Announcement

Collapse
No announcement yet.

Horor igre; tema za raspravu o horor igrama

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Horor igre; tema za raspravu o horor igrama

Last edited by doktor1; 30-12-2015, 11:52.

Nadolazeće horor igre:

Layers of Fear
    "Layers of Fear is a psychedelic horror where you take control over an insane painter in his quest to finish his magnum opus."

Routine
    "Routine is a first person Survival Horror set on a abandoned Moon Base designed around an 80's vision of the future, Your job is to find enough data and survive long enough to uncover the truth behind the strange disappearance of everyone stationed on the Lunar Research Station. "

P.A.M.E.L.A.
    "P.A.M.E.L.A. is an open world, sci-fi survival horror FPS with RPG elements in development"

Comment

Pohvale za temu
      Sad sam se sjetio F.E.A.R.-a dok sam igrao, super igra
      Steam: Igasp207
      EPIC Games: GasoVK93

Comment

Ljubitelj sam žanra, a ovo su horror igre (manje-više) koje sam odigrao:

Alan Wake (X360)
        Alien: Isolation (PS3)
        Alone in the Dark: The New Nightmare (PSX)
        Area 51 (Xbox)
        Clock Tower II: The Struggle Within (PSX)
        Cold Fear (PC)
        Condemned 2: Bloodshot (X360)
        Dead Space (X360)
        Dead Space 2 (X360)
        Dead Space: Extraction (Wii)
        Eternal Darkness: Sanity's Requiem (GC)
        Project Zero (Xbox)
        Project Zero 2: Crimson Butterfly Director's Cut/Wii Edition (Xbox/Wii)
        Left 4 Dead (X360)
        Obscure (Xbox)
        Resident Evil (PSX/GC/Wii/PS3)
        Resident Evil 2 (PSX)
        Resident Evil 3: Nemesis (PSX)
        Resident Evil Code: Veronica X (GC)
        Resident Evil Zero (GC/Wii)
        Resident Evil 4 (GC/Wii)
        Resident Evil: The Umbrella Chronicles (Wii)
        Resident Evil 5 (X360)
        Resident Evil: Revelations (PS3)
        Resident Evil 6 (X360)
        Sanitarium (PC)
        Silent Hill (PSX)
        Silent Hill 2: Director's Cut (PC)
        Silent Hill 4: The Room (Xbox)
        Silent Hill: Shattered Memories (Wii)
        The Suffering (Xbox)

Miljenik mi je, naravno, Silent Hill.
        Na čekanju su mi još prva tri dijela Alone in the Dark serijala (PC) te Dementium: The Ward (DS).
        Last edited by DENSETSU; 29-12-2015, 19:58.

Comment

Outlast, Alien: Islation, SOMA i STASIS su mi jedne od najboljih igara koje sam igro zadnjih godina.
          Alien: Isolation mi je jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao; baš me se dojmila i bila mi je savršena. Trebalo mi je negdje cca 40 sati za preći igru.
          SOMA odmah uz Alien! Super priča i vrhunske lokacije koje se razlikuju kako se napreduje kroz igru! Najbolji "horor zvučni efekti" u industriji. Priča nešto drugačija i ima super razgovora tokom igre.
          Outlast se fokusira na jump scare mehaniku no svejedno je odličan, (uz DLC koji objašnjava kako je došlo do radnje u originalnoj igri).
          STASIS - moglo bi se reći slično kao Sanitarium; PnC avantura vrhunske atmosfere i zanimljive radnje te zagonetki.
          The Evil Within mi je isto bio dobar no to je više akcija nego ono šta je želim od horor igre, (Alien, SOMA....)

Puno nade polažem u ove tri igre koje sam stavio u drugi post...

Comment

Nisam baš neki ljubitelj žanra; pa uzoru na kolegu Densetsu navest ću listu odigranih (i neznam baš da li bi sve navedene mogle spadati pod horror žanr; Resident Evil 5 primjerice):

- Alan Wake
            - Dead Space
            - Dead Space 2
            - Dino Crisis (ove spada pod horror, valjda; dvojka već ne)
            - Galerians
            - Parasite Eve (fakat bi trebao ponovno odigrati ovo)
            - Parasite Eve 2 (...i ovo)
            - Resident Evil 0
            - Resident Evil 1 (original, Director's Cut i REmake)
            - Resident Evil 2 (men' najbolji RE... bio... a onda se pojavio REmake)
            - Resident Evil 3
            - Resident Evil 4
            - Resident Evil 5
            - Resident Evil Dead Aim (ugodno me ova igra iznenadila)
            - Resident Evil Umbrella Chronicles (ova igra je zakon... a inače ne volim on-rail šutere)
            - Silent Hill 2 HD (da da da, nisam igrao ovo na PS2)
            - Silent Hill 3 HD (glitchfest kao i HD dvojka; nevjerovatno da kompanija uspije zasrati fakin remaster!)
            - Silent Hill: Homecoming (ne kužim zašto ljudi mrze ovu igru)

DENSETSU
            Imaš Dementium remaster na 3DS-u!
            Make America great again!

Comment

• DENSETSU
              DENSETSU commented
              Editing a comment
              Divno, ali više nemam 3DS.
              Ček malo, NISI igrao Silent Hill?!?
              Last edited by DENSETSU; 29-12-2015, 19:59.

Originally posted by Veigue View Post
            - Silent Hill 2 HD (da da da, nisam igrao ovo na PS2)
            - Silent Hill 3 HD (glitchfest kao i HD dvojka; nevjerovatno da kompanija uspije zasrati fakin remaster!)
            - Silent Hill: Homecoming (ne kužim zašto ljudi mrze ovu igru)
            Isuse kriste Jelashe zašto, zašto, zašto to sebi radiš!!!!?!?!?!??! Ne može bit gori uvod u serijal, pobogu.

Lipo prvi SH na emulaciji ako već nemaš konzolu ili nećeš dat 50KN za igru na Storeu. 2,3 i 4 imaju PC portove, igraj to, može ih svaki laptop pokrenit. HD remake se ne smi niti slučajno dirat al već je kasno... Sad su ti te dvi igre doslovce zasrane bezveze.

Homecoming ko igra funkcionira (iako je nebalansirana jer obični knife je OP) al veze nema sa Silent Hillom šta se tiče priče i settinga. Da je bio originalni IP nikome ne bi smetalo, al Homecoming je napravio toliko toga krivo i nesređeno šta se tiče već razrađenih stvari u serijalu... Da ne spominjen uzimanje i dijeljenje elemenata iz filma i stripova koji veze nemaju sa originalnim serijalom... Dalo bi se tu štošta pogrdno napisat.

Comment

Originally posted by AlexY View Post

Isuse kriste Jelashe zašto, zašto, zašto to sebi radiš!!!!?!?!?!??! Ne može bit gori uvod u serijal, pobogu.
              Silent Hill me nikad nije privlačio zbog otvorenih lokacija. A ono, kužim ja to, magla i šetnja gradom dok zvukovi dolaze sa svih strana... ali nije to za mene.
              Ja sam više tip za klaustrofobiju.

I ne, nemam namjeru igrati ikad više Silent Hill.
              Make America great again!

Comment

Mene je, nazalost, buba sprijecila u prelasku Silent Hill: Homecominga. Svakako bih htio odigrati trojku i Downpour, valjda ih uspijem nabaviti s vremenom.

Comment

Meni je Silent Hill 2 najbolji po jezivosti

Comment

Inace obozavam horor igre... ali danasnji horor naslovi su vise smjesni nego strasni... ali ako sam se ikad cimnuo ili drzao napet to je onda bilo na igri za ps3 Siren blood curse ... brijem da se tako zove... Sta mi je ta igra radila to nisu istine... sve ostalo je meeh...

Comment

Super, baš mi treba ova tema.
                      Dakle trebam preporuku za par igri koje su horror.
                      Za novu bi nabacio rudu sa ekipom pa da vidimo tko će najduže igrat.
                      Poželjno da se može preko gamepada igrat (xBoxovog).

Comment

Originally posted by Paradox1 View Post
                        Dakle trebam preporuku za par igri koje su horror.
                        Za novu bi nabacio rudu sa ekipom pa da vidimo tko će najduže igrat.
                        Za PC? Tko može duže, ha? Onda ovako nešto:

SCP Containment Breach - http://www.scpcbgame.com/ - Baci te u nasumično napravljen labirint di moraš nać izlaz dok te vataju razne spodobe, a svaka spodoba ima svoju mehaniku kako te vata i kako možeš pobić. First person, slično Amneziji, al mislin da nema podršku za kontroler. Besplatno!

iamscared - http://gamejolt.com/games/imscared-a...ightmare/10058 - Simpatični kraći horrorčić koji se malo igra i van same igre. Besplatno!

LSD - https://www.youtube.com/watch?v=70gtHWz70Z0 - tehnički nije horror nego eksperimentalna igračka, ali za jedan novogodišnji spooky afterparty kad ste svi mamurni će bit taman. Samo lutaš okolo i ideš od "sna" do "sna" i što više igraš (tj. kreneš isponova "sanjati") snovi postaju sve luđi i žešći, ponekad uznemirujući. PS1 emulacija.

Eversion - http://store.steampowered.com/app/33680/ - Da, ozbiljno. Šta manje pričam o ovome, to bolje. Nemoj gledat okolo gameplay, samo skini i vidi sam.

Monstrum - http://store.steampowered.com/app/296710/ - SLično ko SCP al slabije razrađeno, na nasumično generiranom tankeru si i trebaš bježati od tri monstruma. Jedan život i ako umreš sve ispočetka. Ono što sam probao se činilo oke.

Comment

• Paradox1
                          Paradox1 commented
                          Editing a comment
                          Hvala na odgovoru, na kraju su se poklopile razne stvari i završili bez računala.

Od tvoraca odlične J.U.L.I.A. Among the Stars avanture dolazi Someday You’ll Return horor igra:

Comment

horor obozavam kako na filmu tako i u igrama.adrenalin na najjace.
                          pomogucnosti si napraviti dobar setup prije igranja/gledanja hororr.znaci gluvo doba noci nema svjetla sami u kuci i to je to

Comment

Working...
                          X