Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fire Emblem: Three Houses

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Nije zahtjevna. Meni je ovo prvi nastavak i upravo dovršavam Black Eagles rutu. Ako ti to išta znači igram na hard i bez problema prelazim. Ima dosta stvari za raditi i imaš one social djelove slične Personi. Malo ti jedino treba vremena da uhvatiš ritam kako najbolje iskombinirati vrijeme.

Comment

Originally posted by mullet View Post
      Nije zahtjevna. Meni je ovo prvi nastavak i upravo dovršavam Black Eagles rutu. Ako ti to išta znači igram na hard i bez problema prelazim. Ima dosta stvari za raditi i imaš one social djelove slične Personi. Malo ti jedino treba vremena da uhvatiš ritam kako najbolje iskombinirati vrijeme.
      Tnx na savjetima Personu nisam igrao pa ne znam o čemu se radi. Također, ne znam o čemu se radi ovo s kombiniranjem vremena no valjda budem saznao uskoro

Comment

Originally posted by Picek View Post

Tnx na savjetima Personu nisam igrao pa ne znam o čemu se radi. Također, ne znam o čemu se radi ovo s kombiniranjem vremena no valjda budem saznao uskoro
        Saznat ćeš. Imaš dan i u tom danu imaš vremena da odradiš X puta određene aktivnosti (u bazi ili hubu). Onda moraš završiti dan/ideš na spavanje. Balansiraš između vremena u bazi i borbi. Što ideš dalje imaš više vremena. Igra nije teška i moš igrati onako od oka instinktivno ali imaš puno caki za pohvatati ako voliš min maxati itd. Ni ne očekuje se od tebe da pohvataš sve odmah - to je nemoguće niti je igra toliko teška da moraš igrati savršeno. Prvi prelazak će ti biti eksperimentiranje i pun pogrešeka ali ako budeš drugi puta igrao onda ćeš s užitkom unaprijed planirati i graditi si likove jer ćeš znati što je najbolje. Kad počneš igrati mogu ti dati generalne savjete, koji su najbolji likovi, klase, kako najbolje trošiti vrijeme itd da ne lutaš bezveze i što prije uđeš u akciju.

Jedino bih ti preporučio da igraš na classic modu gdje ako ti jedinica pogine, gubiš ju zauvijek. Normal mod nema smisla. Classic mod je obilježje serijala. Možeš prije svake borbe napraviti save ili premotavati određeni broj puta ako nešto zezneš (kao u Prince of Persia).
        Last edited by mullet; 19-09-2019, 11:59.

Comment

Planiram uzeti Switch Lite s obzirom da nikad nisam igrao u docked modeu onaj stari Switch i uzeo bih ovu igru. S obzirom da sam totalno neupućen u ovaj serijal, osim par videa koje sam pogleda recite mi iskustva? Kakv je gameplay, koliko je zahtjevna da se pohvata itd.?
          Ne mogu govoriti za ovaj dio, ali fire emblem je uvijek bio "teža" taktička igra pogotovo ako igraš na težini da kad ti netko umre, ostaješ trajno bez njega. Srećom, imaš opciju da ne umre trajno nego da je ozljeđen do sljedeće borbe odnosno nekoliko turnova (to je bilo na 3ds-u, a čini mi se i ovdje). Igra funkcionira na kamen - škare - papir, odnosno s mačem ideš na sjekiru, kopljem na mač, sjekirom na koplje. Weapon triangle zovu to. Ista stvar ti je onda i s magijama, a npr. letači su slabi na strijelce, itd. Svaka jedinica ima prednost nad nekom, odnosno manu nad nekom drugom. Ovisno o tome si i taktiku prilagodiš. Definitivno preporučam, meni jedan od dražih taktičkih serijala.

Comment

Originally posted by mullet View Post

Saznat ćeš. Imaš dan i u tom danu imaš vremena da odradiš X puta određene aktivnosti (u bazi ili hubu). Onda moraš završiti dan/ideš na spavanje. Balansiraš između vremena u bazi i borbi. Što ideš dalje imaš više vremena. Igra nije teška i moš igrati onako od oka instinktivno ali imaš puno caki za pohvatati ako voliš min maxati itd. Ni ne očekuje se od tebe da pohvataš sve odmah - to je nemoguće niti je igra toliko teška da moraš igrati savršeno. Prvi prelazak će ti biti eksperimentiranje i pun pogrešeka ali ako budeš drugi puta igrao onda ćeš s užitkom unaprijed planirati i graditi si likove jer ćeš znati što je najbolje. Kad počneš igrati mogu ti dati generalne savjete, koji su najbolji likovi, klase, kako najbolje trošiti vrijeme itd da ne lutaš bezveze i što prije uđeš u akciju.
            Super, ako uzmem igru, javim se pa ćemo detaljnije o igri

Comment

Originally posted by OverLord View Post

Ne mogu govoriti za ovaj dio, ali fire emblem je uvijek bio "teža" taktička igra pogotovo ako igraš na težini da kad ti netko umre, ostaješ trajno bez njega. Srećom, imaš opciju da ne umre trajno nego da je ozljeđen do sljedeće borbe odnosno nekoliko turnova (to je bilo na 3ds-u, a čini mi se i ovdje). Igra funkcionira na kamen - škare - papir, odnosno s mačem ideš na sjekiru, kopljem na mač, sjekirom na koplje. Weapon triangle zovu to. Ista stvar ti je onda i s magijama, a npr. letači su slabi na strijelce, itd. Svaka jedinica ima prednost nad nekom, odnosno manu nad nekom drugom. Ovisno o tome si i taktiku prilagodiš. Definitivno preporučam, meni jedan od dražih taktičkih serijala.
              Ma nije teška igra. Barem ovaj nastavak. Nemaš više weapon triangle makli su to. Ostalo je to da su letači i jahači slabi na strijelce. Jedino što imaš skilove koji će ti jače udariti određenu jedinicu. Možeš u svakoj borbi premotavati puno puta, i previše. Trenutno mogu koristiti taj skil za premotavanje 12 puta po borbi.

Izašla je sad lunatic težina kao free dlc što je za hc fanove.

Comment

Po ovome što ste napisali podsjeća malo na Divinity Original Sin samo u JRPG stilu, turn-based borbe, treba naći slabosti protivnika itd.

Comment

Po ovome što ste napisali podsjeća malo na Divinity Original Sin samo u JRPG stilu, turn-based borbe, treba naći slabosti protivnika itd.
                  Nisam igrao divnity pa ne mogu govoriti. Ali recimo da je to to ili nešto kao x -com.

Comment

Serijal je specifičan po dosta stvari i mogu reći da mi se jako sviđa a inače nisam neki HC fan strategy RPG-a. Takav appeal ima općenito FE. Uz weapon triangle ovdje su makli i one ženidbe, smanjili anime fan service itd pa ovaj nastavak još više približili korjenima serijala. Dojmovi što čitam od drugih su i više nego pozitivni s obzirom na današnja trolanja po forumima pa mi se čini da je Three Houses zadovoljio sve i nove i stare igrače.

Comment

Odradio Black Eagles rutu i iako sam se malo namučio u zadnje 2 misije sad me opet vuče da počnem igrati s drugom kućom. Neda mi se sad pisati neke recenzije ali FE Three Houses mi je bio čisti užitak sa svih stajališta od početka do kraja. Uz odličnu priču i gameplay igru nose odlično napisani likovi. A to je sigurno bio pothvat s obzirom koliko ih ima i svatko je morao dobiti svoj prostor u priči.

Uz Zeldu i Bayonettu ova igra je bila razlog zašto sam kupio Switch i čekanje se i više nego isplatilo.

Comment

Odabrao Black Eagles rutu i nakon prvih cca 10ak sati mogu reći da je igra stvarno zarazna. Sviđa mi se koncept edukacije studenata te turn based borba koja me malo podsjeća na Divinity kako sam prethodno naveo.

Comment

Odabrao Black Eagles rutu i nakon prvih cca 10ak sati mogu reći da je igra stvarno zarazna. Sviđa mi se koncept edukacije studenata te turn based borba koja me malo podsjeća na Divinity kako sam prethodno naveo.
                          Za Black Eaglese evo ti jedan važan tip koji će ti dobro doći. Obavezno u 11 chapteru (drugi mjesec, februar po našem kalendaru) nakon što obaviš sve aktivnosti pričaj s Edelgard. Nije bitno koji dan, ali najbolje zadnji dan u mjesecu i kad si obavio sve aktivnosti za taj dan. Kad te pita hoćeš li ići s njom reci da. Ovo ti je bitno da ne zaboraviš.

I napravi/sačuvaj odvojen save file prije toga (nije obavezno ali ne škodi).
                          Last edited by mullet; 15-10-2019, 16:31.

Comment

Došao sam jučer u SPOILERChapteru 6 na misiju Underground Chamber gdje mogu birati da li SPOILERubiti Death Knighta ili sve ostale protivnike. Bogme vrlo zeznuta misija, išao sam jučer na SPOILERDeath Knighta, ostao bez pol studenata tako da danas idem ipak pokušati ovu drugu taktitku da riješim sve protivnike. Još igram s onom opcijom da kad mi netko pogine od studenata da ga nema trajno tako da moram biti oprezan.

Comment

Picek ovo ti je jedna od onih tipičnih RPG igara koja ti postaje lakša s vremenom. Kasnije ako si malo isplaniraš imaš tog premotavanja i previše. A studenti su ti isto puno jači.

Comment

Ja igram s Plavušanima, trenutno sam u 4. poglavlju. Ide mi sasvim dobro, svi likovi mi prežive svaku borbu. Puno je ovdje razgovora, što mi i ne smeta, ali jedino je font slova vrlo sitan kad igram u handheldu.

Comment

Working...
                                X