Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reboot GOTY 2019.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Reboot GOTY 2019.

Još je jedna gamerska godina na zalasku te je vrijeme za tradicionalni izbor - Reboot GOTY 2019.
    Za razliku od prethodnih, u ovogodišnjem izboru pozivamo da svaki član foruma navede 3 najbolje igre ove godine po svom izboru.
    Svaka od igara će se bodovati po principu da prva dobiva 3 boda, druga 2 boda, a treća 1 bod.
    Po isteku glasovanja bodovi će se zbrojiti i dobiti ćemo pobjedničku igru što će biti objavljeno u sljedećem broju Reboot časopisa.
    Komentiranje je ZABRANJENO osim, po želji, ukratkog osvrta u vlastitom postu o izabranim igrama.

1. Days Gone - 3 boda
    2. Death Stranding - 2 boda
    3. A Plague Tale: Innocence - 1 bod

Nominirao sam igre koje sam završio ili ih još igram. Ima tu jako puno kandidata i rado bih naborjao hrpetinu njih no nekako imam osjećaj da barem bod zaslužuje indie igra A Plague Tale: Innocence u kojoj sam zaista uživao provodeći trenutke u igri!
    Volio bih da i ona nešto pokupi ove godine!

Comment

1. Control- 3 boda
      2.Days Gone-2 boda
      3.KHIII-1 bod

Nominirao sam sljedece igre jer se u Controlu vidi nadmoc i inovantnost RT tehnologije uz naravno odlicnu pricu

DG zato je volim tu undead/zombie tematiku u obliku open worlda/(sandboxa) te sa tehnichke strane izvlaci maximum od HW-a iz Pro-a uz odlicnu grafiku imho

KH III jer sam fan serijala iako dosta tematika malo zbunjujucha tko prije nije igrao imo... s tehnicke strane dosta se priblizila CGI Toy Story-a imho...
      PC/VR-konfa +AVR 7.2.1 Dolby Atmos sustav

SPOILER4k Gaming PC
      -----------------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 2*8 DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

GPU: Gigabyte RTX2080Ti Windforce OC

CASE: Fractal DD R4

-----------------------------------------
      LCD: HP Omen 27 G-Sync 165Hz

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses: Sharkoon Skiller SGM1 RGB
      ,Logitech MX revolution

Mouse Pad: Sharkoon 1337 RGB

Gamepad: Xbox 360 Razer Onza Tournametn BF3 edition
      -----------------------------------------

Dolby Atmos/DTSX 5.2.1/7.1 sustav

4k OLED LG OLED 55C8
      +
      4k BD Dolby Vision Panasonic DP-UB820

4K HDR Samsung SHUD 55KS9002
      +
      4K BD Samsung UBD K-8500

Yamaha Subwoofer YST-SW 12(THX certificat)

Denon AVR-X2400H

Onkyo SKH410 dolby atmos enabled speakers

V-trek fengali No1 5.1 surround

------------------------------------------------------------------------------------------
      -------------------------------------
      _______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

Oculs Rift (Marvel edition)

oldies:

Xbox 360

SNESmini
      _________
      smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
      smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

1. METRO EXODUS - 3 boda
        2. CONTROL- 2 boda
        3. DAYS GONE - 1 bod

Comment

1. Fire Emblem Three Houses - 3 boda
          Iznimno ugodno iznenađenje s obzirom da mi je ovo prvi Fire Emblem koji sam igrao. FE Three Houses ima dobitnu kombinaciju odlične priče, zanimljivih likova i zaraznog gameplaya. Nakon prelaska me vukla da isprobam i druge scenarije, što ću sigurno jednog dana i napraviti. Iznimno pristupačno s obzirom da se radi o strateškom RPG-u.

2. Resident Evil R2make - 2 boda
          RE2 remake je vratio Resident Evil u sam vrh horror žanra i instantno mi je postao najbolji Resident Evil dosad. I dalje iznimno zarazan gameplay koji te vuče da isprobavaš nove rute i speedrunaš igru.

3. Sekiro - 1 bod
          Kako From Software-u uopće uspjeva izdavanje ovakvih igara godinu za godinom? Genijalan spoj Tenchu-a i Dark Soulsa koji je promjenio već ustaljenu formulu taman koliko je trebao i dao joj arkadni osjećaj. Ova klasična old skul formula koja je strukturirana da polako napreduješ preko bossova skupljajući upgrade-ve mi je totalno osvježenje u moru sličnih tmurnih open worldova.

Last edited by mullet; 09-12-2019, 12:42.

Comment

1. A Plague Tale: Innocence - 3 boda
            Najugodnije iznenađenje godine, u svim elementima iznimno dobro izvedba.
            2. Resident Evil 2 - 2 boda
            Baš poput nekadašnje prerade Resident Evila, nastavak je podigao ljestvicu kvalitetno odrađenog remakea.
            3. Sekiro: Shadows Die Twice - 1 bod
            Nakon nekoliko godina provedenih u Souls serijalu, studio FromSoftware je pokazao da im i dalje ne manjkaju svježe ideje.

Comment

1. Sekiro shadow die twice 3 boda

2. Metro Exodus 2 boda

3. Resident Evil 2 Remake 1 bod

Novi pogled na soulslike sa bijegom iz uobičajene rutine souls serijala FromSoftware ponovo pokazuje da je majstor svoga zanata

Metro Exodus vrhunski nastavak priče tamo gdje je nekad davno stala u još boljoj prezentaciji i u otvorenijem okruženju što svakako ne umanjuje kvalitetu naspram klaustofobičnih hodnika

Resident Evil 2 jako lijep podsjetnik na neke davne lijepe i strašne uspomene

Comment

1 - Control - 3 boda
                2 - Metro Exodus - 2 boda
                3 - Resident Evil 2 Remake - 1 bod

Comment

-
                  Last edited by bert_raccoon; 27-08-2020, 19:30.

Comment

1. Sekiro: Shadows Die Twice - 3 boda
                    2. Dirt Rally 2.0 - 2 boda
                    3. Fire Emblem: Three Houses - 1 bod

Kao fan Soulsborne serijala Sekiro je samo nastavak već vrhunske tradicije kvalitetnih igara From Softwarea

Dirt Rally 2.0 mi je na drugom mjestu (iako je bio blizu prvog) jer se radi o najboljoj rally igri koju sam ikad igrao. Vrhunski i izazovan gameplay, odlična grafika, sustav napredovanja itd. Ono što mi se ne sviđa je lopovluk Codemastersa gdje Deluxe verzija (koštala je 699kn kad je izašla) ne pokriva sve sezone, nego samo prvu i drugu te je za treću i četvrtu potrebno doplatiti još 189kn.

Na trećem mjestu je Fire Emblem kao najugodnije iznenađenje ove godine. Nisam igrao nikad niti jednu igru iz Fire Emblem serijala no ova igra mi je sjela na prvu i radi se o najboljoj igri koju sam igrao na Switchu.

Comment

1. Total War: Three Kingdoms
                      2. COD MW
                      3. Resident Evil 2

Comment

Nažalost, premalo sam ih igrao, točnije nisam igrao Sekiroa koji djeluje kao potencijalni kandidat, niti Days Gone ili DMC5.
                        Ali od onih par koje jesam:

1. Resident Evil 2 Remake - 3 boda
                        2. A Plague Tale: Innocence - 2 boda
                        3. Medievil - 1 bod

Al vjerojatno bi Sekiro zgurao Medievil, a jel bi bio 1., 2., 3., to ću kad tad vidjeti, možda tek početkom 2020-e.
                        Vidim da Outer Worlds ne prima baš glasove, a iskreno i meni je na kraju ispao dosadnjikav i preumjeren.

Comment

Nisam igrao puno igara koje su izašle ove tekuće godine, pa sam izdvojio tri najbolje, najimpresivnije koje sam igrao. Metro je odnio pobjedu kao neprikosnoveni vladar FPS žanra sa uvjerljivo najboljom FPS kampanjom ikad napravljenom. Otvoren svijet koji funkcionira savršeno. Igra koja se usudila kao treći nastavak malo riskirat i izaći van okvira serijala pružila je jedan od najboljih krajeva igara ikad. Days Gone bi bio pobjednik, da Metro Exodus nije bio toliko uvjerljiv. A treće mjesto je pripalo novom COD-u, kao rebootu serijala, pa je ovo moj konačan sud za tri igre koje su u mom slučaju obilježile gaming godinu.

1. Metro Exodus - 3 boda
                          2. Days Gone - 2 boda
                          3. Call of Duty Modern Warfare - 1 bod

Metro Exodus- [100/100] - [40:05] -
                          Obožavam METRO igre i poslje zadnje sam mislio da jako teško mogu nadmašiti Last Light, no ispada da je Exodus sa pritupom ka polu open world igri riskantan, ali jako hrabar potez. I dalje mi ne odgovara što nam developer servira da smo mi Artyom i da zato nemamo glas dok igramo. Puno ljepše i imerzivnije je kada čujemo lika s kojim upravljamo. Čak u DLC-u ove igre naš protagonist priča. Uz neke sitne tehničke probleme jako malo stvari u ovoj igri bi stavio pod minus. Danas sam drugi put prešao igru, što nije bilo u planu, no s XBOX Game Pass-om sam dobio patchiranu igru; jer je prije ažuriranja igra s zvučne strane bila popriličan drlog. Šta reć za ovo putovanje u Exodusu? Nikad nijedan FPS nije na ovaj način pristupio priči kretanju kroz lokacije. Kao što spomenuh, poprilično rizična odluka, no očito su bili sigurni u sebe i da će to proći dosta dobro kod fanova. To korištenje svega i svačega u toku gameplaya ma savršenstvo. U drugom igranju mi je još bolje sjela igra; čak sam i nešto duže igrao u drugom prelasku. 40 sati mi je trebalo za drugi prijelaz, jer sam još više istraživao nego li prvi put. Čak i neke misije prešao na totalno drugačiji način, što mi je fenomenalno iskustvo. Igra ima toliko lokacija koje su sa jako velikom pažnjom i strašću dizajnirane. A zadnja dionica igre je remek djelo igraće industrije. Kada developer odluči priuštit igraču kraj, odnosno setting igre kakav do tada nije viđen u serijalu. Po mome skromnom mišljenju ovo je najbolji FPS koji sam ikada igrao, a subjektivno čista devetka rekao bih. Iako joj dajem maksimalnu ocjenu, jer je to jebeni METRO EXODUS, da su bar imali resursa da plate bolje glumce što se tiče voice overa.

Days Gone- [92/100] - [67:13] - Likovi definitivno NOSE ovu igru. Prošlo je gotovo mjesec dana od moje platine i ja se još uvijek jako dobro sjećam svih likova, svi su mi se urezali u sjećanje i to je nešto što najviše opravdava hvalospijeve na tu temu. Nisu me se svi likovi dotakli, bilo je i onih koji su mi čak i smetali u cijeloj priči, tu mislim na vođe početna dva kampa kod kojih dobivamo misije i zadatke Ada Tucker i Mark Copeland oni su mi stvarno bili užasno loše karakterno napisani i stvarno nisam volio surađivat u igri s njima. Svi ostali su čista desetka. Jako puno slojeva imaju sporedni likovi i kod mnogih na prvu ne otkrijemo njihovo pravo lice. Po pitanju razrade priče od uvoda, zapleta pa sve do raspleta nema tu puno previše filozofije, Days Gone je odlično putovanje prekrasnim Orgenom koji je ispunjen sa jako puno dobrog sadržaja. Oduševljen sam gameplayom u svim smjerovima. Od kretanja lika, stealth dionica koje su stvarno jako dobro napravljene, čišćenja kampova, borbe s hordama koje su fantastično iskustvo kada uđeš u ritam i skupiš malo iskustva. Ima tu jako puno segmenata u igri koji su u koheziji i koji su me držali prikovanim uz konzolu i monitor da cijelu igru prođem u jednom dahu. Filter igre s Ripperima mi je bio pun pogodak i mislim da me se tada igra i najviše dojmila, momenat kada sam stvarno nakon svega toga dobrog, stao i rekao WOW. Općenito fizika u igri je na jednoj visokoj zavidnoj skali, a tako je i s motorom. Drugačije ponašanje motora u odnosu na podlogu, vremenske uvjete. Svaku sekundu provedenu na motoru u igri sam uživao i ova igra je pravi primjer kako se to radi. Poveži sve važne igrine elemente koji prodaju igru u jednu cijelinu. Za to i priču Deacon Lee St. Johna moj duboki naklon, aplaus i zadovoljstvo.

Call of Duty Modern Warfare- [90/100] - [10:35] - Iako sa fantastičnim military štihom i standardno za COD odlično režirane scene kako ingame tako i u cutscenama te animacijama nisam u prvom prelasku bio toliko oduševljen do zadnje završne animacije. Pri drugom prelasku mi je toliko sve dobro bilo, da sam se upustio u treći prelazak kampanje. Zadnja dva prelaska bila su na realistic (zadnja težina, gdje su neprijatelji apsolutno nemilosrdni) i to je nešto savršeno. Nikad nisam igrao težu FPS igru po tom pitanju i stvarno su se približili nekakvoj realnoj simulaciji ratovanja. Audiovizualno igra je čudesna. Novi engine je bomba. Šteta što igra ima puno problema s shaderima u animacijama, pa je FPS u istima jako nizak, no kada se animacije gledaju iz glavnog menija nema nikakvih problema. Advanced i Infinite Warfare su imali opciju gdje igra duže loada, ali shaderi se prije napune pa animacija ide besprijekorno. To je zapravo jedina tehnička mana koju sam primjetio, izuzev u biti što sam imao problema s loadingom u predzadnjoj misiji, no to sam riješio restartom iste. Iako mi sve u ovoj igri je top notch, jedna stvar se izdvaja od svega. Zvuk je najbolji što sam ga čuo u bilo kojoj igri; od fantastičnog voice overa svih likova, do pucnjava, zaglušivanja u borbama od bombi i projektila, pa sve do svih onih zvukova od otvaranja vrata, hodanja te interakcije s okolišem kako od vas, tako i od suboraca naših ili NCP-eva.

Comment

!.Star Wars Fallen Order- 3 boda
                            2.Metro Exodus - 2 boda
                            3.Sekiro - 1 bod

Comment

1.Death stranding
                              2.Star wars fallen order
                              3.resident evil 2 remake

Comment

Working...
                              X