Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trenutno retro igram

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Trenutno retro igram

Sto igrate od retro igara i na kojoj konzoli?

E sad, kako točno definirati "retro"?

Već u ovom podforumu vidim thread za Heavy Metal FAKK 2, za kojeg nikad nisam očekivao da ću smatrati retro naslovom, kao ni druge igre iz tog razdoblja (2000).

Comment

Vjerujem kako igre iz PsOne ere i starije mozemo svrstati u retro podkutak iz razloga zaostale igrace mehanike, inferiorne grafike u odnosu trenutnoj generaciji, te i samo vremensko razdoblje od postanka konzola do danas prevaljuje vise od desetljeca svakodnevnog unapredenja tehnologije.

Comment

Jel to tvoj man cave na slici?!
        #zavidan

Evo igra se npr Streets of Rage II na 3DS-u koji je savrseno remasteriran kao i sve ostale igre iz SEGA 3D Classics serijala.

Comment

Otvorio ovdje na forumu teme za retro gaming i Starcraft 2 pa se sjetio da sam pokušao na Win7 odigrati Starcraft (jedinicu) i Diablo II no nisu radili kak treba (boje su se skroz znale izmiješati i slično). Budući da sam sad na Win10 rekoh da isprobam dal će sad raditi i evo rade Tak da evo krenuo sam sa te dvije igre, a igram i Settlers 2 od starijih naslova (Anniversary Edition).

Comment

Trenutno ništa, ali razmišljam da bih opet odigrao Tales of Phantasia na PS1 sad kroz koji dan kad mi padne platina iz NNK.
            Zestiriu ipak ne nabavljam odmah, igraju mi se Talesi, priča iz Phantasie mi polako počinje blijediti, a i Xillia 2 me nekako motivirala (Cless i Mint iz Phantasie su cameo bossevi, lol).
            Make America great again!

Comment

Originally posted by Veigue View Post
              Trenutno ništa, ali razmišljam da bih opet odigrao Tales of Phantasia na PS1 sad kroz koji dan kad mi padne platina iz NNK.
              Zestiriu ipak ne nabavljam odmah, igraju mi se Talesi, priča iz Phantasie mi polako počinje blijediti, a i Xillia 2 me nekako motivirala (Cless i Mint iz Phantasie su cameo bossevi, lol).

E ima ta Phantasia nekakav remake za PSP? Ili sam nešto pobrkao...

Comment

Ima... ali nikad nije izašao van Japana.

Phantasia je originalno izašla na SNES-u, potom su ju rimejkali za PS1, nakon toga izlazi GBA verzija, pa na kraju i PSP.
                Koliko sam ja upučen, PSP verzija je identična PS1 verziji (uz možda par sitnih dodataka; neka me netko ispravi ako sam pogriješio). Jedino je GBA verzija izašla van Japana i to je verzija koju treba izbjegavati (jer je očajno izvedena), no za SNES i PS1 verziju se može naći translation patch (100% prevedena igra); PSP verzija nema translation patch.
                Evo ti link: http://a0t.co/phantasia/

Izašao je i Tales of Phantasia: Nariki Dungeon za GBC koji je kasnije rimejkan za PSP. To je neki spinoff (ili čak nastavak?) koji isto nije izašao van Japana, a kakva je situacija pa patchem - ja neznam. Makar, realno, nije da mi se igra to.

Namco nas je baš izbjegavao s tim PSP-om. Na njem je izašlo: Tales of Destiny 2 (port PS2 verzije; nisu izašle van Japana), Tales of Rebirth (isto kao i Destiny 2), Tales of Eternia (izašlo u Europi), Tales of Phantasia (gore opisano) te od spinoff-ova Tales of Phantasia Nariki Dungeon (gore opisano), Tales of the Heroes: Twin Brave (samo Japan), Tales of Vs (samo Japan) i 3 Tales of the World igre (od kojih je samo jedinica izašla van Japana).

Ja bih ti drage volje odgovorio detaljnije, ali tih spinoff-ova ima toliko da im neznam broj, a kamoli tek da ih idem nabrajati bez pomoći Wikipedie, GameFAQs-a i sličnih sajtova.
                Make America great again!

Comment

Hvala na info

Comment

Originally posted by crnisokol View Post
                    Otvorio ovdje na forumu teme za retro gaming i Starcraft 2 pa se sjetio da sam pokušao na Win7 odigrati Starcraft (jedinicu) i Diablo II no nisu radili kak treba (boje su se skroz znale izmiješati i slično). Budući da sam sad na Win10 rekoh da isprobam dal će sad raditi i evo rade Tak da evo krenuo sam sa te dvije igre, a igram i Settlers 2 od starijih naslova (Anniversary Edition).
                    Da si samo to izguglao, vidio bis da ima fix za w7

FIX
                    This is an instructable for fixing the bad graphic colors in Starcraft if your running Windows Vista or Windows 7. There are 3 ways to do this, screen resolution window, run in Compatibility Mode, and a .bat file.

Comment

Originally posted by Disco View Post
                      Da si samo to izguglao, vidio bis da ima fix za w7
                      Tražio sam i isprobao neke fixeve no nijedan nije radio, tj. malo bi bilo sve super malo bi se sve izmiješalo. E sad da li sam naletio baš na taj fix koji linkaš, ne sjećam se više.

Kak god, sad radi super.

Comment

Meni je radio taj fix i to ne samo za stracraft, nego za sve igre koje su imale problema sa bojom

Comment

Može to i lakše. Umjesto da ubijate proces explorer.exe svaki put kad hoćete pokrenuti igru, u istom Compaitibility meniju u Propertiesima stavite kvačicu na Disable Desktop Composition i Disable Visual Themes. Compatibility mode za WinXP ostaje.

Za Win10, umjesto toga stavite 16-bitnu boju u Compatibility meniju i, naravno, WinXP compatibility mode.

Comment

Starcraft 2, Warcraft 3 LAN sa frendom & Age of Empires...
                            Steam: Igasp207
                            EPIC Games: GasoVK93

Comment

Trenutno gadno zabrijo na Super Street Fighter II X Grand Master Challenge (online na fightcade). Više puta čuo da je igra najbolja za učenje osnove osnova fighting igara, no uvijek to komotno zanemario. Neki dan malo probao da vidim gdje sam u tom pogledu, kad ono, čini da sam se debelo zarazio. Ma joj, nikad nisi svjestan koliko je SF2 doista dobar dok ga ne zaigraš. Užas.

To i Super Punch-Out!! na SNES. On a nostalgia trip...

Comment

Working...
                              X