Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by Simon View Post

Po oglasnicima.
    Nisam znao da postoji Galaxy 10 Lite.
    Znam da postoji Note 10 Lite i Galaxy S10 Lite no S10 Lite ima bolje specke i bateriju.
    Ima, da. Iako je i note 10 lite skroz dobar mobitel. Nov u ducanu je sad 3600.

Comment

• Btw, to pitam za curu ako bi mijenjala mobitel uskoro. Ja sam još na Mate 20 Pro i ne namjeravam mijenjati uskoro, baš sam super zadovoljan tom kineskom zvjerčicom

Comment

Btw, to pitam za curu ako bi mijenjala mobitel uskoro. Ja sam još na Mate 20 Pro i ne namjeravam mijenjati uskoro, baš sam super zadovoljan tom kineskom zvjerčicom
        Imas i jeftinijih alternativa koje su super.

Comment

Po oglasnicima.
          Znam da postoji Note 10 Lite i Galaxy S10 Lite no S10 Lite ima bolje specke i bateriju.
          Pa šta nije to sve pod imenom Galaxy? Galaxy S10 i S10 nisu isti mobitel?
          PC SPECS:

SPOILER
          CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► SSD: SAMSUNG M2 970 PRO 1TB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige 10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Augury F1S Formula 29cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: SFX-100 3DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: Valve Index ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Comment

• Prodao sam Galaxy S10. Spušio cca 400 kn. Mogao sam izvuč još bar 100-200 kn jer me odma ujutro zvao lik a tijekom dana sam imao još upita.

E sad... bio sam primoran prodati ga iz razloga što mi opis posla ne trpi slabu bateriju. Iako ja jesam na YT-u vidio da je baterija slabija nego kod konkurencije nisam očekivao da u stanju mirovanja crpi toliko puno, i dalje mi je nevjerojatno da J7 ima DUPLO veću autonomiju. Skinem s punjaća S10, dođem doma sa 10-20 posto baterije u 17 sati. Isto korištenje, sve isto popaljeno na J7 - jučer sam imao 51 posto kada sam krenuo na posao a vratio sam se sa 10ak posto. Nevjerojatno.

Vrijedi napomenuti da sam sve aplikacije strogo regulirao, što znači da nije ništa crpilo bateriju sa strane. Mislim da nije bio neki problem sa baterijom, čitao sam da je normalno da u stanju mirovanja a sa uključenim always On display-om guta 8-10 posto preko noći. Za mene je to skandalozno neprihvatljivo da ne kažem uznemirujuće. Suludo je uopće opravdati potrošnju od 10 posto preko noći nekakvim always on displejom jer pored S10 mi stoji J7 sa također uključenim AOD-om i guta 2-3 posto u stanju mirovanja.

Kao hardver S10 mi se jako dopao. Ali sa softverske strane Sammy još nije na razini nekih android konkurenata i apple-a.
            Sex, Drugs, and Rock 'n' Roll ==> 70 - 80's
            Blowjob, Alcohol and Turbo 'n' Folk ==> 10 -20's

Comment

• uf jbga onda gledaj dalje od samsunga i da je glavna stavka baterija

meni je ona isto prioritet zato sam zadovoljan s p30 pro, iako me smetaju neke stvari kao zaobljeni ekran i prednji finger senzor koji ne lovi uvjek iz prve. mozda je do folije ali mi je se neda skidat da ne izgrebem ekran kao na proslom.

za koliko si ga bio kupio i prodao na kraju? sta ces dalje uzet? xs kada su stigle pare od poreza? ;D

Comment

• Originally posted by gemmy View Post
                uf jbga onda gledaj dalje od samsunga i da je glavna stavka baterija

meni je ona isto prioritet zato sam zadovoljan s p30 pro, iako me smetaju neke stvari kao zaobljeni ekran i prednji finger senzor koji ne lovi uvjek iz prve. mozda je do folije ali mi je se neda skidat da ne izgrebem ekran kao na proslom.

za koliko si ga bio kupio i prodao na kraju? sta ces dalje uzet? xs kada su stigle pare od poreza? ;D
                Uzeo sam ga za 3700 a prodao za 3300 par sati nakon što sam oglas objavio. Mislio sam da neću izvuć više od toga ali mogao sam. Makar mi je čudno da sam našao 3 kupca u pola dana, tim više što se za 3600 može kupiti nov, vakumirani. Iskreno, ja da kupujem mobitel ne bi nikada dao za 2 tjedna rabljeni mob samo 200-300 kn manje od novog zapakiranog jer nikad ne zna šta kupuješ. Čim je on otvoren i korišten postaneš skeptičan i tih 300 kn više isplati se dati za full novo.

Problem je u tome što mi se S10 linija sviđa. Znači, nije isto sučelje kod huaweia/xiaomi-a i kod samsunga bez obzira što su svi android. Sviđa mi se kako je sammy napravio svoj "kutak" unutar Androida, sviđaju mi se njihove ikonice i tako dalje... ne znam kako da to objasnim, više mi to sve u paketu djeluje ozbiljnije kod sammy-a nego kod bilo koje druge android konkurencije a opet... ta baterija mi je problem.

Iako moram priznati da stvarno ne očekujem da baterija na bilo kojem androidu traje toliko dobro kao na J7 jer je pak na njemu bolesno dobra, ja na poslu pola dana pričam na mobitelu a on mi pojede 40 posto baterije za 8 sati... vjerojatno da sada kupim S20 sa SD čipom ne bi izvukao toliki usage kao na J7.
                Kažem... nije meni problem što je baterija na mom službenom J7 duplo bolje nego na S10, problem je što na S10 nisam mogao izgurati cijeli dan prosječnog korištenja odnosno 9 sati intezivnog korištenja na poslu. Za fagship mobitel koji je prošle godine koštao bogaoca to je u potpunosti neprihvatljivo.

Comment

• Gledam ovu prezentaciju od Samsunga.

Oni odma u startu predstavili glavnu zvijezdu - Note 20.
                  Da sam ja u marketingu Sammy-a krenuo bi od slušalica i sata a završio sa smartphone-om i tabletom.
                  Noze 20 je uvjerljivo najneisplativija investicija ove godine - za 1000 € dobiješ plastiku od pozadi, nema 120 Hz... onda bolje kupiti Note 10/Note 10 plus za 300 € manje a dobiješ praktički bolji uređaj.

Šlag na kraju je info koji sam pročitao maloprije - cijena Tab S7 plus će biti cca 1200 € (oko 9000 kn). Dakle, izjednačili su cijenu sa iPad Pro-om.
                  Da imam 9 iljada kuna, uz dužno poštovanje Tab seriji tableta, sigurno bi radije kupio iPad Pro od android tableta.

Ne mogu dokazati statistikom niti mi se da tražiti, ali mislim da je Sammy zadnje 3 god više dizao cijene od Apple-a.

Comment

• Napravljen preorder za Note 20 Ultra i uz to dolaze kao poklon Buds Live slušalice u istoj boji
                    Last edited by Picek; 05-08-2020, 18:12.

Comment

Po oglasnicima.
                      Xiaomi Note 10 Lite i Samsung Galaxy 10 Lite je mene zbunilo isto
                      Steam: Igasp207
                      EPIC Games: GasoVK93

Comment

• Vidim da su fino digli cijenu i Watch 3.
                        Praktički su se izjednačli sa Apple Watch series 5 - Wifi model galaxy sata koštat će 430-460 € dok je AW 450-480 € ovisno o veličini.

Ne želim uopće pretvoriti ovaj post u daljnju raspravu koji je sat bolji ali meni ostaje neki dojam da je apple watch ipak više fensi sat koji na prvu djeluje skuplje. Ili ako već ne djeluje skuplje ima onaj faktor X koji ga razlikuje od drugih pametnih satova.

Očito im je prodaja podbacila pa igraju na foru Apple-a da dizanjem cijene nadoknade gubitke. Tkao je apple godinama dizao profit iako im se prodaja iphone-a smanjivala. Izgradiš brand a onda imaš tzv ovce iliti fanbojeve koji će kupiti proizvod koji ne vrijedi tih novaca samo zato što je Apple.

Cijela filozofija Samsunga i ono na čemu su skupljali poene je bila u tome da nude premium i to provjerene kvalitete za (bitno) manju lovu od Apple-a. Mislim da ljudi još nisu ni svjesni da Samsungovi proizvodi više nisu jeftiniji od Apple-ovih. Samsung više ne daje najbolji omjer uloženog i dobivenog.

Ali evidentno je da su i ovi drugi postali ovce. Amer u Note 20 dobije NOVI SD čip koji je 10 posto bolji od SD-a u S20 seriji a u europi dobiju isti čip koji je fail-ao na S20 liniji.
                        Dakle, sada će razlika između Note 20 USA VS Europa biti preko 20 posto.
                        Last edited by Abacus; 05-08-2020, 20:37.

Comment

• Originally posted by Abacus View Post
                          Vidim da su fino digli cijenu i Watch 3.
                          Praktički su se izjednačli sa Apple Watch series 5 - Wifi model galaxy sata koštat će 430-460 € dok je AW 450-480 € ovisno o veličini.

Ne želim uopće pretvoriti ovaj post u daljnju raspravu koji je sat bolji ali meni ostaje neki dojam da je apple watch ipak više fensi sat koji na prvu djeluje skuplje. Ili ako već ne djeluje skuplje ima onaj faktor X koji ga razlikuje od drugih pametnih satova.

Očito im je prodaja podbacila pa igraju na foru Apple-a da dizanjem cijene nadoknade gubitke. Tkao je apple godinama dizao profit iako im se prodaja iphone-a smanjivala. Izgradiš brand a onda imaš tzv ovce iliti fanbojeve koji će kupiti proizvod koji ne vrijedi tih novaca samo zato što je Apple.

Cijela filozofija Samsunga i ono na čemu su skupljali poene je bila u tome da nude premium i to provjerene kvalitete za (bitno) manju lovu od Apple-a. Mislim da ljudi još nisu ni svjesni da Samsungovi proizvodi više nisu jeftiniji od Apple-ovih. Samsung više ne daje najbolji omjer uloženog i dobivenog.

Ali evidentno je da su i ovi drugi postali ovce. Amer u Note 20 dobije NOVI SD čip koji je 10 posto bolji od SD-a u S20 seriji a u europi dobiju isti čip koji je fail-ao na S20 liniji.
                          Dakle, sada će razlika između Note 20 USA VS Europa biti preko 20 posto.
                          Po mom ukusu Apple Watch je jedan od najružnijih smart watcheva koji postoje i da na njemu ne piše Apple mislim da se ne bi baš prodavao. Ako govorimo o dizajnu, po mom mišljenju, Samsung, Huawei, Garmin...svi deru Apple Watch po dizajnu. Za početak, liče na satove koje možeš nositi na odjelo ili bilo što drugo te izgledaju kao sat, a ne igračka.

Comment

• Zato sam namjerno napisao "fensi" sat
                            Ja sam u ovoj temi nekoliko puta napisao isto sto i ti i nacelno se slazem s tobom - Watch djeluje kao igracka u odnosu na neke druge pametne satove koji su orkugli.

Ali treba uzeti u obzir da i takav, pomalo neozbiljan sat koji više paše za geekove, ima brdo toga u sebi.

Meni je bilo smjesno vidjet stariju osobu, poznanika neki dan dolazi kod mene po kljuceve koje mu cuvam dok ga nema u zg-u, izlazi iz novog Audija a ono apple watch na ruci. Narqvno da sam ga odma izbombardirao sa pitanjima, kaze da su mu sinovi kupili sat zbog EKG-a. Ima problema sa srcem uskoro ide na operaciju i uvjerava me da sat ima neke funkcije koje mu doslovno mogu spasiti život.
                            Mislio sam da je taj EKG odobren samo za Ameriku ali on kae da radi i u hrv.
                            Šta je je - taj sat na ruci uopće ne paše starijoj populaciji

Comment

• Ja sam uzeo seriju 3 sata. Stvarno je opaka stvar, mogu misliit kakva je petica. Mislim da se samsung pogubio malo u svim tim “obicnim”, plus i ultra sranjima. Daj ljudima note i kraj price, ovo note pa plus pa ultra. Pa da odjebi. Jedan jedini i gotovo, ne 100 varijacija, ljudi ne znaju sto uzeti. Ne razumijem zasto je obicni note toliko “potkresan”.

Comment

• Moze mi netko objasnit za Apple watch, jel istina da i LTE model zahtjeva iPhone ?
                                meni taj lik kaze da i ove nove serije zahtjevaju iphone da bi watch radio ali negdje sam citao da od serije 3/4 LTE modeli mogu raditi i bez iPhonea

Sve i da imam noviji Iphone, odbojno mi je to vezanje 2 uređaja - želim imati neovisne gadgete gdje jedan nece zahtjevati drugi

Comment

Working...
                                X