Announcement

Collapse
No announcement yet.

JRPG na konzolama (kućnim, prijenosnim...) i PCu

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• JRPG na konzolama (kućnim, prijenosnim...) i PCu

Ovdje možemo raspravljati o "manje poznatim" JRPG-ima pošto topic za Tales i FF već postoji.

pišite što ste zadnje odigrali, što namjeravate odigrati, koji su vam JRPG-i ostali u lijepom sjećanju iz djetinjstva

Meni je Legend of Dragoon jedan od najdražih i najboljih rpg-a što sam dosad odigrao i samo su mi se FF VIII i Xenogearsi uspijeli njemu približiti.

Nedavno sam nabavio PSone pa ne sumnjam da ću odigrati još desetke naslova koji me zanimaju, naravno i na PPSSPP emulatoru redovito vrtim igre koje su izašle na PSP-u.

Ovdje ostavljajte i preporuke za igre za druge forumaše, uz kratka osvrt na istu bez spoilera.

Ah znam za Legend of Dragoon, sjećam se da sam dobio originalnu kopiju iz Kanade, ali na veliku žalost zato što je moj Playstation već bio pred kraj, nisam je mogao odigrati do kraja! Ali igra je stvarno imala dosta dobru priču i zanimljiv svijet

Comment

Meni su zasad Persona 4: Golden i Persona 3: FES apsolutni vrh, no dosta starijih jRPG-ova sam propustio što namjeravam ispraviti

Comment

plusić za otvaranje teme, Link

Comment

Sjecam se u ono vrijeme su nam Legend of Dragoon najavljivali kao veliki sonyev odgovor na FF7 ali nazalost meni je igra ispala tek osrednji jrpg sa druge strane Xenogears mi je jednako kvalitetan i jednako "velik" jrpg kao i FF7.
          Podosta ljudi nikad nija zaigralo Grandiu koju smo iscekivali kao ozeblo sunce da se izbavi iz ralja ekskluzivnosti sa Sege Saturn....inace Saturn i njegovu kolekciju jrpga nikad necu prezalit i to sto ih nisam mogao odigrat u ono vrijeme...Panzer Dragoon Saga

Comment

Jeli netko odigrao Suikoden serijal, ja sam odigrao S2 još davnih dana koji dosta ljudi po forumima smatra jednim od najbolji rpg dosad, meni nije sijelo na prvu pa sam odustao od serijala. Jeli se isplati ići dalje?

Dragon Quest V također smatram jednim od najboljih rpg-ova koje sam dosad odigrao, sad je više manje svima dostupna jer je izašao remaster za ps2 konzolu s 3D modelima.

Comment

Ja osobno nisam bio preodusevljen sa Suikoden,Tales i Breath of Fire igrama.....
              Prvi Parasite Eve je bio do grla u jrpgu....fantasticna igra,Lunari su takodjer za svaku preporuku...
              Wild Arms je bio vrlo kvalitetno iznenadjenje za mene...

Comment

Legend of Dragoon je kultni RPG i jedan od onih kod kojih vrijedi izjava bolji je što ga više igraš.
                Igra počinje nekako mlitavo, usporeno, ali kasnije... Zadnji scena na disku 3, onaj epski CGI je samo uvod u najbolji gaming orgazam ikad.
                Samo su mi 3 JRPG-a bolja od LoD-a; Lunar SSSC, Final Fantasy VII i Breath of Fire 3.

Mega
                Valjaju li što emulatori za Saturn? Htio bih odigrati ovaj Albert Odyssey. *slika in d atačment*

Make America great again!

Comment

Originally posted by Veigue View Post
                  Legend of Dragoon je kultni RPG i jedan od onih kod kojih vrijedi izjava bolji je što ga više igraš.
                  Igra počinje nekako mlitavo, usporeno, ali kasnije... Zadnji scena na disku 3, onaj epski CGI je samo uvod u najbolji gaming orgazam ikad.
                  Samo su mi 3 JRPG-a bolja od LoD-a; Lunar SSSC, Final Fantasy VII i Breath of Fire 3.

Mega
                  Valjaju li što emulatori za Saturn? Htio bih odigrati ovaj Albert Odyssey. *slika in d atačment*
                  Vjerovao ili ne emulator za Saturn nisam probao....ali ako su emulirali Sega model 3 onda su valjda skockali i Saturn kako treba.

Comment

Od starijih RPG-ova najbolji su mi bili i ostali Final Fantasy VII i Suikoden II. Na DS-u mi je ostalo jos stosta za odigrati: Chrono Trigger, Front Mission, Fire Emblem: Shadow Dragon, FF Tactics A2, Dragon Quest IX, Suikoden Tierkreis... Trenutno prelazim Suikoden III na PS3 (preporuka za sve koji ga nisu odigrali), a nakon njega na red dolaze FF VIII i FFIX. Na Wiiju imam SNES emulator, pa cu odigrati i poneki RPG iz tih vremena.

Comment

Nije JRPG no definitivno je jedan od najboljih RPG-ova ikada!

Comment

Netko igrao Phantasy Star IV, jedini problem po meni ove savršene igre je što MORAŠ odigrati prijašnje nastavke jer je igra puna referenci na njih. I likovi koje recrutas su dobro okarakterizirani i zanimljivi. Svakako velika preporuka za sve koji nisu odigrali dosad.

Comment

^^
                          Sega Mega Drive Ultimate Collection - najbolje potrošenih 200 kuna. Ikad.
                          Sa 4 Phantasy Star i 3 Shining Force igre na jednom disku, ne možeš fulati.
                          Make America great again!

Comment

Originally posted by DENSETSU View Post
                            Od starijih RPG-ova najbolji su mi bili i ostali Final Fantasy VII i Suikoden II. Na DS-u mi je ostalo jos stosta za odigrati: Chrono Trigger, Front Mission, Fire Emblem: Shadow Dragon, FF Tactics A2, Dragon Quest IX, Suikoden Tierkreis... Trenutno prelazim Suikoden III na PS3 (preporuka za sve koji ga nisu odigrali), a nakon njega na red dolaze FF VIII i FFIX. Na Wiiju imam SNES emulator, pa cu odigrati i poneki RPG iz tih vremena.
                            Ono kad zaboravim spomenut Chrono i Front Mission 3......a bome i FF Tactics.....

Comment

@ Veigue

Koliko je MagnaCarta 2 dobra, vrlo dobra, odlicna?

Comment

Working...
                              X