Announcement

Collapse
No announcement yet.

Independent Video Games - Indie Games

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Independent Video Games - Indie Games

Tema za diskusiju o indie igrama.
    Ovdje je dostupan moj popis koji sam napravio u siječnju ove godine sa 182 zanimljive indie igre.

P.S. slike su funkcionalni linkovi
    Last edited by doktor1; 06-10-2015, 18:24.

Vidiš, vidiš - budem probao naći vremena da složim listu indie igara iz Hrvatske i regije.

Comment

15.10 je izašo Broforce

PC Gamer - 78/100
      Eurogamer - Recommended
      IGN - 88/10

Comment

Sutra izlazi Darkest Dungeon

Comment

Ima negdje spisak indie igara koje izlaze ove godine?? Po mogucnosti s opisom i pokojom slikom. Prosle godine sam bio naisao na takvu temu negdje u bespucima interneta,al nemrem se sjetiti na kojoj stranici.

Comment

Ovdje imaš IGR-ov izbor najiščekivanijih indie igara za ovu godinu, pa vrijedi pogledati

http://indiegamereviewer.com/most-an...ames-for-2016/

Comment

• house
              house commented
              Editing a comment
              Hvala.

Otvaram temu posvećenu manjim igrama. Znači ovdje slobodno postajte svaku random igru koju pronađete a željeli bi ju podijeliti s ostalim korisnicima a ne spada u tipičan big publisher AAA level.

Naglašavam da ovdje ne spadaju samo tipične side scroller 8 bit retro indie igre. Ovdje bi spadale i npr one kul ruske/EU made igre s 3d grafikom i otvorenom eksploracijom koje u vlastitom topicu dobiju možda 2 komentara.

Comment

Ima tema iz davne 2015 koju sam otvorio...
              http://www.reboot.hr/forum/forum/mul...es-indie-games

Comment

Postovani kolege doktor1 i mullet

edit: spojili smo teme

Hvala i L.p na strpvljivosti

Admin team.
                Last edited by 4mal; 12-04-2019, 19:06.
                PC/VR-konfa +AVR 7.2.1 Dolby Atmos sustav

SPOILER4k Gaming PC
                -----------------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 2*8 DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

GPU: Gigabyte RTX2080Ti Windforce OC

CASE: Fractal DD R4

-----------------------------------------
                LCD: HP Omen 27 G-Sync 165Hz

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses: Sharkoon Skiller SGM1 RGB
                ,Logitech MX revolution

Mouse Pad: Sharkoon 1337 RGB

Gamepad: Xbox 360 Razer Onza Tournametn BF3 edition
                -----------------------------------------

Dolby Atmos/DTSX 5.2.1/7.1 sustav

4k OLED LG OLED 55C8
                +
                4k BD Dolby Vision Panasonic DP-UB820

4K HDR Samsung SHUD 55KS9002
                +
                4K BD Samsung UBD K-8500

Yamaha Subwoofer YST-SW 12(THX certificat)

Denon AVR-X2400H

Onkyo SKH410 dolby atmos enabled speakers

V-trek fengali No1 5.1 surround

------------------------------------------------------------------------------------------
                -------------------------------------
                _______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

Oculs Rift (Marvel edition)

oldies:

Xbox 360

SNESmini
                _________
                smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
                smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

Za fanove Contre.

Comment

Originally posted by mullet View Post
                    Za fanove Contre.
                    Ovo je totalno retro fora, no nekako mi nemaju smisla takve igre danas...

Puno bih više volio da "klasici" ostanu kao takvi i kraj priče. Eventualno da ih se malo remasterizira za moderne TV uređaje i monitore kao što je na mini Snes, NEs, PS konzolama i kraj priče.
                    Ovo izbacivati van u 2010+ godini nema nikakvog smisla meni. OK, nostalgija je gadna stvar. No mislim da svi koji vole klasike mogu birati između ove igre i Contre - odabrali bi Contru koja je spremna za nove TV uređaje i monitore...

Ne znam. Ima hrpa super indie igara, ali ovakve stvari su mi grozne... Sve te fore s pikselizacijom uz napomenu "izgleda kao klasik i retro" je samo loše opravdanje za lijenost jer pravu igru treba optimiziratii znati napraviti dok s ovim nema problema...

Comment

Nezz po meni je dobar pixel art bez vremenski. A podrazumjeva se da će igra podržavati moderne rezolucije i izgledati ok na novim televizorima.

Comment

Nezz po meni je dobar pixel art bez vremenski. A podrazumjeva se da će igra podržavati moderne rezolucije i izgledati ok na novim televizorima.
                        Mislim da smo se krivo shvatili.
                        Da dobar pixel art je vječan, no treba ostati u 80-ima i 90-ima.
                        Napraviti te postojuće igre iz tih godina kompatibilne s novim uređajima i završiti priču. Sačuvati baštinu i zabraniti nove igre tog tipa.
                        Idu mi na živce. Samo hoće lovu ne zbog kvalitete nego baš zbog toga što je ekipa nahajpana na starije igre pa ju praktički kopiraju, malo izmjene i kao što si rekao evo za ljubitelje Contra-e...
                        Daj radije ljubiteljima Contre Contru, a ne Blazing Chrome.

Nekako bih to stavio pod zaštićenu kulturnu baštinu. To je već dosta starije, a ovo mi je kao da netko ponovno uzme i krivotvori Mona Lisu, Davida, itd...

Indie nije i ne treba značiti ovo i nekakav rip off nego nešto kao nešto novo u 21. stoljeću gdje se može pokazati umjetnost određenih devova (kao i sposobnost). Ima danas brutalno dobrih Inide igara, a ovo sve pikselizirano koje osjetno i vidljivo u prikazu prepoznaješ i možeš usporediti sa starijim igrama je čista prijevara...

Comment

Hrv4tin4 ima odličnih novijih indie igara u pixel art stilu koje su pobrale brdo i brdo nagrada. Nije riječ samo o iskorištavanju kratkog hajpa. Kao Shovel Knight, Caleste, Messenger itd. I sam si se složio samnom da je dobar pixel art vječan pa mi nije jasno zašto se opet vraćaš na to da treba ostati u prošlosti? I ovo da iskorištavaju što je ekipa nahajpana na takve igre. Pa ako postoji potražnja čemu ne zaraditi na tome?

Pročitaj komentare na novu Contru pa vidi što ekipa želi.

Comment

Hrv4tin4 ima odličnih novijih indie igara u pixel art stilu koje su pobrale brdo i brdo nagrada. Nije riječ samo o iskorištavanju kratkog hajpa. Kao Shovel Knight, Caleste, Messenger itd. I sam si se složio samnom da je dobar pixel art vječan pa mi nije jasno zašto se opet vraćaš na to da treba ostati u prošlosti? I ovo da iskorištavaju što je ekipa nahajpana na takve igre. Pa ako postoji potražnja čemu ne zaraditi na tome?

Pročitaj komentare na novu Contru pa vidi što ekipa želi.
                            AL ja ne pričam o tim igrama. Jer Shovel Knight (barem ja ne znam) koju igru bi on rip off-ao... Dakle to je NOVA ideja.
                            Dok ovo što si poslao baš vuče na lošu Contru...

Ne pričam da treba napraviti remaster Contre nego onaj original prilagoditi za moderno doba baš kao što su napravili na mini snesu dakle možeš izabrati pixel perfect, 4:3, CRT filter, itd. Samo to.
                            A ovo što liči na takvu igru treba zabraniti. Žalimo se kada kinezi uzmu PUBG, prekopiraju ga i nazvu CUBG i kao gle lopove, a ovo ne gledamo tako.

Meni je to ista stvar. Samo kažem volio bih te originale sačuvati...

Comment

Working...
                            X