Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA - National Basketball Association

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Dobar video. Mene smetaju zaista priče da je Dirt veći od Tonija, baš zbog toga što je Toni žrtvovao NBA karijeru prvog igrača neke momčadi da bi podredio se kolektivu. Frajer je u prvoj sezoni imao 4 game winnera; jedan od ta četri je u playoffu. Smeta mi užasno u LD-u što Pippen govori, ponovio bih sve opet isto oko one zadnje sekunde. Pa koliki egoist moraš biti. Lebron nije uvijek morao imat zadnju riječ i tu se vidi koliko je frajer uvijek bio kolektivan. Lebron da je ganjao košarku kako ju je ganjao MJ bi imao puno veće brojke po utakmici, vjerojatno bi i dostigao Kareema i prvo mjesto odavno. Ja apsolutno nemam ništa protiv MJ-ove karijere, odluka, ama baš svega. I ne, ne smeta me što dokumentarac ide u njegovom tonu. Smeta me što se nije zahvalio svima osim Pippenu; donekle jest, no nešto stidljivo. I na kraju krajeva Phill Jackson je imao zadnju riječ oko nastavka još jedne sezone, a ne Jerry Krause.

Comment

• Ma mene smeta što nema Kukija toliko u dokumentarcu, lik ovakvo prezentacijom je ispao kao kakav teži role player. Bio je doslovno davno prije protopit današnjeg vrhunskog tipa igrača, stretch četvorka, visoki play, igrač koji može igrat sve pozicije. Baš "white Magic Johnson" samo još s šutem za tri. Još uz sve to je bio teži clutch, što je i dokazao u nba i to u rookie sezoni.

Poosvajao sve što se može u Europi i s reprezanticijom na globalnoj razini. Odbio veće pare da se ode među prvima dokazat u NBA, dok je to bilo nezamislivo da europski igrači naprave kvalitetnu karijeru u NBA. Treba to, tamo među težim fizikalcima i egoist se ić dokazivat. I to igrat u ekipi s najvećim košarkašem ikad (već tada) a i ujedno i najvećim ego manijakom i psihopatom

Još je ono u par epizoda se počeo pojavljivati, i pričalo se o njemu. Bilo je nade, a na kraju ga nije bilo uopće zadnje dvije epizode.
      Last edited by Ash_to_Ash; 21-05-2020, 13:42.

Comment

• meni jedan od drazih igraca je bio Latrell Sprewel

Comment

• Originally posted by Ash_to_Ash View Post
          Ma mene smeta što nema Kukija toliko u dokumentarcu, lik ovakvo prezentacijom je ispao kao kakav teži role player. Bio je doslovno davno prije protopit današnjeg vrhunskog tipa igrača, stretch četvorka, visoki play, igrač koji može igrat sve pozicije. Baš "white Magic Johnson" samo još s šutem za tri. Još uz sve to je bio teži clutch, što je i dokazao u nba i to u rookie sezoni.

Poosvajao sve što se može u Europi i s reprezanticijom na globalnoj razini. Odbio veće pare da se ode među prvima dokazat u NBA, dok je to bilo nezamislivo da europski igrači naprave kvalitetnu karijeru u NBA. Treba to, tamo među težim fizikalcima i egoist se ić dokazivat. I to igrat u ekipi s najvećim košarkašem ikad (već tada) a i ujedno i najvećim ego manijakom i psihopatom

Još je ono u par epizoda se počeo pojavljivati, i pričalo se o njemu. Bilo je nade, a na kraju ga nije bilo uopće zadnje dvije epizode.
          Istina za Kukoca, ono u jednom Cikagu je uspeo da ima blizu 20-ak poena po utakmici , pritom dosta dobar i u ostalim parametrima, skoku, asistencijama, odbrani u jednoj takvoj ekipi i pored tako paklene konkurencije u timu.
          Komotno je mogao da ode u skoro bilo koju drugu ekipu i da bude prva zvezda tima ali eto on je hteo u Cikagu da osvaja titule.

Inace da prototip modernog igraca i ispred svog vremena , ono mogao je prakticno sve pozicije od 1 do 4 da pokriva , sa 211 je mogao da igra i pleja, jedino sto epitet "White Magic" je vec zauzet , mislim i "zvanicno" taj epitet je imao Dejan Bodiroga , on je bio poznat po tom epitetu i nadimku.

Comment

• Beogradski_Fantom da istina, Bodiroga ipak više podsjeća na Magic Johnsona, sa stilom igre i fizičkim predispozicijama. Čak su i jednake visine. Ali evo pokušavam se sjetim, i ne polazi mi za rukom. Ne znam na kojeg igrača prije njega bi me Kukoč podsjećao. Baš je bio kako to ameri vole danas zvat Unicorn, ne znam dal je bilo nekog mu sličnog u europskoj ili nba košarci do tada. I to se više nit nije činio onako krakat kad je došao u nba jer je morao mišiće nabacit. Nešto kao što je Dirk izgledao kad je tek došao u NBA.

Comment

• Originally posted by redhill View Post
              meni jedan od drazih igraca je bio Latrell Sprewel
              https://www.reddit.com/r/nba/comment..._a_21_million/

Misliš da je brižan ikad nahranio obitelj?

Comment

https://www.reddit.com/r/nba/comment..._a_21_million/

Misliš da je brižan ikad nahranio obitelj?
                Znam znam Citao i gledao o tome sta reci o takvom covjeku, umjesto da si osigura buducnost, on...

Comment

Beogradski_Fantom da istina, Bodiroga ipak više podsjeća na Magic Johnsona, sa stilom igre i fizičkim predispozicijama. Čak su i jednake visine. Ali evo pokušavam se sjetim, i ne polazi mi za rukom. Ne znam na kojeg igrača prije njega bi me Kukoč podsjećao. Baš je bio kako to ameri vole danas zvat Unicorn, ne znam dal je bilo nekog mu sličnog u europskoj ili nba košarci do tada. I to se više nit nije činio onako krakat kad je došao u nba jer je morao mišiće nabacit. Nešto kao što je Dirk izgledao kad je tek došao u NBA.
                  Da Bodiroga je sa 205 bez problema mogao da igra pleja (a neretko je i igrao pleja) , igrac besprekorne tehnike , kralj driblinga i finti , istancanog osecaja za sut i rodjeni pobednik , ono uvek kad se lomi rezultat njemu je isla lopta i uvek je sve prolazilo kako treba , a komotno je mogao da igra i na postu zbog svoje visine i okretnosti i rada nogu.

Sad da li je bilo nekog takvog pre njega u evropskoj kosarci.....hmmm , mozda Oskar Smit , legendarni Brazilac koji je olimpijski turnir u Seulu 1988. zavrsio sa prosekom od oko 43 poena po utakmici i 55 poena na jednoj utakmici , rekord koji ce tesko ikad biti oboren , recimo on je bio takodje 205 visok , odlicno se kretao za svoju visinu i takodje mogao vise pozicija da pokriva.

Po mnogima Dejan Boduroga i Oskar Smit 2 najbolja igraca ikad koja nisu zaigrala u NBA, mada opet u tim nekim proslim vremenima kada nije postojala praksa odlaska evropskih igraca u NBA bilo je zaista fantasticnih evropskih igraca koji su komotno i u NBA mogli da budu Ol'Star igraci i clanovi "Kuce slavnih" u Springfildu kao sto su recimo Drazen Dalipagic, Ivo Daneu, Duci Simonovic, Miki Berkovic, Sergej Belov, Nikos Galis, Antonelo Riva,recimo Karlton Majers je tamo krajem 90-ih zaista isto bio fantastican i pravo je cudo kako nije otisao u NBA , itd.

Comment

• Ne znam koliko će se tko od vas složiti s ovim, ali meni je po svemu pogledanom, Kukoč bio N1 HR igrač.
                    Dražen je bio odličan, vrhunski šuter, ali Kukoč je težio atraktivnosti i bio je izrazito moderan igrač još u ono vrijeme.

Možda nije za spominjanje u NBA temi, ali ne znam tko je od vas gledao kakav materijal iz ondašnje jugoplastike.
                    Nevjerovatno je kakve je Kuki NBA poteze imao vamo u europi.

Comment

• jbg Petrović je poginuo na vrhuncu karijere....tko zna što bi još postigao da nije poginuo,a i daleko je on od da je bio samo šuter
                      kuki je pak totalna suprotnost od carmela anthonya, žrtvovao je karijeru tj brojke da bude u vrhunskoj momčadi, kakav bi bio da je bio prvi ili drugi igrač momčadi nikad nećemo znati jbg
                      za mene je dirk jbg najbolji europski igrač svih vremena (iako nisam ljubitelj tih epiteta, danas se to olako dijeli) ono što je on napravio kad je vodio dallasa do naslova malo koji igrač se može pohvaliti, bio je zbilja dominantan....a i u repci okružen polu amaterima je isto radio čuda..... ali da sva sreća barem mi rođeni na ovim prostorima smo imali priliku gledati dobru košarku i dobre igrače

Comment

• chichano nigdje ja nisam rekao da je bio samo šuter, ali stilom igre su bili totalno različiti.
                        Ako moraš odabrat jednoga, onda odabereš jednoga.

A vezano za pogibiju, da, sigurno bi pružio još dosta kvalitetnih partija.
                        Ali ja ti pričam o mlađim danima, dok su igrali za Cibonu, odnosno jugoplastiku.
                        Ako nisi pogledao, imaš na youtube brdo materijala.
                        Kukoč je igrao strašnu košarku i bio je daleko ispred tog vremena.

Dirk je imao strašnu NBA karijeru, ali meni osobno je Kukoč nešto posebno.
                        Kažem, ja ga gledam i kroz karijeru prije NBA, gdje ga je bila prava uživancija za gledat.

Ali u globalu, sve su to klase, svaki na svoj način.

Comment

• Mislim da je Kukoc bio malo univerzalniji i malo "neobicniji" igrac tako da kazem ali mislim da je Drazen bio nekako malo ubojiti igrac i bolji kosgeter.

Sto se tice uspesnosti ako gledamo pred odlaskau NBA , pa tu su negde, Drazen je 2 puta bio prvak Evrope sa Cibonom, osvojio i 2 puta nekadasnji Saporte Kup (drugo po snazi evropsko takmicenje, kao sto je danas ovaj EvroKup recimo), bio je MVP Svetskog prvenstva 1986 u Spaniji , MVP Evropskog prvenstva 1989 u Zagrebu , bio najbolji strelac spanske lige, bio proglasen za najboljeg sportistu tadasnje Jugoslavije 1985 a bio je proglasen i 4 puta za najboljeg igraca Evrope.
                          Sa druge strane Toni Kukoc 3 puta prvak Evrope sa Jugoplastikom (i sva 3 puta je bio i MVP tog F4 turnira koje je Jugoplastika osvojila), zatim 4 puta je bio prvak Jugoslavije, bio prvak Italije sa Benetonom (takodje ima jos i 2 jugoslovenska i 1 italijanski kup osvojen ), bio je MVP Svetskog prvenstva 1990 u Argentini , MVP Evropskog prvenstva 1991 u Italiji a bio je 5 puta izabran za najboljeg igraca Evrope.

Nema sta zaista impresivne karijere su imali i jedan i drugi , ono top nivo , nema nista iznad toga , sam krem svetske kosarke, sto se tice NBA mislim logicno da je Kukoc bio uspesniji , jer ipak igrao u NBA jos 13 godina od kako je Drazen poginuo (dok je bio na vrhuncu karijere), mnogo duze je igrao tamo , a i igrao je u ekipi koja je bila zaista neprikosnovena u to vreme.

Inace sto se tice najboljeg Evropljanina u NBA , ono mislim da je svakako Novicki broj 1, ipak nije za dzabe koji 5-ti ili 6-ti najbolji strelac lige svih vremena, odigrao preko 20 sezona, odveo Dalas do titule, bio MVP lige, cqk 14 puta bio Ol'Star , 4,5 puta bio u idealnoj petorci lige , mislim bespredmetno je i pricati ko je Novicki i kakav je trag ostavio u NBA.
                          Takodje kada govorimo o stranim igracima u NBA , mislim da ih je i ne tako mali broj koji su ipak bili malo ili malo vece zvezde od Kukoca kao sto su recimo Stiv Nes, Toni Parker, Manu Djonobili, Pau Gasol, Hakim Olajdzuvon, Patrik Juing, Vlade Divac, Pedja Stojakovic, Rolando Blekmen......................ali nema sta Kukoc je imao zaista impresivnu karijeru kako u NBA tako i u Evropi.

Inace mnogi za tu reprezentaciju Jugoslavije sa kraja 80-ih i pocetka 90-ih sa Drazenom, Kukocem, Djordjevicem, Paspaljem, Divcem, Danilovicem, Savicem, Radjom, Komazecom, Zdovcom, itd kazu da je bila "Dream Team" pre "Dream Team-a" , jer u to vreme gotovo svi ti igraci su vec uveliko prevazisli evropsku kosarku i okvire evropske kosarke.

Comment

• NBA se navodno vraća sredinom 7og mj i sezona bi trebala biti skraćena na 70 tekmi, što znači da je ostalo nekih 5 utakmica sezone i playoff...

Comment

• Originally posted by chichano View Post
                              NBA se navodno vraća sredinom 7og mj i sezona bi trebala biti skraćena na 70 tekmi, što znači da je ostalo nekih 5 utakmica sezone i playoff...
                              Ako bude tako, šteta šta nećemo gledat Bojana

Comment

• Baš. Makar ako puste ljude u kazališta, kina, trgovačke centre, ne razumijem zašto bi se igralo pred praznim tribinama.

Comment

Working...
                                X