Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mobiteli/Tableti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• OverLord
    replied
    Originally posted by Abacus View Post
    Stigle prve recenzije, testovi kamera, baterije i performanse.
    Da sada ne linkam sve to, radi se o poznatim stranicama i YT kanalima; za konačan sud treba još par dana.
    Ono što se već sada zna - GPU je i dalje (bitno) slabiji na Exynosu nego na SD888 što je po meni neprihvatljivo. CPU je tu negdje.

Baterija (barem kod Ultre) obećava i ima naznake da su je napokon popravili ali ono što me zanima najviše nije usporedba sa iPhoneom nego usporedba sa S21 SD888. Može Exy biti bitno unaprijeđen u odnosu na prošlu godinu ali da sam kupac u Europi ne želim da Amer ima bolji uređaj od mene za manje love.

Prema svemu sudeći, Exynos 2100 se manje grije od prošlogodišnjeg - znači baterija je neupitno bolja ali opet imam onaj osjećaj kada dođe battery drain test SD vs Exy da će SD biti bolji. Vidjet ćemo
    Ali ove godine koliko vidim, snapdragon bi mogao imati problema s pregrijavanjem. Već se o tome piše na par testiranih modela drugih proizvođača.

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    Stigle prve recenzije, testovi kamera, baterije i performanse.
    Da sada ne linkam sve to, radi se o poznatim stranicama i YT kanalima; za konačan sud treba još par dana.
    Ono što se već sada zna - GPU je i dalje (bitno) slabiji na Exynosu nego na SD888 što je po meni neprihvatljivo. CPU je tu negdje.

Baterija (barem kod Ultre) obećava i ima naznake da su je napokon popravili ali ono što me zanima najviše nije usporedba sa iPhoneom nego usporedba sa S21 SD888. Može Exy biti bitno unaprijeđen u odnosu na prošlu godinu ali da sam kupac u Europi ne želim da Amer ima bolji uređaj od mene za manje love.

Prema svemu sudeći, Exynos 2100 se manje grije od prošlogodišnjeg - znači baterija je neupitno bolja ali opet imam onaj osjećaj kada dođe battery drain test SD vs Exy da će SD biti bolji. Vidjet ćemo
    Last edited by Abacus; Yesterday, 09:46.

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    isprike, pogrešna tema tek sad vidim
    ako ne smeta može ostati i ovdje

Leave a comment:

• 4mal©
    replied
    Originally posted by zabranjeniples View Post
    Jeli ja ovdje ništa ne razumijem ili ste vi promašili temu ?
    Da fulali su temu

Leave a comment:

• zabranjeniples
    replied
    Jeli ja ovdje ništa ne razumijem ili ste vi promašili temu ?

Leave a comment:

• OverLord
    replied
    Originally posted by Wulf View Post
    FHD mi je dovoljan, moze malo preko, 60 Hza takodjer dovoljno, kao i ravni ekran.

Leave a comment:

• Wulf
    replied
    https://www.gsmarena.com/weekly_poll...news-47239.php

Kaj bi vi odabrali?

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    Originally posted by Lucifer View Post
    nakon koliko ekipa u pravilu mijenja mobitele? nakon 2 g, jer te jače telefone ekipa uzima i na pretplatu. A12 danas radi perfektno. Koliko baterija bolje traje na A14 npr? ozbiljno pitam
    Da na tabletu će se vidjeti ta razlika. Ali govorimo o mobitelima... Što radi većina na mobitelima realno? Fotkaju, whatapp, instagram, tinder, youtube. To će raditi i više nego dobro na A12. Meni je na A9 radilo super. Baterija druga stvar...
    Svi će sada uskoro imati 5nm procesore. Koliko će A15 biti bolji od A14. Ne vjerujem u ne znam kakav skok
    Ali danas kod zahtjevnijih aplikacija nemreš reći da se ne bi vidjela razlika kod A9 i A12.
    Ako pitaš mene što većina radi na mobitelima, kod iPhone je handle gaming poprilično rasprostranjen - okreću se milijuni, kupuju se igre koje su sve zahtjevnije dakle, osim društvenih mreža ljudi, pogotovo na iOS-u, vole igrati igre. I to poprilično.

Taj A9, da imaš novu novcatu bateriju, ne može jednako kvalitetno pokrenuti veće igre kao 3-4 god noviji čip. Jednostavno... ne može.
    I to sam se uvjerio sa mnogo iPhonea - kada prođe 3-4 god, nebitno za bateriju... mob ne može pratiti ritam novih aplikacija. I to je sasvim normalno. Jer realno nakon 4 god korištenja većina će kupiti novi mob a mnogi će promijeniti i 2 modela.
    Ja prvi ne bi promijenio mobitel radi toga što ne mogu pokrenuti igru u jednakom broju sličica kao novi iPhone, ali samo kažem da razlika postoji i nije to "sve isto".

Ako se vodiš logikom "da tvoj mob od prije 4 god može sve što i novi" onda i moj iPhone 3GS može sve što i tvoj SE
    Last edited by Abacus; 18-01-2021, 00:14.

Leave a comment:

• Lucifer
    replied
    Originally posted by zabranjeniples View Post
    Lucifer kvalitetan chipset nije bitan samo za otavranje aplikacije, već i za puno više.
    Sve je to usko povezano i vrlo bitno jedno drugome.
    Kad okineš sliku, bitan je i chipset, kao i softver.
    Isto tako za autonomiju, ako imaš komponente koje nisu štedljive, đaba ti baterija od tko zna koliko mah.
    Itd, itd, itd, itd...

Tako da kvalitetan chipset svakako znači.
    Ali slažem se da je upitno koliko su ove razlike bitne i opravdane, barem kad gledamo cijenu.
    IMHO., kad se uzmu sve mane i vrline kod pojedinih telefona, dolazimo do zaključka da ovi skupi telefoni ne vrijede ni blizu te novce.
    nakon koliko ekipa u pravilu mijenja mobitele? nakon 2 g, jer te jače telefone ekipa uzima i na pretplatu. A12 danas radi perfektno. Koliko baterija bolje traje na A14 npr? ozbiljno pitam
    Da na tabletu će se vidjeti ta razlika. Ali govorimo o mobitelima... Što radi većina na mobitelima realno? Fotkaju, whatapp, instagram, tinder, youtube. To će raditi i više nego dobro na A12. Meni je na A9 radilo super. Baterija druga stvar...
    Svi će sada uskoro imati 5nm procesore. Koliko će A15 biti bolji od A14. Ne vjerujem u ne znam kakav skok

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    Za mene mobitel koji ne može izdržati od jutra do mraka nije funkcionalan jer za mene ne zadovoljava najbitnije uvjete koji mobilni telefon treba imati.
    Sada da preduhitrim klasični komentar "a šta tebi znači od jutra do mraka, svatko koristi mobitel drugačije" - zna se koliko u prosjeku koristiš mobitel dnevno i koliko je optimalno SOT-a potrebno da izgura cijeli dan. Osnovica je šest sati. Ako radiš kod privatnika oduzmeš jedan sat od osnovice ako si na državnim jaslama dodaš 2 sata više. I toliko mobitel treba izdržati (naravno, ne koristi se cijeli SOT na poslu) da bude funkcionalan.

Ili ako vam se ne sviđa "osnovica sa dodatkom" na primjeru gore onda to zanemarite i recimo da u jednom danu mob treba izdržati cca 7 sati korištenja.
    Sa 120 Hz toliki usage je samsungovim telefonima se ne može dobiti, ugl. zbog procesora. A onaj tko prepolovi osvježenje zaradi baterije je uzaludno kupio S20 seriju jer je to jedina prednost naspram prethodnika.
    Skandalozno je i uznemirujuće da A i J serija ima dulju autonomiju.

Ljudima su bitne dvije stvari - kamera i baterija. Najskuplji Android današnjice (trenutno, još uvijek S20 linija koja je sad na popustu, da me netko ne bi uhvatio za jezik) nema najbolju kameru i ima najgoru bateriju od svih flagship uređaja. To je sramota.

Leave a comment:

• zabranjeniples
    replied
    Lucifer kvalitetan chipset nije bitan samo za otavranje aplikacije, već i za puno više.
    Sve je to usko povezano i vrlo bitno jedno drugome.
    Kad okineš sliku, bitan je i chipset, kao i softver.
    Isto tako za autonomiju, ako imaš komponente koje nisu štedljive, đaba ti baterija od tko zna koliko mah.
    Itd, itd, itd, itd...

Tako da kvalitetan chipset svakako znači.
    Ali slažem se da je upitno koliko su ove razlike bitne i opravdane, barem kad gledamo cijenu.
    IMHO., kad se uzmu sve mane i vrline kod pojedinih telefona, dolazimo do zaključka da ovi skupi telefoni ne vrijede ni blizu te novce.
    Last edited by zabranjeniples; 17-01-2021, 23:18.

Leave a comment:

• Lucifer
    replied
    Originally posted by OverLord View Post
    Ponavlja se scenarij od pred par generacija onda. Iako, realno gledajuci, ti cipovi su “prejaki” za tako malo pakovanje koje se ne moze aktivno hladiti. Mislim da su i “nepotrebno jaki”. Ako cemo gledati bionic cipove, A10 sve aplikacije podnosi savrseno. Je li potreban sada vec A14 za koji mjesec?
    naravno da nije. A14 je super chip, ali za mobitel nepotreban. Meni je na A9 sve radilo perfektno glatko! Ali stave taj chip da postoji razlika prema prošlo g, nešto novo mora biti u mobitelu...
    A14 će se vidjeti za par godina, a realno, teško će netko imati mobitel 4-5 g da vidi to. 3 g je nekako plafon plafona za veliku većinu korisnika...
    Nema više baš tolike razlike. Uostalom 95 % ljudi ima max 10 ISTIH aplikacija i želi da im to radi dobro.
    Ja smatram da je to sve otišlo debelo predaleko i da se mora stat na loptu... Razumijem za profiće da traže vrh procesor, vrh ekran itd jer jbg posao. Ali klinki ne treba ni pro ni a14 osim da zapišava instagram.
    Ionako su često finese razlika. Ja priznajem da volim dobar fotić. I da bi mi to bio motiv za novi mobitel. Pogotovo napredak u night modu. A ovo ostalo, 0.05 milisekundi razlike u otvaranju aplikacije - ma bemi se

Nema kralja niti će biti. Da daš ljudima mob u ruku, u maskici da ne vide koji je, kladim se da dobar dio ne bi primjetio puno toga. Neki koji prate bi vidjeli neke stvari, ali velika većina - ne

Leave a comment:

• OverLord
    replied
    Slazem se u mnogocemu napisanom, ali me bude u oci “da kosooki naprave donekle funkcionalan uredjaj”. Ajde, ne seri, brate mili. Nema govora da samsung radi uredjaje bez greske, ali da radi itekako dobre uredjaje koji su gotovo uvijek pri samom vrhu je cinjenica. Takav uredjaj po tebi nije ni u kategoriji “donekle funkcionalnog uredjaja”. Sto reci na to? Svaki proizvodjac nesto napravi bolje, nesto gore i nema apsolutnog kralja.

Leave a comment:

• Abacus
    replied
    Originally posted by OverLord View Post
    Ponavlja se scenarij od pred par generacija onda. Iako, realno gledajuci, ti cipovi su “prejaki” za tako malo pakovanje koje se ne moze aktivno hladiti. Mislim da su i “nepotrebno jaki”. Ako cemo gledati bionic cipove, A10 sve aplikacije podnosi savrseno. Je li potreban sada vec A14 za koji mjesec?
    Nameće se pitanje samo po sebi - kako Apple onda može napraviti čip koji je jači od bilo kojeg SD-a/Exynosa a ima veću učinkovitost i grije se nemjerljivo manje čak i od prošlogodišnjeg Snapdragona.

Očito da onda nešto rade kako ne treba... ali ne brini, grijat će se i Exynos i to poprilično. Gore napisah da je dodatno grijanje S21 povećano možda zbog punjenja baterije, ali sad kad razmislim bolje - on se uopće ne bi smio tako grijati kada je na punjaću... ne znam kog Boga oni rade godinama, ja sam postao razočaran i sa iOS-om tako da na neki način "navijam" da kosooki naprave donekle funkcionalan uređaj da ga mogu kupiti ali čine apsolutno sve da me odbiju od kupnje. Nevjerojatno. A šlag na torti je 8 GB sa prošlogodišnjih 12 gb RAM-a - čak je i na papiru S20 Snapdragon verzija po mnogočemu bolja kupovina. Onako... objektivno gledajući.

Ja imam "obrnuti fetiš" na to grijanje telefona. Fobiju. Ne u smislu da će mi se zaalit mobitel nego čim je on tako vruć ja znam da crpi više baterije i da mu performanse padaju i to mi proganja misli... pa daj zamisli ljeto, 35 stupnjeva, voziš se a treba ti navigacija. Čak se i appleovi telefoni pregriju u kombinaciji sa velikom temperaturom vani i uključenom navigacijom kako neće ostali neappleovi telefoni...

Leave a comment:

• OverLord
    replied

Leave a comment:

Working...
X