Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ako se ne varam Mega, ti imaš S6. Najveća boljka tog mobitela je, uz ono prženje ekrana, trajanje baterije.

Navodno je baterija na S7 neusporedivo bolja od S6. Nemam ni jedan ni drugi, ali tako čitam na forumima.

Btw. u Mediamarktu san vidija nekoliko S6 i SVi su imali "spaljene" ekrane, točnije tragove od demo prikaza kada telefon stoji na postolju.
    Znam da su ti problemi pratili ranije galaxy S verzije (4 i 5), međutim iznenadio san se kad san vidija da na relativno mladom modelu još uvik ekran pati od tih problema.

Da li S7 može pokupiti "tragove" ako se na ekranu uz veliko osvjetljenje dugo zadrži neki prikaz ? Meni je to prestrašno. Frend je imao neki galaxy, znam da mu je ostala "mrlja" od gornjih rubnih notifikacija (baterija, signal, mreža...) i to se tolko vidjelo... strašno.

I kaže frend... moraš pazit da se ne drži dugo ista stvar na ekranu. LOL Jesu oni rješili te problema sa S7 ?

Comment

• Na svu srecu nemam burn in,to bi uskoro mogao postat problem i top modela iphona ako ce uistinu imat oled/amoled display.Ali to moraju bit ekstrim uvjeti tipa toga u trgovinama gdje je danima ista slika na ekranu itd.
      Bas sam napisao u TV temi da je takodjer burn in problem prisutan i na OLED TVima,pogotovo ako ih se koristi spojene na PC pa se "zapece"desktop.....

Comment

• Originally posted by MEGATAMA View Post
        Na svu srecu nemam burn in,to bi uskoro mogao postat problem i top modela iphona ako ce uistinu imat oled/amoled display.Ali to moraju bit ekstrim uvjeti tipa toga u trgovinama gdje je danima ista slika na ekranu itd.
        Bas sam napisao u TV temi da je takodjer burn in problem prisutan i na OLED TVima,pogotovo ako ih se koristi spojene na PC pa se "zapece"desktop.....
        Istina je i potvrđeno, iPhone 8 dolazi s amoled ekranom, ali nece si Apple dozvoliti burn in, za njega ce se to kvalitetnije raditi uz nizu cijenu rada.

Comment

• Nece biti rijesenja za burn in na AMOLED/OLED-u, jedino rijesenje je ne koristiti max osvijetljenje i imat neki screensaver i slicno.

Sjecam se jos dok sam radio u drugoj firmi, imali smo spojen PS3 na LG plazmu i igrali Virtua Fighter. Zapekli su se health barovi i to onako junacki.

Dakle dovoljan je sam jedan nepokretan dio da se nesto zapece ako se ne pazi

Comment

• Meni se na Panasonicu znao pojavit burn in ali vrlo brzo nestane tojest nikada se nije napravio trajni nego sam znao imat kao obrise necega iz neke igre recimo na ekranu ali to se vrlo brzo maknulo.
            Ja na galaxy s6 koristim otprilike 60-70% osvijetljenja od kada sam ga kupio

Comment

• Burn in je rizik na amoledu bilo kojeg uredjaja.
              To nije vezano za marku uredjaja, nego cisto moguc problem vrste displaya.

Ono sto je car amoleda, nema uopce potrebe za izrazito jakim osvjetljenjem.
              Ako se tu i tamo pojaca, sigurno se ne treba zadrzavat konstantno.

Zato sam i naglasavao za always on display opciju.
              Ja ju trenutno ne drzim, iz razloga sto je zadnjim updateom maknuto automatsko pomicanje po ekranu.

Sve u svemu, meni boljeg displaya od onog na S7 nema, ali to je moje osobno misljenje.

Comment

• I moje,kod amoleda samo treba malo pazit.
                Ali sto se tice brenda moba vise necu niti Samsung niti Lg nista takvo.....
                Posto me ne zanimaju nikakvi iphonovi niti Win10 phonovi gledat cu mob sa dobrom baterijom na androidu...sto bolja baterija bit ce veca sansa da ga kupim jer danas svi mobiteli vise klase imaju dobar ekran i brzi su.

Comment

...
                  Posto me ne zanimaju nikakvi iphonovi niti Win10 phonovi gledat cu mob sa dobrom baterijom na androidu...
                  Strasno su poražavajuci I nadasve tužni ovakvi stavovi, jer ovak propustis u zivotu mogućnost da posjeduješ iPhone I prozivis zivot, a pojma nemas kakavu srecu nisi osjetio imajuci iPhone...

Comment

• Originally posted by Corwin View Post

Strasno su poražavajuci I nadasve tužni ovakvi stavovi, jer ovak propustis u zivotu mogućnost da posjeduješ iPhone I prozivis zivot, a pojma nemas kakavu srecu nisi osjetio imajuci iPhone...
                    Imao iphone....vise modela...nisam osjetio srecu nego jad kad mi se kabal na punjacu od 12cm potrgao..kao i svima ostalima vlasnicima iphona

Comment

Imao iphone....vise modela...nisam osjetio srecu nego jad kad mi se kabal na punjacu od 12cm potrgao..kao i svima ostalima vlasnicima iphona
                      To se ne računa, vaze se samo modeli of iPhone 5 pa dalje...

Comment

• Neka Nokia napravi 3210 ediciju za 2017 sa baterijom koja drzi 10 dana i to uzimam

Comment

• IPhone je iPhone.
                          Sve ostalo samo su mobiteli.

Upravo san čitao da su ovi iz Pangua hakirali nekim korisnicima kreditne kartice, paypay i sl. Jailbreak za 9.2. - 9.3. iOS.
                          Pošto koristim mobilno bankarstvo, trta me stavljati JB, pogotovo jer se traži apple ID i lozinka i sve je to nekako "sumnjivije" nego kad JB nisu radili ti kinezi...

Comment

Neka Nokia napravi 3210 ediciju za 2017 sa baterijom koja drzi 10 dana i to uzimam
                            Imam još 3310 u ladici, mislim da mu jedna tipka ne radi (ako se dobro sjećam, nula), ali inače je skroz funkcionalan.

Pogledaj si HTC 10, dosta sam zadovoljan baterijom. Ako ga dosta koristim, potraje jedan dan, a uz povremeno korištenje izdrži i do idućeg. Vidim da sam postoji i HTC 10 evo s malo drugačijim specifikacijama i još kapacitivnijom baterijom. Jedini nedostatak koji sam za sad uočio je da koristi punjač i kabel koji baš nisu po standardima (koristi veću voltažu od specificirane za quick charge) pa moraš biti oprezan ako misliš koristiti zamjenski.

Comment

• Uistinu bih volio da se Nokia vrati....ali pitanje je sto je ostalo od te firme nakon sto ju je Microsoft samljeo i ispljunuo......

Comment

• Nokia je bila fantastična, jednom davno... Volio sam ih i prije nego što su se probili s telefonima, jer moj prvi i jedini videorekorder je bio ITT-Nokia.

I znam da ne podnosiš Microsoft, ali stvarno ne bi bilo loše da ponekad malo proučiš činjenice prije nego što se počneš nabacivati drvljem i kamenjem. Nokia je bila u ogromnim problemima godinama prije Microsoftovog uplitanja - jednostavno nisu uspjeli odgovoriti na streloviti uspon Applea i Googlea, i to ih je skupo koštalo. Suradnja s Microsoftom i kasnije prodaja mobilne divizije im je zapravo pomogla da prežive i vrate se na noge; Nokia (koju MS nije ni teoretski mogao upropastiti jer nikad nisu ni imali prste u cijeloj kompaniji, već samo u mobilnoj diviziji) je danas u skroz stabilnoj situaciji i zapravo opet raste.

Ako na nekog baš moraš biti ljut, onda možda najviše smisla ima optužiti vodstvo Stephena Elopa koji je ne samo uvalio Nokiu do guše, već je nakon preuzimanja uspješno "samljeo i ispljunuo" i ono malo relevantnosti što je Microsoft imao na tržištu mobilnih uređaja. Prošle godine su ga se napokon riješili, ali nikad ga nisu ni trebali postaviti na tako visoku poziciju, a sad je za sve prekasno. Osobno ne vjerujem da ćemo ikad - ili bar ne tako skoro - dočekati famozni "Surface Phone" o kojem mnogi MS fanovi maštaju, ali vidjet ćemo...

Comment

Working...
                                X