Announcement

Collapse
No announcement yet.

JRPG na konzolama (kućnim, prijenosnim...) i PCu

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by mullet View Post
    Simon Jesi igrao Xenosage? Poslušaj muziku iz trailera

Poslusaj Hepaticu isto iz X3..u bit cijeli ost je odlican!

Comment

• Originally posted by mullet View Post
      Simon Jesi igrao Xenosage? Poslušaj muziku iz trailera

Nažalost nisam, to je jedino od Xeno igara koje nisam igrao Obožavam Xenogears i Xenoblade no Xenosage nisam odigrao. No stigne se, frend ima sve 3 origigi i PS2 koji radi kao urica

Comment

• Sve 3 oriđiđi Xenosage??? Pa to je sveti gral JRPG-a.

Comment

• Meni najdraži dio u sva tri nastavka je borba u trećem sa secret super bossom koji je napravljen prema Weltallu, robotu glavnog protagoniste Feija iz Xenogearsa.
          Barem sam na trenutak u to vrijeme mogao zamisliti kako bi Xenogears izgledao sa boljom grafikom, a kamoli sa sadašnjom.

Comment

• Originally posted by Aral View Post
            Sve 3 oriđiđi Xenosage??? Pa to je sveti gral JRPG-a.
            Znam. To mi je najveći gaming grijeh

Comment

• Da.

Comment

• Izuzetno mi je drago vidjeti user score na metacriticu od 9,1 za Trails of Cold Steel 4.
                Nije sad to neki pokazatelj na nešto više od 100 ratinga ali činjenica je da su ljudi jako zadovoljni igrom.

Tek započeo zadnju trećinu prvog chaptera, a već sam na 30 sati, što znači taman do Božića valjda bude kraj.
                Igram i uživam kao u ono najbolje zlatno doba jrpg-a.

Jedina mala zamjerka je ta što ne mogu pozvati robote u borbu sa ljudima i upravljati s njima na 3 turna kao u drugom dijelu nego se ovdje robot poziva kao summon u normalnim borbama te napravi jedan napad, kao summon u FF. Za sad je koliko vidim tako, šta će biti poslije ne znam.

Comment

• Da odigram ovaj serijal kako spada, dan bi trebao trajati 48 sati.

Kvragu...

Comment

Da odigram ovaj serijal kako spada, dan bi trebao trajati 48 sati.

Kvragu...
                    Baš, nisu normalni. Još nisam prešao chapter 1, a već sam na 50 sati, sad je malo već ono, wtf??? ima li kraja?
                    Ali to je sve zato jer je world building, character building, priča...kako se kaže 10+/10

Ono što možeš napraviti ali opet nije preporučljivo je krenuti od trećeg dijela, a pročitati radnju iz prva dva da pohvataš priču.
                    Prvi i drugi dio te treći i četvrti su usko vezani tj. radnja se skoro pa odmah nastavlja, a između drugog i trećeg je u igri godina dana razlike. Ali opet ti to dođe kao da npr. Avengerse gledaš od trećeg dijela, pohvataš ti na kraju sve ali nije to to.

Comment

• Igrao sam prvi dio još na ps3, i dopao mi se. Ali, 30 sati u igru i, kao što kažeš, TEK TAD se je počelo kao nešto zahuktavati. Vrhunski dub (pogotovo za to doba), odlicna igrivost i solidan OST.

Comment

Igrao sam prvi dio još na ps3, i dopao mi se. Ali, 30 sati u igru i, kao što kažeš, TEK TAD se je počelo kao nešto zahuktavati. Vrhunski dub (pogotovo za to doba), odlicna igrivost i solidan OST.
                        Ma cijeli prvi dio je ustvari uvod u igru i tek u zadnjih 2 sata igre gledaš šta se sve dešava i samo ti upitnici skaču iznad glave i misliš si koji vrag je ovo sad.
                        Ja sam ti čisto slučajno počeo to igrati jer sam vidio da imaju nekakvi roboti, a pošto sam obožavao Xenogears reko ajd da probam.
                        I onda sam ja igrao taj prvi dio blizu 100 sati i sve čekam pa gdje su ti roboti???
                        Te na kraju u zadnja 2 sata totalni obrat, potpuno neka druga igra, stižu roboti, izbija rat i on meni nakon 100 sati pokazuje tutorial, e tutorial nakon 100 sati za borbu s robotima , skroz neka druga mehanika borbe, stvari se zakuhaju i samo odjednom poruka "to be continued".
                        E tad me igra već pošteno upecala i morao sam nastaviti dalje.

Comment

• Da li igra ima dobar pacing, tipa kao Dragon Quest XI, ili je vise Fire Emblem / Persona tip igre gdje nekad po 2 sata ne radim nista osim sto brbljam s likovima?
                          Ja obozavam dobru pricu i fino okarakterizirane likove no vise sam exploration / gameplay tip osobe odnosno za igre tipa Xenoblade Chronicles, Dragon Quest, Final Fantasy, Ni No Kuni itd.

Comment

• Originally posted by Simon View Post
                            Da li igra ima dobar pacing, tipa kao Dragon Quest XI, ili je vise Fire Emblem / Persona tip igre gdje nekad po 2 sata ne radim nista osim sto brbljam s likovima?
                            Ovo drugo

Fire Emblem je još blag. Persona je HC. Najsličnija je personi - BOLNO spora radnja.

Comment

Ovo drugo

Fire Emblem je još blag. Persona je HC. Najsličnija je personi - BOLNO spora radnja.
                              Hvala.
                              SKIP!

Comment

• Originally posted by Simon View Post
                                Da li igra ima dobar pacing, tipa kao Dragon Quest XI, ili je vise Fire Emblem / Persona tip igre gdje nekad po 2 sata ne radim nista osim sto brbljam s likovima?
                                Ja obozavam dobru pricu i fino okarakterizirane likove no vise sam exploration / gameplay tip osobe odnosno za igre tipa Xenoblade Chronicles, Dragon Quest, Final Fantasy, Ni No Kuni itd.
                                Ovdje sve ide u dubine i širine, čak i neki random obični npc je tako okarakteriziran kao u nekoj igri main character, a možeš tek zamislit onda šta je sa glavnim likovima.
                                Kako kolega kaže imaš dionicu bolno spore radnje pa onda odjednom sve eskalira i onda opet jedan period spore radnje.
                                Prvi dio je najsporije radnje, drugi je puno brži, treći opet sporiji, a ovaj zadnji je brži samo izgleda dosta dugačak nastavak.
                                Likova pun kufer 20-30 i više, isto tu potrošiš dosta vremena da im složiš "materije" i ostalu opremu.
                                Sreća kroz igru ponuđeni likovi se izmjenjuju ili sam biraš koga povesti, na kraju igre obično imaš sve likove odjednom.
                                Zamisli da igraš FFVII remake pa ti da odjednom ko meni sad 14 likova pa ti sad biraj i slaži svakom one materije i skillove.
                                ​​​​​​​

Comment

Working...
                                X