Announcement

Collapse
No announcement yet.

Apple kutak (iPhone, iPad, macbook i ostale jabuke)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Meh koristim Mac zadnje 4 god i ne mogu reći da je loš. Trenutno imam MacBook Pro 2017, 2.5GHZ i7, 16gbRam. Abnormalno je bio skup, mislim da mu je i sad cijena tipa 18 000kn. Zapravo nikad nisam koristio ni miš, touchpad je vrh, jako brzo se snalazim. Tipkovnica je smeće. Ali drukčiji koncept i arhitektura od PC-a koji mi je i dalje draži jer sam odrastao na njemu.
    (I mogu igrat igre )

Ali windowsi kad počnu jesti go*** sa updejtovima, blue screenovima, dobijem odmah nervozu da ga bacim kroz prozor.

Abacus mac ima djelomicnu nadmoc u programerskoj struci isto. U nekim stvarima je bolji, ali većina tih stvari su ******vanja "Gle mi imamo Mac"
    Last edited by ShyGuy; 16-05-2020, 21:08.

Comment

• Meni se izrada apliakcija čini zanimljivom na MAC-u recimo.
      Šteta što se to ne može raditi na PC-u (a neda mi se zajebavati sa hackintoshom), volio bi probat nešto sa Xcode-om.

Neki dan san čuo bombu (vjerojatno fake news) da se Xcode sprema za iPadOS.

Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
      Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

• Originally posted by Abacus View Post
        Meni se izrada apliakcija čini zanimljivom na MAC-u recimo.
        Šteta što se to ne može raditi na PC-u (a neda mi se zajebavati sa hackintoshom), volio bi probat nešto sa Xcode-om.

Neki dan san čuo bombu (vjerojatno fake news) da se Xcode sprema za iPadOS.
        Tu ti je jako puno para, jedino moras imat iphone i mac.

Nikad upoznat sa IpadOS, ali za programiranje moras imat jako masan CPU, rame i SSD. Laptopi su onako, po meni, granični.

Kad imaš stolno računalo, bez mobile procesora, e to je već pos'o

Comment

• da ta Mac računala se koriste podosta od ekipe koja nekaj dizajnira, crta, ili uređuje video itd.
          I doktor je imao mac kada je skenirao oko, baš neki program je posebni imao i mrcinu od iMac-a

Ovako za korištenje ga ne bih kupio, ne vidim razlog dati toliko love za surfanje i office
          Dizajn je prekrasan. Ali ne znam, nije me iMac ni njihov laptop privukao.

iPhone eventualno i iPad.

https://www.youtube.com/watch?v=3lzImoZj1H4
          mala povijest iPhona

Comment

• Jedan od meni boljih recenzenata.

Comment

• Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji
              Mobitel će naći svoga kupca to je sigurno, evo ja sam ove godine od novih mobitela pogledao review od mi 10, I tog iPhone, I još me zanima Googleov pixel 4a kakav će biti, eto koliki jak marketing imaju, svi znaju i čuli su za taj mobitel, a kad je taj posao obavljen onda ni cijena, ni ekran niti baterije tu neigraju nikakvu ulogu, iPhone svoje kupce ima, treba sam doći do njihovog uha "izašao je novi iPhone"

Ja ne kažem da ni ja nisam u nekim slučajevima takav.... Evo npr imao sam problema prije si naći traperice kakve mi odgovaraju, i našao sam u camel activu I zadnjih nekoliko godina ja kad trebam nove traperice odem u tu trgovinu i gotovo nađem si najbolji model koji mi odgovara i kupujem, jer imam dobra iskustva i neda mi se gubiti vrijeme po ostalim trgovina da nađem možda istu kvalitetu ali jeftinije ili kvalitetnije za istu paru, meni se to neda i(mrzim gubiti vrijeme na shopingu)ovim sam zadovoljan i to je to, tako radim sigurno zadnjih 5-6 godina
              Last edited by chichano; 23-05-2020, 08:13.

Comment

• Rijetko kad se ovakvo što dešava no izašao je Jailbreak koji radi na trenutno zadnjoj službenoj verziji. Moja preporuka je da isključite auto update i probate benefite jailbreak-a

Comment

• Apple's CEO says the $400 iPhone SE is "faster than the fastest Android phones." Is that true? Let's find out with an iPhone vs Android speed test showdown.

Comment

• Comment

• Zašto su cijene mac računala toliko pretjerane na oglasnicima? Npr za core2duo macbook s 2010 traže 2500 kn a sigurno se jedva vuče od starosti. Imac isto po 3500+ kn.

Fali mi mac os a nigdje nema za kupiti mac koji bi radio ok za razumnu cijenu.

Comment

• Originally posted by Cheesemassacre View Post
                        Zašto su cijene mac računala toliko pretjerane na oglasnicima? Npr za core2duo macbook s 2010 traže 2500 kn a sigurno se jedva vuče od starosti. Imac isto po 3500+ kn.

drže cijenu jako jako dugo i visoku, i novi i rabljeni. I meni nije to razumno. Pogledam i cijene iPhone 7 i 8. Pa daj me nemoj j... Pa to ne vredi toliko.
                        Ali to im je politika. Slažem se, pretjerano

Comment

Zašto su cijene mac računala toliko pretjerane na oglasnicima? Npr za core2duo macbook s 2010 traže 2500 kn a sigurno se jedva vuče od starosti. Imac isto po 3500+ kn.

Jesi razmisljao o hackcintoshu ?'
                          PC/VR-konfa +AVR 7.2.1 Dolby Atmos sustav

SPOILER4k Gaming PC
                          -----------------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 2700x @ 4.3Ghz

MBO: ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO

RAM: 2*8 DDR4 3600Mhz RGB Trident Z G-Skill

SDD: M.2 NVME 1.2 Samsung Evo 970 500Mb

SSD 2:Samsung Evo 830 120Gb

HDD 1:3TB

HDD2 :1TB

GPU: Gigabyte RTX2080Ti Windforce OC

CASE: Fractal DD R4

-----------------------------------------
                          LCD: HP Omen 27 G-Sync 165Hz

SPEAKERS: 2.1 GX Genius

Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK3 RGB

Mouses: Sharkoon Skiller SGM1 RGB
                          ,Logitech MX revolution

Mouse Pad: Sharkoon 1337 RGB

Gamepad: Xbox 360 Razer Onza Tournametn BF3 edition
                          -----------------------------------------

Dolby Atmos/DTSX 5.2.1/7.1 sustav

4k OLED LG OLED 55C8
                          +
                          4k BD Dolby Vision Panasonic DP-UB820

4K HDR Samsung SHUD 55KS9002
                          +
                          4K BD Samsung UBD K-8500

Yamaha Subwoofer YST-SW 12(THX certificat)

Denon AVR-X2400H

Onkyo SKH410 dolby atmos enabled speakers

V-trek fengali No1 5.1 surround

------------------------------------------------------------------------------------------
                          -------------------------------------
                          _______

consoles:

Xbox One X 1TB

PS4 PRO

Nintendo Switch+64GB

VR:

Oculs Rift (Marvel edition)

oldies:

Xbox 360

SNESmini
                          _________
                          smartphone:

iPhone3G

Samsung Galaxy:

7e,8+,9+ S10+...

_________
                          smartwatch:

Galaxy watch 46mm

Comment

• Originally posted by 4mal View Post

Jesi razmisljao o hackcintoshu ?'
                            Imao sam hackintosh jedno vrijeme al često su se događali veliki problemi na koje sam trošio puno vremena da riješim tako da sam se s mukom vratio na win 10.

Možda u budućnosti kupim onaj stariji macbook air. Ima ih po 3500 i izgledaju kao dobar omjer cijene i onoga što dobijem.

Prayer Ako se dobro sjećam ti si imao taj stariji air. Jesu li još usable?

Comment

• Moja supruga koristi taj stariji Air već cca 4 godine svaki dan za posao. Znači silovanje uređaja na najjače.

Radi kao urica i prvog dana. Zato drže cijenu u oglasnicima

Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry.

The best moments

Comment

Imao sam hackintosh jedno vrijeme al često su se događali veliki problemi na koje sam trošio puno vremena da riješim tako da sam se s mukom vratio na win 10.

Možda u budućnosti kupim onaj stariji macbook air. Ima ih po 3500 i izgledaju kao dobar omjer cijene i onoga što dobijem.

Prayer Ako se dobro sjećam ti si imao taj stariji air. Jesu li još usable?
                                Odličan je iako ga iskreno ne koristim već skuplja prašinu

Comment

Working...
                                X