Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 4mal
    replied
    Kao da su mene jucer slusali

Leave a comment:

• 4mal
    replied
    Originally posted by Picek View Post
    Ne bih rekao da je Fold prevara jer se radi o novom konceptu i nečemu drugačijem. Netko je trebao probiti led, a to je bio Samsung. Naravno da je uređaj skup, da ima određenih mana itd. No svakako se radi o interesantnom smjeru u kojem bi se mobiteli mogli razvijati i kada ta tehnologija dosegne zavidan nivo, otklone se mane, ja sam prvi koji bi uzeo takav mobitel da praktički imaš i mobitel i tablet u jednom.
    Da kad se otklone mane...kupio bi ja ali manju verziju tj galaxy z... dok za fold 2 bi htio da bude hibrid sa note linijom...

Leave a comment:

• Picek
    replied
    Ne bih rekao da je Fold prevara jer se radi o novom konceptu i nečemu drugačijem. Netko je trebao probiti led, a to je bio Samsung. Naravno da je uređaj skup, da ima određenih mana itd. No svakako se radi o interesantnom smjeru u kojem bi se mobiteli mogli razvijati i kada ta tehnologija dosegne zavidan nivo, otklone se mane, ja sam prvi koji bi uzeo takav mobitel da praktički imaš i mobitel i tablet u jednom.

Leave a comment:

• 4mal
    replied
    Originally posted by OverLord View Post

Oni su poceli prvi, ali ne znam sta ih drugi prate. “Izmisle” glupost i onda, jbg moramo nabit cijenu jer nas novi frejm u proivodnji kosta 2 kn vise, ali dignemo cijenu uredjaja za 500 kn.
    Najveca prevara samsunga je galaxy fold imho...

Leave a comment:

• OverLord
    replied
    Originally posted by 4mal View Post

Tako je a Apple je jos veci jer je prvi poceo nabijat cijene godinama prije samsunga...
    Oni su poceli prvi, ali ne znam sta ih drugi prate. “Izmisle” glupost i onda, jbg moramo nabit cijenu jer nas novi frejm u proivodnji kosta 2 kn vise, ali dignemo cijenu uredjaja za 500 kn.

Leave a comment:

• 4mal
    replied

Leave a comment:

• 4mal
    replied
    Originally posted by OverLord View Post

Strašno. Ali najjače mi je da zato što je mobitel 1350 eura je potrebno da ima stainless steel frame. Inače ne bi opravdali cijenu. Kreteni svi od reda.
    Tako je a Apple je jos veci jer je prvi poceo nabijat cijene godinama prije samsunga...
    Last edited by 4mal; 24-01-2020, 18:44.

Leave a comment:

• OverLord
    replied
    Originally posted by Abacus View Post
    https://www.gsmarena.com/samsung_gal...news-41172.php

btw. cijena u EU navodno 1350 € za Ultra
    Strašno. Ali najjače mi je da zato što je mobitel 1350 eura je potrebno da ima stainless steel frame. Inače ne bi opravdali cijenu. Kreteni svi od reda.

Leave a comment:

• mcpingvin
    replied
    https://www.sammobile.com/news/samsu...et-android-10/

Leave a comment:

• Steelo
    replied
    Još jedan 10k mobitel... Puuuno previše......

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    https://www.gsmarena.com/samsung_gal...news-41172.php

btw. cijena u EU navodno 1350 € za Ultra

Leave a comment:

• OverLord
    replied
    E, o ovome ja pričam. Najveći napredak je u mid-rangeu i oni su po meni bestbuy. Zaista fantastični uređaji za 1/2 ili 1/3 cijene flagshipa.
    While innovation in flagship smartphones has reached a plateau, mid-range phones are quickly closing the technological gap.

Leave a comment:

• mcpingvin
    replied
    Da ne bi pisao svoj stav, iskopirat ću tuđi sa forum hr.a kojeg je napisao netko drugi a vezan je za aktualni izlazak novog samsunga S20/plus/ultra i njegove cijene:

"...iPhone ima kulrni status (istina, blijedi), a to znaci da mozes pod tim imenom prodat i govno, bit ce dosta ljudi koji ce to platiti. Pogledaj koliko ljudi placaju onu glupu svijecu (500kn!!).
    Ne kazem ja da iPhone vrijedi vise od Samsunga (ili Huaweija), ali cinjenica je da ce za znak jabuke ljudi vise platit nego za Samsung slova. Realno, ni jedan mobitel ne vrijedi 1500€ (osim ak nije zlatan ili ima dijamante po sebi). 1000€ je plafon. Cak i uz tu cijenu, svi bi dobro zaradili. Ako Samsung toliko nabije cijene, obit ce mu se u glavu. 1000€ za 12Mpix kameru? Ja prvi necu toliko iskesirat. Mislio sam uzetu Ultra model (jer je to jedino kaj valja), al nisam bas toliko glup da ga toliko preplatim...."

iPhone i Galaxy u startu ne mogu koštati isto jer je iPhone "cijenjeniji" uređaj i ima veći "status" od Samsunga. Ima taj faktor popularnosti koji nije vezan uz to da li je on najbolji i najjači smartphone na tržištu.

Drugim riječima, ne ulazeći u to da li je galaxy bolji smartphone, veći broj ljudi biti će spremno izdvojiti 1300 € za novi iPhone 12 nego za novi Galaxy S20 Ultra.

Da pitaš većinu ljudi u Europi (u Americi je to već jasno ko dan) da li bi platili 9500 kn novi samsung ili novi iPhone velika većina bi prije taj novac dala Apple-u. U to san uvjeren.

Da... ovakva cijena će se Samsungu obiti u glavu, živi bili pa vidjeli
    Lako je citirati nekog kad taj netko ne piše istinu. S20 (basic model) ima tri kamere, 64, i 2x12mpx za wide i ultrawide. Za to vrijeme, iPhone fakat ima 3x12mpx kamere

Leave a comment:

• OverLord
    replied

Računica bi ti eventualno držala vodu da ne postoje ljudi koji prodaju vakumirane iPhone uređaje na oglasu za 30-40 posto nižu cijenu.
    Mene osobno uopće ne zanima koliko iPhone košta u dućanu ovdje ili vani, jer ću ga ovdje dobiti novog, zapakiranog preko njuškala čak i jeftinije nego da ga odem van kupiti.
    Trenutno se iphone XS (zbilja ODLIČAN mobitel koji apsolutno po ničemu nije inferioran gotovo ni jednom andorid flagshipu) sa odličnom kamerom, baterijom i ekranom može kupiti NOV, zapakiran za 4800 kuna.
    Po meni, to je cijena koja je prihvatljiva, i daje zbilja odličan omjer uloženog-dobivenog. To je uređaj koji će imati podršku sljedećih 3,4 godine minimalno i koji će svojim performansama pružiti dovoljno i zahtjevnijim korisnicima. Kako god okreneš, miran si 3 godine minimalno.
    Najbolje ukrast onda pa ne platiš ništa. Stvarno ga sereš. Lijepo ti je pokazano koliko novi uređaji koštaju u dućanu. Točka. Ako gledaš njuškalo gdje je xs 4800 (to nisam našao), onda ćeš nać galaxy s9 za još manje para. Kako god okreneš samsung će uvijek biti jeftiniji od ajfona. Ti en priznaš ništa nego samo ono šti si si zacrtao u glavi. Dobro su rekli da si gori od emilija.

Leave a comment:

• 4mal
    replied

Leave a comment:

Working...
X