Announcement

Collapse
No announcement yet.

Magic: the Gathering

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Magic: the Gathering

    Magic: The Gathering je kolekcionarska kartaška igra koju je osmislio Richard Garfield te ju je predstavio kompaniji Wizards of the Coast 1993. Igra se velikom brzinom proširila svijetom, te je trenutni broj igrača oko 6 milijuna u oko 70 zemalja svijeta.

    Svaka igra predstavlja borbu između dva moćna čarobnjaka, zvana "Planeswalkers". Koristeći magije, artefakte i stvorove uzete iz fantastičnog svijeta i fantastičnih RPG igara potrebno je protivniku oduzeti sve živote (počinje se sa 20).

    Igra se najčešće igra na turnirima, koji se čak održavaju i na Antartici. Same karte su vrijedne, kao i većina drugih kartaških igara, no vrijednost karte MTG-a ovisi o njezinoj moći i koristi u igri. Neke karte, poput Black Lotusa, dostižu cijenu i do 3000$ zbog svoje rijetkosti.

  • #2
    Mislio sam par puta otvoriti temu, ali sam skužio da ovo baš i nije forum za to.

    Najbolja kartaška igra, a i društvena igra općenito, samo treba imat para.
    Kartam, ali samo commander (EDH) format, multiplayer, u 4-6 igrača.

    Što se Black Lotusa tiče, malo si fulao.
    Skršeni s bijelim borderima je samo 5000-6000 eura, dok su oni iz beta edicije između 13000-50000, a iz alfe čak do 100000 eura, ovisno o stanju.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Windwalker View Post
      Mislio sam par puta otvoriti temu, ali sam skužio da ovo baš i nije forum za to.

      Najbolja kartaška igra, a i društvena igra općenito, samo treba imat para.
      Kartam, ali samo commander (EDH) format, multiplayer, u 4-6 igrača.

      Što se Black Lotusa tiče, malo si fulao.
      Skršeni s bijelim borderima je samo 5000-6000 eura, dok su oni iz beta edicije između 13000-50000, a iz alfe čak do 100000 eura, ovisno o stanju.
      Ja sam tek nedavno dobio želju za igranjem i plan je naučiti se igrati u udruzi "Igranje", volio bih skupljati karte i fakat igrati, ali skupe su i još sad trebam skupljat The Walking Dead stripove.

      Ali kad skupim pare, definitivno skupljam. Obožavam takav tip igara i planiram igrati i druge igre u toj udruzi.
      Također imam želju naučiti D&D, prema onome što sam vidio - savršena društvena igra za mene.

      Ako netko ima neku od ove dvije igre i ako ima ekipu - ja sam voljan igrat.

      Comment


      • #4
        Ako hoces neki board game, ultimativna igra ti je Gloomhaven ili Mage Knight

        Comment


        • #5
          Mislim da nema board ga,e do warhammera magic je zakon, jako dobra kartaska igra. Ispao sam iz stosa, ali sam uzeo par novih spilova pa cura i znamo odigrati koju. Malo magic, malo pokemone

          Comment


          • #6
            Jel igrao tko DND i ADND ?


            OLED G1/Omen G-SYNC
            NS/XSX/PS5/PSVR2/PS Portal
            S23U/Galaxy Watch 5 Pro
            AVR: DA/DTS-X 5.1.2

            Comment


            • #7
              Magic The Gathering bila je prva kartaška igra tog tipa koji sam igrao, čak sam nabavio i album koji je imao etuie za slaganje karata, baš prava zaraza kad se navučeš. Ali me iz nekog razloga pustilo nakon nekog vremena.

              Comment


              • #8
                Ma tko još ima vremena za ove stvari

                Comment


                • #9
                  Originally posted by darijoman View Post
                  Ma tko još ima vremena za ove stvari
                  Onaj tko ima i volje

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by GitaristRoko View Post

                    Onaj tko ima i volje
                    I novaca jer se radi o prilično skupom hobiju

                    Comment


                    • #11
                      Ove godine izlazi serija. Taman mi se poklopilo da saznam nešto više o tom univerzumu taman kad počnem igrat, ili čak prije. Držim fige da će biti odlično!

                      Comment


                      • #12
                        Ovo bi moglo biti zanimljivo, dok sam bio mlađi sam skupljao karte, igrao i navukao se na to. Tako da će biti lijepo prisjetiti se tog univerzuma

                        Comment


                        • #13
                          imam negdje po ladicama dosta tih karata...dali i one vrijede kao i pokemon karte?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Genesis View Post
                            imam negdje po ladicama dosta tih karata...dali i one vrijede kao i pokemon karte?
                            Pojedine karte, da.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by OverLord View Post

                              Pojedine karte, da.
                              pogledam za koji tjedan kad dodjem kuci...mozda ni ne znam da sam milijunas haha

                              Comment

                              Working...
                              X