Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demon's Souls

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Demon's Souls

Proizvođač: FromSoftware, SCE Japan Studio (PS3); Bluepoint Games (PS5)
    Izdavači: SCE; Atlus; Namco (PS3); PlayStation Studios (PS5)
    Platforme: PS3; PS5
    Žanr: akcijski RPG
    Datum izlaska:
    JP: 5.2.2009., USA: 6.10.2009., EU: 25.6.2010. (PS3); 12./19.11.2020. (PS5)

- akcijski RPG kreiran od studija FromSoftware (uz asistenciju SCE Japan Studia) ekskluzivno za PS3
    - priča je smještena u mračni fantazijski svijet, kraljevstvo Boletariu, u kojoj se pojavljuju demoni koji se hrane dušama smrtnika
    - igra je opisana kao spiritualni nasljednik serijala King's Field kojeg je također razvio FromSoftware
    - nakon izlaska u Japanu i Sjevernoj Americi, Demon's Souls je pozitivno prihvaćen od kritike osvojivši mnoštvo nagrada
    - hvaljena zbog mračnog fantazijskog art dizajna, mnogih varijacija u sustavu borbe i online multiplayera koji je integriran u single-player gdje igrači mogu ostavljati korisne poruke za druge igrače, igra je posebno zapažena zbog velike težine koja pruža pravi izazov
    - sama igra je dobar primjer kako kvalitetan naslov, novi IP, može postići uspjeh i bez velikog marketinga

- remake igre za PlayStation 5 kreira studio Bluepoint Games

Među priznanjima koje je igra osvojila su:
    GameSpot: Overall Game of the Year 2009, Best PS3 game, Best Role-Playing game, Best Original Game Mechanic for the online integration
    Game Trailers: Best RPG, Best New intellectual property
    IGN: Best RPG for the PS3
    X-Play: Best Gameplay Innovation (multiplayer)
    PC World: Game of the Year
    RPGamer: RPG of the Year 2009, Best Graphics, PS3 RPG

GameRankings: 89.88%
    Metacritic: 89/100
    GameStats: 9/10
    Last edited by DENSETSU; 17-11-2020, 18:46.

Bravo za ovaranje teme, a i čast je pripala zaslužnom igraču, čestitam!

Comment

Originally posted by ICO View Post
      Bravo za ovaranje teme, a i čast je pripala zaslužnom igraču, čestitam!
      Zajedničko prelaženje dobrog dijela igre mi je jedno od boljih co-op iskustava u igrama. Ne znam kako bih samostalno riješio neke segmente i bossove.
      Nadam se da će se to ponoviti sa Bloodborneom i Dark Souls III.

Comment

Originally posted by DENSETSU View Post

Nadam se da će se to ponoviti sa Bloodborneom i Dark Souls III.
        Još se nije igrao Bloodborne ?

Gasp !!!

Comment

Originally posted by zakat View Post
          Još se nije igrao Bloodborne ?
          Gasp !!!
          Još nemam PS4. Kad budem, Bloodborne je (99% šanse) prvi naslov koji ću odigrati.

Comment

Najjača igra ikad vjerovatno.

Comment

Ozbiljna igra, čudo od igre ni manje ni više, 99% igara u odnosu na nju su običan cirkus, a ovaj jedan posto su Souls igre 8)

Comment

Iako nisam fan RPG igara,nabavio sam DS i oduševio se. Za mene sigurno u TOP 5 igara za PS3.

Comment

bravo, ako bude trebala pomoć javi...

Comment

(UPOZORENJE - PODUŽI TEKST)

Prije sedam godina kupio sam PS3 kako bi na njemu igrao Fallout 3. Imao sam tada i solidan laptop, ali kako par godina prije toga nisam ništa igrao jer sam bio zabavljen radom, studiranjem i planiranjem blistave budućnosti nisam baš vodio računa o tome kakva mi grafika treba na laptopu. Za Fallout 3 sam čuo na nekom portalu i odmah sam se zakačio.

Kao klinac igrao sam prvi i drugi Fallout zato jer su to praktički bile jedine igre koje je moj Pentium 90 s S3 grafikom od jednog megabajta i 16 megabajta RAM-a mogao komotno ganjati. Trojka se morala barem probati. Nisam se razočarao, odmah sam se naviknuo na konzulu i vrlo brzo počeo igrati i druge igre nakon dugog posta.

Počeo sam opet pratiti gaming časopise i forume. Na Eurogameru sam vidio prohod s prvih pola sata Demons Soulsa. Bio sam fasciniran, ali život je opet otišao u nekom drugom smjeru, uhvatio sam se posla, ali i COD-a, Battlefielda, Skyrima i svega što s tim ide. Srećom, nakačio sam se i na Reboot forum na kojem nisam ulazio u neke velike diskusije, ali sam intenzivno tržio.

Jedan od vas prodavao je Demons Souls po nekakvoj smiješnoj cijeni jer mu je kutija bila na španjolskom. Kupio sam ga, jer sam u međuvremenu opet naletio na onaj prohod prvih pola sata. Ubacio sam igru u konzolu. Fascinantna borba, arhitektura i atmosfera, to iskustvo mogu usporediti jedino s prvim Doom-om.

Prošao sam Demons Souls uzduž i poprijeko, više puta, s više likova. Zakačila se za njega i tada, moja buduća supruga. Proigrao sam uz njega opet kao nekad, pohvatao sam i sve trofeje, u čemu su mi opet pomogli članovi ovog foruma. Opet sam igrao, kao bezbrižni klinac kojem je gaming bio bijeg u bolji svijet, svijet koji je izazovan, ali nagrađuje. Pravedan je.

Nakon Demonsa, uskočio sam u Dark Souls u kojem sam proveo stotine sati. Tisuće borbi, isto toliko smrti i osjećaja postignuća. Dark Souls II sam dočekao spreman, počeo sam igrati na prvi dan izlaska. Iako nije imao istu atmosferu kao prve dvije igre, s njim sam se zabavio kooperativno. Pomagao sam drugima da riješe bossove, drugi su pomagali meni, a bome se i raznih nesretnika nabilo na mač i spalilo magijom.

Dark Souls III sam ovih dana instalirao na komp. Kupio sam novi komp da budem spreman kad puste Fallout 4. Ne stignem igrati online, ne zamaram se više pucačinama, igram kada mi obveze dopuste, odigram sve i svašta, ali kratko. Jedino Demons i Dark Souls saga se moraju odigrati temeljito, bez žurbe i u miru. Iako najmanje govorim o Demons Soulsu, mislim da je ta igra zaslužila ovaj tekst, jer mi je ona, kao i njezini neposredni nastavci pružila zadovoljstvo i izazov koji sam mislio da u gamingu više nikad neću doživjeti – u nekom trenutku postane ti jasno, da koliko god stvari izgledale loše, uvijek ima nade.

Comment

Genijalna igra, i cijeli serijal, ali jedna od onih koja me frustrirala jer sam morao koristit guide za neke stvari (i platinum), a ne volim koristit guidove. To je ujedno i jedina mana ove igre (i Dark Soulsa, za kasnije igre još ne znam), side questovi, za koje moraš bit vidovit da bi ih riješio, jer ja u protivnom na neke nebi nabasao nikad u životu da nisam igru proučio na internetu.

Comment

28.2.2018. se gase serveri za Demon's Souls:

https://atlus.com/fond-farewell-demons-souls-servers/

Comment

I dan danas najdraža mi Souls igra.
                          Eh, da mi PS3 radi, baš bih je još jednom odigrao iz respecta.
                          Kako bi volio da gašenje PS3 servera potakne remaster za PS4 (a i remaster DS1, naravno).

Comment

Comment

Dali će izaći i na PC ?

Comment

Working...
                              X