Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaš Retro Kutak

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vaš Retro Kutak

Svatko od nas ima bar jednu retro konzolu negdje skrivenu u kući pod slojem od 2 cm prašine, pa zašto im ne dati malo duše i pohvaliti se njima u ovoj temi sa jednom modernom fotografijom!

Da započnem, od svegašto sam našao je moj stari GBC na kojeg sam inače prešao sve Zelda i Pokemon igre neke su bile na engleskome ali veći dio je čak na njemačkome ili španjolskome. Konzola inače u odličnom stanju, no standardno fali battery cover i ekran je izgreban, no lako se to da naručiti sa ebay što i mislim ovih dana i napraviti. Odlične odlične igre odigrane na njemu (od pokemona zelde pa čak i do harvest moon), a i masu para utrošeno na one Varta baterije jer su meni data punjive baterije bile nepoznat pojam.

Comment

Od RETRO konzola mi je ostalo u kolekciji samo ovo (ispravno je i dan danas radi savrseno) cuvam kao uspomenu na davne '90-e i djetinstvo provedene uz nju:

CAM00263_zpsy6callm5.jpg

Zao mi je samo sto sam prodao original 16bit SegaMegaDrive2, to mi je inace omiljena RETRO konzola bila (sada je igram samo na emulatorima na Vita konzoli i mobitelu)

Comment

Ja nazalost nemam vise nista od starih konzola ali ovdje bi Fenix mogao dobro popunit prostor

Comment

Jedina retro konzola koju imam trenutno. Moja prva konzola/platforma koju sam ikad imao. Sve igre sa slike su peglane u nedogled . Bilo ih je još ali sam šrot prodao radi nedostatka mjesta (šah i takve gluposti). Htjeo bih si nabaviti još desetak igara ali su cijene dosta porasle odkad je ekipa skužila da NES/SNES nisu jedine retro konzole. Ima dosta opskurnih ali kvalitetnih igara za koje malo ljudi zna. Npr Golden Axe Warrior koji je Zelda klon ali u Golden Axe svijetu. Ili Master Of Darkness, odličan Castlevania klon sa viktorijanskim Londom kao settingom.

Comment

Originally posted by mullet View Post
            Jedina retro konzola koju imam trenutno. Moja prva konzola/platforma koju sam ikad imao. Sve igre sa slike su peglane u nedogled . Bilo ih je još ali sam šrot prodao radi nedostatka mjesta (šah i takve gluposti). Htjeo bih si nabaviti još desetak igara ali su cijene dosta porasle odkad je ekipa skužila da NES/SNES nisu jedine retro konzole. Ima dosta opskurnih ali kvalitetnih igara za koje malo ljudi zna. Npr Golden Axe Warrior koji je Zelda klon ali u Golden Axe svijetu. Ili Master Of Darkness, odličan Castlevania klon sa viktorijanskim Londom kao settingom.
            Koliko dugo imas to?

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post

Koliko dugo imas to?
              Negdje 23/24 god lol. Baš sam prvi vlasnik. Šteta što je kutija bačena. To je još jedino od starih konzola što mi je ostalo. Sjećam se kad sam htjeo Super Marija a dobio ovo lol XD.

Razmišljao sam da si nabavim možda Genesis/Mega Drive, uvijek su mi se sviđali Shinobiji, Sonic itd

Comment

Negdje 23/24 god lol. Baš sam prvi vlasnik. Šteta što je kutija bačena. To je još jedino od starih konzola što mi je ostalo. Sjećam se kad sam htjeo Super Marija a dobio ovo lol XD.

Razmišljao sam da si nabavim možda Genesis/Mega Drive, uvijek su mi se sviđali Shinobiji, Sonic itd
                Woow e to je pravi retro
                Da bas steta za kutiju....svaki taj komad ima svoju sentimentalnu retro vrijednost

Meni je bio odlican Alex Kid za Master Sistem
                Last edited by MEGATAMA; 05-02-2018, 21:28.

Comment

Te kutije smo svi prije šutali i bacali lol. Tko bi rekao da će to imati jednog dana tolike kolekcionarske vrijednosti. Sad naravno se na sve pazi kad se kupi . Moj model konzole ima ugrađenog Alex Kidda. Bratićev je imao Sonica, i uvijek sam bio ljubomoran lol. Solidan je još Alex Kidd in Shinobi World. Ovi ostali su manje više šrot XD.

Nego je li tko čitao ili čuo za onu knjigu Console Wars? Baš je pisana o periodu Sega vs Nintendo. Snima se i film. Nisam čitao knjigu ali sam slušao podcaste i intervjue s kreatorom knjige i bivšim CEO+om Sega Amerika iz tog perioda i jako je zanimljivo. Baš pričaju o onim bezobraznim reklamama što su radili protiv Nintenda, o tom kako su namjerno pozicionirali Segu kao mature konzolu itd. Za Streets of Rage su htjeli raznjeti zgradu kao viral reklamu ali nisu mogli dobiti dozvolu lol. Pa kako je Nintendo imao ugovore sa svim većim lancima trgovina da ne smiju stockati Segu, pa su ovi na gerila način promovirali konzole praktički po placevima i studentskim dormovima, dok ovi nisu vidjeli da postoji potražnja i odlučili prodavati Genesis.

Smješno mi je isto i ta old skul ekipa iz Sege još uvijek ima neku animoznost prema Nintendu. Taj CEO Sege je rekao kad je bio na nekom sajmu nedavno i vidio da promoviraju onu igru Mario vs Sonic olympics da je morao sa Sonicom pobjediti lika koji je radio na boothu
                  Last edited by mullet; 05-02-2018, 21:51.

Comment

Te kutije smo svi prije šutali i bacali lol. Tko bi rekao da će to imati jednog dana tolike kolekcionarske vrijednosti. Sad naravno se na sve pazi kad se kupi . Moj model konzole ima ugrađenog Alex Kidda. Bratićev je imao Sonica, i uvijek sam bio ljubomoran lol. Solidan je još Alex Kidd in Shinobi World. Ovi ostali su manje više šrot XD.

Nego je li tko čitao ili čuo za onu knjigu Console Wars? Baš je pisana o periodu Sega vs Nintendo. Snima se i film. Nisam čitao knjigu ali sam slušao podcaste i intervjue s kreatorom knjige i bivšim CEO+om Sega Amerika iz tog perioda i jako je zanimljivo. Baš pričaju o onim bezobraznim reklamama što su radili protiv Nintenda, o tom kako su namjerno pozicionirali Segu kao mature konzolu itd. Za Streets of Rage su htjeli raznjeti zgradu kao viral reklamu ali nisu mogli dobiti dozvolu lol. Pa kako je Nintendo imao ugovore sa svim većim lancima trgovina da ne smiju stockati Segu, pa su ovi na gerila način promovirali konzole praktički po placevima i studentskim dormovima, dok ovi nisu vidjeli da postoji potražnja i odlučili prodavati Genesis.

Smješno mi je isto i ta old skul ekipa iz Sege još uvijek ima neku animoznost prema Nintendu. Taj CEO Sege je rekao kad je bio na nekom sajmu nedavno i vidio da promoviraju onu igru Mario vs Sonic olympics da je morao sa Sonicom pobjediti lika koji je radio na boothu
                    Odlican post koji bi trebali procitat oni koji misle da je console wars stvar novijeg doba

Ja imam Mario Odisey i Legend of Zelda Breath of the Wild zapakirane koje imam zelju cuvat barem 20 godina

Comment

Nintendo igre su definitivno dobra investicija . Pošto je Switch sad popularan, za nekih 20 god bi potražnja za nekim trenutnim igrama mogla biti velika. Uz ove limited edition edicije i za indije koji su pretpostavljam tiskani u ograničenoj seriji. Ako netko planira investirati neka polako počne i pokupuje sad sve te indie releasove XD.

Comment

Ojoj, nisam ni skužio retro podforum .

Morao bih napraviti ponovnu inventuru retro kolekcije, ova je malo zastarjela

Kompovi:
                        https://imgur.com/a/CmWoK

Konzole:
                        https://imgur.com/a/djy7d

Nažalost nisam nikada poslikao ručne konzole, u pravilu imam po par komada od svega što imam Gameboy, Gameboy Pocket, Gameboy Color, Gameboy Advance, Gameboy Advance sa modanim ekranom tako da sada imaju backlight osvjetljenje (tzv. AGS-101 mod), Gameboy Advance SP, NDSLite (mada nemam nijedan origigi NDS), DSi, DSi XL (ovaj je samo jedan), New 3DS XL (i ovaj je samo jedan, mada mislim da to još nije retro), Sega Game Gear, Playstation Portable, Playstation Vita (Vita je end of life, ali ne znam da li već spada u retro ) i jedan WonderSwan Color (to je konzola koju je Bandai releasao samo u Japanu, od kreatora Gameboy-a).
                        Mislim da su to sve ručne, ima još par i Makerbuino i Pockito, ali oni su novijeg datuma, samo su retro izvedbe .

Za bonus evo još nešto slika.

Prvi album je modanje japanskih SNES cartridge-a da budu region free.
                        https://imgur.com/a/Oi3ih

A drugi je za one koje zanima što je u PSVita cartridge-u
                        https://imgur.com/a/sVAYx

Comment

Masivni rispekt i naklon do poda!
                          4k Gaming PC
                          Consoles
                          AVR5.1.2-DA/DTS-X

SPOILERCPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

GPU: Aorus Master RTX 3080 10G

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 16Gb DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

CASE: Fractal DD R4

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Display's:

HP Omen 27 G-Sync 165Hz

LG OLED 55C8

Samsung SHUD 55KS9002

---------------------------------------------

Peripherals

Keyboard:

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses:

Sharkoon Skiller SGM1 RGB
                          Logitech MX revolution

Mouse Pad:
                          Sharkoon 1337 RGB

Gamepad:

Xbox One
                          Xbox 360 Razer Onza BF3
                          -----------------------------------------
                          Dolby Atmos/DTS-X

4kBD:
                          Panasonic DP-UB820
                          Samsung UBD K-8500

AVR:
                          Denon AVR-X2400H

Speakers:

V-trek fengali No1 5.1 surround
                          Yamaha Subwoofer YST-SW 12
                          Onkyo SKH410
                          ------------------------------------------

Laptop:

IdeaPad C340-14API

Consoles:

Xbox One X
                          PS5 (disk)
                          Xbox 360
                          SNESmini
                          Nintendo Switch

VR:

Oculs Rift

Smartphone's:

iPhone3G
                          Samsung Galaxy S10+...
                          _________
                          Smartwatch:

Galaxy watch 46mm
                          LG-R[

Comment

Jao koliko Amiga i Comodoraca!!! Vratio si me 25god unazad u sekundi!

Comment

Tako će mi i ormar kada se skrši pod svim kutijama koje su na njemu .

Ježiga, nakon nekog vremena hobi postane dijagnoza . Srećom kod nas nije baš ni lako naći te stvari, barem ne za normalne novce, pa i to pomogne . Npr. većinu Gameboy-eva sam nabavio na ebay-u iz Japana.

Klasične gameboy-eve se nađe već za 10-15 dolara sa poštarinom. Neispravne, ali ih se dosta da popraviti. U 90% slučajeva je problem ekran. Ili ima neku prilično veliku fleku koja je kao spržena, koliko sam skužio to je problem sa polarizatorom na ekranu, treba ga skinuti i staviti novi. Ali osobno nisam probavao. Drugi problem je da ima tamne flekice po ekranu, tima nema popravka, to je tzv. "screen rot", tekući kristali su degradirani i nema spasa. Treći kvar je da ima vertikalne crte koje se ne iscrtavaju. Ovi moji su bili takvi, te je najlakše popraviti. Samo ugrijanom lemilicom lagano po kablu gdje je spojen na LCD. Može se raditi i dok je GB upaljen pa točno vidiš kada se kontakt ponovo uspostavi jer se linija upali. Taj problem može biti i horizontalan, ali to je puno teže za popraviti jer kontakti nisu pristupačni. Nakon što popravim nabavim sa Aliexpress-a za par dolara novo kućište i bude kao nov .
                              Gameboy Advance ima problem da se neće upaliti. Takvih sam isto 4-5 nabavio iz Japana. Na svima je problem bio isti (uz derutno kućište koje isto zamjenim sa novim), prekidač za paljenje korodira i više nema kontakt. Popravak se svodi na to da uguram tanku trakicu finog šmirgl papira ispod limića prekidača, kapnem malo alkohola i mrdam lijevo desno, da sastružem koroziju. Nakon toga su se svi upalili bez problema .
                              NDSLite-ovi su isto jeftini, isto oštećeni i derutni. Često sa razbijenim jednim od dva LCD-a. Novi LCD je 3-5 dolara, kućište 7-10, presložim u novo, stavim novi ekran i radi kao novo .
                              Tko ima volje bidati se može uhvatiti i "čitave" prilično jeftino. DSi-eve sam tako ugrabio, za $10 dva komada. Jedina mana je da su na Japanskom, a na njima ne možeš birati jezik . No osnovne radnje su jasne i ovako, ubacim flash linker i sve fercera na njima kao i na "domaćima".
                              Btw. ako netko treba linkere na Aliexpress-u prodaju xxx in 1 NDS cartridge. Većina su ih zapravo Acecard linkeri sa SD karticom na kojoj je 500-600 romova pa... U komentarima uvijek neki kupac ostavi sliku gdje pokaže da je sa stražnje strane SD utor.

Eh, da, još sam zaboravio XBox360, PS3 i Wii U, to je isto već pomalo retro .
                              A od ručnih konzola imam i dva GB Boy Colour-a. To je kineski klon Gameboy Color-a, samo što ima LCD sa pozadinskim osvjetljenjem pa je daleko jednostavniji za igranje od pravih Gameboy-eva. Većina ih dolazi sa ugrađenih cca 100 igara, i naravno, radi sa origigi cartridge-ima i flash cartridge-ima (imam Everdrive GB). Mana mu je jedino što ekran nije 100% u aspect ratio-u kao pravi Gameboy nego je malo širi pa je slika razvučenija. Meni osobno ne smeta jer to skužiš jedino ako staviš pravi pokraj pa direktno usporediš. Čak ima i link port kao pravi Gameboy i radi. Probao sam F1 Race multiplayer na pravom Gameboy Color-u spojenim sa GB Boy Colour-om i radi bez problema . Na Aliexpress-u GB Boy Colour košta oko $35, za te pare tko želi igrati Gameboy igre mislim da je to odlična opcija. Postoji i GB Boy Classic, klon "običnog" Gameboy-a, ali review-i kažu da nije dobar.

Comment

Working...
                              X