Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Doza

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Hmm ovo se već čini solidno. Što vi mislite? Plus još neki wireless kontroler (DS4 očiti kandidat) i s ovim se već da živjeti.

Comment

• Internetska arhiva Archive.org ovoga je tjedna dodala do sada najveću kolekciju igara rađenih za operativni sustav MS Dos kojima možete pristupiti potpuno besplatno.
      PC/VR-konfa +AVR 7.2.1 Dolby Atmos sustav

SPOILER4k Gaming PC
      -----------------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 2*8 DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

GPU: Gigabyte RTX2080Ti Windforce OC

CASE: Fractal DD R4

-----------------------------------------
      LCD: HP Omen 27 G-Sync 165Hz

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses: Sharkoon Skiller SGM1 RGB
      ,Logitech MX revolution

Mouse Pad: Sharkoon 1337 RGB

Gamepad: Xbox 360 Razer Onza Tournametn BF3 edition

Dolby Atmos/DTSX 5.2.1/7.1 sustav

4k OLED LG OLED 55C8
      +
      4k BD Dolby Vision Panasonic DP-UB820

4K HDR Samsung SHUD 55KS9002
      +
      4K BD Samsung UBD K-8500

Yamaha Subwoofer YST-SW 12(THX certificat)

Denon AVR-X2400H

Onkyo SKH410 dolby atmos enabled speakers

V-trek fengali No1 5.1 surround

------------------------------------------------------------------------------------------
      -------------------------------------
      _______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

Oculs Rift (Marvel edition)

oldies:

Xbox 360

SNESmini
      _________
      smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
      smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

•  

SPOILER4k Gaming PC

,Logitech MX revolution

4k OLED LG OLED 55C8
        +

+
        4K BD Samsung UBD K-8500

Denon AVR-X2400H

------------------------------------------------------------------------------------------
        _______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

oldies:

Xbox 360

SNESmini
        _________
        smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
        smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

• Sjećam se ove igre s jednog demo diska, ali se nikad nisam mogao sjetiti imena. Gex The Gecko s voodoo magijom.

Comment

• Sjeća se tko ovog opskurnog Bungijevog RTS serijala? PC Play broj 0 demo disk

Comment

•  

Comment

• Comment

• Comment

• Hm, nekakva je nostalgija uvati:
                    ova je igra savršena bila u svom dobu ( u mojim očima, uvijek sam želio bit boksač) fizika je bila perfektna, kontrole su mi bile okey, ozljede na igračim, krv njihova, pa u kutu ih sređivat između rudni krv im zaustavljat,
                    prije matcha treninge bacat, razne arene, top top i top. Hoćeli ikad bit nastavak, zašto je stala igra sa proizvodnjom?

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Comment

• Originally posted by DarkFenix View Post
                      Eh kad se sjetim ove sjajne konzole...

PSP sam kupio odmah na izlasku kad se pojavio. Sjecam se da sam kao kupio prijeko nekog kupona sto je izasao u nekom domacem casopisu koji sam do tada kupovao (ne sjecam se sad da li je to bio PSX ill neki drugi) ali da, bio je kupon za prednarudzbu te konzole u kojem je bilo ponudjeno i nekoliko igara za kupiti uz njega posebno. Ja sam oznacio u kuponu dvije igre da cu jos kupiti, a bile su to Ridge Racer i Wipeout. Cijene su bile paprene, ali to sam si htio kupiti odmah cim je ta konzola najavljena/predstavljena tako da mi nije bilo zao niti malo ulozenog novca.

Sad kad usporedim jbt to vrijeme kad sam morao postom slati kupon, pa cekati par dana misleci se da li je pismo i doslo tamo u Zagreb, pa kad su mi se telefonom javili da mi kazu da je konzola stigla, i da su i igre koje zelim na stanju za kupiti (znam da su bile medju TOP3 najtrazenije i nije bilo sigurno da ce ih svi na pocetku dobiti) bio sam presretan da sam i ja jedan od tih sretnika... A u dansanje vrijeme u web shop-u napravis 2-3 klika i gotovo, naruceno! A prije takva zajebancija i muka cekati sve to...

Kad mi je konzola napokon dosla u ruke, prvi dojam je bio neopisiv drzati tu konzolu u rukama (jer do tada smo se igrali u srednjoj na GBC i kasnije i na GBA konzoli) kvaliteta izrade svega od kutije/ambalaze pa sve do konzole, kutije od igara koje su bile sitne kao i samih UMD medija na kojima su bile igre, sve je bilo slatko i sto je bilo najbitnije KVALITETNO. Onaj osjecaj da imas mocan uredjaj u rukama, e to je to...bas mocno...

Kad sam ubacio prvu igru i pokrenio je pao sam sa kreveta skoro od kvalitete grafike, i osjecaja da grafiku PS2 konzole drzim u rukama, u pokretu...koji je samo to skok u svemu sto se tice GameBoy povijesti koju sam imao do tada, ovo je bilo svijetlosnim godinama naprednije. Prvo sam ugledao uvodnu animaciju u Ridge Racer igri (koja je i dan danas sjajna kad je covjek ugleda) a zamislite tek tad kakav je to bio osjecaj...foto realisticno, a pamtim i sunceve odsjaje u kameru tokom voznje (iz prvog lica) to je nezaboravno iskustvo...ne mozes biti fokusiran na igru i voznju samo gledas grafiku i divis se svemu sto vidis...

Nakon toga sam pokrenio Wipeout i isto sam bio odusevljen, grafika i igrivost su bile sjajne, a obje igre su mi bile jedne od onih koje ti ne mogu dosaditi i koje mozes uvjek igrati...

Nedugo nakon toga sam kupio i jos jednu igru, bio je to Pursuit Force...igra i mehanika do tada nevidjena sa ludim skakanje sa vozila na vozilo u pokretu zacinjen sa pucacinom kao neki pravi akcijski film...njega sam presao za nekih 2-3 dana i bila je prava uzivancija vrijeme provedeno uz nju. Kasnije su izlazili i nastavci te igre ali zbog zatrpanosti sa igrama na PS2 konzoli i manjku slobodnog vremena nisam im se vise posvetio, i izgubio sam volju da ih i igram/isprobam...tako je ispalo...

Tu sam u to vrijeme kupio i svoj prvi UMD film, bio je to Spiderman, i kvaliteta je bila maestralna na onom malom ali kvalitetnom PSP ekranu, kao sada kad gledas BR rip filma nakon nekog DVD rip-a e takva je to bila razlika i dojam, jos kada se spoje slusalice i u mraku se gleda film...jednostavno sjajno za to vrijeme...pravi multimedijalni uredjaj koji vrijedi svake lipe, i koji imas u kolekciji sa ponosom!

E sad, bilo je tu i negativnosti sa njom...a to su proklete memorijske kartice (i ona odavno poznata politika da Sony gura neki svoj poseban 'standard' 'brand' gdje god stigne da dodatno jos zaradi), uzasno mali kapacitet/velicina memorije - a cijena da te glava zaboli tj. da te obje glave zabole u isto vrijeme.

Ta nemogucnost da se koriste normalne kartice a ne samo te 'posebne' su bas bas ocaj i jedno veliko sranje, i jedna velika mrlja na sve u vezi nje (isto to se i u buducnosti ponovilo sa PS Vita konzolom kojoj je i to isto bila najveca mana koju je dodatno pokopalo zbog gramzivosti vec navedene Sony politike u kompletnom svojem tech svijetu, a tako i prolaze njihovi proizvodi koji najvise guraju 'taj fazon'), zamislite samo da recimo sada u danasnje vrijeme Switch konzola moze koristiti samo neki 'poseban' Nintendo memory medij koji kosta 4-5 puta skuplje nego normalne MC kartice, koliko bi to samo kupaca odbilo od nje...samo zamislite koja bi to bila mrlja u startu, posebno kad se zna koliko cijene svega sto se tice Nintendo-a drze dugo cijenu i ne pada skoro nikad, ili vrlo malo...

Druga stvar (negativna) u vezi PSP-a mi je bila njena baterija, u pocetku ne toliko ali kasnije nakon 2-3 mijeseca je bilo stvarno lose i cesto sam ih punio, da bi kasnije popizdio i igrao ga samo na prikljucenom strujnom adapteru. To mi nije bio problem jer svoj PSP nisam iznosio van kuce tako da sam se na to navikao vrlo brzo... Kasnije sam dokupio i rezervnu bateriju da imam u slucaju 'nuzde' ali nije mi trebala i stojala mi je sa strane u kutiji samo jer eto provodio sam sa njom 'na struji' i tako je ispalo...

Ono sto je meni dodatno pojacao uzitak sa ovom konzolom je to sto se pojavio ubrzo i 'hack' i mogucnost ubacivanja CFW-a u njega, tako da sam dosta picio retro emulatore na njemu (najvise sega mega drive i snes) a kasnije sam pokretao i neke igre koje do tada nisam imao u kolekciji (a imao sam ih jedno 30ak originala u kolekciji), bilo je mogucnost pustanja igara u ISO obliku, i tu sam probao te neke igre koje nisam nabavljao ili me nisu toliko zanimale da ih i imam u kolekciji...vise sam provodio vrijeme sa emulatorima nego sa tim iso-ima...ali sjajna je kao dodatna mogucnost i jedan ogroman plus na sve veliko sto konzola ima i pruza...

Koristio sam sa tim CFW-om i mogucnost pustanja UMD filmova (isto u ISO formatu), tako da sam odgledao i nekoliko filmova i uzivao u filmovima kao i popratnim menijima i dodacima koje su dolazile uz njih...ekstra kvaliteta i ima taj neki bas poseban 'smek' kada se gleda, zbog velicine ekrana i kvalitete i ostrine boja...

Ono sto nestrpljivo vec dugo vremena cekam je to da i na Viti omoguce 'hackeri' da mogu i na njoj pokretati te UMD VIDEO filmove, da se prisjetim opet tog smeka kao nekada u proslosti...nadam se eto da i hoce to omoguciti taj PSP VIDEO 'mount' pa da uzivam kao nekada...

Inace, na PSP sam definitivno potrosio najvise vremena na dvije igre, a to su...GTA Vice City i hokejasku igru (NHL 07) koju sam najvise igrao i koju i dan danas nekada odigram sa uzivanjem svakiput...

Svoj PSP sa opremom sam prodao ovdje na 'starom' forumu jednom od admin-a prije par godina, i tu se moj put zavrsio sa njom...ali eto na Viti je jos taj njen 'duh' ziv i kad nekada stignem odigram nesto na njoj, i tada se prisjetim i nje moje bivse 'konzolice' kako sam je zvao i tepao...Sjajna konzola koja je promjenila portable gaming povijest, zivis i dalje u srcima nasim! PSP RULZ
                      Last edited by iggyman; 29-11-2019, 18:35.

Comment

• Originally posted by iggyman View Post

Eh kad se sjetim ove sjajne konzole...

PSP sam kupio odmah na izlasku kad se pojavio. Sjecam se da sam kao kupio prijeko nekog kupona sto je izasao u nekom domacem casopisu koji sam do tada kupovao (ne sjecam se sad da li je to bio PSX ill neki drugi) ali da, bio je kupon za prednarudzbu te konzole u kojem je bilo ponudjeno i nekoliko igara za kupiti uz njega posebno. Ja sam oznacio u kuponu dvije igre da cu jos kupiti, a bile su to Ridge Racer i Wipeout. Cijene su bile paprene, ali to sam si htio kupiti odmah cim je ta konzola najavljena/predstavljena tako da mi nije bilo zao niti malo ulozenog novca.

Sad kad usporedim jbt to vrijeme kad sam morao postom slati kupon, pa cekati par dana misleci se da li je pismo i doslo tamo u Zagreb, pa kad su mi se telefonom javili da mi kazu da je konzola stigla, i da su i igre koje zelim na stanju za kupiti (znam da su bile medju TOP3 najtrazenije i nije bilo sigurno da ce ih svi na pocetku dobiti) bio sam presretan da sam i ja jedan od tih sretnika... A u dansanje vrijeme u web shop-u napravis 2-3 klika i gotovo, naruceno! A prije takva zajebancija i muka cekati sve to...

Kad mi je konzola napokon dosla u ruke, prvi dojam je bio neopisiv drzati tu konzolu u rukama (jer do tada smo se igrali u srednjoj na GBC i kasnije i na GBA konzoli) kvaliteta izrade svega od kutije/ambalaze pa sve do konzole, kutije od igara koje su bile sitne kao i samih UMD medija na kojima su bile igre, sve je bilo slatko i sto je bilo najbitnije KVALITETNO. Onaj osjecaj da imas mocan uredjaj u rukama, e to je to...bas mocno...

Kad sam ubacio prvu igru i pokrenio je pao sam sa kreveta skoro od kvalitete grafike, i osjecaja da grafiku PS2 konzole drzim u rukama, u pokretu...koji je samo to skok u svemu sto se tice GameBoy povijesti koju sam imao do tada, ovo je bilo svijetlosnim godinama naprednije. Prvo sam ugledao uvodnu animaciju u Ridge Racer igri (koja je i dan danas sjajna kad je covjek ugleda) a zamislite tek tad kakav je to bio osjecaj...foto realisticno, a pamtim i sunceve odsjaje u kameru tokom voznje (iz prvog lica) to je nezaboravno iskustvo...ne mozes biti fokusiran na igru i voznju samo gledas grafiku i divis se svemu sto vidis...

Nakon toga sam pokrenio Wipeout i isto sam bio odusevljen, grafika i igrivost su bile sjajne, a obje igre su mi bile jedne od onih koje ti ne mogu dosaditi i koje mozes uvjek igrati...

Nedugo nakon toga sam kupio i jos jednu igru, bio je to Pursuit Force...igra i mehanika do tada nevidjena sa ludim skakanje sa vozila na vozilo u pokretu zacinjen sa pucacinom kao neki pravi akcijski film...njega sam presao za nekih 2-3 dana i bila je prava uzivancija vrijeme provedeno uz nju. Kasnije su izlazili i nastavci te igre ali zbog zatrpanosti sa igrama na PS2 konzoli i manjku slobodnog vremena nisam im se vise posvetio, i izgubio sam volju da ih i igram/isprobam...tako je ispalo...

Tu sam u to vrijeme kupio i svoj prvi UMD film, bio je to Spiderman, i kvaliteta je bila maestralna na onom malom ali kvalitetnom PSP ekranu, kao sada kad gledas BR rip filma nakon nekog DVD rip-a e takva je to bila razlika i dojam, jos kada se spoje slusalice i u mraku se gleda film...jednostavno sjajno za to vrijeme...pravi multimedijalni uredjaj koji vrijedi svake lipe, i koji imas u kolekciji sa ponosom!

E sad, bilo je tu i negativnosti sa njom...a to su proklete memorijske kartice (i ona odavno poznata politika da Sony gura neki svoj poseban 'standard' 'brand' gdje god stigne da dodatno jos zaradi), uzasno mali kapacitet/velicina memorije - a cijena da te glava zaboli tj. da te obje glave zabole u isto vrijeme.

Ta nemogucnost da se koriste normalne kartice a ne samo te 'posebne' su bas bas ocaj i jedno veliko sranje, i jedna velika mrlja na sve u vezi nje (isto to se i u buducnosti ponovilo sa PS Vita konzolom kojoj je i to isto bila najveca mana koju je dodatno pokopalo zbog gramzivosti vec navedene Sony politike u kompletnom svojem tech svijetu, a tako i prolaze njihovi proizvodi koji najvise guraju 'taj fazon'), zamislite samo da recimo sada u danasnje vrijeme Switch konzola moze koristiti samo neki 'poseban' Nintendo memory medij koji kosta 4-5 puta skuplje nego normalne MC kartice, koliko bi to samo kupaca odbilo od nje...samo zamislite koja bi to bila mrlja u startu, posebno kad se zna koliko cijene svega sto se tice Nintendo-a drze dugo cijenu i ne pada skoro nikad, ili vrlo malo...

Druga stvar (negativna) u vezi PSP-a mi je bila njena baterija, u po cetku ne toliko ali kasnije nakon 2-3 mijeseca je bilo stvarno lose i cesto sam ih punio, da bi kasnije popizdio i igrao ga samo na prikljucenom strujnom adapteru. To mi nije bio problem jer svoj PSP nisam iznosio van kuce tako da sam se na to navikao vrlo brzo... Kasnije sam dokupio i rezervnu bateriju da imam u slucaju 'nuzde ali nije mi trebala i stojala mi je sa strane u kutiji samo jer eto provodio sam sa njom 'na struji' i tako je ispalo...

Ono sto je meni dodatno pojacao uzitak sa ovom konzolom je to st se pojavio ubrzo i 'hack' i mogucnost ubacivanja CFW-a u njega, tako da sam dosta picio retro emulatore na njemu (najvise sega mega drive i snes) a kasnije sam pokretao i neke igre koje do tada nisam imao u kolekciji (a imao sam ih jedno 30ak originala u kolekciji), bilo je mogucnost pustanja igara u ISO obliku, i tu sam probao te neke igre koje nisam nabavljao ili me nisu toliko zanimale da ih i imam u kolekciji...vise sam provodio vrijeme sa emulatorima nego sa tim iso-ima...ali sjajna je kao dodatna mogucnost i jedan ogroman plus na sve veliko sto konzola ima i pruza...

Koristio sam sa tim CFW-om i mogucnost pustanja UMD filmova (isto u ISO formatu), tako da sam odgledao i nekoliko filmova i uzivao u filmovima kao i popratnim menijima i dodacima koje su dolazile uz njih...ekstra kvaliteta i ima taj neki bas poseban 'smek' kada se gleda, zbog velicine ekrana i kvalitete i ostrine boja...

Ono sto nestrpljivo vec dugo vremena cekam je to da i na Viti omoguce 'hackeri' da mogu i na njoj pokretati te UMD VIDEO filmove, da se prisjetim opet tog smeka kao nekada u proslosti...nadam se eto da i hoce to omoguciti taj PSP VIDEO 'mount' pa da uzivam kao nekada...

Inace, na PSP sam definitivno potrosio najvise vremena na dvije igre, a to su...GTA Vice City i hokejasku igru (NHL 07) koju sam najvise igrao i koju i dan danas nekada odigram sa uzivanjem svakiput...

Svoj PSP sa opremom sam prodao ovdje na 'starom' forumu jednom od admin-a prije par godina, i tu se moj put zavrsio sa njom...ali eto na Viti je jos taj njen 'duh' ziv i kad nekada stignem odigram nesto na njoj, i tada se prisjetim i nje moje bivse 'konzolice' kako sam je zvao i tepao...Sjajna konzola koja je promjenila portable gaming povijest, zivis i dalje u srcima nasim! PSP RULZ
                        Isuse boze koji post... Ali procitat cu ga sa zadovoljstvom...

Comment

• dobra je igra bila u svoje vrijeme. Imala fin tok radnje i dobre elemente preživljavanja, tipa ne smiš se puno stopit ili ćeš umrit hahs. Ali ozb vjerovatno od hladnoće ali je bilo super super.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Comment

• Comment

• Izgleda ko đuka

SPOILER4k Gaming PC

,Logitech MX revolution

4k OLED LG OLED 55C8
                              +

+
                              4K BD Samsung UBD K-8500

Denon AVR-X2400H

_______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

oldies:

Xbox 360

SNESmini
                              _________
                              smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
                              smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

• Danas je 24 god. Đuke ... ah memories sa LAN makljazama u igraonici

SPOILER4k Gaming PC

,Logitech MX revolution

4k OLED LG OLED 55C8
                                +

+
                                4K BD Samsung UBD K-8500

Denon AVR-X2400H

_______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

oldies:

Xbox 360

SNESmini
                                _________