Announcement

Collapse
No announcement yet.

PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• PS Vita

Erm..posto je nestao topic pa opet otvaram novi....
    Admini ak ima vec negdje,unaprijed se ispricavam

Ajmo ekipa malo pisite o ovoj odlicnoj prijenosnoj konzoli

Jedino sto aj mogu ponovit je da je Vita uzasno uzasno podcjenjen komad hardvera, odlican handheld s prekrasnim ekranom i hrpom odlicnih igara (iako vecinom portova, ali zasto ne?)!

Comment

Originally posted by Disco View Post
      Jedino sto aj mogu ponovit je da je Vita uzasno uzasno podcjenjen komad hardvera, odlican handheld s prekrasnim ekranom i hrpom odlicnih igara (iako vecinom portova, ali zasto ne?)!
      Imam New 3ds Xl ali nikako nemogu zaboravit Vitu.......

Comment

Originally posted by Disco View Post
        Točno.
        Osobno ne znam zašto je ta konzola doživjela (očiti) fijasko. Ne mogu naći onu kritičnu "točku" koja bi opravdala tako malo zanimanje za konzolom. 3DS je dokaz da nije to samo zbog iphone-a i androida. Te platforme nisu namjenjene hard core igračima, nego se radi o usputnim "tramvaj" igrama. I zato ne znam tko je taj dio kolača "pojeo" Sonyu :ne zna:
        Jedino ako nije došlo do promjene navike kod handling konzola, onaj tko želi igrati hard-core igrat će na kompu/konzoli a sve ostalo se raspodjelilo na inovativnost i casual mobile gaming a tu su oduvijek bili u prednosti nintendo i android/iOS. Ali unatoč tomu, ipak je iznenađujuće da se tolko slabije od PSP-a prodaje, bar meni.

Ja sam ju prodao zato što ju nitko od poznanika nema, namam s kim igrat igre.
        Ali vidi se da ih po centrima (osim SD) više nema na postoljima, ne reklamira se više...
        Last edited by Abacus; 14-10-2015, 23:27.
        Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
        Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

Grijeh je prodat tako sta....dodje ti da zaigras nesto dok putujes na posao,spojs se na wifi i na ps4 ili odigras par klasika na njoj dok si na putu...

Comment

Ja trenutno imam tri Vite kod kuce, dve su ispravne, jedna za djelova. Meni omiljeni sistem za igranje trenutno, imao sam i ps4 i XO, nisu imali ni desetinu kilometraze kao Vita.

Ni 3ds se ne prodaje fenomenalno. Sada su na cifri od 50+ miliona, dok je ds imao tri puta veci install base. Takodje, ljudi zaboravljaju da se 3ds ocajno prodavao na pocetku, pa su mu zestoko skresali cjenu, da bi sada konzola dozivjela relativan uspjeh. Imao sam obe konzole, 3ds je meni licno smjesna platforma u odnosu na Vitu. Presao Zelde (osim Majora's Mask), malo Monster Hunter, poceo Fantasy Life (ako se dobro sjecam imena), i do pola odigrao Fire Emblem. Shvatio da nije za mene. Zato Vita i psp redovno rade, doduse i ja imam sklonost ka mobilnim platformama.

Onog trenutka kada uz svaki iPhone budete dobijali slusalice i joy za igre, tada cete vidjeti i eksploziju mobilne platforme. Ako Apple to uradi, odmah ce to postati trendy, pa ce i ostali krenuti za njima.

Comment

Imam i ja 2 N3DS XL-a i 2 Vite I jos PSP, GBA, NDS Lite, NDSi XL... Uglavnom obozavam rucne konzole

Comment

Definitivno zavidim. Ja sam htio uzeti GBA, ali lakse mi je da emuliram igre na psp-u ili telefonu. A n3ds bi volio imati zbog Xenoblade.

E da, sve tri Vite su fat modeli, a dusa me boli za slim modelom, prvenstveno zbog baterije. Ovako izvucem oko 4h sa OLED ekranom, a valjalo bi bar jos dva sata da moze da izvuce.
                Pisao sam vec, sada igram Borderlands 2, poslije toga krecem sa Persona 4 Golden.

Comment

Sony je apsolutno podbacio sa Vitom i nikako mi nije jasno zašto. Nikakva reklama, nula uloženog novca u razvoj i promidžbu. Šta je totalno čudno jer postoji tržište za takvo nešto - u Japanu Vita je the konzola za visual novele, ritam igre i RPG-eve. Nešto od toga zna doći do nas (XONIC, Project Diva, Trails of the Sky, Ys, Muv-Luv, Hatoful Boyfriend, eto samo neki da spomenem) i Vita bi komodno mogla bit nekakav ulaz u svijet niche igara, samo da je malo potpore iza svega toga. Ovako jedino šta se čuje o Viti je Remote Play sa PS4, šta je isto jako lijepo (probao uživo, majke mi 60FPS Remote Play je čudo neviđeno) al nije ti svejedno kad je jedna od većih Sony najava da Gravity Rush dobija port i nastavak na PS4. Da ne spominjen blamažu šta je bila Type-0 "najava" za Vitu.

Veliki krivac je i njihova borba protiv homebrewa, tj. skupe i zeznute memorijske kartice. Cijeli sustav bekapiranja igara na kompjuter je napravljen gore od iTunesa. Jasno, to samo znači da van je lakše uzet PS+ i bekapirat sejvove na cloud... Da nije toga, mislim da konzola ne bi imala nijednu manu. Čak je i stražnji touch dobrodošao kod Remote Playa i par igara.

Najpozitivnija stvar je šta nema region-lockinga, pa ako triba i možeš nešto uzest drito iz Nippona bez problema. Baš se mislin da uzmen Phantasy Star Online 2 na kartridžu. Igra je taman za pick-up-and-play i ne leži mi na PC-u toliko.

Comment

Stvarno su pretjerali sa cjenom memoriskih kartica, kako su rekli, zbog piraterije. Besmisleno je da i dalje drze katrice cjenu, kao i to sto Vita jos ne dobija nikakav veci popust. Srecom, developeri se nagradjuju ako izbace igre za ps4 i Vitu, pa cesto dobijamo igre, iako nisu AAA, ili ekskluzive.

Vitu je "ubio" jak ps4, i losa finansiska situacija Sony korporacije, nisu mogli da dozvole sebi da ulazu veca sredstva u promociju i ekskluzive. I sa ovako jakom prodajom ps4 konzole, ubija ih tv i smartphone trziste.

Comment

Bas sam ovaj tjedan kupio vitu i jako sam odusevljen ^^ jako je podcjenjena konzola jel netko od vas zna mozda di mogu naci The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Complete First Season za kupiti u hr? hvala unaprijed

Comment

Samo psn u digitalnom izdanju. Mislim da igra nije ni izasla u fizickom obliku za Vitu

Comment

Postoji i fizicka verzija

Comment

Originally posted by KaoNaturia View Post
                            Bas sam ovaj tjedan kupio vitu i jako sam odusevljen ^^ jako je podcjenjena konzola jel netko od vas zna mozda di mogu naci The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Complete First Season za kupiti u hr? hvala unaprijed
                            U našoj Rvatskoj Vitu više ne možeš ni kupit kako se čini. Pa tako ni igre. Pogledaj okolo po eBayu, ShopTo, itd.

Comment

Mislim da sam vidio kod mene u Dublinu..naravno polovnu igru...pa ti javim

Comment

Working...
                              X