Announcement

Collapse
No announcement yet.

Persona 5

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ispričavam se ako je već bilo: kako ste uspjeli do "Golden Finger" trofeja? Jedini je koji mi fali za platinum u P5, ali nikako ne uspijevam prijeći zadnji level, do toga se još nekako i dovučem...

Comment

• Igram oko 6-7 sati Royal verziju i moram reći da je dizajn sučelja užas, otvorim menu i dobijem epileptične napadaje, tko je ono dizajnirao nije normalan. Sve vrišti od tog art stripovskog stila, sve nešto nejasno i prešareno, koristim napade ništa se ne kuži od tih predimenzioniranih slova šta lik radi. Zbog toga sam i sve ovo vrijeme izbjegavao ovu igru dok sam imao šta drugo igrati.
      Dizajn likova, okoliš, gameplay, čak mi je i to na prvu sve loše i ništa ne vidim da je iznad prosjeka za sad.
      Najgori dizajn sučelja koji sam ikad vidio u igri ali igra je toliko hvaljena i ima tako veliku ocjenu da ja jednostavno moram igrati dalje da vidim u čemu je stvar, a ionako nemam ništa pametnije za igranje u ovom trenutku.

Comment

• HanzoHattori Ja mislim da si toliko navikao na eye cancer onih nisko budžetnih JPRG-a da ti je ovo šok za sistem

Comment

• Danas sam bas malo probao. Svaka cast (na neki nacin ) tim fanaticnim Japancima, ali ne hvala. Neka se oni igraju s tim.

Comment

• Originally posted by mullet View Post
            HanzoHattori Ja mislim da si toliko navikao na eye cancer onih nisko budžetnih JPRG-a da ti je ovo šok za sistem
            Ali evo da ne znam o kojoj se igri radi i koliko je igra popularna, i kakvu ocjenu ima ja bi na prvi dojam mislio da je ovo nekakav niskobudžetni jrpg.
            E zato me baš zanima u čemu je stvar i idem igrati dalje.

Comment

• HanzoHattori Produkcija vjerojatno nije AAA ako se uspoređuje sa zapadom ali sigurno je budget veći od svih Trails igara kombinirano, čiji budget sigurno ne premašuje mjesečnu plaću domara u Sony Sancta Monici

Comment

• Originally posted by mullet View Post
                HanzoHattori Produkcija vjerojatno nije AAA ako se uspoređuje sa zapadom ali sigurno je budget veći od svih Trails igara kombinirano, čiji budget sigurno ne premašuje mjesečnu plaću domara u Sony Sancta Monici
                Onda su barem mogli napraviti igru da se vidi kvaliteta na prvu, a ne kao da im je netko maznuo pola budžeta za igru.
                Ma nije ni sve u novcu ako znaš šta radiš i radiš igre sa dušom, ovi iz Falcoma sa Trails serijalom su napravili čuda s obzirom s čime raspolažu.
                Vidim neke sličnosti sa Trails igrama što sam već prije čitao da su ljudi govorili koji su igrali obje igre i sad nekima je bolja jedna, nekima druga ali su svi složni da su obje tu negdje i zato hoću da vidim jel to stvarno tako.

Comment

• Ok, pomalo počinjem uviđati širu sliku i zašto je igra toliko hvaljena ali svejedno i dalje je to jedna vrlo ružnjikava igra, to nije art, to je ružno.
                  Isto tako tko je izmislio onu debilanu kad si u nečijoj podsvijesti u dungeonu i kad trčiš okolo pod nogama "šprica" onaj efekt ljubičaste, roze ili koje već boje kao da po vodi trčiš, iritantno skroz.
                  Onda opet tu imamo mutavost glavnog lika koji ne priča, a nešto takvo nikad nitko ne bi smio stavljati u igre ovog tipa.
                  I sad se vraćamo opet na taj stripovski art dizajn koji meni nema smisla, a imalo bi smisla samo u slučaju da se priča zasniva na ideji da likovi na neki način ulaze u stripove ili mange i tamo nešto rade, obavljaju misije ili mijenjaju svijest onoga koji taj strip čita pa ga navode da nešto napravi ili ne napravi, onda bi to bio pun pogodak što se tiče art stila.
                  Ovako oni samo ulaze u ljudsku podsvijest i ne vidim nikakvu povezanost sa pričom i tim stripovskim stilom igre kako su je napravili, nema mi svrhe.

Comment

• Budući da mi je Persona 5 u top 10 igara, HanzoHattori , your argument is invalid

Zezam se, svakome svoje... Spašava te Legend of Heroes fanboyizam

Comment

• A koji je uopste zanr ova igra , ono cuo sam neke pohvale na racun ove igre ali kad god sam video neki trailer ili neku recenziju nekako mi sve to deluje prilicno haoticno i konfuzno, nekako imam osecaj da kad bi upalio igru ne bi imao pojma sta treba da radim?

Comment

• Ako ne možeš skužiti ni u koji žanr spada definitivno izbjegavaj igru.

Comment

• Originally posted by Aral View Post
                          Budući da mi je Persona 5 u top 10 igara, HanzoHattori , your argument is invalid

Zezam se, svakome svoje... Spašava te Legend of Heroes fanboyizam
                          Ma LoH je meni skoro pa savršen jrpg, do potpune savršenosti bi trebao imati grafiku kao FFVII Remake , najbolje napravljena borba na poteze dok mi je recimo kod Tales i Star Ocean igara najbolje napravljena akcijska borba.

Nego evo me na 45 sati, a tek sam završio drugi Palace , jednostavno želim sve znati, svaki i najmanji feature koji igra nudi pa onda pet puta čitam sav tutorial, isprobavam razne fore i mogućnosti koje igra nudi i dok ne naučim sve napamet gdje šta stoji, šta sve znači i koji je koji spell ili item, znači baš ono štreberski.
                          Inače izbjegavam ovaj tip time management igara, takve su npr. većina Atelier igara ali tamo ti i svaka borba oduzima dio vremena, svaki posjet nekoj drugoj lokaciji, sve šta radiš u igri, puno jače izraženo nego u Personi i onda kad dođeš do zadnjeg dana u igri dobiješ ending ovisno o tome šta si sve u tom vremenu stigao napraviti. Kažem ne volim tu mehaniku ali kad krenem igrati uvuče me i onda hoću sve što bolje odraditi, tako i sad Persona. Ali opet stoji ono što sam ranije napisao.
                          Rekao bi što se tiče time management mehanike da je kod LoH serijala light verzija, Persona je medium, a Atelier serijal je very hard.

EDIT: Ali šta je je soundtrack je fantastičan.
                          Last edited by HanzoHattori; 16-06-2021, 07:17.

Comment

• Samo osnovna priča je 100 + sati...

A prava iznenađenja u priči tek slijede!

Comment

• Originally posted by Aral View Post
                              Samo osnovna priča je 100 + sati...

A prava iznenađenja u priči tek slijede!
                              Znam da je dugačka igra, zato je i igram sad jer imam vremena do izlaska Tales of Arise koji planiram igrati day one i imam spreman godišnji da guštam maksimalno.
                              Nije meni to problem ako je igra zabavna jer ipak sam zadnji LoH igrao 200 sati.

Comment

Working...
                              X