Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ps4 joystick pregrijavanje :/

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ps4 joystick pregrijavanje :/

Prije pola sata mi se ispraznila baterija na ds4 i ajd brze bolje da dodjem do sejva u igri ukopcam na punjac od s6 edge i nakon 10 minuta mi nest pocne smrdit, tolko je vruć bio da se pocela topit plastika iznutra , sva sreca pa sam bio u sobi inace mislim da bi se zapalio konj sta rec, sad sam ukopcao na usb u tv i lagano nek se puni pa da vidim kolko je baterija fasovala jel se jos nekom desilo tak nešt ? Uglavnom poanta je ne ukopcavajte ds4 na supercharger ko ja..haha

Kakva glupost,ja normalno punim bilo koji uredjaj sa micro usb na s6 punjac....taj DS4 je ocito zesce smece i bez onih potrganih tumbova.

Comment

Nisam imao sličnih problema, niti sam punio s ičim drugim osim org. PS4 opremom.
      STEAM : zabranjeniples
      EPIC GAMES: zabranjeniples
      ROCKSTAR GAMES: zabranjeniples
      UPLAY : zabranjeniples_
      ORIGINS : zabranjeniples

Comment

Yep citao sam da zna biti problema s punjacima od moba. Ja ga uvijek punim direkt prek konzole,al dobro vecinom i igram s ukopcanim kabelom(navika s PC-a sve samo zicano).
        U svakom slucaju nije bas preporucljivo punjenje DS4 preko punjaca za mob.

Comment

Ne znam stvarno, punio sam dosad puno puta al nikad ovakav problem. Jedino neki kratki spoj ako je bio pa zato :/ sad se puni na lagano i hladan ko iz frizidera.al malo sam googlao i vidim da ima jos bisera ko ja kojima se to desilo ajd sad mi je lakse..haha

Comment

U zivotu me ne bi palo na pamet puniti DS4 prek punjača za mob! lol

Comment

Ovo je dobro znati haha

Comment

i ja svoj punim preko punjaca za mob, zasad je sve oke

Comment

uglavnom, kad ga i ukopčate na punjač od moba pripazite malo opipajte nakon 5 min jel vruć,ako nije možete ga slobodno ostavit eo živ je d4 i radi savršeno

Comment

Ja svojeg punim sa 2A punjačem od Xperie Z, nikakvih problema nemam. Uređaj uzima koliko mu treba, to što je punjač 2A ne znači da uvijek trpa 2A nego da je za to maksimalno deklariran i ako neki uređaj treba više neće biti dobro.
                    Isto kao i sa PC napajanjima, to što je napajanje 750W ne znači da on troši 750W nego da do toga garantiraju da će raditi kako je zamišljeno.

Comment

Originally posted by Solo761 View Post
                      Ja svojeg punim sa 2A punjačem od Xperie Z, nikakvih problema nemam. Uređaj uzima koliko mu treba, to što je punjač 2A ne znači da uvijek trpa 2A nego da je za to maksimalno deklariran i ako neki uređaj treba više neće biti dobro.
                      Isto kao i sa PC napajanjima, to što je napajanje 750W ne znači da on troši 750W nego da do toga garantiraju da će raditi kako je zamišljeno.

Upravo tako, kod OP-a se desilo nesto cudno ocito, vj kratki spoj.
                      Ja vuijek svoje DS4 punim sa punjacima od mobova i rade normalno.

Comment

• Solo761
                        Solo761 commented
                        Editing a comment
                        Da, tko zna, možda je kontroler imao neki defekt, ako ga se puni putem USB porta na kompu ili PS-u to je ograničeno na 500 mA, ako i je kratki spoj to je maksimalno koliko USB port može dati.

No ako punjač ako je jači može dati i nekoliko puta toliko, ako je negdje bio kratki spoj i spojen je npr. 2A punjač to je četiri puta više, što znači da i kratki spoj može "pržiti" solidno jače što bo moglo rezultirati ovim što je opisano.

Ja inače i sve svoje mobitele i sve svoje uređaje kod kojih postoji adapter za punjenje punim preko barem 2A punjača. Npr. mobitele, kineske PS3 gamepadove (nažalost ne šljaka sa origigi PS3 jer su napravili da mora biti "pamet" sa druge strane, ne samo napon), prijenosne baterije, Wii U gamepada, PSP-a, PS Vite... jedina posljedica je nešto brže punjenje uređaja ako on zna iskoristiti jaču struju. Što se u pravilu svodi samo na mobitele , no barem ne moram imati 10 različitih punjača.

Pa cek kak si ga punio, jel si ustekao punjac u struju pa u DS4, ili punjac u ps4 pa u DS4???

Comment

• MEGATAMA
                        MEGATAMA commented
                        Editing a comment
                        Niti meni nije jasna njegova metoda

• Praetorian
                        Praetorian commented
                        Editing a comment
                        Ne znam moj mobitel ima punjac koji se preko USB usteka u adapter za punjenje. I kad ga istekam iz adaptera ide i u PS4 preko USB.

• RazorHR
                        RazorHR commented
                        Editing a comment
                        Pa ti pricas o usb/micro usb kabelu :P

Mislim da znam u čemu je tu bio problem. Ključna riječ je S6 supercharger. Novi mobiteli koji imaju funkciju brzog punjenja traže imaju drugačije punjače koji daju veći napon da bi mogli brže napuniti bateriju. Evo primjera upravo od tog za S6, znači uz 5V 2A (10W) on daje i 9V 1.67A (~15W), vrlo vjerojatno to daje na pinove koji se inače koriste za nešto drugo u USB standardnu (pretpostavka, možda ima i neka elektronika u mobitelu pa se prvo "dogovore" koji napon da pusti, no za tematiku nije bitno), no pošto je mobitel napravljen da to prepoznaje nema problema.

E sada... kada to spojiš na normalni USB uređaj... ode mast u propast... da ne idem u detalje o elektrotehnici recimo samo da elektronika u gamepadu nije predviđena za 9V. Vrlo vjerojatno bi se i "običan" mobitel tako proveo kada bi ga spojio na taj punjač. Zato oprez i pogledajte što piše na punjaču kada ga prvi put spajate, ako za output piše išta drugo ili dodatno osim 5V to NE pikati u gamepad ili u mobitel od kojega taj punjač nije. Ako u mobitel koji podržava to ubrzano punjenje upiknemo klasičan punjač nema problema, puni se on i sa tim, ali duže, obratno nažalost nije slučaj.

Dakle, gamepadove puniti jedino sa punjačima koji imaju samo 5V izlaz, ima hrpa takvih univerzalnih ili od starijih/slabijih mobitela koji ne podržavaju brzo punjenje.

Comment

Pa ja punim na s6 punjac i ostale uredjaje koje imam i nikakvih problema....uredjaj bi sam trebao povuc koliko mu treba a ne da punjac siba koliko moze.A i kad spojite s6 on ulazi u taj turbo mod punjenja SAMO kad je mobitel neaktivnog ekrana.
                        Sony stedi na svemu zivome pa me ne cudi nista,mobiteli su im doslovno raspad i to TOP modeli

Comment

Originally posted by MEGATAMA View Post
                          Sony stedi na svemu zivome pa me ne cudi nista,mobiteli su im doslovno raspad i to TOP modeli
                          Nažalost, moram se složiti, cura ima Xperiu Z3 Compact staru cca godiniu dana i doslovno se raspada; gornji sloj ekrana se odljepljuje. Također ima Sony VAIO laptop star par godina koji je bio problematičan praktički od samog početka, a trenutno je van stroja jer mu je krepao disk. Da stvar bude gora, ja sam joj preporučio i jedno i drugo -_-

Comment

• MEGATAMA
                            MEGATAMA commented
                            Editing a comment
                            Burazu se takodjer odljepio gornji sloj ekrana na z3 a uz to se pregrijava,gubi zvug,kamera slika full mutne slike doslovno je neupotrebljiva.Mob je star par mjeseci...zao mu je ko psu sto nije uzeo s6
                        Working...
                        X