Announcement

Collapse
No announcement yet.

Horor igre; tema za raspravu o horor igrama

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by doktor1 View Post
    The Dark Occult mi je bio repetativan! Nisam ga prešao.
    Probaj The Beast Inside ili meni jako dobar Call of Cthulhu

The Beast Inside je odličan; presto sam igrat jer ću ga kupit da podržim developera!
    Čuo sam za The Beast Inside da je odličan i hvaljen je dosta na Steamu. Na listi želja mi je pa ću ga zaigrati jednom.

Probat ću i taj Call of Cthulhu ako kažeš da je odličan

Čini mi se da je i ta dobra što je trenutno igraš Song of Horor

P.s. A da The Dark Occult ima stotinu vrata za koje treba stotinu ključeva pa nađi ovaj pa onda ajd po ovaj itd. ali meni je bila jezovita i stresna cijelo vrijeme i stvarno ima brutalnih scena zastrašivanja na koje sam se dobro uzdrmao

Comment

Ta vrata su me i odbila! Atmosfera i prezentacija vrh i onda se fokusiraš samo na vrata i jump scareove!
      Mrzim jump scareove! OK, može koji, ali više volim da lagano to sve vuče na strah.

Npr, Song of Horror do sda nije imao niti jedan jump scare, ali kada u pozadini vidiš neku figuru osjećaj je baš nelagodan.
      Isto tako je durgačiji radi AIa koji sve to odrađuje.
      Npr, kao Alien u ALien Isolationsu; samo ovdje nije alien već The Presence...

Comment

Originally posted by doktor1 View Post
        Ta vrata su me i odbila! Atmosfera i prezentacija vrh i onda se fokusiraš samo na vrata i jump scareove!
        Mrzim jump scareove! OK, može koji, ali više volim da lagano to sve vuče na strah.

Npr, Song of Horror do sda nije imao niti jedan jump scare, ali kada u pozadini vidiš neku figuru osjećaj je baš nelagodan.
        Isto tako je durgačiji radi AIa koji sve to odrađuje.
        Npr, kao Alien u ALien Isolationsu; samo ovdje nije alien već The Presence...
        Da, ali pored scena zastrašivanja cijelo vrijeme je prisutan demon, koji se nasumično pojavljuje i progoni te, te moraš u određenom vremenu pobjeći u sigurnu sobu. Ako pogineš neće se pojaviti na istom mjestu slično kao u Alienu a pored njega su i druge spodobe koje ti zagorčavaju život.
        Ja sam imao isti onaj osjećaj panike kao kod Aliena samo što mi je ova dosta strašnija igra
        Odlično to za Song of Horor još jedan psihološki horor

Comment

Da sjećam se...
          Ali ta vrata i ključevi su me odbila od daljnjeg igranja.

The Beast Inside i Song of Horror su mi među boljim hororima zadnje vrijeme

Comment

Da, ako si igrao na teror mode onda nemaš mapu pa je dosta zajebano. Treba pamtiti sve to gdje koji ključ ide

Šta je prisutno u The Beast Inside: proganjanje, scene zastrašivanje ili taj osjećaj straha i nelagode kako si naveo ili pak neke gnjusne scene ?

Comment

Ima dosta jump scareova, ali i zagonetki tako da ispada horor avantura.
              Gameplay je raznolik; istraživanje, zagonetke itd.
              Ima dionica koja mi se nikako nije svidjela te boss borba šta mi je out of place

Comment

Opa, ovo je brutala.

Ima tu i bježanije, a to mi se sviđa

A dobro ako je OK plasirana boss bitka možda je i prolazno

Odigram je jednom prilikom

Igram sad Amnesiu prvi dio

Comment

Amnesia: Dark Descent je izvanredna. Šteta što nisu nikada napravili treći dio...

Comment

Originally posted by Aral View Post
                    Amnesia: Dark Descent je izvanredna. Šteta što nisu nikada napravili treći dio...
                    Pa najavili su novu Amnesiu

Comment

Originally posted by darijoman View Post

Pa najavili su novu Amnesiu

Tnx. Nisam uopće pratio.

Comment

Eto, sad samo treba čekati

Comment

Originally posted by darijoman View Post
                          Eto, sad samo treba čekati
                          Brzo je, srećom. Taman kad (šugavo) ljeto prođe i jesen i tama pokuca na vrata.

Comment

Baš ranije pogledo The Exorcism of Emily Rose, jer ga nikada nisam gledo a kao horor fanu mi se činilo OK...

I onda se sjetio da mi na Steamu stoji - Goetia - horor avantura gdje u ulozi dvanaestogodišnje Abigail Blackwood pokušavamo dozanti šta nam se desilo kao i cijeloj našoj porodici.

Naša protagonistica; u duhovnoj formi i na slici

Glavnina radnje je fokusirana na Blackwood vilu koja je opsjednuta demonima; među kojima i poznati nam Paimon iz Hereditary horora

Atmosfera je jednostavno fantastična kao i muzika. To je sve skupa upakirano u predivnu grafiku i jako, ali jako detaljnu priču koja vuče ka daljenjm istraživanju šta se je tu sve dogodilo!

U igri se možemo slobodno kretati i riješavati zagonetke bilo kojim redosljedom, ali treba napomenuti da je igra jako teška.
                            Sada sam igrao četiri sata u šutu i na jednom dijelu sam zapeo sigunro 40 minuta. Naravno kao i fan PnC avantura nepada mi napamet tražiti riješenja na internetu
                            Igra je trenutno na akciji - 85% na Stemu tj 2.24 eura do 07.08, pa tko voli dobru i specifičnu PnC avanturu sa vrhunskom spooky atmosferom velika preporuka!
                            No još jednom da naglasim ima puno čitanja u vezi događaja te mnoe zagonetke se isto riješavaju kopajući po raznim papirima, i spisima koje nalazimo!
                            Sva radnja i povijest je prikazana kroz razne papire koje nalazimo.

No fora je igrati kao i duh i gledati kako svijetla trepere kada prolazimo kroz razne lokacije i tako pokazujemo našu prisutnost...
                            Igra je negdje dugaćka cca 20 sati šta je jako puno! Još kada zapnem na skroo sat vremena, bit će svega...

Adventure Gamers recenzija - 5/5

Lokacija je jako puno, čak 115! Evo par slika:

_________

Igra je dostupna i za Nintendo Switch

Last edited by doktor1; 26-07-2020, 23:37.

Comment

doktor1 , lako za film. Pogledaj ti na jutjubu snimke po istinitom događaju za Emily. To je stvarno prestrašno kad znaš da nije film, nego stvarnost.

Comment

Pogledo sam

Comment

Working...
                                X