Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation VR

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ma kakvi, dosta mi je gimmicka nakon 3D-a kod 3DS-a, mahanja kod Wii-a, igranja prtljanjem po ekranu na DS-u, mobovima, Viti...
    Prihvacam samo oldskul, cistokrvno iskustvo

Comment

Ne.

Comment

Inace moj post se odnosio na prelazak iz 2D na 3D, znaci iz Super Maria na Nesu u Super Mario 64 na Nintendu 64.
        Vidim da su mnogi to krivo protumacili, a ovaj 3d od prije nekoliko godina je obicno smece.

Comment

Jucer i danas sam se malo vise posvetio proucavanju raznih vidova VR dozivljaja od Google cardboarda preko Samsung VR pa do Rifta i nazalost nekakav sveukupni dojam mi je da je to sve za sada katastrofa.Prvi problem koji vidim je da je to sve nedovoljno udobno za vise satni gaming,drugi problem je niz uredjaja koji moraju bit prikljuceni da se to full iskoristi...komp ili ps4 plus headset plus gamepad plus move plus kamere plus kablovi itd itd......uglavnom,jos je to daleko od tocke gdje na glavu stavimo bezicne vrlo lagane naocale i uzivamo.
          Treci problem je vezan i uz zdravlje tojest vid,ako to nije izuzetno izuzetno fluidno i ekran vrhunske rezolucije ocekujem da ce hrpu ljudi nakon par sati a i prije gadno lovit glavobolja i mucnine....

Comment

Sony je odgovorio na ponudu Oculus-a da mu je to skupo i najavio svoj VR za PS4.
            Sto se tiče zdravlja, istina. Moja zena ima te migrene i igra na VR pa je posle ubijaju glavobolje... Al kaj ćeš kad voli!

Comment

Originally posted by Corwin View Post
              Sony je odgovorio na ponudu Oculus-a da mu je to skupo i najavio svoj VR za PS4.
              Sto se tiče zdravlja, istina. Moja zena ima te migrene i igra na VR pa je posle ubijaju glavobolje... Al kaj ćeš kad voli!
              Rift je apsolutno preskup za masovno trziste i ne pomaze mu niti to sto su stavili xone gamepad u paket.
              Sony se jos nije izjasnio u vezi cjene ali PS VR nesmije nikako bit skuplji od 250 eura da bi mogao ulovit masovno trziste i nikako im ne pomaze sto nemaju velike IPove za VR u stilu Killzona itd nego se vecinom oslanjaju na nekakve indie igre ili barem te igre ostavljaju indie dojam.

Comment

• Corwin
                Corwin commented
                Editing a comment
                I ja mislim da ce biti indie igre. Bar u početku, ali svakako za svog ljubimca ne budem to uzeo. Više sam za TV i lagano uzivanje iz horizontale s trosjeda.

• Steelo
                Steelo commented
                Editing a comment
                Mislim da sam negdje pročitao da će PS VR biti cjenovno u rangu konzole... Skoro pa sam siguran

• Corwin
                Corwin commented
                Editing a comment
                Dobro si procitao i ja sam isto oko 350-400€. Od Oculus-a su dobili ponudu od 600€.

Citao sam da je primarni razlog zasto ovaj s6 ima 2K ekran ili zasto novi sony ima 4K ekran VR tojest uporeba u uredjajima poput Samsung Gear VRa.
              Na malim ekranima mobitela je razlika izmedju 1080p i 4K ekrana vrlo mala ali je u VR upotrebi ogromna.
              Takodjer sam naisao na podatke da ce 4K reza bit optimalna ali 4K po oku sto je 8K sveukupno i smatram da cemo se nacekat na hardver koji ce komotno vrtijet naprimjer igre u takvoj rezoluciji...

Comment

Na gsmareni sam pročitao da su neki onlajn trgovci u Švicarskoj već stavili cijene 499-552CHF.
                Također je spomenuto da se cijena za Tajvan spominje 1125 dolara.
                Gsm Arena preporuća da se vijest uzme s zrnom soli u prijevodu s rezervom pošto se Sony nije službeno oglasio.

Comment

• MEGATAMA
                  MEGATAMA commented
                  Editing a comment
                  To je daleko daleko previse pa cisto sumnjam da je predlozak cijene stigao od sonya

• Cavetrol
                  Cavetrol commented
                  Editing a comment
                  Ovo za Tajvan moguće,al za Švicarsku zašto ne?
                  Nije li Sony izjavio da PS VR nije nikakva periferija,već sasvim nova igrača Platforma.
                  Ako je tako i ako sve radi kako je poželjno,a nije potreban mid-high end PC za to kao što je slučaj kod Oculusa,već je samom sebi dovoljan,zašto bi cirka 500€ bilo daleko previše?

Neznam dal da otvaram novu temu ili pitam ovdje ali posto je velika vecina protiv VR uredaja, sto je onda po vama buducnost igranja?
                PS8 sa grafikom realnog izgleda na Tv-u od 64k rezolucije u 60FPS? Ali i dalje ce se sve svesti na bolju grafiku nek je imao Ps4.
                Meni je taj graficki napredak i nista drugo novo dosadio. Mozda zbog toga sto sam vec predugo u svijetu gaminga, neznam...
                Kupio sam PS4 i igram novog Batmana koji osim bolje (i to ne bas puno) grafike donosi sve isto ko i dosadasnji Batmani na PS3.
                Upravo zbog toga VR sam docekao s odusevljenjem jer donosi napokon nesto novo i drugacije, s vremenom mozda i nesto tipa holodek, ali uglavnom odmice se od ustaljene prakse evo vam bolja grafika koju gledate i igrate na jos boljem Tv-u.

Comment

• MEGATAMA
                  MEGATAMA commented
                  Editing a comment
                  Batman me uopce ne zanima jer je copy paste sa malo boljom grafikom jer su i predhodni djelovi na kompu vec bili skoro kao i taj zadnji vizualno.Sto se tice VRa stavio sam upitnik za 2016 godinu a sto nam donosi buducnost.....

• Steelo
                  Steelo commented
                  Editing a comment
                  Dobro pitanje... No na to odgovor nemaju niti developeri pa će teško od nas dati nešto pametno...
                  Ja sam se oduvijek zamišljao kako driblam Messija usred dnevne sobe

Walentkane dali si probao ikoji VR uredjaj?

Comment

Ovakvi potezi ce samo odmoc sirenju VRa....sta ce svaka igra zahtijevat svoju kacigu,ok znam da pretjerujem ali ovo je LOL
                  http://www.eurogamer.net/articles/20...or-oculus-rift
                  Elite: Dangerous dev Frontier confirms no official support for Oculus Rift

Comment

Originally posted by walentkane69 View Post
                    Neznam dal da otvaram novu temu ili pitam ovdje ali posto je velika vecina protiv VR uredaja, sto je onda po vama buducnost igranja?
                    Ne protiv, samo ne smatram da je to trenutno dobro ulaganje. S vremenom će, ako se bude dobro prodao, sustav poboljšati, pojeftinit i bit će kvalitetnih igara za njega. Tek onda mogu razmislit o kupnji.

Comment

http://www.guru3d.com/news-story/nvi...r-glasses.html
                      Ovaj tech bi mogao rasteretit opterecenje na oci prilikom koristenja VRa.

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post
                        Walentkane dali si probao ikoji VR uredjaj?

Od ovih novih nisam ni jedan, ali sam tokom 90-tih nekoliko puta igrao sa onim naočala i rukavicom koje su služile za VR prikaz i upravljanje rukom unutar njih.
                        Znam da novi uređaji imaju dosta problema sa tehnologijom, ali i dalje sam mišljenja da bi se igraća industrija trebala razvijati u tom smjeru.

Comment

Nedavno sam isprobao vr uredjaj, al reko idem danas opet.
                          Probao sao oculus rift i zaista sam daleko od očaranog.
                          Osobno ne bi dao lipe za to, al to je moje viđenje svega.
                          Jednostavno, u ovom trenutku ne vidim nikakav plus u svijetu gaminga.
                          Jedva sam čekao skinit to čudo s glave.

Ja sam ipak za old school stvari.
                          Iz tog razloga i nosim originals patike
                          STEAM : zabranjeniples
                          EPIC GAMES: zabranjeniples
                          ROCKSTAR GAMES: zabranjeniples
                          UPLAY : zabranjeniples_
                          ORIGINS : zabranjeniples

Comment

• zabranjeniples
                            zabranjeniples commented
                            Editing a comment
                            Adidas

• Gaso
                            Gaso commented
                            Editing a comment
                            Toliko lose?

• zabranjeniples
                            zabranjeniples commented
                            Editing a comment
                            A gledaj!
                            Osobno sam dojma, da je to simpatično za nekakav lunapark/zabavni park.
                            Ali da bi ulagao tolike novce, da bi to koristio za sebe doma, ne hvala.

U budučnosti, ako bude napretka, ako bude kao u onim američkim filmovima, onda mogu uzet na razmatranje tu opciju.
                            Ali u ovom trenutku, nakon dva isprobavanja,nisam ostao očaran.
                            Moram priznat, veće iznenađenje sam doživio nakon dolaska 3d-a, a svejedno ga ne koristim, iako ga imam i doma.
                        Working...
                        X