Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Series X / S

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Da, imam dioptriju. Pa ne mora stolica biti ispred monitora, može i dobra fotelja, i monitor ispred tebe. Odgovaraju mi sve igre osim vožnje, da to kvalitetno odvozim stvarno moram nabiti nos pred tv ili kupiti neki 140cm dijagonalu.

https://i.ytimg.com/vi/RbgFSxcKjRo/maxresdefault.jpg

Evo ovako nešto...
    Last edited by Tomina; 19-10-2020, 12:20.

Comment

• Originally posted by Tomina View Post
      Da, imam dioptriju. Pa ne mora stolica biti ispred monitora, može i dobra fotelja, i monitor ispred tebe. Odgovaraju mi sve igre osim vožnje, da to kvalitetno odvozim stvarno moram nabiti nos pred tv ili kupiti neki 140cm dijagonalu.

https://i.ytimg.com/vi/RbgFSxcKjRo/maxresdefault.jpg

Evo ovako nešto...
      Ja sam naočale uzeo kad sam igrajući Crysis na 47" s 2.5 m primjetio da mi je teško zamijetiti neprijatelje. Uz naočale nemam s tim problema, (0,75 i 1). Filmove nikad ne gledam s naočalama, igre da. Oštrija mi je i bistrija slika.

Comment

• Ma sve znam, dosta mi ih je 8h na poslu, nije tako strašno, -0,75 i -0,5 (tako je bilo prije 3-4 godine), ali imam i astigmatizam.

Ma kažem, meni bi neki dobar monitor recimo ovako nešto bilo dovoljno:

https://www.instar-informatika.hr/mo...326HR/product/

U biti nije problem samo monitor/tv itd. Tu je komfor bitan, barem meni, što sam stariji to sam više osjetljiv na sve.

Trenutno mi je sve u boravku, a kad smo svi na broju, nema tu mira za igranje osim poslje 22h, a tad već umor nastupa.

Zato mi je plan kad uzmem Seriju X, nju ostaviti u boravku, tak i tak iduće godine dolazi novi veći TV i tu će biti konzola za sve.
        A moj XOne staviti u sobu, uzeti neku fotelju, ovakav monitor i više mi ništa ne treba.

Čak si razmišljam da uzmem seriju S sebi za sobu, a X za boravak, dok One ide na drugu lokaciju u stan, ne bi niti to bilo loše.

Comment

Ma sve znam, dosta mi ih je 8h na poslu, nije tako strašno, -0,75 i -0,5 (tako je bilo prije 3-4 godine), ali imam i astigmatizam.

Ma kažem, meni bi neki dobar monitor recimo ovako nešto bilo dovoljno:

https://www.instar-informatika.hr/mo...326HR/product/

U biti nije problem samo monitor/tv itd. Tu je komfor bitan, barem meni, što sam stariji to sam više osjetljiv na sve.

Trenutno mi je sve u boravku, a kad smo svi na broju, nema tu mira za igranje osim poslje 22h, a tad već umor nastupa.

Zato mi je plan kad uzmem Seriju X, nju ostaviti u boravku, tak i tak iduće godine dolazi novi veći TV i tu će biti konzola za sve.
          A moj XOne staviti u sobu, uzeti neku fotelju, ovakav monitor i više mi ništa ne treba.

Čak si razmišljam da uzmem seriju S sebi za sobu, a X za boravak, dok One ide na drugu lokaciju u stan, ne bi niti to bilo loše.
          Ovaj monitor je loš za next gen. Daleko preloš.

Comment

• Gle, ja sam doslovce iskopirao prvi link koji sam našao. Niti me trenutno to zanima u detalje, niti kupujem sad. A i kad jednog dana budem kupovao, uzet ću iznos koji sam maksimalno odvojio i kupiti u tom iznosu monitor. Nisam "gejmer" nego sam casual lik koji tu i tamo upali konzolu da malo skrene sa života i pravih problema.

Comment

• Comment

Gle, ja sam doslovce iskopirao prvi link koji sam našao. Niti me trenutno to zanima u detalje, niti kupujem sad. A i kad jednog dana budem kupovao, uzet ću iznos koji sam maksimalno odvojio i kupiti u tom iznosu monitor. Nisam "gejmer" nego sam casual lik koji tu i tamo upali konzolu da malo skrene sa života i pravih problema.
                Sve 5. Iako i kod monitora za tu negdje novaca mozes naci bolju stvar. Kupis sto zelis u svakom slucaju.

Comment

• 4k Gaming PC
                  Consoles
                  AVR5.1.2-DA/DTS-X

SPOILERCPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

GPU: Aorus Master RTX 3080 10G

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 16Gb DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

CASE: Fractal DD R4

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Display's:

HP Omen 27 G-Sync 165Hz

LG OLED 55C8

Samsung SHUD 55KS9002

---------------------------------------------

Peripherals

Keyboard:

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses:

Sharkoon Skiller SGM1 RGB
                  Logitech MX revolution

Mouse Pad:
                  Sharkoon 1337 RGB

Gamepad:

Xbox One
                  Xbox 360 Razer Onza BF3
                  -----------------------------------------
                  Dolby Atmos/DTS-X

4kBD:
                  Panasonic DP-UB820
                  Samsung UBD K-8500

AVR:
                  Denon AVR-X2400H

Speakers:

V-trek fengali No1 5.1 surround
                  Yamaha Subwoofer YST-SW 12
                  Onkyo SKH410
                  ------------------------------------------

Laptop:

IdeaPad C340-14API

Consoles:

Xbox One X
                  PS5 (disk)
                  Xbox 360
                  SNESmini
                  Nintendo Switch

VR:

Oculs Rift

Smartphone's:

iPhone3G
                  Samsung Galaxy S10+...
                  _________
                  Smartwatch:

Galaxy watch 46mm
                  LG-R[

Comment

• Evo malo i o toj, series s konzoli.. Mislimd a ce ipak biti tu svega
                    Devil May Cry 5: Special Edition won’t have ray tracing on Xbox Series S, and PUBG will only run at 30fps.

Comment

• A šta bi se trebalo očekivati od konzole u tom cijenovnom rangu? Pa ovo je nešto malo jača nego One X, ako me pamćenje dobro služi, iako me ne služi.

Za kraj ne bih se uopće čudio da će se ta konzola prodavati jako dobro. Pazi, igrat ćeš sve igre i za Seriju X. Vlasnici te konzole sigurno imaju šugavi TV kao i ja, samo da gledam zalagaonicu i kupim digitalni prijamnik za dvt-t2.

Mislim da će ova konzola jako dobro ići sa nekim pretplatama, tj prodavat će se konzola da se proda pretplata.

Ne bih se uopće bunio da mi bude u spavaćoj sobi umjesto trenutne One konzole.

Ali ne bih se niti čudio da Microsoft promjeni politiku i izbaci nešto kao PS5 digitalno bez medija, na pola cijene između S i X. Tu onda ima mesa za sve.

Alo ljudi, ekonomija i politika se izmjenjuje iz godine u godine. Do prije par godina S serija Samsunga je imala jedan model, eventualno još jedan podmodel slabiji - sad ih štancaju po 5 podmodela po seriji.

Mislim ako je netko iz Microsofta napravio dobre analize i zaključili da je ova konzola profitibilna - eto super . Problem je ako su pogriješili.
                      Last edited by Tomina; 28-10-2020, 14:22.

Comment

A šta bi se trebalo očekivati od konzole u tom cijenovnom rangu? Pa ovo je nešto malo jača nego One X, ako me pamćenje dobro služi, iako me ne služi.

Za kraj ne bih se uopće čudio da će se ta konzola prodavati jako dobro. Pazi, igrat ćeš sve igre i za Seriju X. Vlasnici te konzole sigurno imaju šugavi TV kao i ja, samo da gledam zalagaonicu i kupim digitalni prijamnik za dvt-t2.

Mislim da će ova konzola jako dobro ići sa nekim pretplatama, tj prodavat će se konzola da se proda pretplata.

Ne bih se uopće bunio da mi bude u spavaćoj sobi umjesto trenutne One konzole.

Ali ne bih se niti čudio da Microsoft promjeni politiku i izbaci nešto kao PS5 digitalno bez medija, na pola cijene između S i X. Tu onda ima mesa za sve.

Alo ljudi, ekonomija i politika se izmjenjuje iz godine u godine. Do prije par godina S serija Samsunga je imala jedan model, eventualno još jedan podmodel slabiji - sad ih štancaju po 5 podmodela po seriji.

Mislim ako je netko iz Microsofta napravio dobre analize i zaključili da je ova konzola profitibilna - eto super . Problem je ako su pogriješili.
                        A cuj, vidjet cemo kako ce ici kada izadje..

Comment

•  

Comment

• Znam da sam dosadan sa postovima, ali evo.. ovo su upravo objavljeni unboxing xboxeva

Comment

• Pa gledam i da hocu nemam gdje za kupiti Xbox series X u Hrvatskoj, ne kuzim.

Comment

• Pa mislim da su rasprodani, tamo gdje se moglo kupiti... Ali, pakiranje oba xboxa je stvarno napravljeno savrseno.. svaka im cast.. Steta da sony nije nesto smislio oko pakiranja

Comment

Working...
                                X