Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yu-Gi-Oh!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by darijoman View Post
    Ja sam igrao samo gwent od kartaških igara u Witcheru: Wild Hunt ako mogu to nazvati kartaška igra i baš sam uživao u tome

    To znači da već imaš afinitet prema igrama tog tipa.
    Moja preporuka ja da skineš Master Duel i probaš pa ako vidiš da ti je to sve previše ugasi i ostavi, a ako te primi igraj dalje.
    Nekad prije kao klinac sam igrao samo šah dok nije došao yugioh, sad rijetko kad šah odigram.
    Pa i ja sam tako volio sve te kartaške mini igre u raznim rpg igrama.
    Last edited by HanzoHattori; 27-02-2023, 01:26.

    Comment


    • #17
      Originally posted by GitaristRoko View Post
      Ja sam igrao sa frendovima ali odustao zbog kompliciranja u pravilima. Guštao sam, ali bilo je prekomplicirano i napustio sam igru.
      Mislim da je MTG daleko složeniji po ovome što sam ja igrao.

      Comment


      • #18
        Hvala HanzoHattori! Igrao sam i ja spomenuti Gwent i bio mi je super. MTG sam htio igrati ali nisam nikad.

        Comment


        • #19
          Originally posted by OverLord View Post

          Mislim da je MTG daleko složeniji po ovome što sam ja igrao.
          Moj buraz igra Magic uživo u nekom bircu gdje igraju takve igre, Crni mačak mislim da je rekao i kaže da ovi nisu normalni šta igraju Yugioh tamo, kaže oni završe cijelu partiju Magica dok tamo lik u Yugioh još uvijek igra prvi turn, a ovaj drugi nije ni došao na svoj red.
          Ja mu znam pokazivati svoje egzibicije u Yugioh, kaže da ga glava zaboli.
          Njemu je pak Magic bolji jer je brži i jednostavniji.
          Ja i dalje mislim da je današnji Yugioh nemoguće igrati uživo jer to je toliko detalja i mogućnosti da se moraš pogubit u svemu tome, a ovako kroz videoigru AI kontrolira da sve odigraš po pravilima.

          Comment


          • #20
            Neke od karata koje kad i pročitaš znaš manje nego što si znao dok nisi ništa znao.
            Ove su mi prve pale na pamet.

            IMG_20230227_174214.jpg IMG_20230227_174146.jpg IMG_20230227_174130.jpg

            Comment


            • #21
              Originally posted by HanzoHattori View Post
              Ja i dalje mislim da je današnji Yugioh nemoguće igrati uživo jer to je toliko detalja i mogućnosti da se moraš pogubit u svemu tome, a ovako kroz videoigru AI kontrolira da sve odigraš po pravilima.
              Po meni je to glupost jer je moja neka logika da se prava kartaška igra može igrati i uživo i na kompu/konzoli/čemu god. U redu je ako je komplicirana, ali ne do mjere da je jedini način igranja pratnja uz AI. Ja se sjećam dok sam igrao uživo da sam svaki potez gro mogućnosti i pravila zaboravio, propustio i slično.

              Comment


              • #22
                Originally posted by GitaristRoko View Post

                Po meni je to glupost jer je moja neka logika da se prava kartaška igra može igrati i uživo i na kompu/konzoli/čemu god. U redu je ako je komplicirana, ali ne do mjere da je jedini način igranja pratnja uz AI. Ja se sjećam dok sam igrao uživo da sam svaki potez gro mogućnosti i pravila zaboravio, propustio i slično.
                Onaj stari Yugioh od prije 20 godina nije bio problem za igrati uživo dok ovaj moderni ima toliko efekata da ti jednostavno ne možeš sve zapamtiti, a i lako jedan igrač drugog može zavarati ako 100% ne paziš. Ovdje i kad pročitaš efekt karte nisi siguran kako to radi u praksi dok ne isprobaš, a AI će se pobrinuti da tu kartu odigraš ispravno.
                U živo će jedan igrač tvrditi da taj efekt funkcionira na jedan način dok će drugi tvrditi da nije istina, a netko treći sa strane će tvrdit da niti jedan nije u pravu i tako ode cijela stvar dovraga dok se u igri AI brine za te stvari i možeš se potpuno usredotočiti na igru, a ne na to hoće li te protivnik zeznuti na neki način.

                Comment


                • #23
                  To mi je jasno, ali mi to donekle ubija smisao igre kao kartaške igre.

                  Comment


                  • #24
                    Recimo imam jedan zanimljivi deck gdje mogu u prvom turnu napraviti 35 do 40 summona i za cijeli combo starter mi je dovoljna samo jedna karta.
                    Deck zahtjeva da igram prvi, da mogu doći do te karte koju trebam i da protivnik nema hand trap u ruci.
                    Board završim sa 6 boss karata koji negiraju svaku protivnikovu kartu + ako izvučem trap, hand trap isl., znači on kreće sa 6 karata u rukama, a ja imam 6 i više negacija.
                    Moguće je sjebat taj board ali u 99% slučajeva pobjeđujem.
                    I sad zamisli to sve izvesti uživo, combo od 10 minuta gdje potrošim skoro sve karte za end board, nekad se pogubim i u igri, a kamoli uživo da to radim.
                    Zato svi koriste u decku hrpu hand trapova kako bi spriječili tako nešto.
                    Jedan od najpopularnijih hand trapova je karta "Max C" koju aktiviraš iz ruke i za svaki protivnikov special summon ti vučeš jednu kartu što protivnika prisilno tjera da završi turn ako te ne može finiširati.
                    Onda kad igram taj syncro deck on aktivira Max C i ja sa svojih 40 summona mu izvučem cijeli deck i pobjedim sa deck out jer ovaj više nema karata za izvlačenje.
                    Rijetko tako nešto uspije ali kad uspije onda je ogromna satisfakcija.
                    Last edited by HanzoHattori; 27-02-2023, 18:49.

                    Comment


                    • #25
                      Ništa, daj taj deck u kojem pobjeđuješ u 99% slučajeva.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by GitaristRoko View Post
                        Ništa, daj taj deck u kojem pobjeđuješ u 99% slučajeva.
                        To je samo kad uspiješ postavit end board ako te ne zaustave. Inače gubiš puno mečeva sa tim.
                        Jedna ili dvije interupcije od protivnika i možeš predat odmah.

                        To ti je ovo samo sam ja još dodao i izmijenio neke stvari da završim sa 6 monstera na polju.





                        Comment


                        • #27
                          Kad mene netko pita zašto ja ne igram igre na sreću.
                          Zato što smo sreća i ja na Vi.
                          20x za redom prije meča izgubim u bacanju novčića i igram drugi, iako je šansa 50/50.
                          A igranje drugi u Yugioh znaci 70% veća šansa za porazom.
                          Onda napravim isključivo going second deck, izgubim u bacanju novčića i lik izabere da ja igram prvi.
                          Gašenje igre momentalno.

                          Comment


                          • #28
                            Moguće je da je namješteno. U zadnje vrijeme sam na mobitelu počeo igrati isto kartašku igru Clash Royale i s vremenom skužiš da je namješteno jer stalno imaš situacije da gubiš dosta puta zaredom i pobjeđuješ dosta puta zaredom, spoji te sa puno jačim likom od tebe, ili puno slabijim ili ima savršeni counter deck za tebe. Nije mi jasno zašto bi igra imala potrebu biti namještena, možda tako žele kontrolirati postupni uspjeh kod svih igrača, ili su im ovi pay to win igrači draži ili nema dovoljno igrača da igranje bude stabilno, kaj ja znam.

                            Comment


                            • #29
                              Znači u 90% slučajeva kad ja igram prvi protivnik ima Ash (u principu negira search karte) ili Max C (za svaki moj special summon protivnik vuče kartu).
                              Ja sam jučer craftao i u deck stavio 3 Asha i 3 Max C, (inače sam imao po 2) da ih češće izvučem i u 5 partija niti jednu nisam dobio u prvom izvlačenju.
                              Ali zanimljivo je da onu kartu koju imam samo jednu u decku i koju ne smijem izvući, e ta mi malo prečesto bude u rukama.
                              Ipak mislim da ja samo nemam sreće, sumnjam da je namješteno.

                              Comment


                              • #30


                                Comment

                                Working...
                                X