Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjet oko kupnje miša

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Savjet oko kupnje miša

Trebao bih savjet oko kupnje mišonje. Kupnja u trgovini Instar Informatika jer mi je usput. Trebam nešto izdržljivo i povoljno. Do sada sam imao ovaj i stalno bi otkazale tipke (npr. lijeva tipka ne reagira na svaki klik ili prekida kontakt pa nema drag&dropa kako spada).
    KONFIGURACIJA
    CPU:Intel Core i5 7600K 3,8GHz, 6MB, LGA 1151
    MATIČNA:Gigabyte Z270-H3DP-CF, 4xDDR4, S.1151, KabyLake
    GPU:Intel HD Graphics 630 / MSI GeForce GTX 1070 QuickSilver 8GB OC GDDR5
    RAM:Patriot Viper4, 2400Mhz, 16GB (2x8GB), CL15
    MONITOR:Acer CB271Hubmidprx, 27 inča, 2560x1440
    PERIFERIJA:TIPKOVNICA: Speedlink Gaming Iovia tipkovnica; MIŠ: Speedlink XITO 3.200 DPI gaming, crno-crveni
    Ostalo:HDD: Toshiba DT01ACA300, 3TB 7200 RPM, 64MB Cache; SSD: SanDisk Z400S 256GB; CASE: Kućište Fractal Define R5, black; CPU FAN: Scythe Mugen MAX, SCMGD-1000; NAPAJANJE: Fortron Hydro G 650W 80+ GOLD; OS: Windows 10 Home Retail

Do koje cijene bi išao?

Comment

Originally posted by Cole™ View Post
      Do koje cijene bi išao?
      Ne previše. Ne znam, možda do 200 kn? Ako imate nešto pametnoga za nešto više mogu se protegnuti...
      KONFIGURACIJA
      PERIFERIJA:TIPKOVNICA: Speedlink Gaming Iovia tipkovnica; MIŠ: Speedlink XITO 3.200 DPI gaming, crno-crveni
      Ostalo:HDD: Toshiba DT01ACA300, 3TB 7200 RPM, 64MB Cache; SSD: SanDisk Z400S 256GB; CASE: Kućište Fractal Define R5, black; CPU FAN: Scythe Mugen MAX, SCMGD-1000; NAPAJANJE: Fortron Hydro G 650W 80+ GOLD; OS: Windows 10 Home Retail

Comment

Ak baš mora biti INstar:

Opcija 1
        Opcija 2

Comment

"It features high-quality switches with crisp tactile feedback rated for up to 20 million clicks." - 20 milijuna? To mi se nekako čini malo. Koliko uopće klikova traje prosječan miš? Ako svi traju otprilike isto, kupim radije jeftiniji. Koliko klikova napravi prosječni igrač?
          KONFIGURACIJA

Comment

Originally posted by bert_raccoon View Post
            "It features high-quality switches with crisp tactile feedback rated for up to 20 million clicks." - 20 milijuna? To mi se nekako čini malo. Koliko uopće klikova traje prosječan miš? Ako svi traju otprilike isto, kupim radije jeftiniji. Koliko klikova napravi prosječni igrač?
            Nemam pojma, ja koristim Roccat i Logitech. Uz to da miš mijenjam (bez kvarova) svake 2 ili 3 godine jer mi to odgovara. Ranije sam bio na tim jeftinjacima no em su mi mali za veličinu dlana, em se stalno događao dvoklik ili neka druga glupost...

Comment

Načelno, tri su stavke koje bi trebao gledati kod kupnje miša...
              1. Veličina/haptika - nema gore stvari nego kupiti preveliki/premali miš... Ovo ne možeš nikako provjeriti bez da ga probaš u dućanu. Po meni, najbitnija stavka
              2. Senzor - preporučaju se Pixartovi PMV336x senzori - ovo mogu i osobno potvrditi, uvjerljivo najprecizniji i najdugotrajniji senzori koje sam koristio
              3. Svrha - office rad? gejmanje? broj potrebnih tipki (MOBA, MMO, FPS)

Iz mog iskustva, 200 kuna je premalo za vrhunsku kvalitetu, ali svakako obrati pozornost na ove tri stvari kad biraš mišonju.
              Ja koristim g900, razer naga wireless i MX Master 3 (jedan za fps i općeniti gejming, drugi za MMO, a treći za office)

Comment

Originally posted by Steelo View Post
                Načelno, tri su stavke koje bi trebao gledati kod kupnje miša...
                1. Veličina/haptika - nema gore stvari nego kupiti preveliki/premali miš... Ovo ne možeš nikako provjeriti bez da ga probaš u dućanu. Po meni, najbitnija stavka
                2. Senzor - preporučaju se Pixartovi PMV336x senzori - ovo mogu i osobno potvrditi, uvjerljivo najprecizniji i najdugotrajniji senzori koje sam koristio
                3. Svrha - office rad? gejmanje? broj potrebnih tipki (MOBA, MMO, FPS)

Iz mog iskustva, 200 kuna je premalo za vrhunsku kvalitetu, ali svakako obrati pozornost na ove tri stvari kad biraš mišonju.
                Ja koristim g900, razer naga wireless i MX Master 3 (jedan za fps i općeniti gejming, drugi za MMO, a treći za office)
                1. slažem se s time da veličina treba biti odgovarajuća. Nekako sam se navikao da mi palac ima posebno malo udubljenje pa da se lijepo smjesti u tome.
                2. ovo mi nije toliko bitno - meni tipke definitivno prije odapnu od senzora.
                3. Za Office mi je bitnija tipkovnica od miša. Dakako, da je za igranje. Broj potrebnih tipki je minimalan. Dosta su mi ove dvije osnovne (bitno da što duže traju) jer već s ovom trećom na kotaču miša imam problema (tko će sve to poloviti dok akcija krene).

Dobro, očigledno da je 200 kuna premalo. Ali što onda kupiti da nije preskupo, da mi traje više od godinu dana i da je kvalitetno?
                KONFIGURACIJA

Comment

Ono što ja vidim kao dobar izbor u Instaru je Kingston HyperX Pulsefire Surge...... 350 kuna..... Ili Logitech g402, slična cijena

Comment

Working...
                  X