Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaš najdraži protagonist i antagonist u videoigrama?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vaš najdraži protagonist i antagonist u videoigrama?

Koji je vas najdrazi heroj i negativac u videoigrama? Pisite, stavljajte linkove i objasnite upravo zasto vam se taj lik uvukao pod kozu?

Temu vadim iz bunara, pa da se malo tu raspišem...
    Naravno neću spominjati od najdražeg prema manje dražim likovima, nego čisto ovako iz memorije kako mi dođu...
    Neću sve odmah ispucat, nekih se drugih junaka i antijunaka tek moram sjetiti...

Arhtur Morgan

Šta reć o Arthuru nekome tko nije odigrao Red Dead Redemption II? Jedan meni drag prijatelj mi je u suzama po završetku igre rekao da mu je Arhtur kao brat. Rockstar je od nikud izmislio Arthura, uz pomoć Roger Clarka i ekipe udahnuo život u virtualnog odmetnika stvoreći jednog od najgenijalnije napisanih likova ikad u gamingu. Kao i moj prijatelj i ja sam se vezao strašno za Arthura i sve što je doživio na svom putu i kako je kroz igru prolazio kroz svašta tako sam i ja emotivno doživljavao to sve. Još nisam spreman napisat osvrt na RDR II, jer ga želim proći još jednom. No Arthur je da se mene pita jedan od najboljih likova ikad koji se pojavio u gamingu.

Deacon St. John

Deacon protagonist iz Days Gone-a možda nije toliko odlično napisan kao Arthur, no toliko je prokleto dobro odglumljen od strane Sam Witwera. Danas su moderne kod kojekakvih junaka bilo da se radi o filmskim junacima ili junacima gaming serijala, izjave "ja ovo nisam želio", "nisam želio biti vođa", ali eto jesam. Tu izjavu smo dobili i od našeg Deacon St. Johna negdje pri kraju igre u Days Gone-u. No ono što je sve predhodilo tome, opravdava tu klišejiziranu rečenicu upravo zbog fenomenalno napisanog lika kakav jest Deacon St. John.

Martin Walker i John Konrad

John Konrad i priča ispričana u Spec Ops: The Line-u je meni dan danas jedna od najboljih priča u gamingu, a pogotovo u TPS vodama. Daleko jedan od najboljih antagonista koji su se pojavili u gaming story driven igrama. A istu stvar ću ponoviti i za faking Martin Walkera. Maestralno napisana priča mi je obojicu lansirala među najpamtljivije junake i antijunake gaminga.

Kratos

Nit sam volio GOW serijal nit me zanima, nit me također ni danas ne zanima, barem ne prije "četvorke" odnosno nove ere GOW-a. No Kratosov odnos sa sinom, razvijanje njega kao oca i razvijanje tog odnosa su nešto besprijekorno izrežirano. Takav dobar odnosno zanimljiv odnos nisam vidio nikad ni u filmu ni u seriji. Strogoća koja se polako lomi po krinkom brige - ma savršenstvo. Plus što je Kratos audiovizualni masterpiece kao i cijela prezentacija igre. Osjetiš njegov bijes bilo da kaže nešto potiho ili urla, ledila bi mi se krv u žilama da mi je rođak il još neš bliže...

To be continued...

Comment

Sto se tice protagonista prvi koji mi padaju na pamet da su mi bas ono prirasli za srce : Ezio Auditore, Edward Kenway , Geralt of Rivia , Big Boss (Snake), Solid Snake, Kratos, Nathan Drake, Delsin Rowe, CJ (GTA San Andreas), Vito (Mafia 2), Ratchet & Clank ........sto se tice antagonista recimo padaju mi napamet Revolver Ocelot (definitivno), Illusive Man, Harbinger (Mass Effect). porodica Bordjija (Assassin's Creed 2 i Brotherhood) , Haytham (Assassin's Creed 3) , Nadine (Uncharted 4) , Mister Negative (Spider-Man), Hades (HZD), Letho (Witcher 2)..........sad verovatno sam zaboravio nekog ali oni mi padaju trenutno napamet.

Comment

Najdraži protogonisti su mi:

Geralt

Lik kojeg sam jako zavolio kroz igranje igara, iako mi je na prvu bio totalno odbojan. Hladan i jednostavan, al uvijek zna šta reći i kako reći.

Doom slayer

Poznatiji i kao DOOM Marine ili The Slayer, the Unchained Predator, ili the Hell Walker.

Jednostavno najcool lik ikada. Ne govori puno, al zato tamani demone ko veliki. Sve riječi koje su izašle iz njegovih usta mogu se nabrojati na prste jedne ruke, al zato njegova dijela ostavljaju učinak koji odzvanja u vječnosti.

Nabrojao bi još neke poput Nathana Drakea, Michael iz GTA5..

Sigurno ih ima više i sigurno sam zaboravio nekog koji mi se jako svidio pa ga nisam napisao, al ovo su oni koji mi ovako na prvu padaju na pamet.

Comment

Zidane (Final Fantasy IX) - kad sam krenuo igrati igru, bio sam treći razred gimnazije i to je bilo vrijeme odrastanja, odnosno nekakav prijelaz iz ajmo reći djetinjstva u odraslu osobu, još jedan razred ispred mene pa fakultet itd. Zidane je bio lik s kojim sam se u tom trenutku poistovjetio jer je otpočetka igre bio sitan lopov i glumac te život nije shvaćao ozbiljno dok se s razvojem priče počeo pretvarati u puno ozbiljniju osobu. Znam das ovo ovo zvuči patetično i smiješno no tako sam doživio navedenog lika i stoga su mi i Zidane i FFIX ostali u sjećanju kao možda najbolja igra koju sam ikad igra.

Ima još likova koji su bili interesantni, kao npr. Geralt (The Witcher 3) jer mi je zanimljivo vuči paralelu između igre i serije koju sam upravo odgledao.

Comment

Joel Miller

Šta reći za starog Joela? Nakon samo jedne igre ušao je u srca mnogih gamera i osuđivali ga ili ne, donio je jedne od najtežih odluka ikad viđenih u igrama. Nekad su igre puno slabije od filmova ili serija dočaravale dubinu karaktera, a ovakve igre poput TLoU-a su gurnule karakterni development iz igara u prvi plan. Odnos koji je izgradio s Ellie, jest vezan isključivo zbog tog što su prošlo oboje, no karakter kakav njega krasi jest i zbog onog što je on proživio prije, kao i ono što je usljedilo s Ellie. Jedva čekam da vidim kakav će biti u nastavku iste igre. Troy Baker je dao nevjerojatan obol u izgradnji persone kao što je Joel. Svaka čast svima...

Comment

Neki od mnogih...

PROTAGONIST: Kad se ovaj pojavi u Tetrisu, sreći nema kraja. Najjači lik

ANTAGONIST: Ridley u raznim verzijama iz Metroid serijala. Uvijek mi je bilo zadovoljstvo "podrezati" mu krila. Borba u trećem Metroid Primeu mi je posebno pamtljiva

Comment

Working...
              X