Announcement

Collapse
No announcement yet.

Heavy Metal: F.A.K.K.²

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Heavy Metal: F.A.K.K.²

Heavy Metal: F.A.K.K.²
    is a third-person shooter video game made by Ritual Entertainment in 2000. A computer game sequel to the Heavy Metal 2000 animated movie, the game stars Julie in her quest to save her home planet of Eden from GITH, an ancient entity seeking to conquer the universe. Using a variety of weapons, Julie must now fight off GITH's forces while at the same time uncovering a secret hidden deep within the planet.

FAKK2 allows players to pair up and use two weapons at the same time depending on the situation - for example, sword and shield for maximum defense, sword and UZI for both range and melee capability, or dual-wieldUZIs for maximum firepower. Players can also block enemy attacks and execute powerful combo moves to deal even deadlier blows to their enemies. The game uses the Quake III Arena engine (modified with Ritual's ÜberTools) and combines action with puzzle-solving. The game was ported to Linux by Loki Software, who had previously ported Quake III Arena to Linux.

Malo poznata igra kod nas, pogotovo kod mlađih igrača. Ova dvojka u nastavku ne označava drugi nastavak već skračenicu od Federation-Assigned Ketogenic Killzone to the second level.
    Odlična igra, najlakše opisati kao spoj Lare Croft i Duke Nuke-a. Vrlo dobar i maštovit dizajn oružja, heroina je imala za svaki nivo drugu odjeću, koja je bila više sexy nek ijedna Larina. Za svoje vrijeme imala je vrlo naprednu grafiku. Navodno se već dugo spremna reizdanje igre ali je spor oko prava, tako da nažalost još ništa.
    Ostaje u sjećanju i vrlo bad ass muzika:

Igrao ovo davnih dana, jedno godinu dana nakon sto je izasla, grafika i sama igra su bili prva liga za ono doba.
    Nazalost, nisam ju uspio zavrsit, tj dosao sam do glavnog (zaboravio mu ime, u crticu mu glas daje M. Ironside) i nikako ga prec, frajer je stalno pio one vragove za vracanje zivota...

Comment

Odlična igra i leve dizajn by legendarni Levelord, bilo bi fenomenalno da slože neki reboot na novim konzolama....

Comment

Sjećam se kad su je posrali u PC Playu XD. Fakk2 zvuči kao Fuck You itd... nisam nikad igrao upravo radi toga što se nije imalo baš para u to vrijeme a recenzije su bile osrednje. Ovako po gameplayu mi izgleda kao ok igra za taj period.

Koliko je bilo Quake 3 engine igara u to vrijeme . Samo su ih štancali.

Comment

Kako je ta igra izgledala sjajno i predivno na mojoj tada užasno skupoj Geforce 256 Elsa. Hardwerski T&L mi je tada bio kao Megatami
          HDR danas

Comment

Disco ovaj debil i mene je mucio
            odlican serijal

4k Gaming PC
            Consoles
            AVR5.1.2-DA/DTS-X

SPOILERCPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

GPU: Aorus Master RTX 3080 10G

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 16Gb DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

CASE: Fractal DD R4

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Display's:

HP Omen 27 G-Sync 165Hz

LG OLED 55C8

Samsung SHUD 55KS9002

---------------------------------------------

Peripherals

Keyboard:

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses:

Sharkoon Skiller SGM1 RGB
            Logitech MX revolution

Mouse Pad:
            Sharkoon 1337 RGB

Gamepad:

Xbox One
            Xbox 360 Razer Onza BF3
            -----------------------------------------
            Dolby Atmos/DTS-X

4kBD:
            Panasonic DP-UB820
            Samsung UBD K-8500

AVR:
            Denon AVR-X2400H

Speakers:

V-trek fengali No1 5.1 surround
            Yamaha Subwoofer YST-SW 12
            Onkyo SKH410
            ------------------------------------------

Laptop:

IdeaPad C340-14API

Consoles:

Xbox One X
            PS5 (disk)
            Xbox 360
            SNESmini
            Nintendo Switch

VR:

Oculs Rift

Smartphone's:

iPhone3G
            Samsung Galaxy S10+...
            _________
            Smartwatch:

Galaxy watch 46mm
            LG-R[

Comment

Nikad nisam igrao igru ali sam obozavao gledat animirani film,iz 1981 onaj...jbt,sjecam se kad sam naletio kao klinac na njega prvi put,sta ono crtic jel..a kad ono cica,guzica,koljacine,sve neke mracne price,strasne..auuuu,pa sta je ovo,nikad takvo nesta nisam vidio do tada u jednom "crticu", genijalno nesto..nisam znao sto me snaslo!
              Last edited by DarkFenix; 06-01-2018, 00:03.

Comment

Originally posted by ivan77 View Post
                Kako je ta igra izgledala sjajno i predivno na mojoj tada užasno skupoj Geforce 256 Elsa. Hardwerski T&L mi je tada bio kao Megatami
                HDR danas
                LoL za HDR

p.s ja sam imao tada ASUSTek V 6600 GeForce 256 Deluxe i Pentium 3 na 500mhz ocan fbs 133mhz-a eh memories
                Last edited by 4mal; 06-01-2018, 00:09.
                4k Gaming PC
                Consoles
                AVR5.1.2-DA/DTS-X

SPOILERCPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

GPU: Aorus Master RTX 3080 10G

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 16Gb DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

CASE: Fractal DD R4

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Display's:

HP Omen 27 G-Sync 165Hz

LG OLED 55C8

Samsung SHUD 55KS9002

---------------------------------------------

Peripherals

Keyboard:

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses:

Sharkoon Skiller SGM1 RGB
                Logitech MX revolution

Mouse Pad:
                Sharkoon 1337 RGB

Gamepad:

Xbox One
                Xbox 360 Razer Onza BF3
                -----------------------------------------
                Dolby Atmos/DTS-X

4kBD:
                Panasonic DP-UB820
                Samsung UBD K-8500

AVR:
                Denon AVR-X2400H

Speakers:

V-trek fengali No1 5.1 surround
                Yamaha Subwoofer YST-SW 12
                Onkyo SKH410
                ------------------------------------------

Laptop:

IdeaPad C340-14API

Consoles:

Xbox One X
                PS5 (disk)
                Xbox 360
                SNESmini
                Nintendo Switch

VR:

Oculs Rift

Smartphone's:

iPhone3G
                Samsung Galaxy S10+...
                _________
                Smartwatch:

Galaxy watch 46mm
                LG-R[

Comment

Ovo je ''tie-in'' sa novijim crticem iz koji se zove Heavy Metal 2000, ima samo jednu pricu i masu al masu je losiji od legendarnog HM-a iz '81.
                  Igra mi je u vrjeme kada je izasla bila odlicna, ipak ju je radio Ritual Entertainment koji je tada radio dobre igre.
                  Na W10 igra radi bez greske (prvo nije htjela, poslije je), cak ima i widescreen 1080p patch
                  Samo jos nisam odigrao ponovo, ali budem i ovaj put do kraja

EDIT: I ja sam ju igrao na GF 256 i ili je bio Athlon 900mhz ili sam vec imao Athlon XP, ne sjecam se vise

Comment

Originally posted by Disco View Post
                    Ovo je ''tie-in'' sa novijim crticem iz koji se zove Heavy Metal 2000, ima samo jednu pricu i masu al masu je losiji od legendarnog HM-a iz '81.
                    Igra mi je u vrjeme kada je izasla bila odlicna, ipak ju je radio Ritual Entertainment koji je tada radio dobre igre.
                    Na W10 igra radi bez greske (prvo nije htjela, poslije je), cak ima i widescreen 1080p patch
                    Samo jos nisam odigrao ponovo, ali budem i ovaj put do kraja

EDIT: I ja sam ju igrao na GF 256 i ili je bio Athlon 900mhz ili sam vec imao Athlon XP, ne sjecam se vise
                    ma znam da je ovaj drugi povezan sa ovime,a nisam ga isto nikad gledao zato sto je dosta popljuvan,ali bi mogao bas obadva ovaj put pogledat posto nisam jako dugo vec ni prvi gledao!

Comment

Gledam kako pisete kako ste svi imali "mrcine" od kompova koje su kostale brdo para u to vrijeme,a ja sam u to vrijeme igrao na Dreamcastu igre koje izgledaju identicno ako ne i bolje od ove,a konzola kostala 500DEM tada 1999.god.!Eh,zasto onda volim konzole vise i dan danas...

Comment

Originally posted by DarkFenix View Post
                        Gledam kako pisete kako ste svi imali "mrcine" od kompova koje su kostale brdo para u to vrijeme,a ja sam u to vrijeme igrao na Dreamcastu igre koje izgledaju identicno ako ne i bolje od ove,a konzola kostala 500DEM tada 1999.god.!Eh,zasto onda volim konzole vise i dan danas...
                        Bila je razlika u rezoluciji,mislim da su oni vec onda peglali u HD tojest nesto oko 720p ili vise malo....

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post

Bila je razlika u rezoluciji,mislim da su oni vec onda peglali u HD tojest nesto oko 720p ili vise malo....
                          Ako se dobro sjecam,i Dreamcast si mogao spojit na monitor i igrat u visim rezolucijama,sta ne?

Comment

Originally posted by DarkFenix View Post

Ako se dobro sjecam,i Dreamcast si mogao spojit na monitor i igrat u visim rezolucijama,sta ne?
                            Mislim da je Dreamcast bio 480p konzola a prva konzola koja je nudila neke igre u native 720p je bio Xbox....ali ne sjecam se tocno.

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post

Mislim da je Dreamcast bio 480p konzola a prva konzola koja je nudila neke igre u native 720p je bio Xbox....ali ne sjecam se tocno.
                              Ma znam da je nesto takvo bilo,nije bas 720p mogao prikazat,nego neso manju 1020*680,eto bubam napamet...ako spojis na monitor!Ali uglavnom da ne budemo offtopic previse,znas na sta mislim..kao i sad kako stoje stvari izmedju PSPRO-A i Pc-a! Uglavnom,ne trolam nego samo kazem...

Comment

Working...
                              X