postoje 2 hrvatska kanala koja se bave modernim igrama:
                      IGRE S POLICE i LIFE OF A BOARD GAMER (hrv kanal ali priča na eng)

                      Kanali koji su mene navukli na igre DICE TOWER koji radi recenzije i TABLETOP emisija gdje Wil Wheaton igra igre sa prijateljima.

                      Što se tiče kupovanja igara glavna trgovina u HR je Carta Magica: http://www.cartamagica.hr/ solidan izbor ali malo prevelike cijene.
                      Moj favorit i trgovina preko koje nabavljam većinu igara je francuski Philibert: http://www.philibertnet.com/en/ ekipa sa foruma Igranje radi grupne narudžbe preko ove trgovine pa se može uključiti sa njima.
                      Također dobar izbor je slovenski Igraj.si: http://www.igraj.si/

                      Igre koje bih preporučio za početak:

                      Spyfall
                      Ticket to Ride Europe
                      Pandemic
                      Stone Age
                      King of Tokyo
                      Bang The Dice Game
                      Quadropolis
                      Sherrif of Nottingham

                      I još moram napomenuti dvije igre hrv autora koje su prošlih godina postigle veliki uspjeh:
                      Adrenaline i Tides of Time

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Steelo View Post
                        Meni se toliko sviđaju te board games a nisam još ništa igrao Ist tako, nemam s kim
                        Iako je igra s više igrača sjajan i nezamjenjiv doživljaj, mnoge (pogotovo novije) se mogu igrati i solo -
                        obavezno gledam da je to moguće prije nego uzmem neku igru,
                        jer što smo stariji sve je teže okupiti ekipu u isto vrijeme na istom mjestu.

                        Solo je također zanimljiv način igranja, donekle usporediv sa SP videoigrama,
                        tako da nije sve izgubljeno; pravac na BGG i traži nešto što ti se sviđa, igre na ploči su fenomenalna stvar

                        Comment


                        • #13
                          Odlicne cijene ima i igraj.si, a na forumu igranje.hr postoje i grupne narudzbe, tak da se postarina svede na 1€ po sudioniku

                          od pocstnih igara bi preporucio i lords of waterdeep te dominion
                          Information is not knowledge.
                          Music is the best.

                          Comment


                          • #14
                            Definitivno preporuka za Slovence - iznenađujuće velik izbor i vrlo povoljne cijene u odnosu na EU konkurenciju.

                            Comment


                            • #15
                              Ima interesa da organiziramo rebootovski boardgaming na podrucju zagreba?

                              Comment

                              Working...
                              X