Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation 3

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• PlayStation 3

Topic za općenitu raspravu o PlayStation 3 konzoli: vijesti, iskustva, problemi,...

Kako je konzola na tržištu već duže vrijeme, tako je vidjela više verzija:

Fat (2006)

Slim (2009)

Super Slim (2012)

Pozz ekipa,imam mogucnost uzeti ps3,a me zanima koji PSN je najjeftiniji(koja drzava,vjerojatno je HR najskuplji) kako to funkcionira sa tim slotovima i da li je sta se PSN poboljsao(jer znam da je PSN naspram XLIVE-a jadan)

Comment

Jedno možda čudno pitanje,kako da izbrišem Singstar sa PS3 xmb-a? U servisu su ga instalirali da isprobaju konzolu i sada ga ne mogu maknuti.

Comment

Mislim da ne možeš, odnosno možeš ga izbrisati no ikona u izborniku će i dalje ostati. Nek me ispravi netko ako sam u krivu.

Comment

Imam najstariju debelu verziju. Ne izbacuje mi disk van nego krene i onda kao da zapne pa ga vrati nazad. Svaki put kad mijenjam igru moram napravit onu caku sa uključivanjem i držanjem ejecta gdje ga raspuše kako bi disk izašao van. Inače čita ige i radi bez problema. Ima li netko iskustva sa tim?

Comment

• master blaster
            master blaster commented
            Editing a comment
            Problem ti je u samom mehanizmu BRdrivea,vjerovatno je zasteka zupcanik gornje pozicije sistema,do sad mi je to u vecini slucajeva bio kvar sa ovakim simptomom

Nego kupio sam danas fat ps3 sa cobra odeom,čovjek mi rekao da su mu dali upute na servisu ali da se njemu nije dalo s tim igrat,meni čudno kaj nisu to tamo sve softwerski instalirali,sad je pitanje na njemu je 4.76 najnoviji update,dali i dalje radi cobra ode čip makar svugdje piše da je za 4.55 i dal moram instalirat nešto njihovo,update neki ili neki program da bi mogao pokretati sigurnosne kopije ili samo prebacim na prijenosni ili njegov unutarnji hard disk?

Ja nemam ni cobra ode manager instaliran a nemrem po netu nać kak da instaliran na ps3

ps3 sam očitava usb stick a prijenosni hard nema šanse,kako god ga formatiro,i cobra ode usb ne očitava nit stick nit hard,hmm nemam pojma kaj da radim više s tim čudom,pa sad pojma nemam kak da ga downgradeam,nisam baš u tom svijetu bar za ps3 ne znam kak to ide
          Uređivanje poruke

Comment

Riješio!

Comment

Kolega ima jedan problem, kopirat ću ovdje, nisam još ovakav slučaj vidio...Ako netko zna bio bih zahvalan ako moze objasnit što dalje...

"Stvar je sljedeca: konzola je ugasena, samo je kabel za napajanje i HDMI u njemu, TV je upalje i prebacen na HDMI1 gdje je PS3 spojen ( uvijek isti setup ko prije ), upalim PS3 pokaze se zelena lampica, al na tv-u nema slike, nakon kojih 5 sekundi pocme blinkati zuta lapica kojih 32puta i onda opet svijetli zelena lampica i PS3 je normalno upalje, ali nema slika na TV-u. Kontroleri se isto normalno upale i spoje sa PS3.

Probao sam restartati video setting, kada je PS3 ugasen drzim tipku za paljenje dok ne cujem drugi BIP, ali i dalje nemam slike...

Probao sam isto i hard reset kada drzis prvi put tipku dok ne cujes 3 BIP-a, PS3 se ugasi i onda drugi put isto tako dok ne cujem 2 BIP-a zaredom i onda bi trebao dobiti meni gdje biram kaj cu restartati, ali i dalje nikakve slike na TV-u nema....

Nigdje nisam nasao sto znaci kada zuta lampica blica 30 puta i onda zelena nastavi raditi...

Probao sam na taj isti kabel spojiti laptop i normalno dobim sliku na TV-u"

Comment

YLOD?

Comment

YLOD ima malo drugačije simptome, ovdje uopće nema crvenog svjetla, puno žutih pa zeleno.

Comment

YLOD-a ima više varijacija. Istina ovo tvoje je malo neobičnije ali vrlo vjerovatno isto YLOD.

Comment

Hmmm da, čudno je malo ali upućuje na to. Ako još netko nešta zna, slobodno neka napiše.

Comment

Ajde da nakon tjedan dana s PlayStationom 3 napišem i prve dojmove...

Kao prvo, jako sam zadovoljan konzolom; uvijek je dobar osjećaj dobiti novu igračku, a ova se za sad čini odličnom investicijom. Prva stvar koja me ugodno iznenadila je koliko brzo se OS podiže, značajno brže nego na mom Xboxu 360 S. I samo osnovno sučelje je iznimno brzo, mada moram priznati da tu ni s Xboxom nikad nisam imao problema, no ovdje je sve osjetno responzivnije. Estetski mi se sviđa, upotrebljivo je i dosta jednostavno za korištenje. Ima određenih nekonzistencija (zašto je PlayStation Store na dva mjesta?), ali ukupni dojam je vrlo pozitivan.

Jedna stvar koja me impresionirala je to što je sustav automatski pronašao moj Plex media server. Stvar koja me manje impresionirala je to što nije uspio reproducirati niti jedan video koji sam pokušao pokrenuti s tog servera No dobro, s tim ću se morati malo poigrati...

PlayStation Store je pak katastrofa. Za sad nisam ništa kupovao, ali spor je, dugo se učitava i sučelje je nezgrapno. Također mi se uopće ne sviđa kompletna situacija sa sinkroniziranjem trofeja, dosta loše izvedeno za ljude koji nemaju PS+. Isto tako, instalacija zakrpi za igre traje li ga traje. Svaka se skida posebno, a onda još i instalira posebno, ugh. Po tome me PS3 više podsjeća na Xbox One, koji je također ozloglašen po dugim updateovima (mada se tome može donekle doskočiti, no to je razgovor za drugu temu), nego na Xbox 360 gdje se sve instalira automatski, a većina updateova ima tek par megabajta.

Sve skupa, vrlo ugodno iskustvo, iako po osjećaju dosta drugačije od Xboxa. Ovo mi je više nastavak PlayStationa 2, sve je podređeno tome da se osnovne radnje (prije svega pokretanje igre) obave što brže i da se sučelje makne nekud u stranu. Super stvar, ali također djeluje malo, kako da se izrazim... Spartanski? Kod Xboxa 360 je prisutniji osjećaj da je konzola spojena u mrežu, prisutniji je osjećaj zajednice i dostupnosti online sadžaja - nesumnjivo i zato što je Xbox trgovina integrirana u samo sučelje, što se nekim ljudima sviđa, a nekima ne.

Sama konzola nije jako glasna, osim kod pristupanja Blu-ray pogonu, što zna rezultirati nekim ne pretjerano ugodnim zvukovima, bar kod ovog Super Slim modela. No već sam se naviknuo. Nadam se da ću se naviknuti i na DualShock 3 koji je po meni korak unatrag u odnosu na dvojku. Jednostavno djeluje nekako neuvjerljivo, krhko i lagano, i čak bih rekao da mi ne leži u ruci jednako dobro. D-pad je fantastičan, pogotovo u odnosu na onaj na Xboxu 360, gumbi su u redu, ali triggeri su jednostavno katastrofa. Užas, nije mi jasno što su time mislili postići - konveksni, relativno plitak hod, jadan otpor... Nije ni čudo da prva igra koju sam isprobao koristi bumpere za pucanje. Stickovi mi također ne leže, ali nikad ni nisu. Uvijek sam preferirao asimetričan raspored, i opet, konveksni vrhovi nisu najsretnije rješenje kad tražiš preciznu i sigurnu kontrolu. Jednako tako, nikad nisam bio ljubitelj kontrolera s ugrađenom baterijom. Ova u DualShocku 3 se brzo isprazni (isprva mi se činila oke, ali jučer mi se na neku foru ispraznila u 3-4 sata, wtf?), a kabel za punjenje koji dolazi s konzolom je puno prekratak. Dajte mi moje Eneloopice bilo kad, bilo gdje.

Završio sam Uncharted: Drake's Fortune pa da napišem par riječi i o tome. Odličan, ali odličan prvi dojam - baš ima otvaranje kakvo jedna pulpy avantura i treba i u tim uvodnim poglavljima nije mi silazio osmijeh s lica. Likovi su odlično napisani i odglumljeni, igra tehnički izgleda prelijepo još i danas (jedino je šteta što ima toliko tearinga), a što se tiče art directiona, Naughty Dog su tu stvarno rasturili. Predivne, pamtljive lokacije i scene opuštajuće ljepote postoje u gotovo svakom poglavlju, baš se vidi da su peseki tu na svom terenu. Set piceovi su zabavni i dobro razbijaju monotoniju, no osnovni gameplay mi je nažalost samo u redu. Ciljanje je isprva nekako labavo, oružjima fali težine, a platforming je rudimentaran i pretjerano skriptiran. Drake će nekad bez problema preskočiti poveliki ponor, dok drugi put neće moći savladati ni manji jer, eto, dizajneri su odlučili da se držiš baš puta koji su oni zamislili. Ima toga u mnogim igrama, ali ovdje zna biti baš zamjetno.

Kamera također zna odbijati suradnju i nekoliko puta mi se dešavalo da Drake viri iz zaklona i može bez problema pucati po neprijateljima (a oni, naravno, nesmiljeno deru po njemu), no ja na ekranu jednostavno ne vidim neprijatelje jer zaklon mi zaklanja pogled! Cijela igra mi je postajala sve boljom i boljom kroz prvu polovicu ili čak prve dvije trećine, a onda su mi i priča i igrivost krenuli nizbrdo. SPOJLERI za rijetke koji još nisu igrali, ali one karakonđule pred kraj im stvarno nisu trebale. Cijeli taj obrat kao da je doslovno preslikan iz prvog Haloa, ali ovdje zbog settinga jednostavno ne funkcionira. Onda još oni one-hit-kill neprijatelji s laserskim ciljnicima, quick time eventi, tajmirane sekvence i, kao šlag na kraju, apsolutno idiotski finalni boss u još jednoj iteraciji "ponavljaj dok ne pogodiš kako smo mi točno zamislili da ovo odigraš" gameplaya. Pardon, mislim da je šlag na kraju ipak bio hard crash konzole u predzadnjem poglavlju.

Ali ne želim zvučati pretjerano negativno, jer ukupno mi se igra prilično svidjela i nije iznevjerila moja očekivanja, no započela je fantastično, da bi na kraju ispala samo solidno. Svejedno sam odmah započeo Uncharted 2, no više o tome možda nekom drugom prilikom. Prvi dojmovi nakon odigrane početne stealth misije su samo da je izgledom još ljepša (duh...) i da je skakanje nažalost barem podjednako rigidno i skriptirano, ali vidjet ćemo. Veselim se set pieceovima.

Comment

Mislim da imamo Uncharted trilogija temu pa se mozes raspisat....ili nemamo

Comment

Kako PS3 igre izgledaju na 24" 1080p monitoru?
                            Ili je bolje koristiti 1080i 32" TV?
                            Igre koje bih igrao su: TLOU, RDR, GT6, Killzone 2,3, Uncharted 2,3, GOW III...

Ili je možda ipak prekasno za PS3?

Comment

Working...
                            X